برای بازسازی پیمانکار بگیریم یا خیر

برای بازسازی پیمانکار بگیریم یا خیر

مقدمه

قطعاً همه ی شما تا حدودی با پیمانکار و کارهایی که انجام می دهد آشنا هستید. هنگامی که پیمانکار یک پروژه بازسازی ساختمان را در دست می گیرد در ابتدا گروهی را سازماندهی می کند. بهتر است بگوییم یک تیمی از افراد متخصص و با تجربه را در کنار هم گردآوری می کند و با کمک هم سعی می کنند یک پروژه را به نحو احسن به اتمام برسانند.

البته لازم به ذکر است که حتماً باید از قرارداد پیمانکاری برای مدیریت هزینه ها و یا افزایش سرعت انجام پروژه ها استفاده کنید. در ادامه ی این مقاله قصد داریم جواب این سؤال را که برای بازسازی ساختمان پیمانکار بگیریم یا خیر؟ را  پاسخ دهیم که ممکن است برای همه ی شما پیش بیاید. پس تا انتهای این مقاله ما را همراهی کنید.  

برای بازسازی پیمانکار بگیریم یا خیر

 

 

مزایای استفاده از پیمانکار

سؤالی که ذهن بسیاری از افراد را درگیر کرده است و گاهی افراد مختلف را در بین دو راهی سخت قرار می دهد که به هنگام بازسازی ساختمان باید یک پیمانکار بگیریم و یا خیر. ما قصد داریم تا کمک کنیم تا به راحتی تصمیم خود را بگیرید. در ادامه ی این مقاله از مهم ترین مزایای استفاده از پیمانکار را برای شما بیان می کنیم. سپس به طور دقیق پاسخ برای بازسازی ساختمان پیمانکار بگیریم یا خیر را برای شما ارائه می دهیم.

در حقیقت در این قسمت ما نه تنها به مزایای استفاده از پیمانکار بلکه حتی به دلایل استفاده کردن از پیمانکار اشاره می کنیم. چرا که دلایل زیادی برای استفاده از پیمانکار وجود دارد پس با ما همراه باشید.

برای بازسازی پیمانکار بگیریم یا خیر

 

 

انعطاف پذیری:

از جمله دلایل و یا مزایای استفاده از پیمانکاری بازسازی ساختمان داشتن انعطاف پذیری است. انعطاف پذیری در حقیقت به معنای داشتن اختیار در همه ی اعمال مربوط به بازسازی است. هنگامی که شما پروژه بازسازی ساختمان خود را در اختیار پیمانکار قرار می دهید شما یک کارفرما به حساب می آیید و می توانید به راحتی با مسئولین پروژه ی خود مذاکره کنید.

شما می توانید به راحتی در مورد مسائلی همچون شرایط کاری و ساعات آن، میزان و شرایط هزینه ها، در مورد مصالح مختلفی که قرار است در پروژه ی شما به کار رود، طرح نقشه، میزان تغییرات، با پیمانکار خود گفت و گو کنید. این مورد همان انعطاف پذیری بین کارفرما و پیمانکار را به وجود می آورد.

 

کاهش هزینه ها:

دیگر دلیل و یا مزیت استفاده از پیمانکار، کاهش هزینه ها است. همان طور که احتمالاً می دانید بازسازی ساختمان اگر با مدیریت انجام نشود موجب می شود که شما هزینه های زیادی را صرف کارهای بیهوده کنید. به عبارتی بهتر زمانی که شما پروژه ی بازسازی خود را به یک پیمانکار متخصص واگذار می کنید، دقیقاً یک تیم را در اختیار می گیرید که علاوه بر داشتن مهارت نسبت به همه ی امور توجه ویژه دارد.

به این صورت شما به راحتی می توانید از پیمانکار میزان هزینه ها را در خواست کنید. بدین طریق بودجه بندی هزینه ها را انجام داده و مدیریت کنید. همین امر باعث می شود که به نسبت بسیار زیادی از صرف هزینه های گزاف در موارد مختلف جلوگیری شود. پس به این نکته دقت کنید که یک پیمانکار بازسازی ساختمان در صورتی که مهارت کافی داشته باشد همه ی جوانب را بررسی می کند. سپس اقدام به عمل می کند که این امر بسیار به سود شما خواهد بود.

 

ایجاد فرصت برای توسعه:

مزیت یا دلیل بعدی این است که یک پیمانکار خوب توانایی فراهم کردن فرصت های بیشتر برای توسعه را برای شما ایجاد می کند. به عنوان مثال اگر شما قصد دارید ساختمان شرکت خود را که در زمینه ی تأمین کردن مصالح ساختمانی است، بازسازی کنید و با یک شرکت پیمانکاری همکاری کنید. این باعث می شود که فرصت همکاری شرکت شما با یک شرکت پیمانکاری نیز فراهم شود.

از جهتی دیگر پیمانکار بازسازی ساختمان می تواند راه ها و روش های گوناگون را که باعث جالب تر و جذاب تر شدن پروژه ی شما می شود را پیشنهاد بدهد. این گونه بهتر می توانید برای مراحل مختلف پروژه تصمیم گیری کنید.

برای بازسازی پیمانکار بگیریم یا خیر

 

 

مزایای استخدام پیمانکار برای بازسازی ساختمان

اکنون که با مهم ترین مزیت های یک پیمانکار آشنا شدید. ما به شما توصیه می کنیم که اگر بازسازی ساختمان که قصد انجام آن را دارید به گروهی از پیمانکاران مختلف از لوله کش ها، برق کار و یا سرامیک کار نیاز داشته باشد. یا این که در بازسازی قصد از بین بردن دیوارها، پله ها و یا ایجاد تغییرات در درها دارید، بهتر است که از یک پیمانکار حرفه ای و ماهر کمک بگیرید تا بتواند به بهترین نحو ممکن کارهای شما را پیش ببرد.

پیمانکار توانایی این را دارد که پروژه ی بازسازی ساختمان شما را در یک بازه ی زمانی معین و با بودجه ی از پیش تعیین شده به انجام برساند. کارهای مختلفی همچون برنامه ریزی کردن برای زمان تحویل پروژه، انجام دادن مذاکرات، ایجاد قراردادها، تأمین  طرح ها ی معماری مناسب و تأمین مصالح مورد نیاز از جمله وظایف پیمانکاران است.

یک پیمانکار خوب و ماهر علاوه بر این که پروژه را در یک مدت زمان معین تحویل شما می دهد. همچنین مسئولیت تمام پروژه را از تخریب تا نصب به طور کامل برعهده می‌گیرد و در این راستا از پیمانکاران کوچک تر نیز بهره می‌گیرد.

اما اگر چه شما برای بازسازی ساختمان فقط قصد ایجاد تغییرات جزئی همانند تغییر در فضای باغچه، تغییر در پنجره ها، ایجاد تغییرات در سیستم لوله کشی و مواردی از این قبیل باشد می توانید خود به طور مستقیم پیمانکاران را به صورت ساعتی استخدام و از خدمات آن ها استفاده کنید.

برای بازسازی پیمانکار بگیریم یا خیر

 

کلام آخر

اما در نهایت مایل هستیم که یک نکته را برای شما عرض کنیم که هر فردی با توجه به میزان بازسازی ساختمان خود و همچنین با توجه به وقت و زمان و سلیقه ای که دارد می تواند اقدام به گرفتن پیمانکار کند. به عنوان مثال اگر فردی پروژه کوچکی داشته باشد اما وقت کافی برای به انجام رساندن آن را ندارد و یا این که مایل است کار را بسیار تمیز و خوب تحویل بگیرد نیز می تواند یک پیمانکار بگیرد.

در این مقاله سعی بر آن بود که در ابتدا شما را با مهم ترین مزایای استفاده از پیمانکاران آشنا کنیم تا بتوانید کار پیمانکار را بهتر درک کنید. سپس برای شما بیان کردیم که آیا گرفتن یک پیمانکار ضروری است یا خیر، امیدوارم که با این مقاله تصمیم گیری برای شما بسیار راحت شده باشد. برای اطلاعات و مشاوره بیشتر می توانید از طریق شماره های تماس و اینستاگرام آرکا با گروه معماری آرکا تماس حاصل نمایید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏