دکوراسیون و بازسازی ساختمان

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

مقدمه

بازسازی و تعمیرات ساختمان، یک کار چالش برانگیز و جدی به حساب می آید. برای بازسازی  ساختمان و رفع مشکلات یک ساختمان باید مراحل مختلفی را طی کنید. شاید بهتر است بگوییم؛ کلیه تغییراتی که برای بهبود استحکام، مقاومت و ظاهر ساختمان انجام می شود، همان بازسازی ساختمان است.

بازسازی یا تعمیرات ساختن با هدف بهبود امنیت و راحتی ساکنین آن ساختمان انجام می شود. این قسمت برای همه ی ما کاملاً روشن است. ممکن است در ابتدا یک مشکل کوچک مانند تَرَک قسمتی از دیوار، نم ایجاد شده در سقف، شکستن کاشی های کف و غیره به وجود آید که به دلیل زمان و دانش ناکافی ساکنین این خرابی ها به مشکلاتی بزرگ تر تبدیل شوند.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

 

تفاوت بازسازی و نوسازی ساختمان

اما باید بدانید بازسازی ساختمان با نوسازی آن تفاوت های بسیاری دارد. زمانی که یک ساختمان کهنه می شود و قسمت هایی از آن دچار ریزش یا تغییر می شوند. افراد متخصص آن را با انجام کارهای تخصصی به حالت اولیه باز می گردانند که به این کار مرمت یا بازسازی گفته می شود. اگر ساختمان شما پایه مقاومی دارد بهتر است از بازسازی استفاده کنید. برای این کار شما نیاز به منابع و هزینه های محدودی نیاز دارید. ساختمان شما با حفظ حالت اولیه، بازسازی می شود. اما گاهی اوقات برخی از قسمت های ساختمان به طور کامل تخریب می شود و دیگر نمی شود آن را بازسازی کرد پس باید از نوسازی استفاده کنیم.

در پروژه نوسازی ساختمان ها ممکن است قسمتی از ساختمان را حذف و یا قسمت جدیدی به آن اضافه کنند که آن ها نیز جزء نوسازی می باشند. تفاوت های بسیار زیادی بین نوسازی و بازسازی وجود دارد. از مهم ترین آن ها می توان به هزینه و مدت زمان لازم برای پروژه اشاره کرد.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

 

 

تغییر دکوراسیون در هنگام بازسازی

گاهی همراه با نوسازی یا بازسازی خیلی از افراد ترجیح می دهند تا تغییرات دکوراسیون را هم اعمال کنند. چون این امر لازمه ایجاد تغییر در ساختار ساختمان می ‌باشد. ممکن است تغییر دکوراسیون ساختمان شامل تغییر کلی در یک ساختمان یا یک اتاق باشد. شما هر قدر دکوراسیون خانه و ساختمان را با دقت و حوصله انتخاب کنید و چیده باشید ممکن است روزی از آن خسته شوید.

تغییر دکوراسیون کار بسیار زمان بر و پر هزینه ای است. به همین دلیل تا زمانی که بودجه ی کافی ندارید و ساختمان شما نیاز به تغییرات ضروری ندارد این کار را انجام ندهید. زمانی که تجهیزات شما به طور کامل از بین می رود باید اقدام به این کار نمایید. برای درک بهتر این موضوع باید بدانید تغییر دکوراسیون، تغییر کامل فضا می باشد. به طوری که ممکن است این محیط بعد از تغییر اصلاً شبیه فضای اولیه نباشد.

اما بهتر است قبل از هر اقدامی، حتماً ارزیابی ها و برنامه ریزی های اولیه را در مورد تغییر دکوراسیون در نظر بگیرید تا بعداً به مشکل نخورید. برای این کار، ابتدا باید به خوبی فکر کنید و ببینید که از چه سبک تغییری خوشتان می آید.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

 

 

نکات مهم در تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون و بازسازی ساختمان چند اصل مهم و مشترک دارند که در ادامه به آن ها می پردازیم:

 

نحوه برآورد هزینه بازسازی ساختمان:

هزینه های بازسازی ساختمان و تغییر دکوراسیون را باید در ابتدای پروژه مشخص کرد. با توجه به بودجه ی مورد نظر برای ادامه ی کار تصمیم گیری شود. این هزینه ها با توجه به تغییراتی که شما مد نظرتان است، تعیین می شوند. در حقیقت مهم ترین مسئله ای که باید در حین بازسازی و تغییر دکوراسیون ساختمان در نظر بگیرید و به آن توجه کنید، میزان بودجه ای است که در اختیار دارید. مشخص است که هرچه تغییرات در فرایند تعمیرات ساختمان بیشتر باشد، هزینه ی بازسازی نیز بیشتر می شود.

 

طراحی برای بازسازی خانه:

بعد از مشخص شدن بودجه ی حدودی بازسازی ساختمان، حالا نوبت به طراحی بخش هایی از خانه یا ساختمان می رسد که نیاز به تعمیرات و بازسازی دارد. در این مرحله شما باید با یک شرکت بازسازی ساختمان قرارداد ببندید. در این مرحله پیمانکار طبق خواسته و نظر شما، طرح های پیشنهادی خود را ارائه می دهد که پس از مشورت با شما و در نظر گرفتن تمام جوانب ممکن، بهترین طرح را انتخاب می کند.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

 

زمان مناسب:

تغییر دکوراسیون و بازسازی ساختمان جز زمان ‌بر ترین کارها می باشند. از همین رو زمانی که قصد انجام این کار را دارید باید به این موضوع توجه کنید که ممکن است این پروژه از چند ماه تا یک سال طول بکشد. زمان برای انجام تغییرات در هر یک از بخش های خانه یا ساختمان ممکن است متفاوت باشد البته مدت زمان انجام پروژه به ایده ها و نوع تغییرات نیز بستگی دارد.

 

گستره پروژه:

عمدتاً پروژه های بازسازی که روی کل ساختمان متمرکز هستند، کل عملکرد ساختمان را تغییر می دهند. یک بازسازی کامل به شما این امکان را می دهد تا فضای خود را به صورت کامل تغییر دهید.

 

تخریب و شروع به عملیات بازسازی ساختمان:

در مرحله ی آخر، قسمت هایی که نیاز به بازسازی و تغییرات داشتند طبق طرح پیشنهادی به طور کامل تخریب می شوند. پس از تخریب و حذف کامل این قسمت ها، عملیات بازسازی ساختمان یا خانه شروع می شود. باید در انتخاب متریال و‌ مواد مصرفی با توجه به بودجه ای که دارید، دقت کافی را به خرج بدهید.

بهتر است بدانید انجام کوچک‌ ترین تغییرات در ظاهر و باطن یک ساختمان نیاز به اطلاعات و آگاهی زیادی دارد. اما هر ساختمانی بعد از گذشت چند سال و استفاده ی ساکنین، به تعمیرات و بازسازی نیاز پیدا می کند. بازسازی ساختمان تنها در دکوراسیون و نمای ساختمان خلاصه نمی شود. گاهی لازم است تا زیرساخت ساختمان تا حدی تغییر کند. گاهی نیاز به ایجاد تغییرات در تعمیرات ساختمان است. اینجا مشخص می شود که برای ایمنی بنا هم که شده است، بازسازی خانه و ساختمان کاری ضروری به حساب می آید.

دکوراسیون و بازسازی ساختمان

 

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی نکات مهم در دکوراسیون و بازسازی ساختمان پرداختیم. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با مجموعه گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا ارتباط برقرار نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های طراحی حیاط

مدل های طراحی حیاط

مدل های طراحی حیاط مدل های طراحی حیاط در طراحی دکوراسیون خانگی با انتخاب سبک مورد پسند صاحب خانه صورت می پذیرد. در ابتدا سبک

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (18) بازسازی خانه (18) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (42) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (11) طراحی غرفه نمایشگاهی (11) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (16) قراردادهای مشارکت در ساخت (7) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏