عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان

عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان

عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان به عوامل متفاوتی بستگی دارد. مدیریت پیمان یکی از روش های بسیار عالی در امر پروژه های ساختمانی است. کارفرمایان با عقد قرارداد با یک پیمانکار با تجربه و مطمئن می توانند بهترین نتیجه را از کار خود بگیرند.

هنگام عقد قرارداد بین کارفرما و پیمانکار اولین سؤالی برای کارفرما پیش می آید این است که عرف درصد مدیریت پیمان چقدر بوده و به چه عواملی بستگی دارد؟

در این مقاله قصد داریم راجع به عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان در پروژه های مختلف به صورت ساده مطالبی را بیان کنیم که امیدواریم مفید واقع شود.

مدیریت پیمان

مدیریت پیمان در پروژه های ساختمانی

اگر صاحب یک زمین یا ملک کلنگی هستید می توانید از مزایای مدیریت پیمان بهره ببرید و از طریق قرارداد آن را به مدیریت پیمان به عنوان مجری طرح بسپارید. اما از آنجا که این کار از حساسیت بالایی برخوردار است باید چند نکته اساسی را در نظر داشته باشید. اول اینکه کارفرما قبل از عقد قرارداد با تمام ضوابط و بخش های آن آشنایی کامل داشته باشد. به عنوان مثال عرف درصد مدیریت پیمان چقدر است و چه عواملی روی آن مؤثر است و باید در قراداد این مطالب به صورت واضح قید شود.

مدیریت پیمان

عوامل مؤثر در تعیین عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان 

مدیریت پیمان چند درصد است؟ عرف درصد مدیریت پیمان معمولاً بین 10 تا 17 درصد است که البته این درصد به عوامل زیادی بستگی دارد که بین طرفین قرارداد قابل توافق و تفاهم است. این نکته قابل بیان است که تا حد امکان شرکت های دارای رزومه و با کیفیت را برای اجرای طرح و یا بازسازی ساختمان خود استفاده نمایید.

در این صورت قبل از قرارداد شرح کاملی از خواسته ها و طرح های خود را مشخص کنید. با مشخص شدن نوع اجرا و اینکه چه مسؤلیت و وظایفی برای مدیریت پیمان پروژه تعیین شود به تبع آن درصد پیمانکار نیز مشخص می گردد.

نوع سازه نیز در تعیین درصد مدیریت پیمان بسیار تأثیر گذار است. چرا که درصد پیمانکار در سازه های فلزی نسبت به سازه های بتنی کمتر بوده که البته نوع سازه قابل اجرا نیز باید در قرارداد قید شود.

نمای ساختمان ساده یا پر پیچ و خم به شدت درصد مدیریت پیمان در ساختمان را بالا و پایین می کند. زیرا هر چه طرح پیچیده تر باشد علاوه بر مصالح با کیفیت تر و حساس، به زمان بیشتری برای اجرا لازم دارد که به تبع آن ها هزینه ها نیز بالا می رود.

اجرای پروژه به روش مدیریت پیمان در ساختمان تنها زمانی برای مجری طرح از نظر اقتصادی به صرفه خواهد بود که تعادل در کار و هزینه های دریافتی برقرار باشد. زیرا تمام مسؤلیت ها بر عهده پیمانکار خواهد بود.

مدیریت پیمان

عرف درصد مدیریت پیمان در اجرای ویلا

ساخت ویلا روی زمین با یک درصد بسیار متعارف و به روش مدیریت پیمان بهترین روش برای کسانی است که تمایل دارند محل مناسبی را برای اوقات فراغت و تفریح خود بسازند. در پروژه های ویلایی به دلیل کمتر بودن زمان اجرا و هزینه های پایین تر درصد سود خوبی نصیب پیمانکار می شود.

زمان اجرای پروژه ویلایی معمولاً بین 4 تا 6 ماه است و درصد پیمانکار بین 15 تا 22 تعیین می شود. که با توجه به نیازها و خواسته های خود این هزینه ها را پرداخت می کنید.

در بازسازی پروژه های ویلایی حداقل 20 درصد بابت هزینه ها باید به مجری طرح پرداخت نمود. پرداخت به موقع هزینه ها به مدیریت پیمان در ساختمان اجرای به موقع و مطمئن پروژه را در پی خواهد داشت. پس اگر چنانچه برای اجرای پروژه خود از مدیریت پیمان استفاده نمودید سعی کنید تمامی هزینه ها را به موقع به پیمانکار پرداخت نمایید.

مدیریت پیمان

مدیریت پیمان در ساختمان به همراه خرید متریال

گفتیم که عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان به صورت حدودی مشخص است. اما مقدار دقیق آن تابع عوامل زیادی است. در اینجا یکی از مهمترین آن ها یعنی محول کردن متریال لازم پروژه به مجری طرح را به صورت مفصل بیان می کنیم.

اگر در قراردادهای مدیریت پیمان خرید متریال بر عهده پیمانکار قید شود درصد حق الزحمه مجری نیز تغییر می کند. معمولاً عرف درصد آن بین 8 تا 16 درصد محاسبه می شود.

یکی از مزیت هایی واگذاری تهیه متریال به پیمانکار این است که به دلیل ارتباطاتی که با فروشنده ها دارد آن ها را با قیمت ارزان تر تهیه می کند. این امر هزینه های مصرفی را نیز کاهش می دهد. کارفرما جهت اطمینان بیشتر نیز می تواند استعلام تمامی قیمت ها را از بازار گرفته و طبق فاکتور، هزینه ها را به پیمانکار پرداخت نماید.

اگر چنانچه خرید متریال بر عهده کارفرما قرار بگیرد دغدغه ای برای تعیین درصد مدیریت پیمان وجود نداشته و طبق عرف قرارداد بسته می شود. زیرا چانه زدن مانع از انجام کار با کیفیت و به موقع توسط پیمانکار می شود.

مدیریت پیمان

چگونه مدیریت پیمان در ساختمان را انتخاب کنیم؟

مطمئن ترین و بهترین راه برای انتخاب یک مجری طرح در ساختمان مراجعه به شرکت های مهندسی ساختمان است. زیرا اطلاعات لازم از فرآیند انجام کار و طرح های بروز توسط این شرکت ها ارائه می شود. همچنین عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان به صورت دقیق و طبق قانون تعیین شده و امکان خطا و اشتباه در آن ها به ندرت دیده می شود. گاهی کارفرما با انتخاب پیمانکار بی تجربه و غیر قابل اعتماد خسارت های جبران ناپذیری را نه تنها به خود وارد می کند بلکه جان دیگر انسان ها را نیز به خطر می اندازد.

اگر قصد دارید اجرای پروژه شما توسط گروه ها و شرکت های تخصصی انجام شود و پس از اجرا مشکلی نداشته باشید بهتر است منصفانه و از روی منطق عرف درصد مدیریت پیمان در ساختمان را به جا آورید.

یکی دیگر از مزیت های شرکت های مهندسی محاسبه نمودن تقریبی هزینه های لازم جهت پیاده سازی طرح مورد نظر مشتری است. البته در طی چند سال اخیر به دلیل نوسانات موجود در بازار این هزینه ها بروز حساب می شوند که در قرارداد نیز این امر قید می شود.

به دلیل حساسیت بالای قرارداد پیمانکاری پیشنهاد می شود که قبل از هر گونه همکاری اطلاعات لازم را در این زمینه کسب نمایید. و شرکت معتبری را جهت پیاده سازی طرح انتخاب نمایید.

مدیریت پیمان

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه مدیریت پیمان پروژه، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از طراحی داخلی، بازسازی، معماری داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و دکوراسیون داخلی فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

 

 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏