طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ نقش مهمی در ارائه تجربه مهمان ایفا می کند. نسل امروزه به خوبی می داند که تجربه یک کافه عالی با طراحی دکوراسیون تجاری آن همراه است. کافی است بگوییم که داشتن یک طراحی داخلی عالی برای کافه یک امر ضروری است. اما چیزی که بیشتر کافه دارها فراموش می کنند این است که اصول اولیه کافه با رستوران متفاوت است. به همین دلیل است که مفاهیم طراحی داخلی که برای رستوران ها کار می کند لزوماً هنگام طراحی کافی شاپ کاربردی ندارد.

روانشناسی و روحیه مشتریانی که از کافه دیدن می کنند با مراجعه به رستوران متفاوت است. برای صاحبان مشاغل کافه ای ضروری است که از این روانشناسی استفاده کنند و آن را در طراحی داخلی کافه نشان دهند.

طراحی داخلی کافی شاپ

چرا طراحی داخلی کافه مهم است

همه جور آدمی وارد کافه می شوند در حالی که یک مخاطب هدف وجود دارد. بر خلاف رستوران ها، هیچ محیطی در کافه ها ارائه نمی شود و مردم می توانند هر کاری را که می خواهند انجام دهند. پشت لپ تاپ های خود می نشینند یا مشغول کتاب خواندن هستند. قهوه با هر گروه سنی همراه است و وعده های غذایی ساده که مقرون به صرفه هستند فضایی را برای مهمانی یا مطالعه ایجاد می کنند. از این رو طراحی داخلی ارزشمند می شود زیرا نحوه واکنش مردم به کافه را مشخص می کند.

مفاهیم داخلی، رنگ دیوارها، طراحی میز و صندلی، نورپردازی و موسیقی، همه این عوامل به کافه شما شخصیت می دهد که نحوه درک و گذراندن مردم در کافه را تعیین می کند. در نهایت مانند هر تجارت دیگری، هدف نهایی یک کافه حداکثر کردن سود و کاهش هزینه است. به این معنی که هدف نهایی حول مشتری می چرخد.

نظرسنجی های رضایتمندی نشان داده است که وقتی صحبت از کافه ها می شود، مشتریان بیشتر بر داشتن یک تجربه خوب تأکید می کنند تا اینکه صرفاً داشتن یک قهوه خوب و طراحی داخلی کافه، تجربه عالی را که مشتریان به دنبال آن هستند تعیین می کند.

طراحی داخلی کافی شاپ

عوامل مؤثر بر طراحی داخلی کافی شاپ

آیا می خواهید مشتریان شما یک وعده غذایی سریع یا یک غذای آماده داشته باشند و سریع خارج شوند؟ یا ترجیح می دهید آنها مدت زمان قابل توجهی را در کافه شما بگذرانند و در آن مدت به دلخواه سفارش دهند؟ انتخاب های طراحی داخلی بر زمان گردش کافه شما تأثیر می گذارد. بنابراین قبل از نهایی کردن مبلمان خود این تصمیم را بگیرید. این امر به این دلیل است که رنگ هایی که استفاده می کنید، چراغ هایی که نصب می کنید، موسیقی ای که پخش می کنید، بوی کافه شما و مبلمانی که نصب می کنید حال و هوای ماندن و رفتن را ایجاد می کند.

اگر صندلی های ناراحت کننده یا رنگ های محرک مانند قرمز یا زرد ارائه دهید، مشتریان را مجبور می کند که سریع بروند. از طرف دیگر، رنگ های پاستلی، موسیقی آرامش بخش، مبلمان چوبی و مبل نشیمن یا صندلی های راحت مشتریان را مجبور می کند تا مدت طولانی تری بمانند. این نوع محیطی است که بیشتر قهوه خانه ها به آن متمایل هستند. ایده های طراحی داخلی کافی شاپ باید با مخاطب هدف شما مرتبط باشد.

اکنون که ثابت کردیم داشتن یک طراحی عالی برای کافه ضروری است، در ادامه عوامل مختلفی را بررسی می کنیم که بر نحوه طراحی فضای داخلی کافه تأثیر می گذارد.

طراحی داخلی کافی شاپ

مفهوم کافه

اولین چیزی که باید قبل از طراحی دکوراسیون داخلی کافه به آن توجه کنید، مفهوم است. می خواهید محل استقرار شما چگونه باشد. قیمت ها چقدر باشد. چه نوع قهوه ای سرو کنید. آیا قرار است یک کافه محله ای دوستانه، یک کافه تجاری با قیمت متوسط، یک کافه نزدیک محوطه دانشگاه باشید، یا به دنبال کافه ای درجه یک در خیابان شیک هستید.

نوع مشتریانی که از کافه هایی با قیمت متوسط بازدید می کنند با کسانی که از کافی شاپ های درجه یک دیدن می کنند کمی متفاوت است. علاوه بر این، با تغییر قیمت، انتظارات مشتری نیز تغییر خواهد کرد. برای ارائه بهترین محیط، به این فکر کنید که چه نوع محیطی از شما انتظار می رود و چه نوع حال و هوایی را می خواهید ایجاد کنید. قبل از اینکه واقعاً مکان خود را طراحی کنید، یک طراحی داخلی کافه را در ذهن خود داشته باشید.

طراحی داخلی کافی شاپ

محیطی که می خواهید ایجاد کنید

هنگامی که مفهوم خود را می شناسید، بعد محیطی که می خواهید ایجاد کنید می آید. این به چهار عامل اصلی بستگی دارد. رنگ هایی که استفاده می کنید، نور مورد استفاده، آکوستیک و در نهایت رایحه کافه شما. هر یک از این موارد به طور متفاوتی بر روانشناسی مشتری شما تأثیر می گذارد. یک طراحی داخلی عالی کافه طرحی است که تأثیر هر عنصر را در نظر می گیرد و آنها را در نسبت مناسب برای رسیدن به نتیجه دلخواه متعادل می کند. فضای کافه شما نقش اساسی در طراحی داخلی کافه ایفا می کند.

رنگ های کافه شما اولین چیزی است که مشتریان به آن توجه می کنند و بخشی جدایی ناپذیر از طراحی کافه است. آنها برای رساندن مفهوم شما مهم خواهند بود. اما در عین حال، شما باید ترکیباتی را انتخاب کنید که روحیه مورد نظر شما را ایجاد کند. رنگ هایی مانند قرمز و زرد از جمله محرک های رژیم غذایی محسوب می شوند، زیرا در ذهن ما انگیزه ایجاد می کنند. این یکی از مهمترین دلایلی است که این رنگ ها در درجات مختلف در طراحی داخلی کافه قرار می گیرد.

در عین حال، آنها مشتریان را خودجوش کرده و محیط را به سرعت ترک می کنند. بنابراین اگر می خواهید زمان گردش میز خود را افزایش دهید، بیش از حد از آن استفاده نکنید و از سایه های روشن تر دور بمانید. در عوض، آنها را با رنگ های ملایم تر و آرامش بخش تر مانند پاستل ترکیب کنید. این یک تعادل خوب ایجاد می کند و رنگ ها را از نفوذ بیشتر به مشتریان دور می کند.

طراحی داخلی کافی شاپ

چگونه نورپردازی بر طراحی داخلی کافه تأثیر می گذارد

حتی اگر بهترین طراحی داخلی را در جهان داشته باشید، نورپردازی نادرست می تواند آن را خراب کند. از نورهای بسیار روشن که غیر طبیعی به نظر می رسند دوری کنید. این به این دلیل است که هدف شما ایجاد یک محیط راحت است. چراغ های بسیار روشن مشتریان را بیش از حد قدرت می دهد، آنها را از غذا منحرف کرده و ناراحت می کند. اگر می خواهید جلوه ای روستایی و منحصر به فرد ایجاد کنید، چراغ های کم نور در قهوه خانه کار می کنند.

روحیه ای ایجاد می کنند که باعث می شود مشتریان احساس کنند که تازه وارد منطقه ای جدا از دنیای روزمره شده اند. اما مطمئن شوید که هنوز نور کافی برای دیدن راحت آنها وجود دارد. کم بودن نور نباید به معنی تاریکی باشد. اگر محیط کافه مورد نظر شما نیست، پیشنهاد ما این است که تا آنجا که ممکن است نور طبیعی روز را بازسازی کنید.

طراحی داخلی کافی شاپ

آکوستیک و دلیل اهمیت آنها

«صدا» راه خود را برای ایجاد احساسات مختلف در ما دارد. واکنش مغز ما به انواع مختلف صداها متفاوت است. به همین دلیل است که آکوستیک یک عنصر اساسی در طراحی داخلی کافه رستوران است. کافه جایی است که افراد یا برای معاشرت می آیند یا در حوزه های خصوصی خود کار می کنند. بنابراین برخلاف بارها، موسیقی بسیار بلند در کافه خاموش می شود.

بنابراین شما باید میزان صدا را تنظیم کرده و یک لیست پخش انتخاب کنید که موسیقی زمینه ای را برای از بین بردن سکوت فراهم می کند. اما در عین حال، جریان آزاد مکالمه را امکان پذیر می کند.

طراحی داخلی کافی شاپ

روانشناسی بو

سرانجام به آخرین عنصر محیط خود یعنی رایحه می رسید. حتی نحوه رایحه کافه شما نیز انگیزه های متفاوتی ایجاد می کند و اهداف مختلفی را حل می کند. طراحان در برخی از دکوراسیون رستوران برای ایجاد گرسنگی عطری خاص در ناهار خوری ایجاد می کنند. بیشتر کافه ها بوی قهوه قوی در فضا می گذارند نه به این دلیل که قهوه سرو می کنند، بلکه برای جلب مشتری برای سفارش بیشتر است. رایحه مفید خیار باعث می شود اتاق در ساعت های اوج، بزرگتر و دلپذیر باشد. از طرف دیگر، وانیل یک آرامبخش است و باعث می شود مردم ماندگار شوند اما در مصرف آن زیاده روی نکنید زیرا می تواند باعث ایجاد حساسیت یا سردرد شود.

طراحی داخلی کافی شاپ

روابط انسان و محیط

روابط انسان و محیط فرایندهایی هستند که انسان ها در برابر عوامل محیطی اطراف خود واکنش نشان می دهند. آنها سطوح راحتی انسان را در شرایط مختلف دیکته می کنند. برای طراحی داخلی کافه عالی باید این عوامل را در نظر بگیرید.

کافه ها به اندازه رستوران ها، بارها یا هتل ها به رضایت مشتری بستگی دارند. رضایت در کافه ها نه تنها به غذا بلکه به فضا و محیط ارائه شده نیز بستگی دارد. میزان طراحی خوب محیط بستگی به میزان طراحی خوب فضا دارد که طراحان داخلی این فرایندها را در نظر می گیرند و بر اساس آنها طراحی خود را بهینه می کنند.

چهار ویژگی مهم باید برای طراحی داخلی کافه در نظر گرفته شود که عبارتند از:

حس آشنای خانه

حس آشنای خانه، همان طور که از نامش پیداست شامل احساس بودن در خانه است. این امر از طریق عناصری مانند دکوراسیون، زیبایی، راحتی، احساس و لمس فضا انجام می شود. کافه ها باید درجه ای از حس آشنای خانه را داشته باشند تا مشتریان احساس راحتی کنند. آنها را در آرامش قرار دهند و به آنها اجازه دهند در کار خودشان آزادانه کار کنند. این امر بسیار ضروری است زیرا مشتریان زمان زیادی را در کافه ها می گذرانند و اگر محیط به اندازه کافی خوشایند یا راحت نباشد، سود روز و مشتریان را از دست خواهید داد. طراحان با استفاده از فضای داخلی مورد استفاده، نوع چوب مورد استفاده در قفسه ها، چراغ ها و محل قرارگیری آنها، میزان راحتی مبلمان که مشتریان روی آن می نشینند و غیره، حس بودن در خانه را در کافه به کار می برند.

طراحی داخلی کافی شاپ

تحریک محیطی

تحریک محیطی به معنای فعال کردن ترکیبی از حواس پنجگانه و ایجاد تعادل مثبت بین آنها به گونه ای است که هیچ عنصری از کافه بیش از حد قدرتمند نشود. به نوعی، این فرایند در مورد استفاده از چهار عامل محیط (رنگ، نور، بو و صدا) به گونه ای است که ترکیبی از احساسات مناسب در مشتریان و حال و هوای مناسب در کافه ایجاد می کند. یک طراحی داخلی عالی کافه حول زیبایی شناسی می چرخد.

طراحی داخلی کافی شاپ

ازدحام

این فرایند شامل میزان احساس ازدحام از نظر روانشناختی است. در حالی که اندازه گیری به خودی خود ذهنی است، طراحان داخلی بر اساس میانگین احساسات فردی آن را بهینه می کنند. این فرایند اساساً چیدمان کافه را تعیین می کند. همه چیز از فضای بین دو میز تا جایی که صف سفارش و صف تحویل در آن قرار دارد، در چیدمان کافه که بر اساس میزان شلوغی است، در نظر گرفته شده است.

طراحی داخلی کافی شاپ

حریم خصوصی

همان طور که قبلاً اشاره شد، کافه ها هم از افرادی که مایل به برقراری ارتباط هستند و هم از افرادی که تمایل به تنهایی دارند، میزبانی می کنند. بنابراین دستیابی به اندازه حریم خصوصی در یک کافه، قرار دادن عناصر طراحی داخلی را تعیین می کند. باید تعادل ایجاد شود تا بتواند به هر دو نوع مخاطب پاسخ دهد. بنابراین قرار دادن مبلمان، فاصله بین وسایل، حجم موسیقی و نوع فضای داخلی مورد استفاده، سطوح مختلف نیازهای حریم خصوصی را تأمین می کند.

کافه ها مانند هر بخش دیگری در صنعت رستوران داری با رضایت مشتری کار می کنند و احساس مشتریان در تأسیسات شما، فاکتور مهمی برای جلب رضایت مشتری شما است.

طراحی داخلی کافی شاپ

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری و دکوراسیون رستوران، کافی شاپ و غیره هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

لابی در دکوراسیون اداری

لابی در دکوراسیون اداری

لابی در دکوراسیون اداری امروزه ساختمان های اداری بسیار گسترده تر شده اند و طراحی و دکوراسیون اداری بخش های مختلف ساختمان  بسیار مورد توجه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏