دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه یکی از چالش هایی است که همیشه برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب وجود داشته است. در این مطلب راهکارهایی را برای این چالش بررسی می کنیم. اگر به دنبال ایده های دکوراسیون اتاق خواب دخترانه برای دخترانی هستید که فقط می خواهند تفریح کنند. اما همچنین تکالیف خود را انجام دهند و مانند یک شاهزاده خانم بخوابند. ما اصلی ترین عناصر این طراحی را بررسی کردیم تا کمک کنیم به اتاق رویاها دست پیدا کنند. 

چه برای کودکانی طراحی می کنید که نیاز به فضای بازی دارند یا برای یک نوجوان حساس که به یک پناهگاه ساده نیاز دارد. این ایده های اتاق خواب برای دختران در هر سنی، به هر سبکی که باشند، دلپذیر خواهند بود. از اتاق های زیبای صورتی گرفته تا پالت های خنثی به این نکات طراحی خیره کننده دکوراسیون اتاق دخترانه نگاهی بیندازید و آنهایی را انتخاب کنید که به شما کمک می کند تا دختر خانه را شگفت زده کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

 

دکوراسیون اتاق دخترانه چه موارد کلیدی دارد؟

 

چراغ خواب

اگر دختر شما برای خوابیدن در تاریکی مشکل دارد. روی یک چراغ خواب یا آباژور سرمایه گذاری کنید که نور ملایم و آرام بخش ساطع می کند تا به آرامش او هم کمک کند. هم چنین برای کودکانی مفید است که نیمه شب از خواب بیدار می شوند که به حمام بروند یا چیزی بخورند. زیرا به چشمان آنها کمک می کند تا با تاریکی بهتر سازگار شوند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

صندلی یا مبل راحتی

هر زمان که وارد اتاق خود شوید و یک صندلی خوب و راحت ببینید، فوراً احساس بهتری خواهید داشت. در صورتی که مهمان دارید و نمی خواهید روی تخت فرزندتان بنشینید، یک صندلی کوچک مفید خواهد بود. هم چنین می توان کل روز را در خانه به استراحت بر روی یک صندلی مبله یا بالشتک های مخصوص سپری کرد.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

آینه اِل ای دی

دختران اغلب دوست دارند وقت خود را جلوی آینه بگذرانند مخصوصاً هنگام آرایش کردن. یک آینه اِل ای دی پیشنهادی عالی برای دکوراسیون اتاق دختران است. زیرا تصویری عالی با نور مناسب به نمایش می گذارد که باعث صرفه جویی هم می شود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

چراغ های رشته ای

هیچ چیز مانند مجموعه ای از چراغ های رشته ای مناسب، فضای اتاق را تنظیم نمی کند. چه آنها را روی یک میز قرار دهید، چه بر روی سقف آویزان کنید و چه نورهای گرم سفید یا رنگارنگ از خود ساطع کند، نمی توانید استفاده نکردن از آنها را نادیده بگیرید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

 

رنگ های محبوب برای دکوراسیون اتاق دخترانه چیست؟

 

فیروزه ای

کاملاً انتخاب های نامحدودی دارید. این رنگ محبوب با هرچیزی سازگار است و رنگ های قرمز و زرد به همان اندازه خوب کار می کند که با رنگ های ظریف پاستلی کار می کند.

 

نعناعی

از آنجایی که نعناع خنک، آرام بخش و خنثی است، رنگی عالی برای استفاده در اتاق های مختلف است. در طراحی دکوراسیون خانگی این رنگ به هر فضایی جان تازه ای می بخشد و هم با دیوارهای روشن و تیره و هم با چوب تیره یا مبلمان سفید به خوبی جلوه می کند.

 

مرجانی

مرجان با آمیختن سرزندگی نارنجی با رنگ ظریف و زنانه صورتی به هر ناحیه ای شادابی و نشاط می بخشد.

 

سبز

سبز هم آرامش بخش است و هم انرژی بخش، بنابراین شب راحت می خوابید. سایه آرامش بخش سبز برای اتاق کودک ایده آل است. دیوارها و مبلمان باید در طیفی از سایه های سبز ادغام شوند. می توانید با استفاده از رنگ های سبز، خاکستری و قهوه ای در کنار هم حس آرامش بخشی از طبیعت را به اتاق دخترتان القاء کنید.

استفاده از رنگ های طبیعت برای آرام کردن نوزادان بسیار مفید خواهد بود. قرار گرفتن در کنار رنگ های طبیعی نیز باعث می شود که ما احساس آرامش و شادی کنیم. زیرا بخشی از طبیعت هستیم.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

زرد

زرد یک انتخاب عالی برای پسران و دختران است. رنگ زرد پر جنب و جوش و شادی آور است. هم چنین به نوجوان شما کمک می کند در حین مطالعه متمرکز بمانند. علاوه بر این، یکی از محبوب ترین طرح های رنگی اتاق خواب نوجوانان است. حتی بیشتر، ممکن است زرد را که رنگ اصلی است، با هر رنگ دیگری که فکرش را بکنید ترکیب کنید.

 

رنگ صورتی

ممکن است برخی از دختران نوجوان رنگ صورتی را کودکانه تلقی کنند. به همین دلیل است که می توانید از رنگ های بنفش به جای صورتی برای رنگ های اتاق خواب دختران نوجوان مانند ارغوانی یا یاسی استفاده کنید. استفاده از رنگ های خاکستری، سفید و بنفش در ترکیب با صورتی به طبیعی نگه داشتن ناحیه و جلوگیری از زیاده روی کمک می کند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

 

نکاتی برای تزئین اتاق خواب دخترانه

در مدل های دکوراسیون داخلی اتاق خواب دخترانه، سن آنها را در نظر داشته باشید . دختران جوان ممکن است به سمت شخصیت های فانتزی کشیده شوند (مخصوصاً شخصیت های افسانه ای یا دیزنی.) تم های محبوب دیگر در میان بسیاری از خانم های جوان حیوانات و پری ها هستند. دختران نوجوان ممکن است بخواهند از تزئین با مضامین خاص اجتناب کنند و معتقدند که آنها بالغ هستند. برای دخترانی که در مقطع ابتدایی تحصیل می کنند، روی رنگ و عناصر موضوعی مانند قلعه ها، گل ها یا باغ ها تأکید کنید. 

برای دکوراسیون اتاق دختران جوان هم سبک دکوراسیون سنتی تری را در نظر بگیرید که رنگ ها و نقوش زنده را در خود جای داده است. به عنوان مثال، اتاق خواب سنتی دختران جوان ممکن است دکوراسیون خانه های روستایی را برای ایجاد یک فضای دنج استفاده کنند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

 

به دختران اجازه خلاقیت بدهید

گزینه های زیادی برای دکوراسیون دختران در هر سنی وجود دارد. علایق دخترتان هر چه که باشد، باید بتوانید دکوری پیدا کنید که هر دوی شما را راضی کند. فقط به خاطر داشته باشید که باید نظر دخترتان را در روند دکوراسیون بگنجانید. اتاق خواب یک دختر قبل از هر چیز باید بازتابی از شخصیت او باشد، پس همیشه از او نظر بخواهید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

 

ایده های دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

با پاستل تزئین کنید

دختران دوست داشتنی و آرام هستند، بنابراین اتاق آنها باید این موضوع را منعکس کند. از رنگ های پاستلی برای دیوار و سقف استفاده کنید. حتی اگر چند درجه روشن تر اضافه کنید، محیط هم چنان آرام و جذاب خواهد بود.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

فضای ذخیره سازی داشته باشید

دختران حتی وقتی کوچک هستند، چیزهای زیادی دارند. مطمئن شوید که فضای زیادی برای نگهداری همه وسایل وجود دارد. بنابراین قفسه ها، کشوها و محفظه های مخفی زیادی را در نظر بگیرید. 

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

صندلی آویز لحاظ کنید

با یک صندلی متحرک آویزان اتاق را دنج کنید. شاید بتوانید یکی را در گوشه ای، کنار پنجره قرار دهید. این گونه شاهزاده خانم کوچولوی شما بتواند آرام باشد در حالی که مناظر را مشاهده می کند.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

دکوراسیون سقف

مدل های طراحی سقف اتاق خواب را نادیده نگیرید. هم چنین بخشی از دکوراسیون اتاق است. به جای رنگ آمیزی دیوارها با رنگی شاد، می توانید سقف را با راه راه های برجسته یا چیزی به همان اندازه ساده به چشم بیاورید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

یک چادر کوچولوی ناز

آنها عاشق این هستند که اسباب بازی های خود را بغل کنند، بازی کنند یا چُرت بزنند. شما می توانید یک چادر کوچک زیبا درست کنید. اصلاً سخت نیست، فقط قاب را بسازید و آن را با پارچه بپوشانید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

 

پرده های بلند

پرده ها به اتاق ظاهری زنانه می بخشند، به خصوص اگر دارای رنگی مانند مرجانی یا نوعی پاستلی باشند. پرده های بلند را روی پنجره ها قرار دهید و حتی می توانید پرده های سقفی را برای تخت نصب کنید.

دکوراسیون اتاق خواب دخترانه

با گروه معماری آرکا می توانید از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا در تعامل باشید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

غرفه نمایشگاهی

ساخت غرفه نمایشگاهی

ساخت غرفه نمایشگاهی ساخت غرفه نمایشگاهی از مهم ترین اقداماتی است که در فضای محدود نمایشگاه مد نظر قرار می گیرد. امروزه در فضای نمایشگاه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏