آپارتمان مینیمال

آپارتمان مینیمال

آپارتمان مینیمال سبکی است که اگر درباره ی دکوراسیون داخلی اطلاعات کمی داشته باشید، با آن آشنایی دارید. اما اگر هم آشنایی ندارید، جای نگرانی نیست. ما در اینجا سبک مینیمال و آپارتمان مینیمال را به شما معرفی می کنیم.

آپارتمان مینیمال

سبک مینیمالیسم

سبکی ساده گرا می تواند تعریف مناسبی برای سبک مینیمالیسم باشد. سبکی که در آن از غیرضروریات اجتناب شده و بر روی چیزهایی که برای ما اهمیت دارد، تمرکز شده است. در این سبک تجمل گرایی جایی ندارد. اگر قصد دارید تا سبک مینیمالیسم را در خانه ی خود طراحی کنید باید از همین ابتدای کار دور تجملات را خط بکشید.

در طراحی مینیمال تنوع رنگ وجود ندارد و سعی می شود تا از فضای خانه بیشترین استفاده برده شود. در واقع در این سبک سعی بر این است تا خانه ی شما محل بهتری برای زندگی کردن باشد و نه جایی برای نمایش دارایی هایتان.

اگر بخواهیم قصه را کوتاه کنیم باید گفت که در چیدمان مینیمال، همه ی وسایل غیرضروری از میان برداشته می شود. برای نزدیک تر شدن به سبک مینیمال باید تزئینات محیط را هم تا حد امکان کاهش دهید.

ما سعی کردیم تا در این جا خیلی ساده درباره ی سبک مینیمال صحبت کنیم. اما لازم است بدانید که اجرا کردن این سبک در منزل اصلاً هم کار راحتی نیست و حتماً باید به شیوه ی اصولی و درست انجام شود. اما زمانی که این سبک زیبا به درستی مورد استفاده قرار گیرد، جلوه ای بی نظیر به خانه ی شما خواهد داد. شما خواهید فهمید که آپارتمانی زیباتر از آپارتمان مینیمال وجود ندارد.

آپارتمان مینیمال

نورپردازی در آپارتمان مینیمال

یکی از نکاتی که در آپارتمان مینیمال باید به آن حتماً توجه شود، نورپردازی به سبک مینیمال است. در این نوع طراحی، سعی در استفاده ی حداکثری از نور طبیعی داریم. شاید کمی دور از ذهن به نظر برسد اما گاهی در دیزاین این سبک، در آپارتمان مینیمال، از پرده هم استفاده نمی شود تا نور خورشید به راحتی بتواند راه خودش را به خانه پیدا کند. یکی از دلایل این موضوع هم این است که رنگ سفید، که رنگ غالب این سبک است، به همراه نور سفید باعث می شوند تا محیط خانه بزرگ تر به نظر بیاید.

پس از آن هم در زمان تاریکی هوا از نور ال ای دی که نورپردازی غیرمستقیم است کمک گرفته می شود.

آپارتمان مینیمال

مبلمان در آپارتمان مینیمال

برای انتخاب مبلمان برای آپارتمان مینیمال، باید به دنبال طراحی ساده بگردید و با این سادگی جذابیت را در محیط خانه ی خود دو چندان کنید. شما نمی توانید مبلمان هایی با تزئینات پرکار را برای آپارتمان مینیمال انتخاب کنید.

پس بهتر است به دنبال فرم ها و خطوط مستقیم در مبلمان باشید. پارچه ی مبل هم تا حد امکان باید بدون نقش و شلوغی باشد و ترجیحاً از رنگ های خنثی استفاده شود. شما در سبک مینیمال باید از مبلمان های ساده استفاده کنید.

آپارتمان مینیمال

آشپزخانه در آپارتمان مینیمال

آشپزخانه در هر خانه ای مهم ترین بخش محسوب می شود، حتی در آپارتمان مینیمال.

در طراحی دکور هم این بخش از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این سبک در واقع سبکی عالی برای آشپزخانه محسوب می شود چرا که از شلوغی و بی نظمی خبری نیست. اکثر افرادی که این سبک را انتخاب کرده اند، در آپارتمان مینیمال خود احساس آرامش می کنند.

در آشپزخانه مینیمال هم عموماً رنگ های سفید و سیاه مورد استفاده قرار می گیرند.

آپارتمان مینیمال

هرگز از فرش و قالیچه استفاده نکنید

بهتر است که اصلاً از فرش یا قالیچه استفاده نکنید. باید کف پوش خانه بتواند خودش را به نمایش بگذارد و جلوه اش، محیط زندگی شما را خاص کند. حتی استفاده نکردن از فرش و قالیچه در بازتر نشان دادن فضا هم می تواند کمک کننده باشد. اما اگر به هر دلیلی کف خانه ی شما جوری نبود که بتوانید آن را خالی بگذارید، در این شرایط بهتر است به جای استفاده از فرش یا قالیچه، از موکت های ساده در عین حال زیبا استفاده کنید.

آپارتمان مینیمال

دکوراسیون آپارتمان مینیمال

شما هر وسیله ای که قرار است برای این آپارتمان خریداری کنید، باید ساده و بدون تزئینات باشد. عموماً در این دکوراسیون از رنگ های مدرن استفاده می شود. برای همین شما به کرات رنگ سفید را در آپارتمان مینیمال خواهید دید. در طراحی دکور آپارتمان مینیمال، اغلب از مبل راحتی به جای مبل های سلطنتی استفاده می شود تا سادگی را هر چه بیشتر  به نمایش بگذارد. در اتاق خواب ها از رنگ های جذاب و لوازم چوبی استفاده می شود تا محیطی ساده و در عین حال دلچسب ایجاد کند.

هدف اصلی طراحی آپارتمان مینیمال این است که فرد در خانه ی خود احساس تعلق و آرامش خاطر کند و از محیط خانه لذت ببرد.

آپارتمان مینیمال

فضا را تا حد امکان خلوت کنید

برای این سبک باید سعی کنید تا از کمترین وسایل در طراحی فضای خانه استفاده کنید. در واقع بخش بیشتری از آپارتمان مینیمال شما را باید فضای خالی تشکیل دهد. شما در این سبک باید سعی کنید تا با سادگی توجه افراد را جلب کنید که البته زیبایی فوق العاده هم خواهد داشت.

نکاتی که به آن ها اشاره شد همگی از مهم ترین قوانین چیدمان آپارتمان مینیمال به حساب می آیند. اگر بخواهید آپارتمان مینیمال را با آپارتمان های ما در عموم خانه های ایران مقایسه کنید به تفاوت عظیمی پی خواهید برد. چرا که در دکوراسیون های ایرانی به تزئینات توجه زیادی شده است و این موضوع نقطه ی مقابل آپارتمان مینیمال است.

بهتر است فقط لوازم مورد نیاز خود را در خانه نگه دارید. حتی اگر یک صندلی اضافه در خانه دارید بهتر است که آن را دور بیندازید یا بفروشید. ویترین های متعدد، مبل ها با تعداد نفرات بالا و …  فقط باعث ایجاد بی نظمی در فضا می شوند. برای داشتن آپارتمان مینیمال باید از همه ی این موارد چشم پوشی کنید و محیط زندگی خود را تا حد امکان ساده نگه دارید. وقتی شما این کار را می کنید، در واقع با حذف موارد غیر ضروری، موارد ضروری بیشتر به چشم می آیند.

اگر شما از آن دسته افرادی هستید که بی نظمی ذهنتان آشفته می شود، پس باید به شما بگویم که سبک مینیمال کاملاً مناسب سلیقه ی شما خواهد بود.

آپارتمان مینیمال

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ساختمان، طراحی دکوراسیون تجاری و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏