طراحی ساختمان با مداد

طراحی ساختمان با مداد

طراحی ساختمان با مداد و ترسیم زوایای آن بر روی کاغذ و سنجش احتمالات آن در طراحی ساختمان مزایای بسیاری داشت. این طراحی باعث شد تا محاسبه هزینه‌های دقیق پروژه، بیان مفاهیم سخت به مشتریان در قالبی ساده‌تر، برآورد میزان اجرایی بودن یک پروژه و … امکان‌پذیر گردد.

مسلماً چالش‌های زیادی در مقابل یک معمار برای اجرای پروژه‌های ساختمان‌سازی آن‌هم به‌گونه‌ای بی‌نقص وجود دارد. گذری امن از این مشکلات به مدد طراحی ساختمان امکان‌پذیر است. زیرا این طرح‌ها تا حد زیادی معمار را برای پیش‌بینی و ارزیابی فعالیت‌ها و هزینه‌های پیشرو آماده می‌سازد.

از این ‌جهت است که معماران حرفه‌ای ساختمانی برای طرح‌های سیاه‌قلم طراحان ارزش زیادی قائل بوده اند. آنها را راه گشایی مؤثر به‌ منظور کاهش احتمال اتفاقات ناخواسته می‌دانند.

طراحی با مداد

نکات مهم برای رسیدن به یک طراحی ساختمان با مداد حرفه‌ای

طراحان حرفه‌ای که در پروژه‌های بزرگ شرکت می‌کنند، گاه ناچارند ساعت‌ها و روزها برای ترسیم یک طرح زمان صرف کنند. این امر برای تازه‌واردان به این عرصه خسته‌کننده قلمداد می‌شود. همیشه به دنبال راهی به ‌منظور سبک نمودن این بار سنگین هستند.

طراحی ساختمان با مداد دارای اصول و قواعد خاصی است که عمل نمودن به آنها زحمت کار را کم کرده و بر لذت و شیرینی آن می‌افزاید.

طراحی با مداد

نکته اول: بگذارید مداد خود طرح را ترسیم نماید

هیچ نیازی به فشار دادن مداد بر روی کاغذ در زمان طراحی ندارید. بگذارید مداد با حالتی روان خطوط را بر روی سطح کاغذ ترسیم نماید. به این گونه سریع‌تر به مطلوب خود می‌رسید و مفاصل دست و بازوی شما نیز از قید حرکات اضافه رها می‌شوند. طراح داخلی کار بلد فقط با استفاده از هاشورهای نامنظم و بسیار نرم طرح‌های حیرت‌آوری را پدید می‌آورد.

طراحی با مداد

نکته دوم: خلّاقیت و تلاش مداوم را سرلوحه کار خود قرار دهید

هیچ‌گاه به‌ منظور راضی نمودن مشتریان خلّاقیت‌های درونی خود را سرکوب نسازید. بلکه با ممارست و تمرین بیشتر سعی کنید، تجربه و مهارت‌های درونی خود را ارتقاء بدهید. بدین ترتیب با طرح‌هایی خلّاقانه و نوآورانه مشتریانتان را شگفت‌زده نمایید.

شکوفایی ذهنتان در زمینۀ طراحی ساختمان با مداد مستلزم رویارویی با انواع چالش‌ها و ارتقاء توانایی حل مسئله در شما می‌باشد. بدین ترتیب می‌توانید هر بار بر روی خلّاقیت‌های جدید خود حساب ویژه باز نمایید.طراحی با مداد

نکته سوم: عدم تکیه به یک بافت واحد

بافت‌های یکسان باعث ایجاد طرح‌هایی مشابه شده و جنبه‌های مختلف طرح را پوشش نمی‌دهند. این خطوط متنوع و استفاده از تکنیک‌های مختلف و به کار بردن مدادهای گوناگون در زمان طراحی می‌توانند معماران را برای شکستن طرح‌های یکنواخت یاری رسانند. بافت‌های مختلف قادر هستند، جنبه‌های گوناگون طرح را بهتر نشان دهند. و تجسم پروژه نهایی را بر روی کاغذ راحت‌تر نمایند.طراحی با مداد

نکته چهارم: حجم دادن به طرح

حجم دادن به طرح و ایجاد تصاویر دو یا سه‌ بعدی با انواع بافت‌های نرم و سخت، باعث بالا رفتن کیفیت تصاویر می شود. و امکان تمایز دادن بخش‌های مختلف ساختمان چون دیوارها، پنجره‌ها و … را می‌دهد.

بیان ماهیت اصلی هر قسمت از بنا و انتقال مفهوم آن به صورتی کامل، فقط در سایه خطوطی فراهم می‌شود که بتوانند، تصوری واقعی را از اجسام به‌ کار رفته در ساختمان به تصویر بکشند. برای مثال پنجره‌های شیشه‌ای ماهیتی بسیار متفاوت از دیوارهای سنگی دارند. این موضوع باید به عینه توسط خطوط و سایه‌ها در طرح بازگو شوند.طراحی با مداد

نکته پنجم: استفاده از اصل تقارن 

تقارن یکی از اصول جاری در تمامی بخش‌های مختلف زندگی بشری است که معماری نیز می‌تواند از آن بهره‌مند شود. زیرا از یک ‌طرف خطوط متقارن به زیبایی طرح‌های ساختمانی کمک شایانی می‌کند. از سوی دیگر طراح را فقط نیازمند ترسیم نیمی از طرح می‌نماید. البته خیال‌پردازی و ایجاد طرح‌های خلّاقانه را حتی در زمان ایجاد طرح‌های منطقی متقارن در طراحی ساختمان با مداد، نباید به فراموشی سپرد.

طراحی با مداد

نکته ششم: ارائه کاری در نهایت پاکیزگی

هر اندازه طرحی شگفت‌انگیز و بی‌نقص را ارائه دهید. قسمت‌هایی از برگه شما به علل مختلف کثیف، پاره و یا سیاه شده باشد، نمی‌توان بر کار نهایی مهر تأییدی زد. از این ‌رو چه در زمان طراحی خطوط و چه در حین سایه زدن، مراقب برگه خود بوده تا هرگونه لکه و آسیبی از آن دور باشد.

پاک کردن نادرست یا آغشته بودن دست‌ها به مواد مختلف و … احتمال کثیفی کاغذ را بالا برده و از کیفیت کارتان در انتها می‌کاهد.

طراحی با مداد

نکته هفتم: ترسیم طرح از چند زاویه

برای این که از ایجاد اشتباه در مقیاس‌های اندازه‌گیری و رفع اشکالات احتمالی در زمان اجرای طرح کامل جلوگیری شود. بهتر است از همان ابتدا در طراحی ساختمان با مداد، طرح در زوایای مختلف و از جهت‌های گوناگون مورد بررسی و تنظیم قرار گیرد. تا در نهایت بر اثر اشتباهات ناخواسته، نقشه نهایی دچار نقصان نشود. قبل از تحویل کار به معمار اشتباهات، شناسایی و رفع شوند.

طراحی با مداد

نکته هشتم: حفظ آرامش روحی و روانی در حین کار

هر فعالیتی که با مغز و تخیّلات آدمی در ارتباط باشد که به آرامش به ‌عنوان یک عنصر مهم عمل می کند به‌ منزلۀ نیروی متحرک آن نیازمند است. بدن انسان در برابر تنش‌های روزمره ناتوان بوده و عملکرد بهینه خود را از دست می‌دهد.

حال‌آنکه فعالیت‌های ظریفی چون طراحی بیشتر از این موضوع متأثر می شود. هرگونه اضطراب و نگرانی باعث محدود شدن فعالیت‌های طراح می‌گردد. به ‌گونه‌ای که برخی طراحان ادعا می‌کنند، استرس به طرز عجیبی قوه خلّاقیت آنها را مختل ساخته و فرآیند ذهنی‌شان را برای پدیدآوردن ایده‌های نو ناتوان می‌سازد.

مجهز شدن به فنون مدیریت استرس، انتخاب مکانی عاری از سروصدا و هرج‌ومرج، استراحت کافی و … همگی به‌منظور حفظ آرامش برای مدت طولانی و تقویت عملکرد بهتر، مثمر ثمر هستند.

طراحی با مداد

نکته نهم: اطلاعات خود را در زمینۀ طراحی آپدیت نمایید

هرچه که درگذشته اطلاعات در زمینۀ طراحی ساختمان با مداد آموخته‌اید را باید با علوم و فنون روز و روش‌های جدید آپدیت نمایید. بدین طریق همیشه توانمند بوده زیرا فرصت مناسبی برای ارتقاء دانش و بینش خود نسبت به این حرفه به دست می‌آورید.

آموزش‌های آنلاین که بسیاری از آنها رایگان نیز هستند، اکنون برای علاقه‌مندان در سطح اینترنت وجود دارند. مطالعه آنها علم شمارا ارتقاء داده و به سؤالات متعددتان جوابی منطقی می‌دهد.

البته انواع انجمن‌های معماری نیز در سطح وب یافت می‌شوند. با عضو شدن در آنها می‌توانید با افراد حرفه‌ای ارتباط برقرار کرده و از راه‌حل‌ها و ایده‌های آنها نهایت بهره را ببرید. اعضای این انجمن‌ها برای ارتقاء یکدیگر تلاش نموده بدین ترتیب دائماً با هم در ارتباط هستند.

طراحی با مداد

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی پلان می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساختمان سازی اعم از مدیریت پیمان، طراحی داخلی، مشارکت در ساخت، دکوراسیون داخلی، بازسازی، پارتیشن بندی، غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، برگزاری نمایشگاه مجازی، فروش مبلمان اداری و … فعالیت گسترده ای دارد.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی و ساخت آشپزخانه

طراحی و ساخت آشپزخانه

طراحی و ساخت آشپزخانه طراحی و ساخت آشپزخانه باید در طراحی دکوراسیون آشپزخانه به گونه ای باشد که بدانید قرار است از آشپزخانه چگونه استفاده

ادامه مطلب »

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏