نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا حتی برای متخصصان این کار، امری قابل توجه است. مهم ترین نکته در اولین مرحله طراحی ویلا این است که هدف خود را از ساخت و طراحی ویلا در نظر بگیرید. برای این کار بهتر است ازخودتان بپرسید چرا اقدام به ساختن ویلا می کنید؟ چرا به سراغ  ویلای آماده نمی روید؟ به این سؤال ها خوب فکر کنید و هدف خود را تعیین کنید. هر فردی برای این کار خود می تواند دلیل و هدف خاص خودش را داشته باشد.

برای مثال بعضی از افراد دوست دارند که با ساختن ویلا مکان تفریحی برای خود و خانواده هایشان ایجاد کنند. یا برخی دیگر از افراد هستند که هدفشان از ساختن ویلا کسب درآمد از طریق فروش و یا اجاره دادن آن است. اما قبل از شروع هرگونه اقدامی و حتی در زمان اقدام به ساخت، هدف خودتان را از ساخت ویلا در نظر بگیرید. این باعث می شود هم راحت از مانع های سخت سر راهتان بگذرید. هم اینکه در آخر دقیقاً پروژه ایی که می خواهید را داشته باشید.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

طراحی ویلا

طراحی ویلا مرحله اول بعد از تعیین هدف برای هرگونه ساخت و ساز از جمله ساخت ویلاها می باشد. شما باید ایده ایی که در ذهن خود دارید را بر روی کاغذ بیاورید بدون اینکه حتی از برنامه های طراحی استفاده کنید.

فقط با استفاده از یک کاغذ و مداد می توانید این کار را انجام دهید. هر ایده ایی را که به فکرتان رسید و یا  ویژگی هایی را که دوست دارید در ویلای خود داشته باشید را روی کاغذ طراحی کنید.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

تحقیق درباره مکان ویلا

بعد از اینکه ایده خود را بر روی کاغذ کشیدید در مرحله بعدی شما باید وارد مرحله تحقیق شوید. در این مرحله باید در مورد مکان مورد نظر خودتان که می خواهید ویلا را در آن بسازید به اندازه کافی تحقیق کنید.

برای مثال اگر دوست دارید ویلای جنگلی داشته باشید بهتر است به سراغ زمین های موجود در نواحی جنگلی بروید‌. معمولاً بسیاری از افراد ویلاها را با هدف دور شدن از شلوغی ها می سازند. پس توصیه ما این است که این گونه افراد به دنبال محیط و مکان های آرام باشند تا بتوانند به هدف خود دست یابند.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

آینده نگری

نکته ی مهم دیگر برای ساخت ویلا آینده نگری است‌. بهتر است که به موارد زیر توجه کنید. اول اینکه برای چه مدت می خواهید در ویلا زندگی کنید؟ آیا افراد سالخورده نیز قرار است در این ویلاها زندگی کنند یا خیر؟ این ها سؤالاتی هستند که پاسخ آن ها کمک زیادی به آینده این ویلا خواهد کرد.

به عنوان مثال در صورتی که قرار است این ویلا را اجاره بدهید و یا اینکه افراد دیگری در این ویلا زندگی کنند. یا اینکه در آینده این ویلا را به دفتر کارتان تبدیل کنید. پس بهتر است ویلا را طوری بسازید که انعطاف پذیری تغییر را داشته باشد. پس توصیه می کنیم طوری ویلای مدنظر خودتان را بسازید که اگر درآینده خواهان ایجاد تغییر در استفاده ی آن کنید خیلی راحت این کار قابل انجام باشد.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

مهندس مشاور برای ساخت و طراحی ویلا

اگرچه، شما طراح و یا معمار نیستید و در ساخت وساز ویلاها حرفه ای نیستید یا اینکه تجربه ایی نداشته باشید. بهتر است با یک مهندس مشاور، مشورت کنید. ضروری است که شما اطلاعاتی در مورد تعداد اتاق های مدنظر و اندازه آن ها و یا ساختار کلی و حتی امکانات مدنظر خودتان را و هم چنین سیستم های سرمایشی و گرمایشی، تصویری و صوتی و حتی عایق بندی و هوشمند سازی را با مهندس مشاور خود در میان بگذارید.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

هم سو بودن طراحی ویلا با سبک زندگی شما

در این مرحله شما باید توجه کنید که ویلای مورد نظر شما با سبک زندگی شما متناسب است یا خیر. به عنوان مثال، ممکن است دوست داشته باشید برای دورهمی های دوستانه و فامیلی حیاط بزرگی داشته باشید. یا اینکه از آشپزخانه های بزرگ خوشتان بیاید چون در آن ها احساس راحتی می کنید. پس خیلی مهم است که ویلایی که می سازید مناسب سبک زندگی  شما باشد.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

نوع معماری ویلا

ویلاهای مختلفی وجود دارد، کلاسیک، مدرن، ترکیب کلاسیک و مدرن که هر کدام ازاین نوع ویلاها ویژگی های خاص خودشان را دارند. شما باید دقت کنید که کدام نوع معماری ویلا مد نظرتان است. یا به عنوان مثال چقدر به داشتن پنجره های بزرگ در خانه و یا اتاق ها علاقه دارید؟ یا به عنوان مثال دیگر آیا فضای خاصی هست که دوست دارید از پنجره آن را تماشا کنید. بنابراین شما باید دقیقاً تعیین کنید که کدام سبک ویلاسازی را دوست دارید.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

اولویت بندی در طراحی و ساخت ویلا

پس از انتخاب هدف و زمین مناسب مد نظر خود، باید ویژگی ها و خصوصیاتی که دوست دارید در ویلای خود ایجاد کنید را اولویت بندی کنید‌. برای مثال بعضی از افراد به سبک ویلاهای فانتزی علاقمند هستند.

در این صورت باید بدانید که این نوع سبک ویلاها هزینه های زیادی را نیز در بر می گیرد که ممکن است با بودجه ایی که در اختیار دارید در تناقض باشد. پس پیشنهاد ما به شما این است که هر ساختاری را که نسبت به ویلای خود در ذهن دارید، اولویت بندی کنید.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

بودجه و زمان جهت طراحی ویلا

یکی از مهم ترین موضوعات در ساخت و ساز به خصوص ساخت ویلا، تعیین بودجه است. شما باید بدانید که دقیقاً چقدر بودجه در اختیار دارید و چقدر می توانید برای ساخت ویلا هزینه کنید. حتی برای اینکه کار به دلخواه شما پیش برود بهتراست میزان بودجه خود را با طراحان ویلا در میان بگذارید.

زیرا این کار باعث می شود تیم طراحی شما به طور دقیق بدانند که بودجه را چگونه کنترل و مدیریت کنند. زمان بندی هم یکی دیگر از نکات مهم است که حتماً باید به آن دقت کنید. زیرا برخی از افراد هستند که علاقه دارند در یک تاریخ یا روز خاص مثل عید یا ازدواج و یا غیره در ویلای جدید خود باشند. البته توصیه ما این است که به جای این موضوع بهتر است از تیم طراحی بخواهید زمان دقیق تمام کردن وآماده شدن ویلا را در اختیار شما بگذارد.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

پروانه ساخت ویلا

شما باید قراردادهای مورد نیاز را برای دریافت پروانه ساخت آماده کنید‌‌. در این مرحله معمولاً معمار، پیش نویسی از قراردادها را آماده می کند. این پیش نویس مواردی همچون نقشه ویلا، زمین ویلا، صاحب ملک را در بر می گیرد.

بعد از تهیه پیش نویس باید آن را به مهندسین ارائه دهید و در صورت تأیید از طرف مهندسین، پروانه ساخت و ساز شما مجوز می گیرد. پس از گرفتن مجوز صاحب ملک دیگر با آسایش کامل می تواند وارد گام طراحی و ساخت ویلا شود.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

آنالیز کامل پروژه ساخت و طراحی ویلا

قبل از شروع به ساخت و ساز بهتر است با کمک مهندسین مشاور و معمار پروژه خود را از همه لحاظ مثل نقاط ضعف، نقاط قوت و یا مشکلاتی که ممکن است با آن ها روبه رو شوید را بررسی کنید. با این آنالیز شما می توانید پیش بینی کنید که آیا با ساخت این ویلا شما به همه اهداف خود از ساخت ویلا می رسید یا خیر.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

پیاده سازی نقشه ویلا

در این مرحله معماران گزارش کاملی از روند کار و ساخت ویلا را به مالک ویلا می دهد. هم چنین در این مرحله است که تمام کارکنان پروژه مشخص خواهد شد. معمار مسئولیت تقسیم بندی کارها بین کارکنان را گردن خواهد‌ گرفت و با توجه به برنامه ریزی های خود کار را تقسیم خواهد کرد. در این مرحله هم چنین معمار به طور مداوم نقشه و پیشرفت کار خود را بررسی می کند و صاحب ملک را از تمام پیشرفت ها مطلع می کند.

در این مقاله سعی کردیم مهم ترین نکات ساخت و ساز و طراحی ویلا را برای شما ارائه دهیم. امیدوارم که توانسته باشیم در ساخت و ساز ویلا به شما کمک کرده باشیم.

نکات مهم ساخت و طراحی ویلا

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی ویلا و بازسازی ویلا، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مبلمان اداری

مبلمان اداری ارگونومیک

مبلمان اداری ارگونومیک مبلمان اداری ارگونومیک به محصولاتی گفته می شود که در تولید آن ها به اصول ارگونومی بدن توجه شده است. استفاده از

ادامه مطلب »
طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ طراحی داخلی کافی شاپ نقش مهمی در ارائه تجربه مهمان ایفا می کند. نسل امروزه به خوبی می داند که تجربه

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏