کتابخانه در دکوراسیون اداری

کتابخانه در دکوراسیون اداری

یکی از اجزایی که در نگاه اول به چشم مراجعه کنندگان در دکوراسیون اداری می آید کتابخانه می باشد. کتابخانه یکی از ملزومات ضروری اداری و جزء لاینفک دکوراسیون اداری محسوب می شود. کتابخانه اداری در ایجاد نظم و جلوگیری از بهم ریختگی بسیار موثر می باشد. کتابخانه اداری هم کاربردی است و هم موجب شیک و مدرن شدن اداره و سازمان می شود. فضای کار شیک و مدرن در روحیه کارمندان بسیار تأثیر گذار است و به آن ها انرژی خاصی می بخشد. رنگ، طرح، سبک و تعداد قفسه های کتابخانه باید با آگاهی و کارشناسانه تعیین شود تا علاوه بر شکیل بودن، کارآیی لازم را هم داشته باشد.    

طراحی کتابخانه در دکوراسیون اداری

طراحی کتابخانه و محل قرار گیری آن دارای اصول و قوانین خاص خودش می باشد که باید توسط متخصصین دکوراسیون صورت بگیرد. کتابخانه ها در ابعاد، طرح ها، سبک ها و رنگ های گوناگونی ساخته می شوند که باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. قفسه های کتابخانه باید مقاومت و استحکام کافی داشته باشند تا بتوانند وزن اشیاء سنگینی مانند کتاب های حجیم، مجسمه ها، تندیس ها، گلدان ها و لوگوهای اداره را تحمل کنند.

انتخاب کتابخانه ها مطابق با میزان فضای موجود، سبک دکوراسیون اداری، نوع چیدمان کتابخانه، حجم و اندازه وسایلی که قرار است در آن قرارداده شوند و مبلمان اداری صورت می گیرد. کتابخانه اداری هم در نظم بخشیدن به محیط اداری  و هم در زیباسازی آن بسیار حائز اهمیت می باشد. کتابخانه صرفا محلی برای نگهداری کتاب نیست و یک عنصر دکوراتیو نیز محسوب می شود.

کتابخانه در دکوراسیون اداری

کتابخانه های اداری در انواع گوناگونی مانند کتابخانه های درب دار، دکوراتیو، مرتفع، کوتاه (کردانزای مدیریتی)، باریک، پهن، بدون درب، درب دار شیشه ای و ویترینی موجود می باشند. کتابخانه ها همچنین از جنس های مختلف مانند چوبی، فلزی، شیشه ای، ام دی اف و غیره ساخته می شوند. کتابخانه ها را می توان بر روی دیوار نصب کرد یا این که بر روی زمین در کنار میز اداری قرار داد.

 کتابخانه های اداری باید هم جادار باشند و هم شکیل باشند. اکثر مدیران از کردانزای مدیریتی استفاده می کنند که معمولا با میز مدیریت، میز کنفرانس و میز پذیرایی هارمونی دارد. کردانزای مدیریتی باید لوکس و شیک باشد. در کتابخانه های مدیریتی معمولا فضای اختصاصی برای گاو صندوق و قرار دادن اسناد و مدارک محرمانه وجود دارد.

کتابخانه در دکوراسیون اداری

معمولا حداقل فاصله طبقات کتابخانه را 35 سانتیمتر و عمق آن را 32 سانتیمتر  در نظر می گیرند تا زونکن ها به راحتی در آن قرار گیرند. تعداد طبقات هم از 2 تا 6 طبقه متغییر می باشند. برخی از کتابخانه ها قابلیت تنظیم ارتفاع قفسه ها را دارند که می توان هر کتابی را با هر ارتفاع و سایزی در آن جای داد. همین طور می توان کتابخانه را به دو بخش خصوصی و عمومی تقسیم بندی نمود و برای بخش هایی از آن درب قرار داد.       

کتابخانه در دکوراسیون اداری

کتابخانه در دکوراسیون اداری و افزایش پرستیژ محیط کاری

در کتابخانه اداری می توان کتاب های مربوط به حرفه شغلی را نگهداری کرد. کتاب های تخصصی و کارشناسی مفیدی که کارمندان بتوانند در وقت آزاد خود مطالعه کنند و از مطالب و راهنمایی هایی آن ها بهره ببرند. با این اقدام می توان در آن واحد به دو هدف نائل شد اول این که مطالعه باعث می شود اطلاعات و معلومات کارمندان افزایش پیدا کند و دوم این که نشان می دهد که محیط کاری از کلاس کاری و پرستیژ بالایی برخوردار است.

کتابخانه در دکوراسیون اداری

علاوه بر این کتابخانه می تواند به عنوان ویترینی از افتخارات اداره یا سازمان مورد استفاده قرار گیرد و جوایز و لو ح های مربوط به سازمان را در آن قرار دهد. از سوی دیگر هر سازمان و اداره ای می تواند بخشی از کتابخانه را به مجلات، نشریه های درون سازمانی و کاتالوگ های مخصوص به خود اختصاص دهد تا بدین وسیله مهمان ها و مراجعه کننده ها را تحت تأثیر قرار دهد و آن ها را به وجد آورد.

کتابخانه در دکوراسیون اداری و برقراری نظم

از کتابخانه می توان برای قرار دادن پرونده ها، مدارک و اسناد استفاده کرد. با این کار تمامی پرونده ها جای مشخص و ثابتی دارند و کارمندان برای یافتن آن ها دچار سردرگمی و اتلاف وقت نمی شوند. کارکنان به راحتی می توانند به پرونده ها و مدارک مورد نیاز دسترسی داشته باشند. دستیابی آسان به پرونده ها موجب می شود که کار ارباب رجوع سریع تر صورت بگیرد و بدین نحو رضایتمندی مشتریان حاصل گردد. از طرفی دیگر می توان کتابخانه را در مکانی قرار داد که بلا استفاده مانده است و با این کار از فضا استفاده بهینه نمود.

کتابخانه در دکوراسیون اداری

کتابخانه در دکوراسیون اداری و ساماندهی میز کار کارکنان

کارمندان می توانند علاوه بر پرونده ها، وسایل دیگری را که باعث بی نظمی میز کارشان می شوند را در کتابخانه قرار بدهند. با این کار دارای یک میز کار منظم و مرتب می شوند. میز کار آشفته علاوه بر این که ظاهری نازیبا دارد باعث می شود که تمرکز کارمندان در حین کار به هم بریزد و نتوانند توجه خود را به طور کافی بر کار خود متمرکز و معطوف بدارند.

کتابخانه در دکوراسیون اداری و اشیاء تزیینی  

کتابخانه یکی از اجزای دکوراسیون اداری شیک می باشد. از کتابخانه می توان برای قرار دادن وسایل دکوری و تزیینی استفاده کرد. طرح و رنگ کتابخانه باید با سایر دکوراسیون اداری و مبلمان اداری همخوانی و هماهنگی داشته باشد. گذاشتن وسایل دکوری در کتابخانه در زیبا ساختن محیط اداری نقش بسزایی دارد. این زیبایی در جلب توجه مشتریان و ارباب رجوع ها بسیار موثر است. از این رو چیدمان کتابخانه باید طبق اصول و قوانین خاص و معینی صورت بگیرد.

کتابخانه در دکوراسیون اداری

کتابخانه در دکوراسیون اداری و افزایش کارآیی کارکنان

کتابخانه اداری در کارآیی کارکنان اثر مثبت دارد. نظم ایجاد شده باعث می شود کارمندان با سرعت بالایی به کارها رسیدگی کنند. همچنین این نظم مانع خستگی و سردرگمی کارمندانی می شود که مدام در جستجوی مدارک و پرونده ها هستند.

کتابخانه در دکوراسیون اداری

سخن پایانی

کتابخانه های اداری یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در محیط کاری و اداری می باشند. زیبایی ظاهر، طراحی مناسب و کارآیی از ویژگی های مهم کتابخانه اداری می باشند. کتابخانه اداری باید با سایر دکوراسیون اداری هارمونی داشته باشد تا بتواند تأثیر گذار باشد و این امر تنها با مشاوره و راهنمایی طراحان و دکوراتیوهای حاذق حاصل می گردد.  

طراحان و دکوراتیوهای متبحر گروه معماری آرکا با داشتن ایده های خلاقانه و خاص در طراحی کتابخانه های اداری، یک محیط منحصر به فرد و خارق العاده را به شما هدیه می دهند.

برای ارتباط با ما میتوانید ازطریق صفحه تماس با ما یا در شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی

اصول اساسی دکوراسیون داخلی داشتن دکوراسیون داخلی استاندارد و اصولی نیازمند رعایت نکات جزئی و کلی مختلفی‌ست. این نکات به یکپارچگی و هماهنگی اجزای مختلف

ادامه مطلب »
پارتیشن اداری استیل

پارتیشن اداری استیل

پارتیشن اداری استیل پارتیشن اداری استیل یا پارتیشن اداری استیل _ شیشه این امکان را می دهد که از یک فضای کاری با کیفیت و

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏