طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک لازم است هم کاربردی باشد و هم با ظاهر مغازه مطابقت داشته باشد طوری که برای شما سودآری داشته باشد. در طراحی دکوراسیون تجاری برای فروشگاه لباس ایجاد فضای فروش در فروشگاه، قابل تشخیص و مطلوب کردن آن برای بازدید، آوردن یک محصول جالب و قرار دادن قیمت مناسب کافی نیست. در اینجا باید به دقت در مورد دکوراسیون داخلی آن فکر شود. طراحی شایسته فروشگاه لباس نیمی از مسائل ترویج تجارت را حل خواهد کرد.

 به طور طبیعی، طراحی داخلی باید به ویژگی های مجموعه و مخاطبان مصرف کننده گره خورده باشد. بنابراین در هنگام چیدمان به چه نکاتی باید توجه شود؟

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

نکته مهم در طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

خریداران باید خرید کنند نه اینکه اصالت طراحی فروشگاه لباس را تحسین کنند.

اصل اساسی طراحی: نپذیرفتن تسلط مبلمان داخلی بر مجموعه کالای ارائه شده. به عبارت دیگر، خریداران باید خرید کنند، نه اینکه اصالت طراحی فروشگاه لباس را تحسین کنند. برای اینکه شبیه موزه نباشد، امروزه توصیه می شود مطابق با روند زمانه، آن را به سادگی و به حداقل ممکن تزئین کنید. این ویژگی‌های سبکی برای اکثریت مخاطبان مصرف‌کننده معطوف است و سلیقه هر دو جنس مرد و زن را برآورده می‌کند. تنها تفاوت این وضعیت، طراحی فروشگاه لباس کودکان است. برای آن شما به یک رویکرد خاص تر نیاز دارید.

در ادامه در مورد این موضوع صحبت خواهیم کرد. اما در حال حاضر، اجازه دهید به نکات مشترک برای همه فروشگاه ها بپردازیم.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

قوانین منطقه بندی

فروشگاه منطقه جالبی است. جاهایی در آن وجود دارد که تجارت بهتر است و مناطقی که عملاً وجود ندارد. اما باید از این اطلاعات برای کسب حداکثر سود استفاده کرد. متخصصان این سایت ها را مناطق گرم و سرد نامیده اند.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

 منطقه گرم

منطقه «گرم» به طور معمول شامل منطقه سالن است که در مقابل ورودی و در مرکز آن قرار دارد. این یک سایت ایده آل برای نمایش کالا است. جذابیت مناطق گرم با قابلیت مشاهده سریع محصول فعلی توضیح داده می شود. منطقه گرم مکانی ایده آل برای نمایش کالاها است.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

منطقه سرد

این منطقه شامل بخشی از قسمت های ورودی و گوشه های فروشگاه می شود. با فکر کردن در مورد طراحی یک فروشگاه لباس، این سایت ها را در منطقه سرد قرار دهید:

  • تولید تقاضای نقطه ای
  • تبلیغات
  • نمایشگاه مانکن
  • غرفه های اطلاعاتی
  • صندوق های پول

سعی نکنید کالاهای کهنه را در منطقه گرم جمع کنید! این به فروش آن کمکی نمی کند، اما متحمل ضرر خواهید شد. بهتر است آن را روی پیشخوان بگذارید یا به یک قفسه تخفیف بفرستید که اتفاقاً می توان آن را در یک گوشه نیز قرار داد.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

طراحی فروشگاه لباس زنانه

دکوراسیون محل نیاز به سرمایه گذاری و ایده های اصلی دارد. کارشناسان استدلال می کنند که نکات برجسته در طراحی فروشگاه لباس، سایه های به درستی انتخاب شده و نورپردازی متفکرانه است. از عوامل اضافی می توان توجه ویژه به دکوراسیون ویترین و یک تم موسیقی را عنوان نمود.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

انتخاب پس زمینه

پالت رنگ بوتیک باید با سبک محصول هماهنگ باشد. اگر این بخش لباس های تجاری است، پس به طور ایده آل در رنگ های خاکستری انجام می شود. در منطقه لباس های روزمره، همزیستی صورتی_آبی عالی به نظر می رسد، با رنگ های قهوه ای رقیق شده است. اما در قسمت ورزش و گوشه برای مد جوانان می توانید از گزینه های آبدارتری برای تزیین استفاده کنید. مهم است که تعادل را رعایت نمایید و طرح را خیلی جذاب نکنید. توجه مشتریان نباید از بین برود.

رنگ های تیره را در طراحی فروشگاه لباس کنار بگذارید. از رنگ های خیلی تیره در طراحی فروشگاه های لباس با متراژهای کوچک استفاده نکنید. حتی اگر می خواهید با جهت بوتیک مطابقت داشته باشید، به دنبال جایگزین نرم تری باشید.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

نحوه اعمال نورپردازی

در طراحی فروشگاه پوشاک وظیفه نور این است که خریدار را بر روی یک محصول خاص برجسته کند. لامپ های نور جهت دار از نوع متال هالید در این امر بسیار کمک کننده خواهند بود.

معمولاً قفسه‌ها از پایین برجسته می‌شوند. در پس زمینه یک نور عمومی خاموش، این چشمگیر به نظر می رسد. این محصول با تمام شکوه ظاهر می شود، به خصوص اگر روی یک مانکن نشان داده شود.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

همراهی موسیقی

افزودنی بسیار زیبا برای اینکه تبدیل به یک عامل منحرف کننده یا دافعه نشود، انتخاب دستگاه پخش مناسب ضروری است. در بوتیک های گران قیمت، کلاسیک با استقبال خوبی روبرو خواهد شد. برای طراحی کمتر پیچیده در فروشگاه های لباس، بهتر است از متن استفاده کنید.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

قسمت نشیمن کوچک

اگر فروشگاه کاملاً بزرگ است، منطقی است که یک گوشه استراحت مبله با مبل های کوچک یا صندلی های راحت و گوشه ای برای کودکان تجهیز کنید. برای مشتریان دارای فرزند جذاب خواهد بود.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

ویژگی های طراحی داخلی فروشگاه پوشاک زنانه

طراحی فروشگاه لباس زنانه باید مناسب باشد، یعنی با هدف آن مطابقت داشته باشد. ضمن اینکه طراحی لوکس پر زرق و برق مناسب به نظر نمی رسد زیرا این حق سالن های مد است. با طراحی مناسب فضا، تمام کاستی های چیدمان آن به سایه می رود.

یک نکته ظریف دیگر در فروشگاه های زنانه مربوط به ویترین آنها است. این در قدرت ویترین هاست که رهگذران را فریب دهند و به درونشان نگاه کنند. برای اینکه خریدار معمولی را نترسانید، نباید فضای نمایشگر را با نمونه های گران قیمت پر کنید. در حالت ایده آل، باید یک نمایشگاه کوچک از لباس ها و کیت های بخش قیمت متوسط وجود داشته باشد.

ویترین در طراحی یک فروشگاه لباس چگونه باید باشد؟ همه چیز به اندازه بوتیک بستگی دارد. در مراکز خرید بزرگ، شفاف سازی آن منطقی تر است تا مشتریان بتوانند به گوشه چشمی که داخل آن است نگاه کنند. برای بوتیک‌های کوچک، سازماندهی یک ویترین بسته ساده‌تر است.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

طراحی فروشگاه لباس مردانه

«در طراحی یک فروشگاه لباس برای مخاطبان مرد، توصیه می شود سایه های خنثی را انتخاب کنید.»

روند خرید برای اکثر مردان دردناک است. آنها تمایلی به ناپدید شدن در آنجا برای مدت طولانی را ندارند. این ویژگی به طور کلی، ویژگی های طراحی بوتیک را مشخص می کند. اثاثیه آنها باید مختصر باشد و کالاهای موجود در آنها به راحتی در معرض دید قرار گرفته و برای مشاهده در دسترس باشند. برای تکمیل بهتر است چیزی از سبک های محترمانه اما ظریف انتخاب کنید. وضوح خطوط و رنگ های طبیعی چرم و چوب، عناصری هستند که وضعیت را کامل می کنند. تجهیزات تجاری نیز در طراحی کلاسیک انتخاب می شوند.

در درک روانشناختی داخلی مغازه، راه حل رنگ تأثیر زیادی خواهد داشت. در طراحی یک فروشگاه لباس برای مخاطبان مرد، توصیه می شود سایه های خنثی را انتخاب کنید.

آنچه که مشتریان مطمئناً از آن استقبال خواهند کرد، نما، نوع تابلو و نمای مرکزی استقرار در منطقه گرم است. آنچه در طراحی یک فروشگاه لباس زنانه در مورد مردان جایز است، فقط می تواند باعث تحریک شود. حاضر نیستند تی شرت های انباشته شده را شخم بزنند و در میان انبوهی از شلوار به دنبال مدلی مناسب بگردند. همه چیز باید آزادانه و منطقی، ترجیحاً مطابق با سری های بعدی و تصمیمات سبکی توزیع شود. اگر این مورد رعایت نشود، به احتمال زیاد خریدار به دنبال مکان راحت تری برای خرید خواهد رفت.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

طراحی فروشگاه لباس بچه گانه

موضوع گسترده است و در اجرا نیاز به تخیل دارد. از اصول کلی سازماندهی داخلی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

رنگ

سالن معاملات باید در رنگ های ملایم منتشر شود. آنها می توانند درخشان باشند، اما نه تهاجمی. رنگ های اسیدی به اینجا تعلق ندارند.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

منطقه بندی

در طراحی فروشگاه لباس کودکان، فضا بر اساس اصولی تا حدودی متفاوت توزیع شده است. در حالت سنتی، سالن به مناطق پسرانه و دخترانه تقسیم می شود. حل مشکل تا حدودی به روش غیر متعارف امکان پذیر است. در این مورد، معیارهای منطقه بندی عبارتند از:

  • رنگ
  • اندازه
  • فصل
  • سبک
  • نورپردازی

طراحی یک فروشگاه لباس زنانه در مورد کودکان کاربردی نخواهد بود. باید نوری ملایم جریان داشته باشد. اگر نمی خواهید به گریه کودکان گوش دهید، هیچ محرک و جلب توجهی نداشته باشید که در بوتیک های مارک دار بسیار شایع است.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

تجهیزات

فضای سالن معمولاً با کمک قفسه های چوبی سازماندهی شده است. این یک رویکرد بسیار منطقی از همه نظر است. علاوه بر این، این قفسه‌های باکیفیت کاربردی هستند و می‌توانند فضای تجاری را پهنه‌بندی کنند و با ایمنی محیط‌زیست مشتریان نیز همراه هستند.

نکته آخر برای طراحی فروشگاه لباس بچه گانه بسیار مهم است. قفسه‌ها و سازه‌هایی که در فضای داخلی آن استفاده می‌شود، باید فرم‌های سفت و نرمی داشته باشند تا بازدیدکنندگان کوچک ناآرام تصادفاً از آنها آسیب نبینند.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

برجسته نمایی داخلی

قطعاً باید در طراحی فروشگاه های لباس برای بچه ها باشد. این راز نیست که والدین اغلب مجبور می شوند دقیقاً از فروشگاه هایی بازدید کنند که فرزندان دوست دارند. بنابراین باید فضایی ترتیب دهید تا کودک با خوشحالی به سراغ آن بیاید.

نکته دوم، کودکان همه چیزهای غیر استاندارد و شگفت انگیز را دوست دارند و این نیز باید به تنهایی مورد استفاده قرار گیرد. در بازی های بوتیک مکانی را ترتیب دهید که بچه ها بتوانند نقاشی کنند و کارهای جالب دیگری انجام دهند. به والدین اجازه دهید با موارد جدید این مجموعه آشنا شوند. شما می توانید در طراحی فروشگاه لباس کودکان یک گوشه استراحت تعیین کنید و آن را با چهارپایه های اصلی تزئین نمایید. به عنوان یک مثال، یادآور شکل تاج و تخت یا حیوانات باشد. و آیا می توانید تصور کنید که مانکن های سخنگو چه حسی ایجاد خواهند کرد؟ از ساده ترین تکنیک ها، دکور دیوارها با تم های متحرک است.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

چند ایده طراحی به عنوان هدیه

فروشگاه کودک 

متراژ فروشگاه به 40 مربع نمی رسد؟ مشکلی نیست! آن را به خانه عروسک تبدیل کنید. ایجاد یک فضای داخلی فوق العاده دشوار نیست. تمام سطوح را به رنگ سفید رنگ کنید، اتاق را با همان مبلمان سفید احاطه کنید و یک سکوی پرشی برای خلاقیت بگیرید.

و اکنون فانتزی را بگنجانید و تصاویر خنده دار را بکشید و این کار را با رنگ های جیغ روشن انجام دهید، تا جایی که تصاویر خلاقیت کودکان را برانگیزد. فضایی آشنا برای بچه ها ایجاد کند و حتی بیشتر از کارتون های مورد علاقه آنها را خوشحال نماید. برای اطمینان از اینکه روشنایی طراحی فروشگاه لباس کودکان خود محصول را از دست نداده است، باید آن را در مجموعه ای به همان اندازه رنگارنگ انتخاب کنید. می‌توانید مسیر رنگ‌های رقیق‌شده با رنگ‌های پاستلی را طی کنید یا رنگ‌های موجود در دکور را در وسایل فروش مورد توجه قرار دهید.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

افسانه خلق کنید

برای درک جذابیت بصری طراحی این فروشگاه لباس، عکس ها کمک خواهند کرد. همان طور که انتظار می رود، یک افسانه باید با یک مقدمه شروع شود. برای انجام این کار، شما باید مهمانان را درست پشت درب ملاقات کنید. و مانکن قهرمان افسانه این کار را به بهترین نحو انجام خواهد داد. در دسترس نیست؟ بگذارید در رشد انسان جای او را یک خرس ریشو کرکی بگیرد. تم جادویی دیوارها و سقف ورودی طرح فروشگاه پوشاک با آستر چوبی تزئین شده است.

این به ارتباط وضعیت با جنگل مرموز کمک می کند. و چه می شود اگر اتاق های سلطنتی پشت آن پنهان باشند؟ هیچ کودکی از چنین حقه ای عبور نمی کند. او بسیار علاقه مند خواهد بود که ببیند چه چیزی در داخل است. اگر از این هم جلوتر برویم و بروشورهای تبلیغاتی را با اطلاعاتی در مورد تخفیف ها در دور خرس عروسکی آویزان کنیم، مادران از آنجا عبور نخواهند کرد.

گرگ و میش مرموز در طراحی ورودی فروشگاه لباس بچه گانه باید با نورپردازی روشن طبقه تجاری جایگزین شود. اما موضوع افسانه همچنان ادامه دارد. موجودات افسانه ای در همه جا حضور دارند، از جمله صندوق پول، اما در اینجا می توان آنها را به راحتی روی دیوارها کشید. یک منطقه تجاری بزرگ نباید مملو از پیشخوان باشد.

چیدمان تأکید بر روی کالاها به سازماندهی مناسب کمک می کند. کسانی که به عنوان عناصر دکور اسباب بازی حضور دارند می توانند در دسترس بازی قرار گیرند. برای کامل شدن احساسات افسانه ای می توان مغازه را با تزئینات قدیمی تزئین کرد، که مضمون نقاشی های دیواری را تکرار می کند.

برای طراحی یک فروشگاه لباس بچه گانه که دو طبقه را اشغال می کند، ایده هایی نیز وجود دارد. خریداران باید به آرامی «دعوت» شوند تا به طبقه بالا بروند. چگونه انجامش بدهیم؟ دوباره از اسباب بازی استفاده کنید. آنها را روی پله ها نصب کنید. کودکان به سرعت قوانین پیشنهادی بازی را می پذیرند و با خوشحالی به کشفیات می پردازند. با شیب تند فرود از طبقه دوم برای آنها سورپرایز آماده کنید. این باعث ایجاد اشتیاق واقعی می شود و بهترین انگیزه برای یک کودک خواهد بود که بارها و بارها نزد شما بازگردد.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

نتیجه

همانطور که می بینید، طراحی یک فروشگاه لباس یک تجارت ظریف است و نیاز به رویکردی آگاهانه دارد. بنابراین اگر آماده نیستید جزئیات را بررسی کنید، بهتر است بلافاصله کار را برای طراحی آن به دستان قابل اعتماد متخصصان بسپارید.

طراحی داخلی فروشگاه پوشاک

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه قدیمی

بازسازی آشپزخانه قدیمی بازسازی آشپزخانه قدیمی شامل چندین مرحله می شود. هر کدام از مراحل در بازسازی ساختمان هر چه بهتر انجام شود به کیفیت

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏