تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

تأثیر دکوراسیون داخلی در روحیه ی افراد مسئله ای است کاملاً از نظر علمی ثابت شده است. ممکن است شما هم از آن دسته افرادی باشید که به تغییر دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری می دهید. قطعاً فضایی که در آن زندگی می کنید یکی از مهم ترین بخش های زندگی شما را تشکیل می دهد.

اما باید این موضوع را در نظر داشته باشید که این موضوع نیازمند تخصص خاصی می باشد. تأثیر دکوراسیون بر روحیه و روان باعث شده است تا افراد هزینه های زیادی را در این زمینه متحمل شوند. اما لازم است بدانید که هماهنگی رنگ ها، نورها، پرده، کفپوش، همه و همه می توانند بر روان ما تأثیرگذار باشند.

در ادامه به بررسی هرچه بیشتر این موضوع می پردازیم.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

نحوه تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

تحقیقات بسیاری حاکی از این است که انسان در بسیاری موارد تحت تأثیر محیط قرار می گیرد. در گذر زمان و با پیشرفت روانشناسی، مشخص شد که رفتار انسان بر روند شکل گیری محیط اثر متقابل دارند. در واقع می توان به نوعی شخصیت انسان به روانشناسی محیط ربط داد. اگر دکوراسیون شما برای مدت طولانی به یک شکل باشد، می تواند باعث خستگی فکری شود. اما شرایط برعکس آن هم وجود دارد که تغییرات دکوراسیون می تواند باعث ایجاد حس سرزندگی در شما شود.

روانشناسان بر این باورند که در صورت یکنواختی محل زندگی یا کار، ذهن می تواند خلاقیت خود را از دست بدهد. در صورت ایجاد تغییرات هم ذهن دست به ابداع و خلاقیت درباره ی موضوعات مختلف می زند. از این رو می توان به اهمیت دکوراسیون در روحیه و زندگی افراد پی برد.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

تأثیر دکوراسیون در سلامتی افراد

در مورد محیط منزل هم باید بیشتر سعی در ایجاد فضاهای آرامش بخش و زیبا و همچنین ایجاد امنیت روحی و روانی شود. این موضوع در طراحی داخلی از اهمیت بسیار بیشتری نسبت به نحوه ی ساخت و چیدمان منزل برخوردار است. چرا که از نظر روان شناختی ثابت شده و نباید دست کم گرفته شود. تحقیقاتی در این زمینه صورت گرفته و نشان می دهند که طراحی دکوراسیون بر اساس روحیه ی افراد و تأثیرگرفتن آن از محیط است.

دکوراسیون می تواند تأثیر بسیار زیادی روی روحیه ی افرادی بگذارد که مدت زمان زیادی را در آن محیط می گذرانند. دکوراسیون حتی در روند و درمان بعضی از بیماری ها هم مؤثر است. افرادی که درگیر بیماری افسردگی هستند، از اطرافیان یا پزشک خود این توصیه را دریافت می کنند که در دکوراسیون خانه ی خود تغییرات ایجاد کنند.

این موضوع نشان دهنده ی این است که رنگ و جنس لوازم خانه و اتاق می توانند بر روی روحیه ی آن شخص تأثیرگذار باشد. به عنوان مثال اجناس چوبی حس طبیعی بودن و اجناس فرفوژه حس مصنوعی بودن به محیط و افراد را منتقل می کند.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

تأثیر رنگ در دکوراسیون

می توان گفت که تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی از سایر موارد بیشتر است و به نوعی مهم ترین عنصر در دکوراسیون داخلی شناخته می شود. رنگ های متفاوت می توانند تأثیرات متفاوتی را هم در افراد بگذارند. ارتباط رنگ ها با روحیه ی افراد کاملاً مستقیم است.

رنگ ها توانایی انتقال احساسات مثبت و منفی زیادی را به انسان دارند. اگر در فضای اتاق خوابتان که فضایی کاملاً شخصی است، از رنگ هایی که مورد علاقه ی شما هستند استفاده کنید. می تواند باعث ایجاد احساس خوب و خوشایند در شما بشود. زمانی که قصد دارید برای تغییر یا طراحی دکوراسیون منزل خود اقدام کنید، باید رنگ هایی را استفاده کنید که هماهنگ با حس درونی تان است.

از اوایل سده ی 19 میلادی روانشناسان با انتشار کتاب های مختلف سعی کردند تا افراد را از اهمیت این موضوع با خبر کنند. هر چند در بین برخی از روانشناسان در مورد تأثیرات برخی از رنگ ها تفاوت عقیده وجود دارد. اما همه ی آن ها درباره ی اصول پایه ای این موضوع هم فکر هستند.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

آیا تغییر دکوراسیون یک هزینه ی اضافی تلقی می شود؟

اگر شما هم از آن دسته افرادی هستید که فکر می کنید تغییر دکوراسیون هزینه ی بالایی دارد باید بگویم که سخت در اشتباه هستید. بنا بر صحبتی که با کارشناسان و متخصصان طراحی داشتیم، شما می توانید فقط رنگ یک دیوار را تغییر دهید، اشیاء یا پرده را عوض کنید، چیدمان خانه را تغییر دهید.

همین کارهای کوچک در دکوراسیون هم در روحیه ی شما تأثیر می گذارد. اما شما باید برای انجام هر تغییری از قبل فکر کرده و بعد اقدام کنید. در این صورت انرژی و هزینه ی شما هدر نخواهد رفت. این را فراموش نکنید که با هزینه ی اندک می توان تغییرات بزرگی ایجاد کرد.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

از تغییر نترسید!

از آنجایی که تغییر دکوراسیون به معنای ورود اشیای جدید و جایگزینی آن ها با اشیای قدیمی است، گاهی افراد در این باره جبهه می گیرند. اما اگر واقعاً به دنبال ایجاد خلاقیت در ذهن خود و تازه سازی روحیه ی خود هستید باید موارد کهنه را حذف کنید. این یک گام اساسی برای این وضعیت است. فقط می توان با حذف موارد کهنه محیط اتاق و خانه آماده ی استفاده از موارد تازه و جذاب کرد. گاهی اوقات اشیای قدیمی خاطراتی را با خود همراه دارند که این دکوراسیون در روحیه ی فرد تأثیر منفی می گذارد.

علاوه بر این، با وجود بی مصرف بودن بسیاری از وسایل، ما مدام وظیفه ی گردگیری و تمیزکردن آن ها را بر عهده داریم که کاری بیهوده و اتلاف انرژی است. در علم روانشناسی بیان شده که اتلاف انرژی به نوعی انرژی منفی به شما می دهد و از این رو می گوییم که این دکوراسیون بر روحیه ی شما تأثیر بدی گذاشته است.

بعد از این که شما جسارت تغییر را پیدا کردید و اقدام به دور ریختن وسایل قدیمی کردید، باید وسایل جدید را بچینید. در انتخاب دکوراسیون جدید با تمرکز پیش روید. می توانید از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید. این انتخاب و تغییر دکوراسیون در روحیه شما تأثیر مثبتی خواهد داشت که به مرور زمان متوجه آن خواهید شد.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

نتیجه گیری

لازم است بدانید که دکوراسیون داخلی بر علمکرد، روحیه و درنتیجه سلامتی ما تأثیر باور نکردنی دارد. بهتر است هیچ گاه هزینه های دکوراسیون را هزینه ی اضافه یا ولخرجی ندانید. شما ملزوم به استفاده از متریال های برند نیستید و فقط کافی است که آن فضا به شما احساس خوبی بدهد.

امیدواریم که از خواندن مقاله لذت برده باشید و برای شما مفید بوده باشد.

تأثیر دکوراسیون در روحیه ی افراد

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مزایای روش مدیریت پیمان

مزایای روش مدیریت پیمان

مزایای روش مدیریت پیمان مقدمه از جمله بهترین و پرثمرترین قراردادها برای به اجرا درآوردن هر پروژه ی کوچک و یا بزرگی استفاده کردن از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏