نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه بین المللی تهران

نمایشگاه بین المللی تهران به جایگاهی برای ارائه کنندگان محصول و بازدیدکنندگان تبدیل شده است. شرکت ها با غرفه سازی در نمایشگاه می توانند با انتقال اطلاعات، معرفی و … محصول خود را به فروش برسانند. همچنین ایده هایی را از مشتری بگیرند. نمایشگاه به جایی تبدیل شده که فروشنده و خریدار مستقیم یکدیگر را می بینند. نمایشگاه ها دیگر از حالت قدیمی خود بیرون آمده اند و جایگاهی برای ارائه ایده ها، ایده گرفتن، معرفی انواع اختراعات و… شده اند.  نمایشگاه جایگاهی برای برگزاری نمایشگاه های دیجیتال، بازار های سنتی، نمایشگاه نوروزی و … هستند.

غرفه نمایشگاهی

انواع مختلف نمایشگاه ها

نمایشگاه ها انواع مختلفی دارند که 5 نوع آنها به شرح زیر می باشند:  

محلی

ملی

بین قاره ای

بین المللی اطلاعات

بین المللی فناوری اطلاعات

و …

براساس نوع نمایشگاهی که قرار است دایر شود یک سری قوانین خاص اجرا می شوند. طراحی غرفه نمایشگاهی با توجه به نوع نمایشگاه و محصولات شرکت صورت می گیرد و از مواد مختلفی برای ساخت غرفه ها استفاده می شود. نسبت به نوع فروشگاه انواع مختلف غرفه با طرح، شکل و جنس های مختلف می بینیم که به شرح زیر می باشند.

غرفه نمایشگاهی

قوانین و ضوابط ساخت غرفه در نمایشگاه بین المللی تهران

در صورتی که غرفه از پیش ساخته تهیه کنیم، حداقل 12 متر مربع مساحت باید داشته باشد.

به شرکت کنندگانی که در نمایشگاه هستند، غرفه از پیش ساخته با وسایل معمولی داده می شود. تجهیزاتی که شامل، موکت سطح کف غرفه، پنل برای اطراف غرفه، یک پریز برق، سه لامپ 100 وات، دو عدد صندلی و یک میز برای هر متر مربع غرفه در اختیار شرکت کننده قرار می گیرد. بیشتر اوقات لازم است با اجاره تجهیزات نمایشگاهی، کمبودهای موجود را جبران کنیم.  

اگر غرفه ای دارید که خودتان آن را ساخته اید، حداقل متراژ آن باید 24 متر مربع باشد.

اگر فضای باز دوست دارید، باید حداقل 30 متر مربع را در نظر داشته باشید.

اگر قصد دارید که غرفه خودتان را با مسئولیت خودتان بسازید. باید از بیست روز قبل پیمانکار خود را به برگزار کننده نمایشگاه مربوطه معرفی کنید که از کار هایتان عقب نمانید.

باید تمامی مشکلات و نکات غرفه را با پیمانکار خود در میان بگذارید. درست است که با پیمانکار خود ارتباط حقوقی نداریم. ولی باید بدانیم که تمامی خسارت های وارده به تجهیزات و تأسیسات سالن نمایشگاه از طرف پیمانکار شما و یا زیر پا گذاشتن مقررات اعلام شده، تمامی خسارت ها را شما باید جبران کرده و هزینه آن با شماست.

اجازه استفاده از مصالح ساختمانی و پانل گچی از پیش ساخته شده جهت نما دادن و استفاده آن برای غرفه خود را ندارید. فقط مجاز به استفاده از مصالح و سازه های سبک مثل چوب، نئوپان، آلومینیوم و … از این قبیل مواد هستید.

غرفه نمایشگاهی

قوانین و ضوابط استفاده از منابع انرژی در نمایشگاه بین المللی تهران 

بعد از ساخت غرفه نمایشگاهی و تحویل آن، برای استفاده کردن از انشعابات برق، آب و یا هر مورد دیگری که نیاز دارید، باید با مدیر سالن هماهنگ کنید. برای استفاده از برق سالن، کابل ها، لوله های آب، لوله آتش نشانی و دیگر امکانات سالن بدون هماهنگی با مدیر سالن از این کار خودداری نمایید. همانطور که اعلام شد، وارد کردن خسارت به وسایل، چه از طرف شرکت کننده و چه از طرف پیمانکار غرفه، جبرانش با شرکت کننده است.

انشعاب برق غرفه ها  فقط از نزدیک ترین پست برق سالن تأمین می شود. پس ضرورت دارد که شرکت کننده، کابل برق به متراژ لازم و تجهیزات برقی مورد نیاز را تهیه کند.

اگر به خط تلفن و یا برق 3 فاز احتیاج داشتید، باید از 30 روز قبل به صورت کتبی از برگزار کننده درخواست نمایید.  

اگر بخواهید ماشین آلات و دستگاه های سنگین، بزرگ و مرتفع و یا ماشین آلاتی که بیش از 5 کیلو وات مصرف برق دارند را به نمایش بگذارید. باید از 30 روز قبل به تأیید برگزار کننده برسد.

توجه داشته باشید که نمی توان به همه نقاط سالن آب رساند. به همین دلیل اگر نیاز به لوله آب برای نمایش دادن دستگاه خاص خود دارید، باید قبل از افتتاح سالن نمایشگاه، برگزار کننده را مطلع سازید.

غرفه نمایشگاهی

اندازه ارتفاع غرفه  

وقتی ساخت و ساز غرفه به دست شما و یا پیمانکار است. باید این نکته را دقت کنید که ارتفاع غرفه شما از غرفه های دیگران بیشتر نشود. اگر چنین شد باید قسمت های پشت غرفه مانند نئوپان، چوب و شبکه آهنی را با تنظیم کردن دکوری مناسب و یا با رنگ آمیزی، آن را بپوشانید. تا باعث کم رنگ شدن غرفه های کنار دست شما نشود.

در ضمن، در قسمت پشت غرفه که به حریم غرفه مجاور نفوذ کرده است، حق تبلیغ و نوشتن یا درج نام برند خود را ندارید و این کار مجاز نیست.

غرفه نمایشگاهی

نقشه غرفه نمایشگاه

اگر ساخت غرفه خود را به عهده دارید. باید دو نمونه کامل از نقشه ساخت و ساز غرفه را با نقشه انشعاب برق به برگزار کننده تا 30 روز قبل از افتتاحیه تحویل دهید. اگر نقشه شما با ضوابط فنی سالن نمایشگاه و امکاناتی که وجود دارد مغایرت داشته باشد. شما موظف به این می شوید که تمامی ضوابط را رعایت نمایید. 

غرفه نمایشگاهی

سایر قوانین مربوط به ساخت غرفه در نمایشگاه 

اگر غرفه از پیش ساخته دارید، فقط زمین غرفه به شما تعلق می گیرد. تأمین کردن تمام وسایل مربوط به غرفه (وسایل ساخت، دکوراسیون و …) به عهده خودتان خواهد بود. به طور معمول غرفه داران با اجاره لوازم و تجهیزات نمایشگاهی، نیازهای خود را برطرف می نمایند.  

اگر بخواهید در طبقه دوم نیز غرفه احداث کنید. باید 50 درصد بیشتر از هزینه معمول با تجهیزات غرفه اجاره بپردازید.

 قبل از این که بخواهید در دو طبقه غرفه خود را بسازید. باید حداقل از 20 روز قبل به طور کتبی اعلام کنید. با ذکر این که ارتفاع و نوع کاربری طبقه دوم چگونه است. بعد از این که به تأیید مسولین ذی ربط رسید، می توانید شروع به ساخت و ساز غرفه خود کنید. چون اگر شما این کار را نکنید، در صورت بروز مشکل هیچ مسئولیتی به عهده برگزار کننده نیست.

داشتن مجوز از شرکت سهامی نمایشگاه های تهران به منظور ورود تجهیزات غرفه سازی به داخل نمایشگاه الزامی است. با ارائه چک تضمین تخلیه به برگزار کننده، به شما فرم ورود کالا تعلق می گیرد. بعد از تکمیل آن، به واحدی که ذکر شده تحویل دهید.

ورود هرگونه خسارت و ضرر به غرفه ها و یا وسایل و تجهیزات آنها، غیر قابل توجیح است. خود شرکت کننده وظیفه دارد که هزینه خسارت وارده را بر اساس اعلام برگزار کننده بپردازد.

غرفه نمایشگاهی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا دارای سال ها تجربه در زمینه غرفه سازی، طراحی غرفه نمایشگاهی، اجاره غرفه و اجاره تجهیزات نمایشگاهی می باشد.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی سبک مورد نظر می نماید. زمانی که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد، اقدامات بعدی و مورد لزوم را با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آورد. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

سایر فعالیت های گروه معماری آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی، بازسازی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد. در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما  

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میّسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + هفده =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏