اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد 

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد. 

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد. در گذشته دکوراسیون داخلی و به نوعی ظاهر و باطن خانه ها تقریباً شبیه به هم بود. اما الان ظاهر و باطن خانه ها رنگ و بویی دیگر گرفته است. به طوری که وارد هر خانه که می شوید با انبوهی از ایده ها و خلاقیت ها مواجه می شوید. همه این ایده ها باعث به وجود آمدن مبحثی به نام دکوراسیون داخلی منازل شده است که به تنهایی شغل به حساب می آید.

افراد زیادی از طراحی دکوراسیون داخلی کسب درآمد می کنند. قوانین بیان شده در مبحث دکوراسیون داخلی زیاد است و ما در این مقاله به نبایدهایی می پردازیم که باعث می شود خانه ما کوچک تر به چشم بیاید. البته چون دکوراسیون داخلی منازل هنر نیز حساب می شود، بنابراین قوانین گفته شده براساس سلیقه و ذوق و هنر شما قابل تغییر هستند.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

شلوغ بودن اتاق

در طراحی دکوراسیون خانگی این عنصر بیشترین تأثیر را در کوچک به نظر آمدن فضای اتاق مد نظر شما ایفا می کند. در طراحی مکان وسایل و مبلمان منزل خود دقت فرمایید که اتاق شلوغ به نظر نیاید. در این صورت فضا هر چقدر هم بزرگ باشد باز هم کوچک به حساب می آید. در بعضی منازل لزومی به استفاده از مبلمان وجود ندارد و می توانید این وسیله را از اسباب و اثاثیه حال و پذیرایی خود حذف کنید.

در اتاق کودکان نیز این شلوغی گاهاً به چشم می خورد. سعی کنید وسایل را طوری در کنار هم قرار دهید که نظم و ترتیب را نشان دهند و نه بی نظمی و شلوغی را. اسباب بازی ها و تخت خواب کودک جزو وسایلی است که لزومی ندارد به چشم بیاید با قرار دادن اسباب بازی ها در کمد و جمع کردن تخت خواب کودک می توانید اتاق را از شلوغی و نابسامانی خارج کنید. در کل شلوغ بودن در هر دکوراسیون باعث کوچک تر به نظر آمدن آن محل می شود. این قانون حتی برای دیوار اتاق ها نیز همین جواب را می دهد.

اگر دیوار اتاق هایتان را با دیوارکوب هایی مثل تابلو و عکس و ساعت و … کنید ، دیوار اتاق هایتان شلوغ می شود و در نتیجه اتاق کوچک تر به نظر می آید. به طورکلی پوشاندن بخش های داخلی و دیوار خانه می تواند یک اشتباه بزرگ در دنیای دکوراسیون فضای داخلی باشد. بهتر است که رنگ تابلوی مورد نظر نیز متناسب با دیوار و اجزای دیگر خانه شما باشد.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

تناسب رنگ

تأثیر رنگ در دکوراسیون داخلی بعد از شلوغ بودن اتاق در رتبه دوم اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد، قرار می گیرد. خیلی ها بر این باور هستند که سِت کردن یعنی انتخاب همه وسایل خانه از یک رنگ اما این باور اشتباه است. سِت کردن یعنی انتخاب رنگ لوازم خانه به طوری که مکمل یکدیگر باشند. دیده شده است که در بعضی از خانه های امروزی دیوار به رنگی تیره رنگ آمیزی شده است. تیره بودن رنگ دیوار باعث کوچک نشان دادن فضای داخلی ساختمان می شود.

همچنین در رنگ بندی اجزای ساختمان نباید تنها از یک رنگ استفاده کرد. زیرا باعث می شود فضای ساختمان کوچک تر دیده شود. مثال نباید رنگ مبلمان و کوسن و دیوار و … یکدست آبی کرد بلکه باید رنگ های استفاده شده مکمل یک دیگر باشند. از طرفی رنگ بندی اجزای ساختمان اگر با هم متناسب نباشند نیز همین تأثیر منفی را در بر دارد.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

نورپردازی

نورپردازی در  طراحی داخلی جزو مواردی است که حتماً باید تست کنید. هر اندازه خانه شما نورانی تر باشد، به همان مقدار خانه شما بزرگ تر دیده می شود. هرچقدر به منابع نوری کم تری دسترسی داشته باشید، خانه شما کوچک تر به نظر می آید. از تأثیر نورپردازی غافل نشوید. در حد امکان از آباژور و چراغ های مطالعه برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق خواب استفاده کنید.

لامپ های با وات بیشتر، نور بیشتری به خانه شما می دهند. سعی کنید به جای استفاده از چند لامپ با میزان وات پایین از یک لامپ با میزان وات بالا استفاده کنید تا هم در مصرف انرژی صرفه جویی کرده باشید و هم نور بیشتری خانه شما را در بر بگیرد. رنگ نور نیز تأثیر زیادی بر بزرگ و کوچک به نظر آمدن خانه دارد. نور سفید خانه را بزرگ تر و نور زرد خانه را کوچک تر نشان می دهد.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

پرده ها

پرده در دکوراسیون داخلی نیز نقش اساسی در تغییر زاویه دید، بزرگ و کوچک کردن فضای اتاق های شما دارند. پرده های کوتاه به هیچ عنوان نمی توانند گزینه مناسبی برای خانه هایی باشند که فضای کوچکی دارند. برعکس سعی کنید از پرده هایی استفاده کنید که تا نزدیک زمین کشیده شده اند. پرده بزرگ می تواند حس بزرگ بودن را به فضای مورد نظر خود منتقل کند.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

چیدمان مبلمان، میز و صندلی

درباره مبلمان در دکوراسیون داخلی شاید باور این موضوع برای شما سخت باشد اما کافی است این موضوعی که بیان می شود را یک بار تست کنید. اگر فاصله بین دیوار با مبلمان، میز و صندلی را کمی افزایش دهیم موجب بزرگ تر نشان دادن فضای خانه می شود. اگر مبلمان را به دیوار ها بچسبانید باعث می شود یک حفره بین وسایل خانه شکل گیرد که همین حفره باعث می شود خانه کوچک تر از حد معمول به نظر برسد.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

فضای ذخیره سازی

این مورد بیشتر در خانه های کوچک استفاده می شود. سعی کنید فضاهای خالی در اتاق های مختلف خانه به وجود بیاورید. وجود فضاهای خالی باعث بزرگ به نظر رسیدن فضای خانه می شود.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

فرش

در بسیاری از خانه های ایرانی فرش جزو اسباب و اثاثیه اساسی منزل به شمار می رود. باید دقت داشت که استفاده از فرش کوچک در خانه های کوچک باعث کوچک تر به نظر آمدن فضای خانه می شود. اگر قصد دارید کف خانه تان را فرش کنید سعی کنید همه خانه را در بر بگیرد و در صورت لزوم از موکت و گلیم و پادری و … استفاده نمایید.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

 

مبلمان و دیگر وسایل نشستن

مبلمان، صندلی، میز نهار خوری و … در این دسته قرار می گیرند. در خانه های کوچک باید تعادل بین اندازه و تعداد مبلمان و صندلی برقرار باشد. هرچقدر که مبلمان از متراژ فضای داخلی ساختمان بزرگ تر باشد به همان میزان روی کوچک تر به نظر آمدن خانه تأثیر می گذارد. پس حتماً سعی کنید مبلمان، صندلی و میز نهار خوری با فضای داخلی ساختمان هماهنگ و متناسب باشد.

اشتباهاتی که خانه را کوچک تر نشان می دهد

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های طراحی داخلی فرانسوی

مدل های طراحی داخلی فرانسوی

مدل های طراحی داخلی فرانسوی مدل های طراحی داخلی فرانسوی آگاهانه، ترکیبی و ماجراجویانه است که الهام گرفته از خود پاریس می باشد. طراحی داخلی

ادامه مطلب »
بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی اتاق نشیمن

بازسازی اتاق نشیمن بازسازی اتاق نشیمن یکی از بخش های مهم و حائز اهمیت در بازسازی ساختمان می باشد. سالن پذیرایی و اتاق نشیمن یکی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏