انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی در خانه فقط حکم نورگیر را ندارد. مزایای زیاد پرده در دکوراسیون داخلی باعث شده که در تولیدات آن از انواع و اقسام مختلفی استفاده شود. تنوع طرح، رنگ و جنس پارچه بیان کننده این قضیه است.

اما هر خانه ای برحسب ویژگی هایی که دارد، پرده خاص خود را می طلبد. در این مقاله قصد داریم راهنمایی کامل برای خرید پرده متناسب با خانه شما ارائه دهیم. به پرسش هایی مثل کدام جنس پرده مناسب تر است؟ انواع و اقسام پرده کدام هستند؟ طرح های برتر پرده به چه شکل هستند و …. پاسخ دهیم.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

پرده دوختن یا پرده خریدن

هنگام اسباب کشی به خانه جدید اولین سؤال درباره انتخاب پرده در دکوراسیون داخلی است که همیشه ذهن خانم های خانه دار را درگیر می کند. این است که برای خانه جدید پرده بدوزیم یا به صورت آماده از مغازه ها تهیه کنیم. البته که در این مورد هرکسی برحسب شرایط زندگی خود بهترین تصمیم را می گیرد. اما قصد ما مقایسه این دو گزینه است. پرده دوختن وقت زیادی را از شما می گیرد و همچنین نیاز به شناخت از انواع و اقسام پارچه های پرده دارد اما پرده آماده به این جزئیات نیاز ندارد.

در هنگام خرید پرده آماده یک لیست از انواع و اقسام پرده ها به شما نشان داده می شود. برحسب سلیقه خودتان و به میزان پنجره های خانه می توانید انتخاب کنید.

البته هزینه پرده دوختن معمولاً گران تر از پرده آماده خریدن است. دقت کنید که شما در هنگام خرید پرده می توانید نوع خاصی از پرده را سفارش دهید که طبق اندازه پنجره های خانه تان بدوزند. همیشه الزم نیست که از لیست پرده موردنظرتان را انتخاب کنید. این مورد را هم در نظر بگیرید که سفارش دوختن پرده گران تر از خرید پرده آماده است.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

جنس پارچه پرده

پارچه هایی که در بازار برای پرده استفاده می شوند انواع و اقسام مختلفی دارند. برخی نازک هستند اما به خوبی می توانند از حریم خصوصی شما محافظت کنند. برخی به قدری ضخیم هستند که می توانند جلو نور خورشید را بگیرند و اتاق پذیرایی یا اتاق خواب را تاریک کنند. پرده بلک اوت از این سری پارچه ها استفاده می کند. البته پرده بلک اوت بیشتر در اتاق خواب ها استفاده می شود و کمتر دیده شده که در اتاق پذیرایی از آن استفاده شود. کمی خلاقیت به خرج دهید. ازچند لایه پرده برای تزئین اتاق پذیرایی استفاده نمایید.

پیشنهاد ما این است که حتماً برای اتاق پذیرایی از این خلاقیت استفاده کنید. برای این خلاقیت فقط نیاز به مقدار کمی هزینه اضافی دارید. باید دو یا سه چوب پرده اضافه بخرید و پرده ضخیم اصلی را با چند لایه پرده نازک طرح دار و زیبا تزئین کنید. حتماً می دانید که پرده اصلی برای محافظت از فضای خانه باید ضخیم و همچنین با رنگ و طرحی ساده باشد.

این رنگ و طر ح ساده، جلوه ی زیبایی به خانه نمی بخشد. اما اگر با چند لایه پرده نازک طرح دار و شکیل ترکیب شود، خانه را زیباتر می کند. در انتخاب رنگ پرده های چند لایه وسواس به خرج دهید. به رنگ و طرح های مختلف نگاه کنید و بهترین آنها را متناسب با دکور خانه خود انتخاب کنید. تحت هیچ شرایطی تأثیر زیبابخشی پرده خانه را در دکوراسیون دست کم نگیرید.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

ترکیب رنگ پرده اتاق پذیرایی با دکوراسیون خانه

پرده خانه را از دکوراسیون خانه جدا نبینید. سعی کنید رنگ پرده را با اصلی ترین اجزاء خانه تکمیل کنید.  منظور از اصلی ترین اجزاء خانه مبل ها، فرش ها، رنگ دیوار یا کاغذ دیواری، میزها و صندلی ها است. پیشنهاد می کنیم رنگ پرده را مکمل رنگ این اجزا انتخاب کنید. الزم به ذکر است که مکمل بودن به معنای ست کردن نیست بلکه به معنای کامل کردن است.

به عنوان مثال، اگر رنگ مبل های شما کرمی است نباید رنگ پرده را هم کرمی انتخاب کنید بلکه می توانید از رنگ زرد کم رنگ یا قهوه ای برای پرده نازک استفاده کنید. تأثیر رنگ های خنثی را فراموش نکنید. رنگ های خنثی با هر رنگی سازگار هستند و تکمیل کننده همه رنگ ها هستند. برای اضافه کردن جلوه ای آرامش بخش به خانه می توانید از رنگ های آرامش بخش برای پرده اتاق پذیرایی استفاده کنید.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

پرده های طرح دار

همیشه سادگی به روز باقی می ماند و زیبا ترین جلوه را به خانه می بخشد. اما طرح دار بودن به معنای خارج شدن از مرز های سادگی نیست. طرح هایی که در پارچه های پرده استفاده می کنند در انواع و اقسام مختلف وجود دارد. شما می توانید برحسب سلیقه و دکوراسیون خانه خودتان آنها را انتخاب کنید.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

اندازه پرده

پرده ها در اندازه های مختلفی دوخته می شوند. پرده می تواند به اندازه ای باشد که فقط پنجره اتاق را بپوشاند. همین طور می تواند به اندازه ای باشد که به سطح سرامیک خانه برسد. البته طبق نظر خودتان هم می توانید اندازه پرده را تعیین کنید. اما پیشنهاد ما انتخاب پرده ای است که تا کف اتاق پذیرایی بیاید. دقت کنید که این پیشنهاد فقط برای اتاق پذ یرایی ذکر شده است و در بقیه اتاق ها می توانید نظر خود را داخل کنید.

دلیل این پیشنهاد از نظر کاربردی است که بتوانید حریم خصوصی را برای شما حفظ کند اما دلیل دیگری نیز دارد. پرده ای که تا کف خانه کشیده شده باشد جلوه شکیل تری به خانه می بخشد. دقت کنید که پرده بزرگ برای اتاق پذیرایی های کوچک مناسب نیست. زیرا که فضای زیادی از خانه را گرفته و باعث می شود در نظر بیننده، پذیرایی شما کوچک به نظر برسد. اگر انتخاب شما پرده سقف تا کف است، باید بدانید پرده هایی که روی زمین رها می شوند، در مقایسه با پرده هایی که با کف مماس می شوند، باشکوه تر به نظر می رسند.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

نتیجه گیری

پارامتر های بسیاری وجود دارند که باعث می شود پرده ای با دکوراسیون خانه ای هماهنگ شود و با خانه ای دیگر هماهنگ نشود. بر حسب سلیقه و شرایط و بودجه می توان انواع و اقسام پرده ها را برای خانه انتخاب کرد. بازار ایران توانایی فراوانی در تولیدات پرده دارد و در این مورد با محدودیت مواجه نیستیم.

انتخاب بهترین پرده برای اتاق پذیرایی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏