پارتیشن اداری چوبی

پارتیشن اداری چوبی

مقدمه

پارتیشن اداری چوبی یکی از کاربردی‌ترین تجهیزات در هر فضای اداری است. تولیدکنندگان بسته به تقاضای مشتریان، این پارتیشن‌ها را در اندازه‌های کوچک و بزرگ تولید می‌کنند. پارتیشن‌ اداری در انواع مختلفی تولید و عرضه می‌شود.

انواع پارتیشن اداری شامل پارتیشن اداری شیشه‌ای، ام دی اف، شیشه سکوریتی، متحرک، استیل، ریلی و … است. هر کدام از این پارتیشن‌ها در دو نوع تک جداره و دو جداره ارائه می‌شوند. در ادامه این راهنما انواع پارتیشن را توضیح می دهیم و بر روی مزایا و کاربرد پارتیشن‌های چوبی تمرکز خواهیم کرد.

پارتیشن اداری چوبی

 

معرفی پارتیشن‌های اداری

این پارتیشن‌ها به‌طور گسترده در تمام دفاتر برای بهینه‌سازی فضای کاری و افزایش ارتباطات کارکنان استفاده می‌شوند. با استفاده از پارتیشن چوبی و جداسازی فضاها می‌توان از آن‌ها به‌ عنوان هوشمندانه‌ترین راه‌حل برای افزایش کارایی و تمرکز کارکنان استفاده کرد.  در طرح‌های قدیمی کاربرد پارتیشن‌ها بسیار متفاوت بود.

به‌ عنوان ‌مثال، طراحان از پارتیشن‌ها برای ایجاد یک فضای جدید با چهار پنل استفاده می‌کردند، اما امروزه سبک طراحی تغییر کرده است. پارتیشن‌ها نباید اتاق را کوچک‌تر کنند. انواع مختلف پارتیشن‌ها می‌توانند برای طراحی داخلی اداری استفاده شوند. در نظر گرفتن تمامی این جزئیات نیازمند مهارت و تجربه زیاد در طراحی دکوراسیون داخلی است.

 

قیمت پارتیشن اداری

وقتی صحبت از خرید پارتیشن اداری می‌شود، اولین و مهم‌ترین چیزی که توجه شمارا به خود جلب می‌کند تنوع قیمت آن است. عوامل مختلفی بر قیمت پارتیشن اداری تأثیر می‌گذارند. یکی از پارامترهای مؤثر در قیمت پارتیشن اداری میزان مورد نیاز پارتیشن است. همان‌طور که می‌دانید هزینه پارتیشن اداری برحسب مترمربع محاسبه می‌شود. یکی دیگر از عواملی که بر قیمت پارتیشن اداری تأثیر به سزایی دارد، نوع پارتیشن است. به‌ عنوان ‌مثال قیمت پارتیشن اداری تک جداره بسیار کم تر از قیمت پارتیشن دو جداره است.

البته عوامل دیگری نیز در قیمت پارتیشن اداری مؤثر هستند که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم کرد: عایق بودن در برابر گرد و غبار، عایق بودن در برابر گرما و سرما، عایق بودن در برابر صدا و تحرک، زیبایی و جنس به‌ کار رفته در آن و مقاومت در برابر رطوبت از دیگر پارامترهایی است که در کیفیت و قیمت پارتیشن اداری دخیل هستند.

 

جنس پارتیشن اداری

پارتیشن‌ها در دو نوع اصلی، طراحی و آماده می‌شوند: پارتیشن اداری و پارتیشن خانگی. یکی از پرکاربردترین پارتیشن‌ها، پارتیشن اداری دو جداره است. این پارتیشن‌ها از خواص آکوستیک برخوردار هستند و برای عایق صدا توصیه می‌شوند. در دفاتر و سایر محیط‌های کاری از این نوع پارتیشن زیاد استفاده می‌شود. بنابراین در ساخت پارتیشن‌ها از متریال های متنوعی استفاده می‌شود و می‌توان برای انواع پارتیشن‌ها، از نظر متریال، دسته‌بندی‌های متفاوتی در نظر گرفت که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می‌شود.

 

  • پارتیشن شیشه ای

پارتیشن‌های شیشه‌ای می‌توانند بسیار متفاوت و منحصر به‌ فردی باشند. پارتیشن‌های ساخته‌شده از این متریال را می‌توان به ‌تنهایی استفاده کرد و به‌ عنوان یک پارتیشن کامل ارائه کرد و یا در یک قاب با استفاده از مواد دیگری مانند چوب یا فلز استفاده کرد و زیبایی آن را بیشتر نمود.

یکی از مزایای قابل ‌توجه این نوع پارتیشن، پوشش طیف وسیعی از سلیقه‌ها است. به ‌عنوان ‌مثال می‌توان این نوع پارتیشن را در دو نوع مات و شفاف ارائه داد. مزیت دیگر پارتیشن‌های شیشه‌ای این است که استفاده از این جداکننده‌ها تابش نور را محدود نمی‌کنند و می‌توانیم با استفاده از پارتیشن‌های شیشه‌ای از نور طبیعی محیط استفاده کنیم.

 

  • پارتیشن‌های چوبی

چوب یکی از مصالح رایج مورد استفاده در ساخت و طراحی پارتیشن است. دلیل اصلی استفاده زیاد از چوب این است که این محصول دارای مزایای منحصر به ‌فرد خود است. به ‌عنوان‌ مثال، چوب در برابر انواع آسیب‌ها مقاوم است. انعطاف‌پذیری نا محدود و سازگاری با سبک‌های مختلف پیاده‌سازی شده در منزل و محل کار می‌تواند از ویژگی‌های بسیار مثبت پارتیشن‌های چوبی باشد.

 

  •  پارتیشن متحرک چوبی

پارتیشن متحرک که به پارتیشن شناور نیز معروف است به ‌گونه‌ای طراحی‌ شده است که می‌توان آن را جا به جا کرد و با توجه به موقعیت و دکوراسیون فضا قابل ‌تغییر است. این نوع پارتیشن بیشتر در فضاهای موقت استفاده می‌شود. با توجه به ‌تمامی اطلاعات فوق می‌توان نتیجه گرفت که در بین انواع پارتیشن‌ها با تنوع بالایی در انتخاب مواجه هستیم. از این ‌رو، در این مقاله سعی شده است اطلاعات کافی برای داشتن بهترین گزینه ممکن، با تمرکز بر روی پارتیشن چوبی، ارائه شود.

پارتیشن اداری چوبی

 

طراحی پارتیشن اداری چوبی

امروزه، طرح‌های پارتیشن‌های اداری با خلاقیت و پیشرفت زیادی همگام است. زمانی که در طراحی پارتیشن چوبی خلاقیت بیشتری داشته باشید و با استفاده از ایده‌های هیجان‌انگیز، فضای دفتر اداری خود را از هم جدا کنید، فضای رقابتی سالم را در آن جا بهبود می بخشید.

امروزه توجه مردم به دکوراسیون فضاهای اداری و متریال آن در دنیا بیشتر شده است. وقتی ایده‌های جدید بیشتری را وارد فضای کاری خود وارد می‌کنید، حضور مردم و مشتریان افزایش پیدا می‌کند. به ‌عنوان‌ مثال در ساخت پارتیشن اداری، استفاده از یک جداره‌  ام دی اف باعث جذابیت فضا می‌شود.

 

مزایای شاخص پارتیشن‌های چوبی

 

  • فضاسازی مدرن و صمیمی با پارتیشن چوبی

ساختار و طراحی معماری همگی نقش خود را در مدرن‌سازی نمای دفتر کار ایفا می‌کنند، اما هیچ‌چیز نمی‌تواند به‌ اندازه عنصر چوب گرمابخش فضای مورد نظر باشد. پارتیشن‌های چوبی نه تنها ارزش زیادی به فضا می‌بخشند، بلکه باعث مدرن سازی و صمیمیت فضا نیز می‌شوند.

 

  • زیبایی پارتیشن چوبی 

بسیاری از دفاتر با پلان باز شامل اتاق‌هایی هستند که برای همه قابل ‌مشاهده است. از طرف دیگر، پارتیشن‌های چوبی می‌توانند این اتاق‌ها را به طرز خلاقانه و جذابی پنهان کنند و به فضای مورد نظر جلوه ببخشند. شما می‌توانید از این نوع پارتیشن برای تبدیل کردن هر فضایی به یک اتاق خصوصی استفاده کنید. نمای بیرونی چوبی پارتیشن، زیبایی پلان دفتر را به خوبی تکمیل می‌کند. درست است پارتیشن شیشه‌ای نیز مزایای مختلفی دارد، اما پارتیشن‌های چوبی جذابیتی آشکار دارند.

 

  • سازگاری با محیط‌ زیست با پارتیشن چوبی

 پارتیشن‌های چوبی اداری طیف وسیعی از مزایایی را ارائه می‌دهند که آن ها را به انتخابی عالی برای تقسیم فضاهای اداری تبدیل می‌کنند. اولاً، زیبایی و گرمای طبیعی چوب، فضایی جذابی ازنظر بصری ایجاد می‌کند و زیبایی‌شناسی کلی محل کار را بهبود می‌بخشد. ثانیاً، چوب یک ماده پایدار و سازگار با محیط ‌زیست است که به محیط اداری سبزتر و پاک‌تر کمک می‌کند. تجدید پذیری و کربن کم آن، این پارتیشن را به انتخابی عالی برای مشاغلی تبدیل می‌کند که هدفشان کاهش اثرات زیست‌محیطی است.

 

  • ایجاد عایق صدا با پارتیشن چوبی

علاوه بر این، پارتیشن‌های چوبی عایق صدای مؤثری هستند، آلودگی صوتی را کاهش می‌دهند و حریم خصوصی را در دفتر کار افزایش می‌دهند. این ویژگی به ‌خصوص در دفاتر با پلان باز بسیار مهم است که تمرکز و بهره‌وری افراد می‌تواند تحت تأثیر سر و صدای بیش ‌از حد قرار گیرد. علاوه بر این، چوب دارای خواص آکوستیک ذاتی است که به جذب صدا کمک می‌کند و محیط کاری راحت‌تر و متمرکزتری ایجاد می‌کند.

پارتیشن اداری چوبی

سخن پایانی

در نهایت، چوب تأثیر روانی مثبتی بر افراد در محیط کار دارد. کیفیت طبیعی و ارگانیک آن حس آرامش و هماهنگی را بر می‌انگیزد و محیطی دل‌پذیرتر و بدون استرس ایجاد می‌کند. مطالعات نشان داده‌اند که قرار گرفتن در معرض چوب می‌تواند اثر آرام‌بخشی داشته باشد و رفاه، خلق‌ و خوی کارکنان و رضایت شغلی کلی را بهبود بخشد.

به‌ طور خلاصه، مزایای پارتیشن‌های اداری چوبی شامل جذابیت زیبایی‌شناختی، پایداری، عایق صدا، انعطاف پذیری، دوام و تأثیر روانی مثبت آن ها است. با انتخاب چوب به‌ عنوان جنس پارتیشن اداری، کسب ‌و کارها می‌توانند فضاهای کاری کاربردی، دلپذیر و سازگار با محیط‌ زیست ایجاد کنند که بهره‌وری، راحتی و رضایت کارکنان را ارتقا می‌دهد. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه معماری گروه آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 6 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏