کدام پارتیشن برای آفیس بهتر است

کدام پارتیشن برای آفیس بهتر است

مقدمه

پارتیشن ها حس تمرکز را در کل محل کار افزایش می دهند. کارمندان را از هم جدا می کنند و حواس پرتی هایی را که اغلب در محل کار با آن ها مواجه می شوند به حداقل می رسانند. تقسیم یک دفتر با استفاده از پارتیشن اداری تضمین می کند که محل کار برای دفاتر کوچک و بزرگ ایده آل است.

به خصوص در فضای اداری مدرن، پارتیشن های شیشه ای مورد تقاضا هستند. پارتیشن های شیشه ای نیز گزینه خوبی برای دریافت نور طبیعی در حین کار هستند. شیشه مات یا لعاب می تواند یک محفظه خصوصی کامل ایجاد کند، در حالی که پارتیشن های شیشه ای شفاف می توانند محفظه های عایق صوتی قابل مشاهده ایجاد کنند.

کدام پارتیشن برای آفیس بهتر است

 

دیوار پارتیشن چیست؟

دیوارهای جداکننده جزء مهمی در طراحی ساختمان هستند. از آن ها برای تفکیک فضای داخلی ساختمان به اتاق ها و مناطق گردشی مانند راهروها استفاده می شود. بنابراین، آشنایی با دیوار جداکننده و نوع و مزایای آن بسیار مهم است. دیوار پارتیشن را می توان از تخته های چوبی، آجر، شیشه یا مواد دیگری از این قبیل برای رفتن از یک اتاق به اتاق دیگر ساخت.

 

 

مزایای پارتیشن در چیدمان اداری چیست؟

پارتیشن های اداری مدرن، برخلاف مبلمان معمولی، سبک وزن هستند، به راحتی تا می شوند و فضای کم تری نسبت به مبلمان سنتی مصرف می کنند. پارتیشن‌های اداری همچنین با جداسازی مناطق کاری به افزایش حریم خصوصی کارکنان کمک می‌کنند و شما مجبور نخواهید بود اتاق‌های خصوصی را انتخاب کنید که به صرفه جویی در فضا کمک می‌کند.

 

 

چگونه فضای اداری را تقسیم کنیم؟

تقسیم یک فضای وسیع به مناطق کوچک تر و اختصاصی ممکن است موردی باشد که برای کارایی و بهره وری اداری به آن نیاز دارید. پارتیشن ها دارای مدل های گوناگونی مانند تقسیم کننده های تخته وایت برد متحرک، یک میز U شکل، قفسه باز، پانل های حریم خصوصی دسکتاپ، پارتیشن های اداری مدولار، دیوارهای پارتیشن شیشه ای و … هستند.

 

 

انواع مختلف پارتیشن

 

 • دیوار جداکننده ام دی اف
 • دیوار پارتیشن چوبی
 • دیوار جداکننده آجری
 • دیوار پارتیشن آجری سفالی
 • دیوار جداکننده شیشه ای
 • دیوار جداکننده بتنی
 • دیوار پارتیشن دال گچی
 • دیوار جداکننده لت فلزی
 • دیوار جدا کننده پشم چوب

 

 

بهترین متریال پارتیشن کدام است؟

پارتیشن ها از مواد گوناگونی مانند ام دی اف، شیشه، آلومینیوم و … ساخته می شوند و هر کدام ویژگی منحصر به فرد خود را دارند. به عنوان مثال، مزیت اصلی پارتیشن های شیشه ای این است که نویز را کاهش می دهند و نور را در تمام قسمت های محیط کار انتشار می دهند. دیوار جداکننده می تواند از مواد محکم ساخته شود. مصالحی مانند آجر، شیشه، گچ و چوب از جمله مصالح پرکاربرد پارتیشن هستند.

کدام پارتیشن برای آفیس بهتر است

 

چیدمان اداری چیست؟

لیست محبوب ترین انواع چیدمان اداری عبارتند از:

1. چیدمان دفتر اتاقک.

2. طرح بندی آفیس باز.

3. طرح بندی دفتر کار مشترک.

4. طرح بندی دفتر تیم-محور.

5. چیدمان دفتر ترکیبی.

بهترین برای: دفاتری که به حفظ حریم خصوصی و تمرکز بیشتری نیاز دارند.

 

 

چگونه با استفاده از پارتیشن اداری یک فضای کاری ایجاد کنیم که بهره وری را بهبود ببخشد؟

محیط اطراف شما بر بهره وری شما تأثیر می گذارد. در اینجا نحوه بهینه سازی فضای کاری خود برای بهره وری بیشتر در محل کار آورده شده است. بهره وری، قلب و روح یک تجارت است. اگر می خواهید کارمندانتان بهره وری خود را بهبود ببخشند به ساختار و تنظیمات دفتر شما برمی گردد. نه فقط موقعیت مکانی، بلکه چیدمان مبلمان و تجهیزات اداری، جریان بین فضای کارمندان، و حال و هوای کلی دفتر شما بسیار مؤثر است. 

خوشبختانه، منابعی برای افزایش سطح بهره وری کسب و کار شما وجود دارد و دفتر شما را به مکانی تبدیل می کند که کارمندان شما بخواهند کار خود را انجام دهند. برای دریافت نکات و راهنمایی در مورد چگونگی انجام آن به خواندن ادامه دهید.

 

 

 • زیاد بر روی چیدمان فیزیکی تمرکز نکنید.

هیچ چیدمان اداری کامل یا «بهترین» وجود ندارد، اما تا زمانی که نیازهای کارمندان شما اولویت بندی شود، شما در مسیر درستی هستید. یک دفتر چیزی بیش از ساختمان آن است. برای شرکت‌ها مهم است که به پیشرفت پاداش دهند، کار انعطاف‌پذیر را تضمین کنند و افراد کلیدی شرکتشان یعنی کارمندانشان را تشویق کنند. با این حال، گاهی اوقات به طراحی یک دفتر باز می گردد، مالک و بنیانگذار فضای کار باز، این را تشخیص داده و آن را در طراحی فیزیکی مکان‌های خود گنجانده است.

ایجاد فضاهای مشترک که از بهترین ویژگی‌های فضاهای کاری انعطاف‌پذیر است، اما همچنین به اعضا کمک می‌کند تا بسیار سازنده باشند. اگر یک فضای اداری باز یا فضاهای مشترک دارید، باید مکان های ملاقاتی نیز داشته باشید که افراد بتوانند بر روی کار تمرکز کنند یا تماس های تلفنی حریم خصوصی داشته باشند.

اگر محل کار ناراحت کننده یا پر از حواس پرتی باشد، می تواند یک محل کار ناراضی ایجاد کند. وقتی مسئله ای شما را ناراضی می کند، به سادگی آن قدر که می توانید سازنده یا درگیر کار نیستید. برای مثال، چیدمان اداری باز برای تعامل کارکنان خوب است، اما مستعد سر و صدا و حواس‌پرتی‌های بصری است که می‌تواند تمرکز روی کار آن ها را دشوار کند.

طراحی و چیدمان دفتر شما نیز به نوع کسب و کار شما بستگی دارد. در حالی که فضای فیزیکی مطمئناً مهم است، همچنین بسیار مهم است که فضای بهره وری را در محل کار خود پرورش دهید. این به معنای ایجاد هیجان در مورد مأموریت شرکت شما و برقراری ارتباط با کارکنان است که برای دستیابی به این اهداف ضروری هستند. کارآمدتر کردن دفتر شما با فرهنگ شرکت شروع می شود. اگر ارزش‌ها را تعریف نکرده باشید یا چشم‌انداز کسب‌ و کارتان را روشن نکرده باشید، مهم نیست که چه نوع فناوری یا چیدمان اداری دارید. به این دلیل است که فرهنگ شرکت پایه و اساس تجارت شما است. با تمرکز بر تعریف روشن فرهنگ شرکت خود، انتظارات رفتاری را تعیین می کنید. به طور خلاصه، کارایی با طرز فکر، ارتباطات و همسویی فرهنگ شروع می شود.کدام پارتیشن برای آفیس بهتر است

 •  ایجاد فرصت برای حرکت کردن. 

بهترین راه برای متمرکز ماندن در طول یک روز کاری طولانی این است که چه زمانی استراحت‌های کوتاه و سریع زیادی داشته باشم تا دیدگاه جدیدی در مورد کاری که می‌کنم به دست بیاورم. مشخص کردن و ایجاد مکان هایی برای استراحت با استفاده از پارتیشن های اداری امکان پذیر هستند.

میز ایستاده برای تغییر موقعیت و حرکت در طول روز کاری مؤثر است، اما می‌توانید فرصت‌های دیگری را برای حرکت در فضای کاری خود ایجاد کنید. مواردی مانند قرار دادن دستگاه کپی یا تلفن در سمت مخالف اتاق از رایانه و داشتن یک آبسردکن مرکزی دلایلی برای ایستادن و حرکت ایجاد می کند. بهره وری مستقیماً با زمان صرف شده بر روی همان کار مرتبط نیست. مهم است که مطمئن شوید هر چند وقت یک بار در حال تجدید انرژی هستید.

بخشی از ایجاد حرکت همچنین می‌تواند به این معنا باشد که اگر کسب ‌و کار شما اجازه می‌دهد، به کارمندان خود فرصت کار از خانه یا ایجاد برنامه‌های انعطاف‌پذیر را بدهید. محیط کاری را در نظر بگیرید که کارمندان را به یک نقطه محدود نمی‌کند و به آن ها این امکان را می‌دهد که از راه دور کار کنند، بیرون بنشینند و غیره.

 

 

 •  از گیاهان استفاده کنید.

در فضاهایی که کوچک هستند و جایی برای گذاشتن گیاهان وجود ندارد، می توانید با استفاده از پارتیشن ها را مکان هایی برای قرار دادن گیاهان ایجاد کنید. در واقع گیاهان فقط برای عکس های زیبای رسانه های اجتماعی نیستند. آن ها در یک دفتر نیز سود زیادی دارند. فضا را کمی زنده تر می کنند. گیاهان می توانند محیطی مناسب برای افزایش بهره وری ایجاد کنند.

داشتن تعداد زیادی گیاه در اطراف محیط کار به تولید هوای پاک ‌تر کمک می‌کند و کارکنان را تشویق می‌کند تا پرانرژی و خلاق باشند. مطالعات علمی تأثیر مثبت فضای سبز برای دفاتر را ثابت کرده است. از کاهش استرس گرفته تا افزایش بهره وری و خلاقیت، گیاهان مزایای زیادی دارند.

 

 

 • شخصی سازی کنید.

آیا می دانستید؟ شخصی سازی فضای کاری خود با مواردی که الهام بخش بهره وری هستند می تواند ارتباط عاطفی تری با کار شما ایجاد کند. شخصی سازی فضای خود البته در حد اعتدال می تواند ارتباط عاطفی شما را با کارتان افزایش دهد، اما مهم است که اجازه ندهید سلیقه های شخصی به شلوغی تبدیل شود.

در حالی که وسایلی که اغلب استفاده نمی‌کنید نباید جای وسایل با ارزش روی میز شما را اشغال کنند، فضا را طوری طراحی کنید که جنبه بصری خود را حفظ کنند. علاوه بر این، یک تقویم رومیزی شخصی نیز نگه دارید زیرا کمک می کند در طول هفته کاری در مسیر خود باقی بمانید. همچنین وسایل شخصی را انتخاب کنید که به شما الهام می بخشد تا کارآمد باشید. مانند یک عکس قاب شده از کسانی که دوست دارید را روی میز کار نگه دارید. عکس کسانی که واقعاً در طول روز به شما انگیزه می دهند.

هیچ کارمندی یکسان نیست. هیچ رویکردی برای چیدمان اداری، طراحی یا عملکردی که مناسب همه باشد، وجود ندارد. دادن انعطاف پذیری به کارکنان خود برای عدم حضور در دفتر در تمام طول روز کاری و دادن فضایی برای تنفس، خلاقیت و ابراز وجود، باعث می شود کارمندان بخواهند بهره وری بیشتری داشته باشند. به آن ها کمک می کند تا در دستیابی به آن هدف موفق تر باشند.

کدام پارتیشن برای آفیس بهتر است

 

سخن پایانی

انواع پارتیشن اداری، مزایا و کاربردهای آن را توضیح دادیم تا بهتر بتوانید پارتیشن مناسب محل کار خود را انتخاب نمایید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق  شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏