کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی به چه صورت می باشد. در طراحی داخلی به رویه ها و لایه هایی که بر روی کف یک ساختمان یا هر مکان دیگر پوشانده شود کفپوش می گویند. کفپوش ها در شاخه ای از صنعت به نام کف سازی کاربرد دارند. کفپوش به عنوان یک پوشش برای پوشاندن کف و سطوح در محوطه های باز (خارج از ساختمان)، داخل ساختمان و کارهای عمرانی استفاده می گردند.

مصالحی که به عنوان کفپوش مورد استفاده قرار می گیرند شامل آسفالت، بتن (سنگفرش)، سنگ طبیعی، قلوه سنگ، سنگ مصنوعی، آجر، کاشی و گاهی چوب می باشد. در معماری و طراحی فضای باز، کفپوش به عنوان یک پوشش سفت و محکم در پیاده رو ها، سطح جاده ها، پاسیو، حیاط و … استفاده می گردد. کفپوش ها در انواع و اقسام، طرح و رنگ بندی های مختلفی وجود دارد. خوشبختانه تولیدات این کفپوش ها در کشور ما نیز وجود دارد. می توانید از اجناس و برند های داخلی برای تغییر دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

کفپوش در طراحی داخلی

دقت داشته باشید که هیچ قانونی برای نحوه دکوراسیون کفپوش وجود ندارد. می توانید با استفاده از سلیقه خود از آنها بهره ببرید. می توانید با سلیقه خود بر روی کفپوش ها، فرش، گلیم، موکت و … بیندازید یا با کفش و دمپایی خانگی روی آنها قدم بگذارید.

البته که توصیه می شود قبل از خرید و استفاده از انواع مختلف آن شروع به تحقیق و بررسی کنید، معایب و مزایا هر کدام از کفپوش ها را متوجه شوید. بعضی کفپوش ها برای شستشو قوانین خاصی دارند. از شناخته ترین کفپوش ها می توان به کاشی و سرامیک، پارکت چوبی و بامبو، پارکت لمینت، کفپوش وینیل و کفپوش بتنی اشاره کرد.

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

کفپوش تیره بهتر است یا روشن

البته که این مورد بستگی به سلیقه شما دارد. کفپوش تیره جزو رنگ هایی است که هر خانمی حتی به آن در دکوراسیون منزل فکر هم نمی کند. اما به محض مواجه شدن با رنگ ها و طرح های مختلف این کفپوش، جذب آن شده و می خواهند حتماً از آن استفاده نمایند. کفپوش تیره مزایایی دارد که به بیان آنها می پردازیم. اول اینکه کفپوش تیره کثیفی و چرک را نمایان نمی سازد.

این ویژگی دقیقاً نقطه مقابل کفپوش روشن است که به محض کثیف شدن، کل خانه را کثیف نشان می دهد. پس در شستشو و تمیز کاری کفپوش تیره راحتی بیشتر دارید. این رنگ از کفپوش به درد فضاهایی می خورد که رفت و آمد بسیار زیادی دارند مثل فروشگاه ها، مطب دکتر، پیاده رو ها، سالن های پذیرایی و … از طرفی روشنی جزو مهم ترین پارامترهای دکوراسیون خانگی است.

کفپوش تیره، کل فضا را تیره می کند. به همین دلیل به محض استفاده از آن باید به فکر خنثی کردن این رنگ با استفاده از وسایل، اسباب و اثاثیه دیگر باشید و از رنگ های روشن برای تهیه این وسایل استفاده کنید. اگر خانه شما نورگیر ندارد پیشنهاد می کنیم که از کفپوش تیره استفاده نکنید چون کسالت و حس منفی آن فضای خانه شما را فرا می گیرد.

البته بعضی ها نیز از فضای تیره لذت می برند که در این صورت کفپوش تیره را به آنها پیشنهاد می کنیم. کفپوش روشن حس خسته کنندگی به شما نمی دهد و حس شادابی و طراوت را برای شما حفظ می کند. اما کفپوش تیره خسته کننده می شود.

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی در هماهنگی با سایر لوازم و وسایل 

توصیه ما به کسانی که می خواهند از کفپوش تیره استفاده نمایند این است که از رنگ های گرم برای مبل های خود بهره بگیرید تا باعث شود فضای دنج و پر از آسایش فراهم شود. فراموش نکنید که بافت و گره های پارکت لمینت بر زیبایی فضای خویش متأثر است. پس سعی شود دقت کامل را به عمل بیاورید تا همان گره هایی که باعث جذابیت می شود، راه های زیادی برای شاداب نگاه داشتن محیط با کفپوش تیره است.

مثال از رنگ های مکمل آن در دیوار ها ستون ها استفاده کنید یا مبلمان خود را به گونه ای انتخاب کنید که جلوه ای کلاسیک به کفپوش شما بدهد. اتفاقاً در سبک دکوراسیون کلاسیک کفپوش تیره استفاده بیشتری دارد و محیط به گونه ای چیده می شود که حس ابهت و جاودانگی خاصی را به شما القاء می کند.

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

تعیین کفپوش در طراحی داخلی

دقت داشته باشید که هر کدام از کفپوش ها بستگی به سبک ذهنیت شما، کاربرد های متنوعی دارند. در صورتی که تصمیم دارید که از رنگ های تیره برای کفپوش منزل تان استفاده نمایید، مثل پارکت قهوه ای سوخته یا تیره، بهتر است که از مبلمان به رنگ تیره استفاده نمایید. این کار باعث می شود، فضای منزل تان دنج، راحت و زیبا به نظر برسد.

این نکته را مد نظر قرار دهید که بافت و گره هایی که در کفپوش شما وجود دارد بهتر است که به صورت تکراری در آن وجود داشته باشد. این عامل باعث می شود، زیبایی محیط تان دوچندان شده و آرامش را به شما انتقال دهد. در این بین انتخاب کفپوش تیره برای اتاق خواب و استفاده از ترکیب رنگ زیبا برای دیوارهای این اتاق می تواند محلی دنج و زیبا را برای استراحت در آن برای شما فراهم آورد. مثال استفاده از کفپوش چوبی تیره و استفاده از رنگ بنفش برای دیوارهای آن باعث می شود که دل کندن از این محیط برای شما سخت باشد.

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

تفاوت های کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

کفپوش های تیره اتاق های بزرگ را کمی کوچک نشان می دهند. با اینکه این موضوع خیلی در اتاق های بزرگ مشکلی ایجاد نمی کند. اما برای اتاق های کوچک تر ممکن است خیلی جالب نباشد. کفپوش تیره شدیداً به نورپردازی نیاز دارد تا زیبایی خود را نمایان کند اما کفپوش روشن در نورپردازی معمولی هم زیبایی خاص خود را دارد. کفپوش های تیره جذابیتی زیادی برای انتخاب دارند. به جهت این که احساس آرامش بیشتری می دهند، مناسب برای اتاق خواب هستند.

افرادی که منازلی به سبک کلاسیک دارند، پارکت لمینت تیره می تواند گزینه مناسبی برای آن ها باشد. کفپوش های روشن مناسب برای خانه های کوچک هستند زیرا فضا را بزرگ تر نشان می دهند. کفپوش های روشن به جهت بازتاب بیشتر نور، روشنایی بیشتری به منزل می دهند. لازم به ذکر است که در نهایت سلیقه شما حکم نهایی را اجرا می کند و در این مقاله قصد ما کمک کردن برای مقایسه بین کفپوش تیره و روشن بود.

کفپوش تیره یا روشن در طراحی داخلی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، دکوراسیون داخلی، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دکوراسیون اداری سفید

دکوراسیون اداری سفید

دکوراسیون اداری سفید  رنگ در دکوراسیون اداری یکی از مهم ترین عامل های زیبایی در دکوراسیون محسوب می شود. رنگ سفید در دکوراسیون اداری به

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏