طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی

طراحی غرفه نمایشگاهی در غرفه سازی یک کار تخصصی می باشد که باید نکات مهمی مورد توجه قرار بگیرند. به عنوان مثال شناخت اجزای غرفه، شناخت فضاهای مختلفی که در غرفه وجود دارد و دانستن انواع سبک هایی که در طراحی غرفه به کار می رود.

برای طراحی غرفه نمایشگاهی، به یک سری پیش اطلاعات درباره آن نیاز است.

غرفه سازی

اطلاعات مورد نیاز برای طراحی غرفه  

شناخت اجزاء 

اولین مورد این است که باید به اندازه کافی از اجزای غرفه شناخت وجود داشته باشد. این اجزا شامل بخش های مختلف غرفه و هم چنین فضاهای مختلف موجود در غرفه می شود.  

قوانین و ضوابط طراحی غرفه 

دومین مورد قوانین و ضوابط طراحی غرفه است. این مورد نیز خود سه بخش را در بر می گیرد.   

ضوابط کلی برای طراحی غرفه نمایشگاهی

قوانینی که باید برای طراحی هر نمایشگاه رعایت کنیم

ضوابط طراحی هر بخش مجزا از اجزایی که در غرفه وجود دارد

غرفه سازیشناخت ساختار غرفه  

سومین مورد شناختن غرفه از نظر ساختار است.

به طور مثال غرفه ای که قرار است طراحی شود، چه جنسی داشته باشد ام دی اف یا های گلاس یا لترون و … .

آیا غرفه قابل حمل کردن است یا خیر.  

آیا می شود از غرفه چندین بار استفاده کرد یا خیر.  

آشنایی با انواع سبک های طراحی غرفه 

مورد چهارم دانستن انواع سبک های طراحی است که باید از آن ها آگاهی داشته باشید. برای طراحی مدل های غرفه نمایشگاهی دو سبک مدرن و کلاسیک وجود دارد.  

غرفه سازی

سایر ارزیابی ها در طراحی غرفه نمایشگاهی 

پنجمین مورد داشتن اطلاعاتی درباره شخصی است که می خواهد غرفه را اداره کند که شامل موارد زیر می شود.  

تیپ غرفه

ابعاد و متراژی که غرفه قرار است در آن بنا شود

عنوان یا اسم غرفه

غرفه سازیفضاها و تجهیزات مورد نیاز در غرفه نمایشگاهی 

مورد ششم نیازهایی است که مشارکت کننده برای طراحی غرفه نمایشگاهی دارد 

به عنوان مثال خرید یا اجاره تجهیزات نمایشگاهی، داشتن انواع فضاهای مختلف (مانند فضاهای vip و فضاهای آموزشی و…)

داشتن ویترین برای نشان دادن محصول

داشتن انباری

تجهیزات و وسایل مورد نیاز در غرفه

داشتن اطلاعات سازمانی درباره کسی که می خواهد مشارکت داشته باشد

غرفه سازیفضاهای نمایشگاهی:

یکی از مهم ترین ابزار ها در طراحی یک غرفه نمایشگاهی و مؤثر بودن تبلیغات در آن ساخت و آرایش غرفه های آن است. بسیاری از غرفه داران این دوره به این باور رسیده اند برای این که تبلیغات و نمایشی موفق داشته باشند نیاز به جذب بازدید کننده از غرفه دارند. می توان گفت که غرفه در یک نمایشگاه حکم یک کارت شناسایی برای آن سازمان یا شرکت را دارد.

غرفه سازیتعیین اندازه های درست و مناسب برای غرفه ها

برای تعین اندازه یک غرفه نمی توانید بر اساس سلیقه شخصی خود تصمیم بگیرید و عمل کنید. زیرا اعتبار و محبوبیت یک شرکت هیچ ربطی به بزرگ بودن اندازه غرفه ندارد. حتی یک غرفه کوچک نیز می تواند اهدافی که شرکت دارد را برآورده سازد. به همین خاطر برای تعیین اندازه یک غرفه باید مواردی را مورد توجه قرار داد. تعداد کالاهایی که قرار است برای نمایش در آن جا قرار بدهیم. اندازه و میزان حجمی که کالاها می گیرند. نحوه ای که باید ارائه شوند. سپس اندازه تقریبی را به طور نسبی محاسبه نمود.  

غرفه سازی

بخش اطلاعات غرفه

این بخش در تمام نمایشگاه ها در ابتدای غرفه وجود دارد. به منظور اطلاع رسانی و آشنا شدن شرکت ها با بازدید کنندگان غرفه ها است. یکی از مهم ترین قسمت ها نیز برای جذب افراد و تحقق پیدا کردن اهداف شرکت به شمار می رود. معمولاً در این بخش از بروشورهای کوچک و یا هدایایی از طرف شرکت ها برای اطلاع رسانی و راهنمایی به بازدید کنندگان استفاده می شود. می تواند نقش مهمی در شناساندن یک شرکت به مشتریان و بازدید کنندگان داشته باشد. 

غرفه سازیآیا از بخش نمایش فضاهای نمایشگاهی چیزی می دانید؟

فضای نمایش یک نمایشگاه و غرفه جزو یکی از مهم ترین ارکان اصلی غرفه به شمار می رود. در این بخش کالا ها و خدمات و یا ماکت محصولات ارائه می شوند. در این بخش غرفه دارها قرار می گیرند و همچنین کسانی که مسئول فروش کالا و اجناس هستند. تا خریداران و بازدید کنندگان را راهنمایی کنند. در این قسمت بازدید کننده با کالاها و خدمات و اهداف شرکت آشنا می شود تا در مراجعات بعدی بتواند از این تجارب استفاده کند.

غرفه سازیطراحی غرفه نمایشگاهی چگونه صورت می گیرد؟

یکی از مهم ترین ایده ها جهت طراحی غرفه داشتن خلاقیت در فضا و زمان محدود است. زیرا هر اندازه که غرفه از طراحی بهتر و زیباتری برخوردار باشد. در شلوغی و ازدحام جمعیت می تواند توجه مردم را جلب نماید و پیام شرکت را بهتر به مردم برساند. چون زمان بازدید از غرفه ها محدود و کم است می تواند تأثیرات بهتر و مانگارتری را داشته باشد.

غرفه سازیانتخاب طراح مناسب برای فضاهای نمایشگاهی

یکی دیگر از مهم ترین موارد برای یک شرکت انتخاب یک طراح مناسب برای طراحی آن غرفه است. یک طراح مناسب باید دارای تجربه کافی و ویژگی هایی باشد که شامل:  

داشتن یک ذهنیت نمایشگاهی برای طراحی بهتر غرفه

اگر طراحتان دکوراتور و طراح صحنه باشد خیلی بهتر است

از فکر و ذوق خلاقانه و سلیقه خوب برخوردار باشد

و هم چنین تجربه کافی و مناسب در طراحی داشته باشد

خود رأی نباشد و با تفکر شرکت کننده و یا مدیرغرفه همراه باشد.غرفه سازی

استفاده مناسب از رنگ ها در فضای نمایشگاه

رنگ ها یکی دیگر از مهم ترین عوامل جذب مخاطبان هستند و می توانند در ذهن افراد باقی بمانند. لوازم و وسایل، مبلمان و کلاً دکوری که به کار گرفته می شود باید دارای رنگ وکیفیت خوب باشند. استفاده از رنگ های مختلف در غرفه با چیدمان غرفه باید هماهنگی داشته باشد.

برای انتخاب رنگ ها در طراحی غرفه باید محل نمایش آن رنگ ها و هم چنین خصوصیات فرهنگی و تأثیرات روانی که می تواند بر روی بازدید کنندگان بگذارد را در نظر بگیریم. مثلاً استفاده از رنگ های شاد و دارای طبع گرم می تواند اثر بخشی بیشتری بر ذهن افراد بگذارد.  

اگر به نکات بالا توجه شود و آن ها رعایت گردند، قطعاً طراحی یک غرفه نمایشگاهی با موفقیت همراه می شود.  غرفه سازی

گروه معماری آرکا 

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. زمانی که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد، اقدامات بعدی و مورد لزوم را با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آورد. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های شرکت آرکا 

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، اجاره غرفه، دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی، فروش مبلمان اداری، اجاره تجهیزات نمایشگاهی و … فعالیت گسترده ای دارد. سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏