عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا بسیار متعدد و گوناگون می باشند. در دکوراسیون داخلی برخی از فضاها کوچک‌ تر و فشرده ‌تر از آنچه که باید احساس می‌ شوند. این موضوع می تواند به دلیل پنجره ‌های نا مناسب یا کمبود متراژ مربع باشد. خوشبختانه، به جز خراب کردن دیوارها، چند ترفند خوبی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها در کم ترین زمان فضاها را سبک، بزرگ و روشن تر کنید.

قبل از شروع، به فضاهایی فکر کنید که به شما احساس آرامش داده اند و نحوه چیدمان آنها را نیز در نظر بگیرید. اکثر اتاق ‌های هتل طوری طراحی شده‌ اند که بزرگ‌ تر از آنچه که هستند احساس شود. چیدمان مبلمان کاملاً فکر شده است و دکور (در بیشتر موارد) مینیمالیست در نظر گرفته خواهد شد.

فضاهای کوچک، بسته و شلوغ در منزل حس کسالت، آشفتگی ذهنی و خستگی را در افراد تحریک می کند. اگر قصد دارید در خانه یا آپارتمان کوچک خود فضای باز بزرگ تری داشته باشید، باید در رابطه با طراحی داخلی خانه اطلاعاتی را بدانید. در ادامه مقاله ما ترفندهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که قطعاً در بزرگ جلوه دادن فضا نقش بسزایی خواهند داشت.

 

از آینه ها به صورت استراتژیک استفاده کنید

از عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا آینه ها هستند. سعی کنید آینه را در مقابل پنجره ها قرار دهید تا نور بیشتری در اطراف خانه منعکس شود. اگر دیوارهای شما جادار هستند، این امکان را دارید با مونتاژ دیوار گالری با استفاده از آینه ‌هایی با اندازه ‌های مختلف، جلوه ‌ای متفاوت را به آن اضافه کنید.

یک ترفند هوشمند دیگر این است که یک آینه را به صورت استراتژیک در انتهای راهروی تنگ قرار دهید تا راهرو جادارتر به نظر برسد.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

در دکور خود دقت کنید

فضای خود را با خلاقیت تزئین کنید و از فضای مرده نترسید. دسته ای از چیزهای کوچک که در اطراف پراکنده شده اند بیشتر شبیه به هم ریختگی هستند تا ایجاد زیبایی بیشتر. دیوارها، قفسه ‌ها، کمدها، میزهای کامپیوتر و میز آرایش همگی می‌ توانند فضای خانه را اشغال کنند.

اگر در موقعیتی هستید که مبلمان جدید می خواهید بخرید، آن را پایین نگه دارید. مبلمانی که عموماً پایین ‌تر هستند می ‌توانند به یک ناحیه کمک کنند تا فضای بزرگ‌ تری داشته باشد. در مقایسه با مبلمان بزرگی که مستقیماً روی زمین قرار می‌گیرند، پایه ‌های باز یا پس ‌استایل فضای بیشتری را نشان می ‌دهند و شناور به نظر خواهند رسید.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

قفسه های خود را ساده کنید

ممکن است این ترفند وسوسه انگیز باشد که لوازم داخلی خود را پر از کتاب و اشیاء تزئینی کنید. اما حتماً کمی فضای خالی در قفسه ها بگذارید. به هم ریختگی بیش از حد نمایش داده شده باعث می شود خانه شما کوچک تر نشان داده شود.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

با کاشی چشم را فریب دهید

سایه ‌های تیره فوراً می ‌توانند فضا را فشرده ‌تر کنند و با استفاده از الگوهای بیش از حد در طراحی دیوارها و کف‌ ها، اتاق ‌های شما به هم ریخته و تنگ به نظر می‌ رسند. برنامه ریزی ظاهری یکپارچه و ساده تر هنگام انتخاب گزینه های کاشی و سرامیک به هر اتاقی ظاهری براق و صیقلی هدیه می بخشد.  

انتخاب کاشی های کف بزرگ به این معنی است که خطوط دوغاب کمتری وجود خواهد داشت. بنابراین الگوی کف شلوغ بر طراحی اتاق تسلط نخواهد داشت. انتخاب کاشی ‌هایی با رنگ ‌های خنثی‌ تر، فضا را بیشتر بزرگ می ‌کنند. زیرا نور طبیعی می ‌تواند از کاشی ‌ها منعکس شود و هر اتاقی را روشن ‌تر کند.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

دیوارهای خانه را با سقف های رنگ شده زیباتر کنید

یک رنگ دیوار به خوبی انتخاب شده می تواند یک اتاق را متحول کند و رنگ های خاموش، توهم فضای بزرگ تر را ایجاد می کنند. اما چرا روی دیوارها تمرکز کنیم؟ رنگ ‌های روشن ‌تر به نور اجازه می ‌دهند تا در اتاق تابیده شود و انتخاب سقف سفید اغلب مؤثرترین راه برای بزرگ جلوه نشان دادن فضای خانه است.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

تمیز کردن پنجره؛ نقش مهمی در بزرگ جلوه دادن فضا

ممکن است این یک راه حل واضح به نظر برسد، اما روشی است که اغلب نادیده گرفته می شود. تمیز کردن پنجره ها می تواند بهبود قابل توجهی در روشنایی اتاق ایجاد کند. برای اینکه پنجره های خود را درخشان کنید، می توانید با مخلوط کردن یک قسمت سرکه سفید با دو قسمت آب در یک بطری اسپری، یک پاک کننده ساده درست کنید.

با تمیز نگه داشتن لبه ‌های پنجره‌ ها، اجازه دهید هوا از داخل به بیرون خانه منتقل شود. اما اگر مایل نیستید که پرده‌ ها را به ‌طور کامل کنار بکشید، رنگ ‌های روشن و مطبوع را انتخاب کنید تا به هر نور طبیعی خورشید اجازه تابش را بدهید.

از انتخاب طرح مینیمالیستی گرفته تا استفاده از کاشی برای بزرگ‌ تر نشان دادن اتاق، راه ‌های مختلفی برای گسترش فضای اتاق وجود دارد. اندازه همه چیز نیست، اما تنها با پیروی از چند ترفند طراحی داخلی، می‌ توانید از فضایی که با آن کار می ‌کنید نهایت استفاده و البته لذت را ببرید.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

شلوغی و بی نظمی را کنار بگذارید

بی نظمی اولین قدم واضح برای پاکسازی فضای خانه شماست. هر کسی می تواند آن را می تواند انجام دهد. از اتاقی به اتاق دیگر راه بروید و وسایل را کنار بگذارید. زباله های منزل را دور بیندازید و چیزهای کوچکی را که در خانه به آنها احتیاج ندارید جمع آوری کنید. اگر کالایی برای دکور نیست و به طور منظم استفاده نمی شود، آن را دور از دید قرار دهید.

هر اندازه اشیاء کمتری در یک اتاق باشد، فضای بیشتری خواهید داشت. در اتاق ‌های کوچک‌ تر، دکورهای حجیم و دیگر وسایل غیرضروری را کم کنید. سعی کنید وسایل اضافی را به اتاق های بزرگ تر با نور طبیعی بیشتر منتقل کنید.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

 

هوشمندانه ذخیره کنید

خلاقانه وسایل اضافی را ذخیره کنید. می ‌توانید با تا کردن پتوها در یک سبد، داشتن یک سبد اختصاصی برای اسباب‌ بازی ‌های حیوانات خانگی و آویزان کردن عکس‌ ها به جای قرار دادن آنها روی مبلمان، اتاق را ساده نگه دارید.

مبلمان چند منظوره فضای خانه را کوچک تر می کند. صندلی ‌ها، میزهای قهوه‌خوری و اتاق ‌های عثمانی با انباری مخفی می‌ توانند به دور نگه داشتن پتو، فیلم، بازی یا به هم ریختگی مبلمان و کف‌ ها کمک کنند. همچنین می ‌توانید قفسه ‌های شناور را برای بلند کردن دیوارها نصب کنید و اشیاء را دور از کف قرار دهید.

عوامل تأثیر گذار در بزرگ جلوه دادن فضا

ارتباط خود را با ما از طریق اینستاگرام آرکا حفظ کنید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه

مراحل بازسازی خانه مراحل بازسازی خانه فرآیند مهمی است که متأسفانه کمتر به اصول صحیح آن توجه می شود. بازسازی ساختمان توسط عده ای از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏