بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون کجاست؟ افراد زیادی هستند که به طراحی دکوراسیون خانگی خود اهمیت می دهند. این افراد اعتقاد دارند که هر وسیله ای، مکان مخصوص خود را در منزل و دکوراسیون دارد. مثال مبل ها باید طوری قرار بگیرند که مهمان ها را دور هم جمع کنند.

میز نهارخوری باید در حالتی قرار بگیرد که فضای زیادی از آشپزخانه را اشغال نکرده و فاصله ای بین اتاق نشیمن و آشپزخانه را ایجاد کند. قواعد و قوانین خاصی در قرار گیری هر یک از وسایل در منزل شما وجود دارد. سعی ما در این مقاله آشنایی شما با قوانین قرارگیری تلویزیون در دکور خانه شماست.

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

 

 

بهترین مکان تلویزیون در دکور خانه شما کجاست؟

 

تعیین نقطه کانونی اتاق نیشمن

مهم ترین نکته ای که بیشتر طراحان در طراحی دکوراسیون پذیرایی به آن دقت می کنند این است که همیشه سعی شود تلویزیون در نقطه ای قرار بگیرد که دکوراسیون خانه به آن سمت چیده شده باشد. در واقع سعی شود که بیشترین توجه مهمان ها به این نقطه باشد. دلیل این امر هم کاملاً مشخص است. دکوراسیون خانه باید طوری طراحی شود که هرگاه مهمان ها برای اتفاق خاصی خواستند تلویزیون را تماشا کنند، اذیت نشوند و بتوانند به راحتی برنامه تلویزیونی را تماشا کنند.

بر این اساس سخت ترین قسمت دکوراسیون چیدن یک خانه، تعیین بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون است. زیرا بر همه اجزای خانه تأثیر مستقیم می گذارد و تکه های پازل شما باید بر اساس آن چیده شوند. پیشنهاد ما این است که ابتدا نقطه کانونی فضای خانه خود را پیدا کنید و تلویزیون را در آن محل قرار دهید و سپس به طراحی دکوراسیون منزل بر اساس این نقطه مورد توجه بپردازید.

نکته حائز اهمیتی که باید ذکر کنیم این است که بعضی خانه های امروزی دارای نورگیر هستند و آفتاب در زمان خاصی به داخل خانه می تابد. باید دقت شود که تلویزیون در مقابل تابش نور آفتاب قرار نگیرد. زیرا باعث منعکس شدن نور خوشید به چشم شما می شود و این امر شما را اذیت خواهد کرد. توجه داشته باشید که اگر نقطه نامناسبی برای تلویزیون انتخاب کنید که مهمان ها دید کافی نسبت به آن نداشته باشند، باعث بوجود آمدن حس نامتعادل بودن در دکوراسیون خانه شما می شود.

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

 

استفاده از پایه نگهدارنده تلویزیون دیواری یا میز تلویزیون

قدم بعدی برای انتخاب مکان تلویزیون، تعیین ارتفاعی است که می خواهید تلویزیون در آن قرار بگیرد. این نکته مربوط به وسعت و نحوه چیدمان اتاق نشیمن شما می شود. اگر اتاق بزرگی دارید به طوری که همه می توانند به تلویزیون نگاه کنند، پیشنهاد ما وصل کردن تلویزیون با پایه های نگهدارنده به دیوار است. دقت شود که نباید تلویزیون به دیوار های کاذب نصب شود. زیرا امکان سقوط آن وجود دارد.

دلیل این امر بسیار واضح است. مهمان هایی که در یک اتاق بزرگ گرد هم جمع شده اند، تلویزیونی که در ارتفاع بالاتری قرار گرفته باشد را به راحتی می توانند تماشا کنند. اما اگر این ارتفاع به اندازه میز تلویزیون باشد، دید آنها به صفحه نمایش سخت می شود. همچنین استفاده از پایه نگهدارنده برای نصب تلویزیون باعث صرفه جویی در فضای زیادی از اتاق نشیمن خواهد شد.

برعکس اتاق های بزرگ، اتاق های کوچک نیاز دارند که تلویزیون روی یک میز با ارتفاع مناسب قرار گیرد. اگر در اتاق های کوچک تلویزیون را به دیوار متصل کنیم برای تماشای آن باید سر خود را بالا بگیریم و این امر مناسب نیست. البته این موضوع فقط به اندازه اتاق مربوط نمی شود. اگر چیدمان اتاق نشیمن طوری باشد که مبل ها نزدیک به نقطه کانونی قرار گرفته باشند، باید تلویزیون روی میز قرار گیرد.

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

 

لوازم جانبی تلویزیون و سیم های برق

نکته بسیار مهم و حائز اهمیت بعدی در مورد قطعات و لوازم جانبی است که در کنار تلویزیون استفاده می شود. دستگاه هایی مثل دستگاه پخش دی وی دی، باند، ستاپ باکس، کنسول های بازی و … توجه داشته باشید که موارد ذکر شده به گونه ای باید در کنار تلویزیون قرار گیرند که نظم اتاق نشیمن را از بین نبرند و در عین حال کاربرد خود را هم از دست ندهند.

پیشنهاد ما پیدا کردن میز تلویزیون مناسب با توجه به تعداد دستگاه های جانبی است که با تلویزیون استفاده می کنید. میز تلویزیون با تعداد قفسه های مختلف در بازار موجود است. ابتدا تعداد دستگاه های جانبی را تعیین کنید و سپس به دنبال میز متناسب با دکور خود بگردید. توجه داشته باشید که در این امر فرقی نمی کند از میز تلویزیون برای قرار گرفتن تلویزیون استفاده می کنید یا پایه های نگهدارنده دیواری، بلکه مهم این است که سیم های تلویزیو ن و دستگاه های جانبی در حد توان از چشم مخاطب دور باشد.

فراموش نکنید که تلویزیون شما در نقطه توجه اتاق شما قرار گرفته است و هرکسی در هر جایی از اتاق نشیمن قرار بگیرد، بیشتر به تلویزیون شما نگاه می کند. پس طبیعی است که سعی کنیم این نقطه از هرگونه عیب و ایراد عاری باشد. اگر از تلویزیون دیواری استفاده می کنید هم باز باید به این مسئله اهمیت دهید و سیم کشی ها را طوری انجام دهید که سیم برق بین تلویزیون و دستگاه های جانبی معلوم نباشد.

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

 

اضافه کردن تزئینات در مکان تلویزیون در دکوراسیون 

همان طور که قبلاً اشاره شد تلویزیون باید در نقطه کانونی اتاق نشیمن قرار گیرد. به همین دلیل است دست شما برای تزئین این نقطه کاملاً باز است. می توانید در کنار تلویزیون از تزئیناتی مانند مجسمه ها، تصاویر خانوادگی، گل و گیاه تزئینی، تابلوهای زیبا و … استفاده کنید. 

توجه داشته باشید که این مورد اجباری نیست اما با کمی تزئین نقطه کانونی می توانید انرژی بیشتری به منزل خود وارد کنید و از زیبایی دکور تلویزیون لذت ببرید.

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

 

کاغذ دیواری در مکان تلویزیون در دکوراسیون 

استفاده از کاغذ دیواری موردی است که امروزه در تزئین دکوراسیون خانه از آن استفاده می کنند. ممکن است خانه هایی با یک دیوار کاغذ دیواری شده به چشم تان خورده باشد. این دکور بدین شکل است که همه دیوارهای اتاق نشیمن به رنگ سفید بوده و فقط یکی از دیوارها کاغذ دیواری شده است.

طراح داخلی، این دیوار را متناسب با نصب تلویزیون شما طراحی کرده است. حتی خود شما نیز می توانید برای زیبا تر شدن دکوراسیون منزل خودتان از کاغذ دیواری استفاده کنید.

بهترین مکان برای قرار دادن تلویزیون در دکوراسیون

می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا در ارتباط باشید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

غرفه نمایشگاهی مدولار

غرفه نمایشگاهی مدولار

غرفه نمایشگاهی مدولار مقدمه اگر یک غرفه دار با تجربه هستید، از قبل می دانید که در مقوله غرفه سازی، سبک ها و انواع مختلفی از

ادامه مطلب »
مدیریت پیمان چیست

مدیریت پیمان چیست

مدیریت پیمان چیست ؟ مقدمه آیا در مورد مدیریت پیمان اطلاعاتی دارید؟ آیا می دانید قرارداد مدیریت پیمان چه مزایا و نفعی می تواند برای

ادامه مطلب »
مدل های پارتیشن خانگی

مدل های پارتیشن خانگی

مدل های پارتیشن خانگی مدل های پارتیشن خانگی مناسب می تواند در طراحی دکوراسیون خانگی همه چیز را تغییر دهد. در عصر طرح بندی های

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏