بازسازی ساختمان و نکاتی که قبل از شروع کار باید بدانید!

بازسازی ساختمان و نکاتی که قبل از شروع کار باید بدانید!

بازسازی ساختمان و نکاتی که قبل از شروع کار باید بدانید! موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. شاید برایتان پیش آمده باشد که بخواهید به هر دلیلی به بازسازی ساختمان خود اقدام کنید. اگر نکات قبل از شروع بازسازی را ندانید، آن‌ها را رعایت نکنید و آمادگی لازم برای انجام کار را ایجاد نکنید.

ممکن است در ادامه کار با مشکلاتی مواجه شوید که جبران‌ ناپذیر باشد و در صورت امکان جبران هم هزینه گزافی روی دست شما بگذارد و از برنامه زمانی خود نیز عقب بمانید. اما نکات پیش از شروع بازسازی چیست؟ چه کارهایی باید انجام شوند تا روند بازسازی ساختمان به بهترین شکل به پایان برسد؟ هدف از خواندن این مطلب درباره بازسازی چیست؟

بازسازی ساختمان و نکات آن

اهمیت دانستن نکات قبل از شروع بازسازی

دانستن اصول بازسازی ساختمان و نکات مربوط به آن پیش از شروع کار بازسازی می‌تواند از بروز مشکلات، فجایع و هزینه‌های بعدی جلوگیری کند. قبل از این ‌که بخواهید برنامه بازسازی ساختمان خود را بریزید و پول و وقت خود را صرف انجام آن کار کنید. باید تمام شرایط و جوانب را در نظر بگیرید که متحمل ضرر نشوید و بازسازی را دقیقاً همان‌ طور که می‌خواهید، به پایان برسانید.

 شما تنها زمانی می‌توانید به یک تصمیم درست و در نهایت، به نتیجه مطلوب برسید که پیش از شروع بازسازی ساختمان، از تمامی نکات و شرایط آن آگاهی داشته باشید. هدف از مطالعه این مقاله، رسیدن به آگاهی مذکور است.

بازسازی ساختمان و نکات آن

بازسازی ساختمان

پیش از شروع بازسازی، لازم است اطلاعات کلی و اولیه‌ای را جمع‌آوری کنید. برنامه خود را برای شروع تا پایان روند بازسازی تدوین کنید. این اطلاعات کلی و اولیه شامل موارد زیر می‌شود:

  • یافتن افراد مجرب و شرکت‌های تخصصی بازسازی ساختمان
  • بازدید محل ساختمان پروژه توسط کارشناسان مجرب و گرفتن مشاوره از آن‌ها
  • انتخاب پیمانکار ماهر و مناسب برای انجام پروژه
  • عقد قرارداد و ذکر تمامی نکات و شروط مورد نظر
  • گرفتن مجوز از شهرداری و سایر ارگان‌های مربوطه
  • برنامه‌ریزی و آماده‌سازی اولیه محل ساختمان برای شروع کار

بازسازی ساختمان و نکات آن

انتخاب شرکت معماری مناسب 

شما در ابتدا باید به‌ دنبال افراد و شرکت ‌های با سابقه و مجرب در زمینه بازسازی ساختمان باشید. بهتر است در ابتدا چند شرکت را در نظر بگیرید و شرایط، سابقه و کارشناسان آن‌ها را با یکدیگر مقایسه کنید. تا یک برآورد کلی از ویژگی‌ های هر کدام به‌دست آورید.

سپس با توجه به اطلاعاتی که جمع ‌آوری کرده ‌اید، شرکت مورد نظر را انتخاب کنید. برای پیدا کردن شرکت ‌های مورد نظر می‌توانید از آشنایانی که پیش ‌از این عملیات بازسازی ساختمان خودشان را انجام داده‌ اند، کمک بگیرید. حتی می‌توانید از سایت ‌های مختلف و جستجو در گوگل به این شرکت‌ها دسترسی پیدا کنید.

بازسازی ساختمان و نکات آن

شرح نکات 

بعد از انتخاب شرکت مورد نظر، لازم است کارشناسان آن مجموعه برای بازدید اولیه در محل ساختمان حضور پیدا کنند. این کارشناسان پس از بازدید از محل، شرایط موجود را با توجه به هدف شما از انجام بازسازی بررسی می‌کنند. پیش‌بینی خود از روند انجام پروژه، نتیجه بازسازی، هزینه ‌ها، مدت زمان، موانع و… را برای شما شرح می‌دهند. تا از همین ابتدا بدانید نتیجه بازسازی ساختمان مطابق میل شما خواهد بود یا خیر.

 مرحله بعد، انتخاب پیمانکار است. انتخاب پیمانکار با تجربه بسیار اهمیت دارد. البته اگر پروژه شما یک پروژه کوچک است، می‌توانید خودتان مدیریت آن را به عهده بگیرید و از هزینه‌ های خود بکاهید. اما اگر پروژه شما یک پروژه تخصصی و بزرگ است و شما تجربه مدیریت چنین پروژه‌ای را ندارید، بهتر است به ‌دنبال یک پیمانکار با سابقه و مجرب باشید. ابتدا باید نمونه کارها و سابقه پیمانکاران مد نظر را بررسی کرده و کسی که تخصص و سابقه نزدیک به هدف شما دارد را انتخاب کنید.

بازسازی ساختمان و نکات آن

عقد قرارداد بازسازی ساختمان

عقد قرارداد مناسب و بدون ایراد مهم‌ترین بخش انجام هر پروژه، خصوصاً پروژه بازسازی ساختمان است. متن قرارداد باید کامل، جامع و استاندارد باشد. زیرا قرارداد علاوه ‌بر این که مانع سوء استفاده سودجویان می‌گردد، باعث شفافیت و عدم بروز سوءتفاهم بین شما و پیمانکار نیز می‌شود. در متن قرارداد باید تمامی شروط شما و پیمانکار پروژه‌، هزینه ‌ها و اقدامات لازم از ابتدا تا انتهای روند بازسازی ذکر شود. اگر لازم است تبصره ‌ای وجود داشته باشد، حتماً در متن قرارداد نوشته شود و به امضای طرفین برسد.

بعد از آن نوبت به اخذ مجوز می ‌رسد. اگر پروژه شما پیمانکار داشته باشد، انجام این مرحله به عهده اوست. پیمانکار با نظارت شما به پیگیری و انجام مراحل اخذ مجوز از شهرداری یا هر ارگان مربوطه ‌ای می ‌پردازد. تا بدون دردسر و پرداخت هزینه‌ های گزاف بعدی، پروژه را آغاز کند. بعد از گرفتن مجوز، نوبت برنامه ‌ریزی برای آغاز پروژه است.

عملیات بازسازی ساختمان یک عملیات فشرده و زمان ‌بر با نتایج ماندگار است. لازم است که تمامی مراحل انجام آن از ابتدا تا انتها مدون شود. برنامه‌ ریزی دقیق روی نحوه انجام کار و زمان آن صورت گیرد. تا هیچ یک از طرفین قرارداد متحمل ضرر مالی و زمانی نشوند.

بازسازی ساختمان و نکات آن

مرحله نهایی جهت بازسازی ساختمان

بعد از اتمام مرحله برنامه ‌ریزی، نوبت به مرحله آخر می رسد که همان آماده ‌سازی جهت شروع پروژه است. تا به اینجا تمام اقدامات اولیه انجام شده و محل پروژه باید آماده شروع بازسازی شود. به این صورت که ساختمان باید تخلیه شده و همراه با تجهیزات لازم در اختیار پیمانکار پروژه قرار بگیرد تا عملیات بازسازی شروع شود.

در این مرحله، شما باید یک بخشی را برای هزینه ‌ها و موارد غیر قابل پیش‌ بینی در نظر بگیرید. ممکن است پیمانکار علاوه بر تجهیزاتی که در اختیارش قرار داده‌ اید، نیاز به تجهیزات و اقدامات جدیدی پیدا کند که لازم است توسط شما فراهم شود. با در نظر گرفتن تمامی این موارد، پروژه بازسازی ساختمان شما آغاز می‌شود.

بازسازی ساختمان و نکات آن

چند نکته کوچک اما مهم 

نکات مربوط به پیش از شروع بازسازی ساختمان در این مسائل فنی خلاصه نمی‌شود. مسائلی وجود دارد که ممکن است زندگی شخصی شما و خانواده ‌تان را تحت تأثیر قرار دهد و بهتر است آن‌ها را بدانید. مثلاً شما باید بودجه خود و بودجه مورد نیاز بازسازی ساختمان خود را بدانید.

باید آگاه باشید که ممکن است تا زمان پایان پروژه، خصوصاً اگر بازسازی منزل باشد، با مشکلات شخصی مواجه شوید. احتمال دارد محدودیت ‌هایی از لحاظ هزینه و مسائل شخصی شما را درگیر کند. البته این‌ها گذراست و مشورت با یک تیم با سابقه می‌تواند از بسیاری از این مشکلات بکاهد و بتوانید با خیال آسوده ‌تری پروژه خود را به اتمام برسانید.

بازسازی ساختمان و نکات آن

کلام پایانی

عملیات بازسازی ساختمان یک فعالیت ماندگار است و ممکن است نتیجه آن تا سال‌ها برای شما باقی بماند و از آن استفاده کنید. بنابراین نیاز است که پیش از شروع آن، اقداماتی انجام دهید تا نتیجه همان شود که مورد نظر شما است.

اقداماتی مانند در نظر گرفتن بودجه، تعیین هدف، مشورت با یک شرکت تخصصی، انتخاب پیمانکار مناسب، اخذ مجوز و غیره. در این مقاله در مورد بازسازی ساختمان، اطلاعات مفید و لازم را کسب کردید. امیدواریم توانسته باشیم شما را در حصول مقصودتان یاری کنیم.

بازسازی ساختمان و نکات آن

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ساختمان، بازسازی ساختمان اداری، بازسازی رستوران، بازسازی آژانس هواپیمایی، بازسازی ویلای قدیمی، بازسازی خانه های قدیمی و غیره هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، طراحی دکوراسیون خانگی و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی روف گاردن

بازسازی روف گاردن

بازسازی روف گاردن روف گاردن یا همان بام سبز، به فضای سبز دیزاین شده می گویند که در پشت بام بعضی از خانه‌ها و ساختمان‌های

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏