بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی اتاق نشیمن یکی از بخش های مهم و حائز اهمیت در بازسازی ساختمان می باشد. سالن پذیرایی و اتاق نشیمن یکی از بخش‌های مهم هر خانه به‌ حساب می‌آیند که در آن اعضای خانواده دور هم جمع شده و لحظات فوق‌العاده‌ای را سپری می‌کنند. افراد پس از یک روز کاری طولانی می‌توانند در اتاق نشیمن نشسته و با انجام کارهایی مثل گفت ‌و گو، تماشای تلویزیون و … بقیه ساعات روز را سپری کنند. به همین دلیل است که باید اتاق نشیمن مملو از آرامش وصف نشدنی باشد.

می‌توانید با بازسازی نشیمن خانه خود به این هدف دست پیدا کنید. بازسازی و انجام تغییر در اتاق نشیمن و ایده‌های مربوط به آن به متراژ اتاق، میزان نور و موقعیت نشیمن و … بستگی دارد. در این مطلب به بررسی راهنمای بازسازی نشیمن پرداخته و در رابطه با این مسئله بسیار مهم صحبت می‌کنیم.

بازسازی اتاق نشیمن

ایده بازسازی اتاق نشیمن کوچک

به‌ منظور انجام فرایند بازسازی نشیمن با متراژ کوچک، روش‌های مختلفی وجود دارد. شامل تعویض رنگ دیوارها، تغییر نوع کف‌پوش، استفاده از کاغذ دیواری، تغییر وسایل و … می‌شود. انجام این کارها به شما کمک می‌کند تا بتوانید اقدام به بازسازی و تغییر دکوراسیون اتاق نشیمن خانه خود کنید.

بازسازی اتاق نشیمن

راهنمای کامل بازسازی اتاق نشیمن

برای بازسازی هر یک از بخش‌های مختلف اتاق نشیمن لازم است تا به نکات مختلفی توجه کنید. افراد متخصص در حوزه بازسازی همواره تلاش می‌کنند تا بر اساس به‌ روزترین متدها، پیشنهادات مختلفی در زمینه بازسازی را به افراد ارائه دهند. این ایده‌ها با توجه به بخش‌های مختلف اتاق نشیمن معرفی می‌شود.

بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی دیوارهای اتاق نشیمن

در صورتی ‌که سالن نشیمن خانه شما کوچک است، می‌توانید از رنگ روشن برای بازسازی دیوارهای نشیمن استفاده کنید. انجام این کار باعث بزرگ‌تر دیده ‌شدن اتاق نشیمن خانه شما خواهد شد. از سوی دیگر آویختن پرده‌ها از بخش بلندای دیوار و استفاده از کف‌پوش یکسره می‌تواند فضا پذیرایی و نشیمن را بزرگ تر نشان دهد.

بازسازی اتاق نشیمن

راهنمای استفاده از میز ناهارخوری در اتاق نشیمن

اگر اتاق نشیمن شما به نحوی است که می‌توانید میز ناهارخوری در داخل آن قرار دهید. سعی کنید تا برای بازسازی اتاق نشیمن کاری کنید که میز پذیرایی شما به سمت پنجره باشد. از سوی دیگر قرار دادن میز ناهارخوری در گوشه محیط پذیرایی می‌تواند باعث ایجاد محیطی رمانتیک شود.

بازسازی اتاق نشیمن

نکات مهم برای تعیین نور فضای نشیمن پس از بازسازی

به‌ منظور بازسازی نشیمن می‌توانید نور نشیمن را به نحوی قرار دهید که بر روی برخی از وسایل دکوری شما نور تابیده شود. استفاده از رنگ‌های ملایم به ‌عنوان پس ‌زمینه و ظروف رنگی دکوری به زیبایی اتاق نشیمن شما کمک می‌کند.

بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی کابینت و کمدهای اتاق نشیمن

اگر به دنبال کاهش هزینه بازسازی پذیرایی هستید. می‌توانید به‌ جای این که کابینت‌ها و کمدهای اتاق نشیمن را تعویض کنید، کابینت‌ها و کمدها را رنگ کنید. تا فضای پذیرایی را از حالت عبوس خارج کنید.

بازسازی اتاق نشیمن

نکات مهم برای بازسازی اتاق نشیمن با توجه به مبلمان

به‌ منظور بازسازی نشیمن باید به ابعاد مبل‌های خود و ارتباط مبلمان با فضا اتاق نیز توجه داشته باشید. ایجاد هماهنگی بین مبلمان و فضای نشیمن به ‌عنوان یکی از مهم‌ترین گام‌ها برای تعمیر اتاق نشیمن به‌ حساب می‌آید.

برای بازسازی پذیرایی بهتر است تا مبلمان خود را به نحوی قرار دهید که به ‌راحتی بتوانید در فضا پذیرایی حرکت کرده و مسیر بدون مانعی در نشیمن خانه خود داشته باشید.

مسیر حرکت در اتاق نشیمن پس از بازسازی باید ۷۷ تا ۹۱ سانتی‌متر عرض داشته باشد. همچنین می‌توانید برای قرار دادن میز در نشیمن خود، آن را در فاصله ۳۰ سانتی‌متری از لبه مبلمان قرار دهید.

خرید میزهای پذیرایی می‌تواند به شما برای بازسازی اتاق نشیمن کمک کند. میزها نقاط کانونی فضای پذیرایی به ‌حساب می‌آیند. به‌ منظور خرید میز پذیرایی، باید بدانید که میزهای گرد و یا بیضی حمل ‌و نقل آسان‌تری دارند. اما میزهای مربع و مستطیل به نحوی هستند که برای قرارگرفتن در اتاق نشیمن به فضای بیشتری نیاز دارند.

بازسازی اتاق نشیمن

نصب تلویزیون پس از بازسازی اتاق نشیمن

در هنگام بازسازی نشیمن باید به محل نصب تلویزیون نیز توجه داشته باشید. از آن جایی که تلویزیون‌ها معمولاً دارای اندازه ۴۲ تا ۵۰ اینچی هستند. باید به ‌منظور بازسازی فضای نشیمن محلی را برای نصب تلویزیون و قرار دادن مبلمان در نظر بگیرید که فاصله 3 متری بین آن‌ها وجود داشته باشد. تا پس از نشستن بر روی مبل بتوان به ‌راحتی تلویزیون دید.

یکی از تکنیک‌های بازسازی پذیرایی، نصب تلویزیون در بالای شومینه است. به ‌منظور انجام این تکنیک فاصله تلویزیون شما از سطح زمین بین ۱۲۰ تا ۱۵۰ سانتی‌متر باشد. انجام این کار باعث می‌شود تا شما در هنگام تماشای تلویزیون سرتان را بالا گرفته و بتوانید بهتر تلویزیون تماشا کنید. در هنگام بازسازی نشیمن باید محل نصب تلویزیون به نحوی باشد که در مسیر حرکت افراد در اتاق نشیمن قرار نگیرد. تا در هنگام تماشا تلویزیون رفت ‌و آمد دیگران مزاحم تماشای تلویزیون نشود.

بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی سقف و کف اتاق نشیمن

تغییر در سقف سالن پذیرایی، جزء مهم‌ترین کارها برای بازسازی فضای نشیمن است. امروزه برای تغییر در سقف اتاق نشیمن پیشنهاد می‌شود که از سقف کاذب کناف استفاده شود. این متریال در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است. مهم‌ترین دلیل محبوبیت سقف کاذب کناف قیمت ارزان و سرعت بالا در نصب است. برای استفاده از سقف کاذب کناف می‌توانید این متریال را در طرح‌های مختلف سفارش داده و به سریع‌ترین شکل ممکن اقدام به نصب آن کنید.

استفاده از کف‌پوش‌های متنوع نیز از دیگر روش‌های بازسازی اتاق نشیمن به‌ حساب می‌آید. کف‌پوش‌های مورد استفاده برای بازسازی فضای نشیمن با توجه به بودجه افراد در مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند. در صورتی که به دنبال استفاده از متریال با کیفیت و مرغوب هستید، لازم است تا هزینه بیشتری برای خرید و استفاده از آن پرداخت کنید.

بازسازی اتاق نشیمن

هزینه‌های بازسازی اتاق نشیمن 

هزینه تعمیر اتاق نشیمن بسته به میزان بازسازی و هدف شما می‌تواند متغیر باشد. به همین دلیل بازسازی نشیمن‌های کوچک ارزان‌تر از بازسازی پذیرایی‌های بزرگ خواهد بود. به دلیل این که در هنگام انجام این فرایند، جهت تعویض کف‌پوش، عوض‌کردن دیوارپوش، تعویض کردن سقف و … به مصالح کمتری نیاز خواهید داشت.

از سوی دیگر هزینه بازسازی نشیمن به نوع و کیفیت مصالح مورد استفاده نیز وابسته است. کمک‌ گرفتن از کارشناس‌های فعال در حوزه بازسازی می‌تواند به شما کمک کند تا در هزینه‌های خود صرفه ‌جویی کنید. با توجه به بودجه و منابع مالی خود، به بهترین شکل ممکن اقدام به نوسازی و بازسازی فضای داخلی اتاق نشیمن کنید.

بازسازی اتاق نشیمن

حرف آخر

در این مطلب نگاهی به بازسازی اتاق نشیمن انداخته و تلاش کردیم تا با بررسی راهنمای بازسازی نشیمن، شما را با نکات مهمی آشنا کنیم. تا برای تغییر دکوراسیون و بازسازی پذیرایی لازم است به آن توجه داشته باشید.

بازسازی اتاق نشیمن

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، طراحی دکوراسیون خانگی، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون تجاری، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ویلا و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

غرفه نمایشگاهی

50 مدل غرفه نمایشگاهی

50 مدل غرفه نمایشگاهی 50 مدل غرفه نمایشگاهی، نمونه های زیبا و جذابی از غرفه ها را به نمایش می گذارد. یکی از شیوه های

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏