طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

مقدمه

دکوراسیون در لغت نامه فارسی به معنی آراستن، و مرتب کردن چیدمان است. هنگامی که از دکوراسیون داخلی صحبت به میان می آید منظور چگونگی چیدمان و انتخاب کردن مناسب وسایل بخش های گوناگون خانه مثل: پذیرایی و نشیمن، اتاق ها، حمام و دستشویی، می‌باشد.

به این موضوع امروزه همه گیر شدن و جذاب بودن طراحی دکوراسیون داخلی اکنون دیگر تنها مخصوص خانه‌های مسکونی نمی‌باشد، بلکه در دفاتر کاری، مغازه ها، فروشگاه ها، بیمارستان ها، هتل‌ها و … هم از قانون‌های گوناگون طراحی دکوراسیون داخلی استفاده می‌شود.

به نظر بعضی افراد کار دکوراسیون و چیدمان دکوراسیون داخلی خانه و طراحی واحد مسکونی یک کار خیلی آسان و ساده‌ای می‌باشد و فقط با سلیقه افراد جلو می‌رود، اما این گونه نیست و موارد و نکته‌های خیلی مهمی در این زمینه می‌باشد. در صورت دانستن آن ها و رعایت کردنشان می‌توان بهترین و بیشترین استفاده را از محیط خانه داشته‌ باشید به زیبا کردن هر چه بیشتر خانه شما کمک می‌کند. گاهی اوقات با پیروی کردن از این قانون ها، طراحی دکوراسیون داخلی برای شما سریع‌تر و کم هزینه تر صورت می‌گیرد و جلوه و نمای خاصی در منزل شما به وجود می‌آورد و منزل شما را به محیطی مطبوع و دلپذیر تبدیل می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

 

 

نحوه طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

طراحی دکوراسیون داخلی خانه، هماهنگ‌سازی وسایل و اجزای داخلی منزل می‌باشد که به منظور زیباتر شدن و به وجود آوردن یک محیط گرم، دلپذیر و دل انگیز در فضای منزل است. مخصوصاً در خانه هایی که کوچک و نقلی هستند امروزه با استفاده کردن از طراحی به صورت درست دکوراسیون داخلی خانه می‌توانید محیط خانه را بهینه سازی کرد و با به وجود آوردن هماهنگی بیشتر بین اجزا، وسایل و رنگ‌ها، زیبایی آن را بسیار بیشتر کرد.

نقل مکان به خانه جدید همواره برای افراد سرشار از جذابیت و هیجان است، اما بعضی وقت‌ها چگونگی چیدمان دکوراسیون خانه برای افراد خانه و به ویژه خانم خانه به یک مشکل و دغدغه تبدیل می‌شود. شما تصمیم می‌گیرید که لوازم منزل خود را در فضای جدید به چه صورت چیدمان کنید که یک محیط مناسب را به وجود آورید وبه شکلی باشد که بازتابی از احساس، سلیقه و شخصیت شما باشد.

و به جز این بتوانید در این خانه احساس شادی و راحتی داشته ‌باشید. برای این امر شما باید نکته‌ها و موارد مهم را در ارتباط با طراحی دکوراسیون داخلی خانه داشته‌ باشید. وسایل گوناگون مثل رنگ دیوارها و همین طور بافت آن و مبلمان را به خوبی و با سلیقه انتخاب کنید تا با یک دیگر هماهنگ باشند. و وسایل منزل را با طرحی که از پیش تعیین کرده‌اید در جاهای مناسب خود قرار دهید و مرحله به مرحله مانند یک طراح داخلی که در کار خود حرفه‌ای است، طراحی و دیزاین کردن خانه خود را انجام دهید.

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

 

 

نحوه انتخاب وسایل و مبلمان 

اروپایی‌ها اعتقاد دارند برای این که به خط پایان برسید، اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که می‌خواهید به کجا بروید. اکنون ما هم باید با در نظر گرفتن منزلی که مد نظر ما است و مطلوب می‌باشد، مرحله‌های گوناگون دکوراسیون داخلی خانه را انجام دهید.

هنگامی که از خرید مناسب لوازم خانه صحبت می‌کنیم به طور معمول خانم‌ها گمان می‌کنند اولین مکانی که باید به آن مراجعه کنند مغازه‌های مبل فروشی است اما بهتر است که برای شروع کار مبلمان خود را انتخاب نکنید. چون اگر یک مبل خاصی را انتخاب کردید برای انتخاب‌های دیگر دکوراسیون با محدودیت مواجه می‌شوید.

این که شما به مبلمان نیاز دارید، درست است ولی اگر انتخابی اشتباه داشته ‌باشید در آخر به جز هدر رفتن هزینه تان، انرژی و وقت شما هم هدر می‌رود. و در صورتی که انتخاب‌های شما محدود باشد حس بدی به شما دست می‌دهد. پس بهتر است همان طور که گفتیم یک نقشه و طرح کلی از دکوراسیون داخلی خانه مورد نظرتان داشته ‌باشید. ببینید که با این مبل قرار است چه تلویزیون، میز، پرده و فرشی را باید فراهم کنید.

هنگامی که همه این موارد را در ذهن خود تجسم کردید بعد برای خرید آن ها اقدام کنید. توجه داشته ‌باشید که این وسایل را حتماً با توجه به متراژ و اندازه محیطی که دارید انتخاب و خریداری کنید. چون در صورتی که مبلمان کوچک تر و یا بزرگ تر از محیطی که در دسترس دارید را انتخاب کنید موجب می‌شود که شما قادر نباشید چیدمان صحیح و اصولی در منزل داشته‌ باشید و این اشتباه تا آخر ادامه پیدا می‌کند.

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

 

 

خلق ایده های جدید برای طراحی دکوراسیون 

 اگر شما گمان می‌کنید که به یاد داشتن طرح‌ها و ایده‌ها در ذهن کار سختی است، بهتر است کاغذ و قلم خود را بردارید و طرح کف منزل خود را روی آن به شکل دو بعدی طراحی کنید. سپس بسیار آسان با تعیین کردن جای وسایل یک طرح از فضا و محیط خانه خود داشته ‌باشید.

طراحی خانه مسکونی باید طبق قوانین باشد و مراحل آن به ترتیب انجام شود تا طراحی پلان به صورت درست و بهترین شکل انجام گیرد. قطعاً طراحی نقشه هر ساختمانی متناسب با شرایط و نیازهای موجود در آن فضا می‌باشد و با طراحی نقشه یک ساختمان دیگر تفاوت دارد.

هر نظر و نقشه معماری برای عملی شدنش به ترسیمات و طراحی های با دقت اجرایی به صورت دو مرحله ترسیم فاز یک و دو احتیاج دارد. با استفاده کردن از فناوری های جدید امروزه و برنامه‌های جدید، کار طراحی ساختمان و خانه با دقت بسیار و سرعت زیاد انجام می‌شود.

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

 

 

پلان چیست؟

به برش به صورت افقی فرضی از یک ساختمان که از دید سمت  بالا طراحی و ترسیم می‌شود پلان گفته می‌شود که می‌تواند جزئیات داخل ساختمان و منزل را به صورت کلی و به خوبی نشان دهد. پلان ممکن است از طراحی یک ساختمان کامل باشد، یا از یک طبقه ساختمان و یا از یک اتاق باشد.

 

اصول و مراحل طراحی پلان

طراحی و ترسیم پلان ساختمان همواره به یک شکل انجام نمی‌شود و رعایت کردن اصول آن از واجبات و ملزومات کار معماری است. مثلاً طراحی کردن پلان ساختمان مسکونی با طراحی پلان یک ساختمان اداری متفاوت است و دارای ویژکی‌های خاص خود می‌باشد.

موارد آن شامل :

  • مشاوره در زمینه طراحی پلان پروژه مسکونی متناسب با نیازها و انتظارات کارفرما از ترسیم و طراحی ساختمان
  •  نقشه برداری از زمینی که پروژه درآن انجام می‌شود و بررسی ساختمان‌های کناری آن، طریقه خیابان کشی‌ اطراف آن و مورد بررسی قراردادن مجوزهای لازم
  •  شروع کردن به طراحی پلان پروژه ساختمان مسکونی طبق قوانین و ضوابط اداره شهرداری
  • طراحی و ترسیم کردن راه پله ها، مشخص کردن محل آسانسور و راه‌های لازم و دسترسی ها
  • طراحی کردن نمای ساختمان مسکونی متناسب با سبک مورد نظر کارفرما
  • طراحی کردن داخل ساختمان مسکونی متناسب با سبک مورد نظر کارفرما
  • طراحی و ترسیم تأسیسات برقی، گرمایشی و مکانیکی که جزء تأسیسات داخلی شمرده می‌شوند.

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

 

 

تراس واحد مسکونی:

یکی از مهم ‌ترین قسمت‌های آپارتمان تراس می‌باشد و باید برای طراحی آن دقت و توجه زیادی داشته‌ باشید. تراس باید مشرف به حیاط باشد و با آشپزخانه در ارتباط باشد. در حقیقت بهتر است تراس به صورتی طراحی شود که به صورت مستقیم از طرف آشپزخانه هم به آن دسترسی داشته ‌باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی

 

 

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم در مورد طراحی دکوراسیون داخلی یک واحد مسکونی صحبت کنیم و مراحل آن را که باید به ترتیب انجام شوند را نام بردیم. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر در مورد طراحی داخلی واحد مسکونی می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

تمامی مراحل بازسازی ساختمان

تمامی مراحل بازسازی ساختمان 

تمامی مراحل بازسازی ساختمان  مقدمه امروزه به دلایل مختلفی همچون تغییرات مد بسیاری از افراد و خانواده ها تمایل به بازسازی ساختمان دارند. مراحل بازسازی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × 4 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏