طراحی داخلی داروخانه

طراحی داخلی داروخانه

طراحی داخلی داروخانه هنگامی که می خواهید یک داروخانه را دکور کنید یا به دنبال مبلمان ویترینی برای فروشگاه پزشکی خود هستید اولین کاری است که باید انجام دهید. شما می توانید در طراحی دکوراسیون تجاری دقیقاً چیدمان مناسب، مبلمان ایده آل و شرایط داخلی عالی را در ساختار مشخص کنید. طراحی معمولی داروخانه نه تنها ایده های نمایش خرده فروشی است بلکه یک فلسفه دکوراسیون داخلی کامل است که با راه حل های عملی و زیبایی ادغام می شود.

چه در حال افتتاح یک فروشگاه پزشکی کوچک باشید و یا قصد دارید که یک داروخانه بزرگ را تزئین کنید، بهترین ایده‌های خرده‌فروشی و راه‌حل‌های نمایش از یک طراح حرفه‌ای داروخانه‌ می‌آید. یک طراحی خوب می تواند به شما کمک کند محیطی روشن و راحت ایجاد کنید. تجربه مشتری را بهبود ببخشید. قفسه نمایش کارآمد بسازید تا گردش کار بسیار فعال را برای کارکنان افزایش دهید.  

گروه معماری آرکا، متخصص در ارائه راه حل های مدرن نمایش داروخانه است که از طراحی داروخانه گرفته تا ساخت وسایل فروشگاهی و همچنین پارتیشن بندی و دکوراسیون داخلی، راه حلی را برای تمام نیازهای داروخانه ها و محبوب ترین ایده های طراحی داروخانه را ارائه می دهد.

طراحی داخلی داروخانه 

طراحی داخلی داروخانه

طراحی داخلی داروخانه یک مرحله ضروری قبل از شروع دکوراسیون داروخانه است. شما می توانید از هر گونه اشتباه احتمالی در طراحی جلوگیری کنید و این گونه هم در زمان و هم در هزینه زیادی صرفه جویی کنید. هر چه با جزئیات بیشتری روی طراحی کار شود، خطاهای کم تری در ساخت عملی خواهید داشت. از دیدگاه خرده فروشی، طراحی فروشگاه پزشکی باید شامل پنج جنبه زیر باشد:  

  • طرح چیدمان داروخانه
  • طراحی پیشخوان داروخانه
  • طراحی لوازم فروشگاه خرده فروشی
  • طراحی اتاق نگهداری پزشکی
  • طراحی ورودی مغازه داروخانه

فرآیند طراحی شامل متفکرانه ترین ایده ها از طرف طراحان و خرده فروشان داروخانه است. بنابراین، مذاکره در این بین بسیار مهم است. طراح، ایده ها و نیازهای طرف اول را دریافت می کند که می تواند کاربردی ترین و ایده آل ترین طرح داروخانه را ایجاد کند. شما می توانید طراحی داروخانه خود را از جنبه های زیر شروع کنید.

طراحی داخلی داروخانه

طراحی چیدمان 

طراحی چیدمان داروخانه به عنوان پلان طبقه نیز شناخته می شود که به معنای استفاده استراتژیک از فضا برای تأثیرگذاری بر تجربه مشتری و گردش کار می باشد. طراحی چیدمان حرفه ای باید شامل چیدمان مناسب هر واحد در داخل فروشگاه باشد. این چیدمان شامل مبلمان قفسه بندی، پیشخوان داروخانه، وسایل نمایش دیواری، کشوهای ذخیره سازی، نورپردازی و تابلوهای جلو مغاز می شود.

طرح‌بندی‌های خوب داروخانه‌های خرده‌فروشی آنهایی هستند که دو چیز را بهبود می‌بخشند: درآمد و تجربه مشتری. یک طراح ماهر می داند که چگونه این دو نقطه را متعادل کند. طراحی طرح بندی شبکه ای رایج ترین چیدمان فروشگاهی است که می خواهید در یک داروخانه خرده فروشی پیدا کنید. از آنجایی که فروشگاه پزشکی معمولاً محصولات زیادی (به ویژه انواع مختلف کالاها) را حمل می کند، طراحی طرح بندی شبکه ای می تواند فضای قابل استفاده در داروخانه را به حداکثر برساند.

صرف زمان و تلاش برای طراحی چیدمان، ضروری و شایسته است. از یک طرف، طرح‌بندی سنجیده داروخانه می‌تواند به مشتریان کمک کند تا با خیال راحت خرید کنند. از سوی دیگر، یک طرح چیدمان حرفه ای با قفسه های نمایشگر مناسب و محل قفسه بندی در محل مناسب می تواند زمان زیادی را برای رفت و آمد کارکنان صرفه جویی کند و کارایی کار را افزایش دهد.

طراحی داخلی داروخانه

طراحی ویترین داروخانه

طراحی ویترین فروشگاه داروخانه، نمای اولیه یا ورودی یک فروشگاه خرده فروشی پزشکی است که در طبقه همکف یا داخل مراکز خرید قرار دارد. طراحی معمولی جلوی مغازه داروخانه شامل موارد زیر است:

  • نمایش پنجره ها
  • طراحی کلی جلوی مغازه
  • طرح علائم متقاطع داروخانه
  • علامت لوگوی اصلی
  • ورود به در و ویترین پنجره

عملکرد ویترین فروشگاه این است که توجه بصری را به داروخانه جلب کند و کالاهای آن را به بازدیدکننده نمایش دهد. در طراحی کلی جلوی مغازه داروخانه، در قسمت بالای جلوی مغازه که تابلوی اصلی مغازه در آن قرار دارد، بهترین مکان برای نشان دادن نام لوگوی جذاب قابل توجه است.

طراح حرفه ای گروه آرکا با سال ها تجربه در سفارشی سازی نمای مغازه داروخانه و اطلاعات تخصصی در مورد طراحی و بازسازی جدید ارائه می دهد. طراح متخصص می تواند قبل از طراحی ویترین فروشگاه، یک نظرسنجی آنلاین کامل انجام دهد و اطمینان حاصل کند که ویترین مغازه داروخانه شما کاربردی و در حد بودجه شما است.

طراحی داخلی داروخانه

طراحی پیشخوان پذیرایی

پیشخوان داروخانه همیشه شلوغ ترین منطقه در فروشگاه پزشکی است. این میز محل پذیرش حیاتی و تعامل کاربردی است که تمام تراکنش ها را به پایان می رساند. هنگامی که صحبت از طراحی پیشخوان داروخانه می شود، تعادل بین عملکرد و جذابیت بصری عنصر مهمی است که باید در نظر گرفته شود.  

ظاهر پیشخوان داروخانه نقش مهمی در پذیرش داروساز دارد. پیمایش در ترافیک مغازه آسان است و خریداران را به راحتی جلب می کند. میز داروخانه کاربردی، کلید فروش و بازاریابی موفق فروشگاه شما و مدیریت آینده گروه مشتریان شما است.

طراحی داخلی داروخانه

طراحی لوازم فروشگاهی

هر داروخانه ای برای نمایش داروها به وسایل فروشگاهی و لوازم مغازه نیاز دارد و کاربردی ترین گزینه ها سیستم های قفسه بندی هستند. راه حل های زیادی برای نمایش قفسه بندی برای یک فروشگاه پزشکی وجود دارد. شامل قفسه بندی کلاسیک ، قفسه های شفاف، قفسه کشویی و … می شود. قفسه ها و استندها بیشترین استفاده را در داروخانه دارند.

هنگام طراحی مبلمان داروخانه باید هم عادات مشتریان و هم کارایی کارکنان را در نظر بگیریم. فاصله مناسب بین هر واحد باعث هدر رفتن فضا نمی شود. برعکس، می‌تواند گردش ترافیک را در داخل داروخانه افزایش دهد و تجربه خرید و گردش کار مشتری را بهبود ببخشد.

انتخاب سبک مبلمان مناسب نیز بسیار مهم است. طراحی یک فروشگاه پزشکی کوچک باید بیشتر بر روی نمایش تمرکز کند. در حالی که یک داروخانه بزرگ باید تجربیات مشتری را در نظر داشته باشد.

طراحی داخلی داروخانه

طراحی اتاق ذخیره سازی

اتاق ذخیره سازی استاندارد معمولاً با دیوارهای جداشدنی و پارتیشن ها تقسیم می شود. هر داروخانه به دلیل وجود مقادیر بسیار زیاد انواع داروها و کالاها به یک اتاق جداگانه برای نگهداری نیاز دارد. و فقط به همین دلیل، یک سیستم توزیع کارآمد ذخیره سازی بسیار مهم است. شما نمی توانید یک بطری خاص را در چنین انبارهای گسترده ای بدون راه حل های ذخیره سازی مؤثر پیدا کنید. برای حل این مشکل، طراحی اتاق انبار باید بیشتر بر بهره وری و راحتی تمرکز کند.

سیستم کشو و کابینت داروخانه با طراحی مناسب، بهترین راه برای رفع نیازهای ذخیره سازی و توزیع است. فضای ذخیره سازی داروخانه خود را با کاربردی ترین کابینت کشو و نیمکت کشو تجهیز کنید. در درجه اول می تواند گردش کار شما را بهبود بخشد.

طراحی داخلی داروخانه

طراحی ورودی مغازه داروخانه  

داروخانه ها اغلب در خیابان ها به وجود می آیند. فرصت های تجاری بزرگ نیز رقابت بزرگی را به همراه داشته است. در مواجه با رقابت بزرگ، طراحی یا ارتقاء تصویر داروخانه قریب الوقوع است. وقتی می خواهید یک داروخانه باز کنید، باید به بسیاری از موارد فکر کنید.

داروخانه در زندگی روزمره مردم مهم است. اکثر مصرف کنندگان داروهایی را برای بیماری های رایج مانند سرماخوردگی و تب خریداری می کنند. آنها می‌خواهند از دردسر انتظار در صف جلوگیری کنند و خودشان به داروخانه‌های جامعه مراجعه کنند تا دارو بخرند. بنابراین، بهتر است کارمندان داروخانه قبل از شروع کار، آموزش تخصصی دانش آسیب‌شناسی را انجام دهند.

مردم زمانی که احساس ناراحتی نمی کنند به داروخانه می روند. تقریباً هر خانواده کمک های اولیه و داروهای معمولی را در خانه تهیه می کند. بسیاری از پزشکان کار خود را با افتتاح یک داروخانه شروع می کنند. این یک پروژه برد_برد است. زیرا مالک می تواند پول دربیاورد و مشتری می تواند به پزشک مراجعه کند و دارو بخرد.

با تقویت آگاهی مردم نسبت به سلامت، داروخانه ها نیز مورد توجه قرار می گیرند. داروخانه مکانی مرتبط با زندگی است. طراحی و چیدمان داخلی داروخانه نیز به جای اینکه یک فضای نمایش سنتی باشد، باید همگام با زمان باشد. طراحی مدرن داروخانه اغلب بر ایجاد فضایی دلپذیر تمرکز می کند و به افراد اجازه می دهد به جای افسردگی احساس آرامش و راحتی کنند.

طراحی داخلی داروخانه

نقش داروخانه ها در جامعه 

نقش داروخانه ها روز به روز مهم تر می شود. با شیوع کووید، افراد بیشتری از اهمیت پیشگیری از بیماری آگاه هستند. برخی از مردم متوجه می شوند که این زمان خوبی برای افتتاح یک داروخانه برای کسب درآمد است. اما داروخانه های بزرگ و کوچک زیادی در بازار وجود دارد. در این صورت طراحی منحصر به فرد و جذاب می تواند فروشگاه داروخانه شما را متمایز کند و توجه مردم را به خود جلب کند.

همه نمی توانند از بیمار شدن اجتناب کنند. و داروها چیزی است که همه به آن نیاز دارند، بنابراین بازار دارویی مطمئناً بازاری است که شکست ناپذیر است. با قضاوت از سرعت و سطح توسعه اقتصادی کشورمان، تقاضای کلی برای دارو همچنان رو به افزایش خواهد بود.

یک فروشگاه جدید نیاز به طراحی داخلی خوب دارد. اگر برای انجام این کار یک فروشگاه دارو راه اندازی می کنید، آیا به دنبال طراح و تأمین کننده مبلمان برای طراحی فروشگاه خود هستید؟ همان طور که می دانیم، لازم و ضروری است. طراحی فروشگاه باید متناسب با چیزهایی باشد که می فروشید. هر کالایی طراحی مرتبط خود را دارد.

داروسازی در همه جا یک بخش مهم است. می تواند برای کمک به سلامتی یا تسکین درد بیماری به افراد، دارویی ارائه دهد. این مرکز کمک های اولیه در زندگی مردم است. طراحی خوب دکوراسیون داخلی داروخانه نیز مهم است. برای نمایش کاتالوگ های دارویی کاربردی بسیار متفاوت به قفسه ها و پیشخوان های نمایشی زیادی نیاز دارید. سپس مشتریان و کارکنان شما می توانند آنها را به راحتی تشخیص دهند.

طراحی داخلی داروخانه

کسب و کار داروخانه ها 

داروخانه ها در زندگی روزمره ما بسیار رایج هستند. ملزومات و محصولات بهداشتی زیادی در زندگی ما دارد. گاهی اوقات می‌توانیم برخی از محصولات یا داروهای اورژانسی را از داروخانه‌ها خریداری کنیم. داروخانه ها نقش بسیار مهمی در زندگی ما دارند.  

امروزه استانداردهای زندگی مردم به طور کلی بسیار بهبود یافته است و نگرانی و پیگیری سلامت بیشتر و بیشتر شده است. در این فضای بازار، داروخانه های کوچک و داروخانه های بزرگ روز به روز بیشتر باز می شوند. اما فرصت های تجاری بزرگ و فشار رقابتی عظیمی وجود دارد. در مواجه با رقبای زیاد، اگر بخواهیم متمایز شویم، نیاز به شرایط دکوراسیون خوبی داریم.

چیدمان منطقی داروخانه در طراحی دکوراسیون یکی از عوامل کلیدی است که می تواند باعث افزایش تردد مشتریان شود. دکوراسیون مغازه نیز یکی از پیش نیازهای داروخانه برای سودآوری است. بنابراین وقتی داروخانه باز می کنیم باید به طراحی و دکوراسیون داروخانه توجه کنیم.

طراحی داخلی داروخانه

سخن پایانی

ویژگی های محیط داروخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. نه تنها باید ویژگی های عملیات تجاری در نظر گرفته شود، بلکه باید به دکوراسیون و خدمات نیز با سبک و کیفیت خوب توجه شود. با افزایش سطح رقابت در بازار، داروخانه‌ها که پایانه‌های خرده‌فروشی دارویی هستند، به تدریج از روش‌های سنتی فروش به مدلی سودآور تغییر یافته‌اند که نیازهای مشتریان را برآورده می‌کنند و سود کسب می‌کنند. اگرچه خرده‌فروشی‌های دارویی یک صنعت خاص است، داروخانه‌ها نیز حول مفاهیم اصلی خدمات تجاری «رضایت مشتری» و «رضایت از خرید» فعالیت می‌کنند.

با توسعه سریع تجارت الکترونیک، در حال حاضر کسب و کار فروشگاه های فیزیکی روز به روز دشوارتر شده است. بنابراین در حال حاضر بسیاری از فروشگاه های فیزیکی با اجاره بالا و کسب و کار پایین تعطیل شده اند. اما چرا در حال حاضر تعداد داروخانه ها بیشتر و بیشتر شده است و تجارت داروخانه ها آنقدر خوب است؟ دارو یک کالای مورد نیاز است.

طراحی داخلی داروخانه

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون تجاری، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی ساختمان مراکز علمی

بازسازی ساختمان مراکز علمی

بازسازی ساختمان مراکز علمی بازسازی ساختمان مراکز علمی شامل دانشگاه ها، مدارس، آموزشگاه ها، کتابخانه ها و غیره می شود. بازسازی ساختمان و مدرن سازی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + سیزده =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏