سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی ممکن است شما را به یاد فضاهای سرد و مینیمال بیندازد. اما  دکوراسیون داخلی واقعی در سبک اسکاندیناوی چیزی فراتر از یک فضای سرد و زمستانی است که قطعاً عاشق آن خواهید شد. سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی را چه در کاتالوگ، وبلاگ های مینیمالیسیتی و یا در اتاق نشیمن دوست خود دیده باشید.

احتمالاً از قبل می دانید که این سبک طراحی داخلی محبوب چه احساسی دارد. تمیز، جذاب، آرام و در عین حال با علاقه فراوان طراحی شده است. اما واقعاً دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی چیست و چگونه آن را به فضای خانه خود وارد کنید؟ این سبکی است که وقتی نمی دانید چه اجزایی را باید هنگام طراحی آن رعایت کنید، تقلید از آن دشوار می شود.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی چگونه است؟ 

دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی در اوایل قرن بیستم شروع شد و سبک های قدیمی و جدید را از دانمارک، سوئد، ایسلند، فنلاند و نروژ ترکیب کرد. در دهه 1950، دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی در ایالات متحده و کانادا مورد توجه قرار گرفت. اگر دقت کنید، می توانید ببینید که طراحی داخلی اسکاندیناوی در چه نقطه ای با طراحی مدرن تلاقی می کند که هر دو به شدت تحت تأثیر صنعتی سازی و حساسیت های مدرنیسیت جنبش باهاوس آلمان بودند.

با این حال، در اسکاندیناوی، صنعتی شدن دیرتر از سایر نقاط اروپا اتفاق افتاد و بنابراین دکوراسیون اسکاندیناوی منعکس کننده گرایش های مدرن و تجارت سنتی است که منجر به یک سبک کلی می شود که طراحی تازه را با عناصر هنری قدیمی ترکیب می کند.

این سبک ساده و مینیمال، کاربردی و در دسترس، صنعتگر و در عین حال مقرون به صرفه بوده و همچنان خواهد ماند. در قلب خود، طراحی داخلی اسکاندیناوی بر روش های ساده و در عین حال تأثیرگذار برای بهبود زندگی روزمره، افزودن طراحی به حالت عادی و در دسترس قرار دادن آن تمرکز می کند.

در این راهنما، ما اصول کلیدی دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی را به شما آموزش می دهیم تا به شما در درک معنای پنهان شده در پشت این سبک کمک کرده باشیم.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

همه چیز به اندازه کافی!

دکوراسیون داخلی اسکاندیناویایی بر فضاهای روشن و باز تأکید دارد و فضای کافی برای حرکت کردن و تنفس در آنها وجود دارد. عناصر بصری مانند خطوط تمیز و فضای سفید حس آرامش را القاء می کند.

به طور طبیعی چیزی که اکثر افراد فکر می کنند، ایجاد بی نظمی است. اما به جای نگاهی شدید و فوق مینیمالیست به این سبک، پیشنهاد می کنیم لاگوم را در نظر بگیرید. لاگوم یک اصطلاح سوئدی است که «به اندازه کافی» ترجمه می شود. ما نه زیاد این بی نظمی را می خواهیم و نه خیلی کم.

اگر به نکات ملموسی برای لاگوم نیاز دارید، از طرح و رنگ به اندازه کافی استفاده کنید. مثلاً در قالیچه ها و کفپوش ها و سعی کنید هر مقدار زیادی را با وسایل متضاد در اتاق متعادل کنید. سپس، برای تعمیق تعریف فردی خود از لاگوم، مواردی را اضافه یا حذف کنید تا زمانی که احساس کنید همه چیز به اندازه کافی ایجاد شده است. فراموش نکنید که به اندازه خرید کنید و لوازم را با دقت به اتاق های خود اضافه کنید. دکوراسیون اسکاندیناوی بودجه کم تری از آنچه فکر می کنید نیاز دارد!

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

کیفیت را انتخاب کنید

با توجه به صنایع دستی اسکاندیناوی اگر آنها را پیدا نکردید، روی لوازم و وسایل با کیفیت بالا، چند منظوره یا کاربردی سرمایه گذاری کنید. مبلمان اسکاندیناوی، وسایل روشنایی و سایر اقلام کاربردی باید ظاهری مدرن و چشمگیر داشته باشند و در عین حال ساده و نه بیش از حد آراسته باشند.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

طبیعت را به داخل بیاورید

اسکاندیناوی ها از طبیعت به صورت منحصر به فردی قدردان هستند. زیرا از نظر تاریخی، منابع طبیعی در کشورهای اسکاندیناوی کمیاب بودند. مردم باید یاد می گرفتند که با طبیعت کار کنند، آن را درک کنند و به آن احترام بگذارند. تا از آنچه طبیعت ارائه می دهد حداکثر استفاده ر ا ببرند. این قدردانی از طبیعت از طریق نحوه گذراندن وقت اسکاندیناوی ها در خارج از منزل و نحوه طراحی و تزئین خانه های خود حاصل می شود.

شما می توانید طبیعت را به عنوان یک اصل طراحی اسکاندیناوی با ترکیب عناصر طبیعی مانند چوب روشن و درخشان، قطعات مجسمه سازی الهام گرفته از طبیعت، گیاهان خانگی، منسوجات و اثاثیه داخلی طبیعی مانند پشم، موهر، پوست گوسفند، کتان، جوت، کرباس و غیره به عنوان مکمل استفاده کنید.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

خنثی فکر کنید (با پالت های رنگی)

هنگام استفاده از رنگ سعی کنید در بعضی از بخش ها از پالت طبیعت استفاده کنید مانند زمین، سنگ و چوب با رنگ های روشن تر. پالت طبیعت یک طرح رنگی خنثی، ساده و در عین حال پیچیده است. انتخاب رنگ های روشن تر از رنگ دیوار، مانند چوب روشن، یک سبک خاص به این دکوراسیون می دهد. این پس زمینه این امکان را برای قطعات مبلمان فراهم می کند تا به عنوان مکمل عمل کنند و جذابیت و کنتراست را ایجاد نمایند. 

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

از کنتراست استفاده کنید

مانند اکثر سبک های دکوراسیون داخلی، طراحی اتاق اسکاندیناوی بر اصل طراحی تضاد متکی است. در حالی که بسیاری از مردم معمولی با شنیدن کنتراست به رنگ ها در انتهای یک چرخه رنگ فکر می کنند. در این مورد، کنتراست می تواند برای طیف گسترده ای از عناصر طراحی اعمال شود. (در اینجا منظور تضاد در شکل، اندازه، بافت و حالت است.)

مثلاً می توانید از رنگ های متضاد روشن و تیره، لوازم قدیمی و لوازم جدید، انتزاعی و طبیعی، صاف و موجدار، خنثی، رنگارنگ، سخت و نرم استفاده کنید. برای زیباتر کردن ظاهر، راه هایی را برای تضاد با لوازم اصلی خود مانند دیوارها، مبلمان، وسایل روشنایی و تابلوها پیدا کنید.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

کمی لذت اضافه کنید

منتقدان طراحی اسکاندیناوی اغلب این سبک را با مینیمالیسم اشتباه می گیرند که بسیاری از مردم آن را خشن و سرد می دانند. برخی از مردم از نسخه ای از سبک اسکاندیناویایی لذت می برند که باریک، مینیمال و تقریباً رهبانی است. اما اغلب اوقات، خنکی خطوط تمیز سفید و بالقوه ناخوشایند با بافت ها و رنگ های گرم تر باعث جذابیت این سبک می شود.

Hygge یک کلمه دانمارکی است که تقریباً به معنای «راحت در کنار هم قرار گرفتن» است. از آنجایی که طراحی اسکاندیناوی از تاریکی و تلخی زمستان های اسکاندیناوی نشأت می گیرد، گرم و راحت ماندن ضروری است.

برای افزایش این گرما و راحتی، چیزهایی مانند شمع، پتوهای نرم و دمپایی را اضافه کنید که گرما و راحتی را به شما یادآوری می کند. اگر شومینه دارید، آن را به نقطه کانونی و محل تجمع تبدیل کنید. نکات شخصی را اضافه کنید که باعث می شود احساس خوبی داشته باشید.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

دکوراسیون اسکاندیناوی به کجا می رود؟

هیچ چیز در دنیای طراحی و دکوراسیون ثابت نیست. دکوراسیون داخلی سنتی اسکاندیناوی در طول سالیان متمادی تکامل یافته است تا تغییرات فرهنگ و سلایق را در خود جای دهد و تعامل با طراحی های دیگر را منعکس کند.

برخی از تغییرات جدیدتر به خوبی در زیبایی شناسی سنتی قرار می گیرند، مانند گنجاندن چرم فرسوده، فانوس های سفید، قفسه های شناور به سبک تخته، هنرهای تک رنگ، راه راه های سیاه و سفید یا ادغام طراحی اسکاندیناوی با سبک های دیگر مانند ژاپنی و طراحی داخلی بوهمیایی که همگی در حال پیشروی برای ورود به این سبک از دکوراسیون داخلی هستند.

سبک دکوراسیون داخلی اسکاندیناوی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دکوراسیون داخلی

نورپردازی در طراحی داخلی

نورپردازی در طراحی داخلی نورپردازی در طراحی داخلی یکی از مهم ترین اِلمان‌های دکوراسیون داخلی یک خانه است که در زیبایی هر چه بهتر طراحی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏