مشاوره قرارداد مشارکت در ساخت

مشاوره قرارداد مشارکت در ساخت

مشاوره قرارداد مشارکت در ساخت را جهت آگاهی هر چه بیشتر شما عزیزان در این مقاله بیان می کنیم. اگر شما صاحب زمین یا ملک قدیمی و کلنگی هستید و سرمایه کافی برای ساخت بنای جدید یا آپارتمان ندارید. می توانید از گزینه مشارکت در ساخت استفاده نمایید و سرمایه دارانی را به عنوان سازنده و شریک کاری انتخاب نمایید.

در کار مشارکت در ساخت نکات بسیاری باید مورد توجه قرار گیرد که تنها استفاده از راهنمایی های یک مشاوره قرارداد با تجربه می تواند شما را به هدف مورد نظر برساند. بنابراین یکی از مهمترین اقدامات پیش از انعقاد قرارداد مشارکت در ساخت ضرورت مشاوره با مشاوران حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت پیش از تنظیم و امضای هر گونه قرارداد است.

مشارکت در ساخت

تعریف قرارداد مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت بدین صورت است که فردی به نام مالک زمین خود را در اختیار فردی به نام سازنده قرار می دهد. سازنده متعهد شود مبلغی را به عنوان سرمایه برای ساخت هزینه نماید و به نسبت سرمایه خود در آپارتمان ساخته شده سهیم شود.

جهت این مشارکت مالک و سازنده به تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت می پردازند. در حقیقت اصلی ترین و مهمترین گام برای شروع فعالیت مزبور است. به شما پیشنهاد می شود حتماً برای انجام صحیح این کار از مشاوره قرارداد حقوقی استفاده نمایید.

مشارکت در ساخت

مزایای مشارکت در ساخت

یکی از مزایای مشارکت در ساخت این است که معمولاً همه افراد توان مالی و یا تخصص لازم جهت ساخت و ساز ندارند. از این رو می توانند با ارائه زمین خود و سازنده با پرداخت هزینه های ساخت کاری سودآور به نفع طرفین انجام دهند. چرا که هر کدام به دلیلی از عهده کار ساخت و ساز برنمی آمدند.

مشارکت در ساخت سبب می شود که خانه های قدیمی و کلنگی که قابل سکونت نیستند به ساختمان های نوساز با کاربرد بیشتر تبدیل شده و زیبایی بی نظیری به شهر نیز می دهند.

مشارکت در ساخت

توصیه های مشاور حقوقی قرارداد مشارکت در ساخت

توصیه یک مشاور و وکیل با تجربه در زمینه ساخت و ساز قبل از هر اقدام و تنظیم و انعقاد هر گونه قراردادی ملاقات حضوری و بهره مندی از اطلاعات یک وکیل حرفه ای در زمینه دعاوی ملکی و مشاور حقوقی است.

یا این که می توانید از مشاوره مشاورین مسکن و املاک که دارای آگاهی از جزئیات با مشاوره قرارداد مشارکت در ساخت، تجربه کافی و حرفه ای در زمینه تنظیم قراردادهای ملکی و مشارکت در ساخت هستند. به دفتر آن ها مراجعه و از تجربیات آن ها استفاده نمایید.

یک مشاوره قرارداد می تواند به شما مشاوره های ارزشمندی را بدهد. بعدها در زمان انعقاد قرارداد و حین همکاری با سازنده ها می توانید از این مطالب مفید و کاربردی بهره کافی را داشته باشید.

مشارکت در ساخت

مزایای مشاوره قرارداد حقوقی در امر مشارکت در ساخت

آگاهی از جزئیات مشارکت در ساخت:

گاهی اوقات یک مسئله و شرط ساده که از قبل می شد در قرارداد مشارکت قید نمود. اما مالک و سازنده از این امر غافل بوده اند، می تواند در وسط کار و حین کار به یک مشکل و اختلاف بین طرفین معامله تبدیل شود. علت اساسی آن نا آگاهی و کمبود دانش حقوقی دو طرف در زمینه چگونگی تنظیم قرارداد در مشارکت ساخت بوده است.

 قرارداد مشارکت ساخت و ساز یکی از مهمترین قراردادهای مهم و سنگین ملکی محسوب می شود. هنگام عقد آن چنانچه دقت و آگاهی کافی وجود نداشته باشد می تواند خسارت های جبران ناپذیری را به ویژه به صاحب ملک وارد کند. چرا که مالک شاید نتیجه یک عمر تلاش و زحمت خود را پای ملک گذاشته و آن را در اختیار سازنده قرار می دهد.

محکم کاری در قرارداد مشارکت در ساخت:

شخص مالک یا سازنده در هر حالت و هر موقعیتی که قرار داشته باشند. قبل از هر گونه اقدام عملی و امضایی جهت محکم کاری در کار خود باید از مشاوره قرارداد جهت تنظیم این قرارداد استفاده نمایند. همچنین تحقیقات لازم را در این زمینه انجام داده سپس تصمیم خود را قطعی نمایند.

به اعتقاد تمامی وکلا و مشاوره های حقوقی مشارکت در ساخت عجله در تنظیم و امضای قرارداد ممنوع است. هر گونه تعجیل در این خصوص بدون شک خسارت های جبران ناپذیری را از نظر مالی و روحی به دنبال خواهد داشت.

رفع معایب تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت توسط مشاورین املاک:

یکی از ضعف های تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت توسط مشاورین ملکی استفاده از قرارداد تیپ است. افراد این گونه می پندارند که تمام قراردادهای مشارکت در ساخت از یک تیپ تعریف شده برخوردارند که یک نگرش کاملاً اشتباه است.

طرفین با همین نگرش کار قرارداد را به مشاورین ملکی می سپارند و مشکلات و اختلافات فراوانی را به دنبال خواهد داشت. در حالی که تنظیم این گونه قراردادها توسط یک مشاور و وکیل دعاوی مشارکت در ساخت می تواند از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری نماید.

مشارکت در ساخت

خدمات مشاوره قرارداد جهت تنظیم قرارداد مشارکت در ساخت

شرکت های مهندسی ساختمان معمولاً در زمینه ساخت و ساز به مالک و سازنده نیز مشاوره قرارداد ارائه می دهند. جهت صحیح انجام دادن این کار، کارشناسی را انتخاب کرده و مسؤلیت این کار را به دست او می سپارد. کارشناس نیز وظیفه دارد تمام شرایط و خدمات زیر را بررسی نموده و سپس جهت عقد قرارداد اقدام نمایند.

کارشناس شرکت وظیفه دارد از ملک شما بازدید نموده و پتانسیل های ساخت و موارد دیگر را تعیین نماید.

  • مدارک مورد نظر را از نظر حقوقی و بحث شهرداری بررسی نماید.
  • قرارداد مشارکت را با در نظر گرفتن تمام شرایط تنظیم نمایند که ما به برخی از آن ها اشاره می کنیم.
  • تعیین دقیق مشخصات ساختمان احداثی جدید
  • تعیین حق فسخ ها، الزامات، خسارت ها و ضمانت نامه های قرارداد
  • تعیین متن وکالت کاری مناسب از طرف مالک به سازنده
  • تعیین شرایط تقسیم بندی واحدها و متراژهای مازاد و درصد آن ها
  • تعیین تعهدات عمومی طرفین با اولویت قرار دادن مالک
  • بررسی قرارداد از نظر حقوقی و توسط وکیل پایه یک دادگستری
  • و …

مشارکت در ساخت

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه ساخت و ساز هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی پلان می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساختمان سازی اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، دکوراسیون داخلی، طراحی داخلی و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه به صورت حقیقی یا مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

همچنین سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های معماران، طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی سالن زیبایی

بازسازی سالن زیبایی

بازسازی سالن زیبایی مقدمه صنعت آرایش مو و صورت متکی به زیبایی ظاهر می باشد. به این معني که اگر صاحب یک سالن زیبایی هستید،

ادامه مطلب »

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏