صندلی اتاق کنفرانس

صندلی اتاق کنفرانس

مقدمه

در هنگام خرید یا  فروش صندلی چه ویژگی‌های مهمی برای صندلی اتاق کنفرانس ارگونومیک در نظر گرفته می‌شود؟

 • تکیه‌گاه باید از نظر زاویه ( به جلو و عقب متمایل شود) و ارتفاع قابل تنظیم باشد. در حالت ایده‌آل، تکیه‌گاه باید مستقل از کف صندلی قابل تنظیم باشد. تکیه‌گاه باید از قسمت پایین کمر شما (ناحیه کمر) پشتیبانی کند.
 • پشتی بلند با پشتیبانی از توری با قابلیت عبور جریان هوا و آپشن‌هایی برای پشت گردن.
 • 5 تا 7 نقطه تنظیم، از جمله تنظیم دسته و ارتفاع.
 • تکیه‌گاه کمری بالشتکی در قسمت میانی پشت.
 • بالشتک صندلی با چگالی بالا.
 • قابلیت چرخش و صندلی گردان.

صندلی اتاق کنفرانس

 

چرا صندلی‌های کنفرانس مهم هستند؟

یک صندلی کنفرانسی راحت می‌تواند وضعیت بدنی بهتری داشته باشد، درد و ناراحتی را کاهش دهد و تمرکز و بهره‌وری را افزایش دهد.

 

ویژگی‌های مهم صندلی کنفرانس ارگونومیک

 

 • شیب صندلی

شیب صندلی به جلو یا عقب باید قابل تنظیم باشد.

 • حفاظت از کمر

حمایت از کمر در صندلی ارگونومیک بسیار مهم است.

 • پشتی

پشتی صندلی کنفرانس ارگونومیک باید 30.48 تا 48.26 سانتی‌متر عرض داشته باشد.

کار در دفتر معمولاً مستلزم صرف زمان زیادی برای نشستن روی یک صندلی کنفرانس است _ وضعیتی که به ساختارهای ستون فقرات فشار وارد می‌کند. بنابراین، برای جلوگیری از ایجاد یا تشدید مشکلات کمر، داشتن یک صندلی کنفرانس مهم است که ارگونومیک باشد و کمر را پشتیبانی کند و وضعیت بدنی خوب را تقویت کند.  

 

چه نوع صندلی کنفرانس بهترین ارگونومیک را دارد؟

انواع مختلفی از صندلی‌های ارگونومیک برای استفاده در دفتر وجود دارد. هیچ نوع صندلی کنفرانس لزوماً بهترین نیست، اما مواردی وجود دارد که در یک صندلی کنفرانس ارگونومیک خوب باید به دنبال آن‌ها باشید. این موارد به کاربر اجازه می‌دهد تا صندلی را برای نیازهای خاص خود به خوبی تنظیم کنند.

 

 • دسته‌های صندلی

دسته‌های صندلی کنفرانس بهتر است قابل تنظیم باشند. آن‌ها باید به بازوهای کاربر اجازه دهند راحت استراحت کنند و شانه‌ها راحت باشند. آرنج و پایین بازوها باید به آرامی استراحت کنند و ساعد در هنگام تایپ روی تکیه‌گاه بازو قرار نگیرد.

 

 • حالت چرخشی

هر صندلی کنفرانس یا ارگونومیک باید به راحتی بچرخد تا کاربر بتواند بدون فشار به قسمت‌های مختلف میز خود برسد.

صندلی اتاق کنفرانس

 

ویژگی‌های صندلی ارگونومیک

در مقایسه با سبک «معمولی» صندلی اداری، تعدادی گزینه وجود دارد که یک صندلی ارگونومیک باید داشته باشد، از جمله:

 

 • ارتفاع صندلی

ارتفاع صندلی اداری باید به راحتی قابل تنظیم باشد. اهرم تنظیم پنوماتیک ساده‌ترین راه برای انجام این کار است. ارتفاع صندلی که از حدود 40.64 تا 53.34 سانتی‌متر از زمین فاصله داشته باشد برای اکثر افراد مناسب است. این به کاربر این امکان را می‌دهد که پاهای خود را صاف روی زمین قرار دهد، ران‌ها حالت افقی و بازوها حالت موازی با ارتفاع میز داشته باشند.

 

 • عرض و عمق صندلی

صندلی باید دارای عرض و عمق کافی برای پشتیبانی راحت هر کاربر باشد. معمولاً عرض 43.18 تا 50.8 سانتی‌متر استاندارد است. عمق (از جلو تا پشت صندلی) باید به اندازه‌ای باشد که کاربر بتواند به پشتی صندلی اداری ارگونومیک تکیه بدهد در حالی که تقریباً 5.08 تا 10.16 سانتی‌متر بین پشت زانو و صندلی باقی می‌ماند. شیب صندلی نیز به جلو یا عقب باید قابل تنظیم باشد.

 

 • محافظت از کمر

حفاظت از کمر در صندلی ارگونومیک بسیار مهم است. ستون فقرات کمری دارای انحنا به سمت داخل است و نشستن برای مدت طولانی بدون حمایت از این منحنی منجر به خمیدگی (که انحنای طبیعی را صاف می‌کند) و ساختارهای پایین ستون فقرات را تحت فشار قرار می‌دهد. یک صندلی ارگونومیک باید دارای تنظیم کمری (هم ارتفاع و هم عمق) باشد تا هر کاربر بتواند تناسب مناسبی برای حمایت از منحنی به سمت داخل کمر داشته باشد.

 

 • پشتی

پشتی صندلی اداری ارگونومیک باید 30.48 تا 48.26 سانتی‌متر عرض داشته باشد. اگر تکیه‌گاه از صندلی جدا باشد، باید از نظر ارتفاع و زاویه قابل تنظیم باشد. باید بتواند انحنای طبیعی ستون فقرات را با توجه ویژه به حمایت مناسب از ناحیه کمر حمایت کند. اگر در صندلی اداری، صندلی و تکیه‌گاه با هم به صورت یک تکه هستند، پشتی باید در زوایای جلو و عقب قابل تنظیم باشد و مکانیزم قفلی داشته باشد تا پس از تعیین زاویه مناسب، از عقب رفتن بیش از حد آن جلوگیری کند.

 

 • جنس صندلی

مواد روی صندلی و پشتی صندلی اداری باید دارای بالشتک کافی برای نشستن طولانی مدت باشد. داشتن پارچه‌ای که دارای منافذ بازی باشد که جریان هوا را عبور می‌دهد نسبت به سطح سخت‌تر ارجحیت دارد.

تمام این موارد را می‌توانید با خرید از مبلمان آرکا تجربه کنید.صندلی اتاق کنفرانس

 

عوامل تأثیرگذار بر قیمت صندلی کنفرانس

بودجه شما به ناچار به تعیین نوع صندلی کنفرانسی کمک می‌کند که انتخاب می‌کنید. کیفیت‌های خاصی از جمله ارگونومی، قابلیت تنظیم، دوام، راحتی، مکانیسم حرکت، ظاهر، ذخیره‌سازی و استفاده می‌توانند بر قیمت تأثیر بگذارند.

این شما هستید که تصمیم می‌گیرید که کدام ویژگی‌ها ارزش هزینه اضافی را دارد. اما شما می‌توانید بالاترین کیفیت را در کنار قیمت مناسب را با صندلی آرکا بدست بیاورید.

 

 

سخن پایانی

گروه حرفه‌ای آرکا دارای سال‌ها تجربه در زمینه دکوراسیون اداری و فروش صندلی اداری می‌باشد. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های غرفه فریم لس

مدل های غرفه فریم لس

مدل های غرفه فریم لس مقدمه انواع مدل های غرفه های نمایشگاهی فریم لس قابل حمل و نقل بسته بندی شده هستند. این نوع غرفه

ادامه مطلب »
طراحی داخلی ساختمان

طراحی داخلی ساختمان مسکونی

طراحی داخلی ساختمان مسکونی طراحی داخلی ساختمان مسکونی یک سری فرایندها و مجموعه اقداماتی در طراحی ساختمان است. بر اساس آن تمام فضاهای ساختمان مشخص

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏