ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت

ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت

ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت و هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد را در این مقاله مورد بررسی و شرح قرار می دهیم. به طور قطع در طول زندگی خود با عبارت هایی همانند مشارکت و ساخت  و … برخورد کرده اید اما اطلاعات کافی و دقیقی را در این باره ندارید. شاید در کنار خود فامیل و یا آشنایی را داشته اید که با استفاده از مشارکت اقداماتی را جهت بازسازی ملک های قدیمی خود انجام داده اند.

در صورتی که شما نیز قصد دارید وارد این حرفه شوید و یا به صورت مشارکتی اقدامات ساخت و ساز را انجام دهید بهتر است از قبل اطلاعات دقیقی را در ارتباط با ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت به دست بیاورید. سپس اقدامات خود را با آگاهی و اطلاعات کامل آغاز کنید تا علاوه بر کسب سود و منفعت از فعالیت خود بدون وجود مشکلات مختلف لذت ببرید.

مشارکت در ساخت

مشارکت در ساخت و ساز

قبل از این که به بررسی ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت بپردازیم. بهتر است یک تعریف کلی در ارتباط با معنای مشارکت در ساخت بپردازیم. تا سایر مفاهیمی را که در ادامه شرح می دهیم، بهتر و کامل تر درک کنید.

به بیان کاملاً ساده و قابل فهم به یک نوع خاصی از قرارداد که یکی از طرفین به عنوان مالک خانه ی قدیمی یا همان کلنگی و طرف دیگر فردی است که وظیفه ی سازندگی سازه مورد نظر را بر عهده دارد، قرارداد مشارکت در ساخت گفته می شود. از مهم ترین مواردی که در چنین قرادادی مشخص می شود می توان به میزان سرمایه ی مورد نظر، دارایی سازنده، ارزیابی ارزش ملک مورد نظر و … اشاره کرد.

در این شراکت ملکی قدیمی که قابلیت استفاده ندارد و یا موقعیت خوبی برای ساخت و ساز دارد، تخریب شده و ساخت و ساز به صورت کاملاً مشارکتی آغاز می شود. از مهم ترین ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت مورد توجه قرار دادن تمامی بند ها و مفاد موجود در قرارداد مورد نظر می باشد.

مشارکت در ساخت

ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت

در این قسمت از مقاله به بررسی ویژگی های شرکت در مشارکت در ساخت می پردازیم. اولین و مهم ترین ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت داشتن تجربه و بررسی مهم ترین بند ها ی موجود در قرارداد می باشد.

مشارکت در ساخت

داشتن مجوز های مورد نیاز جهت ساخت و ساز

برای داشتن یک مشارکت ایده آل و به دست آوردن نتیجه ی مطلوب داشتن مجوز های ضروری از مهم ترین ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت به حساب می آید. برای آغاز به کار کردن در ساخت و ساز یک پروژه نیاز به دریافت مجوز های کاملاً متفاوتی از جمله مجوز از نظام مهندسی، اداره ی ثبت شرکت و … ضروری می باشد.

مشارکت در ساخت

کمک گرفتن از تیم های فنی و مهندسی کاملاً حرفه ای در ساخت و ساز

از دیگر ویژگی های شرکت ساخت و ساز به صورت مشارکتی کمک گرفتن از تیم های فنی و مهندسی کاملاً حرفه ای می باشد. شاید شما از اهمیت و لزوم کمک گرفتن از تیم های فنی مهندسی در ساخت و ساز اطلاعات دقیقی را نداشته باشید. اما بهتر است بدانید برای به دست آوردن نتیجه ی مطلوب باید از مهندسین عمران و معماری، راه و ترابری، نقشه برداری، برق و مکانیک و … کمک گرفته شود تا بهترین نتیجه به دست بیاید.

همراهان گرامی به این نکته نیز توجه داشته باشید که بخش کنترل پروژه نیز اهمیت بسیاری دارد. در تمامی پروژه های ساخت و ساز مشارکتی باید از بخش HSE به صورت کاملاً حرفه ای کمک گرفته شود تا تمامی موارد ایمنی در مراحل ساخت و ساز در سازه ی مورد نظر رعایت شود.مشارکت در ساخت

دارای کادر اداری و حقوقی معتبری باشد

یکی از رایج ترین و اصلی ترین مشکلاتی که در ساخت و ساز، بازسازی و … وجود دارد. و درصد بسیاری از شرکت های ساخت و ساز با آن رو به رو می شوند، مشکلات حقوقی و قانونی مربوط به فعالیت مورد نظر می باشد. امکان به وجود آمدن مشکلات مختلفی حین اجرای پروژه، پس از آن و هنگام دریافت پایان کار وجود دارد.

از مهم ترین ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت و ساز اطلاع داشتن از تمامی موارد اشاره شده و مشکلات قانونی می باشد که بر سر راه پروژه وجود دارد. در صورتی که از یک تیم کاملاً حرفه ای برای برطرف کردن مشکلات و موارد قانونی ایجاد شده، کمک گرفته شود. از صرف یا هدر کردن وقت مورد نیاز جهت ساخت و ساز برای چنین مسائلی جلوگیری می شود.

مشارکت در ساخت

بررسی احتمال کسب موفقیت در پروژه ی مورد نظر و پروژه های قبلی

اگر از تمامی موارد اشاره و شرح داده شده در قسمت های قبل نیز بگذریم از داشتن تجربه ی کافی نمی توان صرف نظر کرد. زیرا از مهم ترین ویژگی های شرکت در مشارکت ساخت و ساز دارا بودن تجربه های درخشان در ساخت و ساز می باشد. یک شرکت باید پروژه های موفقی را در گذشته داشته باشد. و رزومه ای درخشان را به افراد خواستار شرکت در ساخت و ساز مشارکتی ارائه دهد.

همان طور که اطلاع دارید چنین پروژه هایی هنگام فعالیت های عملی با مشکلات حقوقی و چالش های زیادی رو به رو می شوند. و این تیم های کاملاً حرفه ای هستند که می توانند به بهترین حالت ممکن مشکلات و چالش ها را پشت سر بگذارند.

مشارکت در ساخت

چگونگی مشخص کردن درصد ها در ساخت و ساز مشارکتی

در قسمت قبل به طور خلاصه به بررسی ویژگی های شرکت در مشارکت های مختلف ساخت پرداختیم. در این قسمت از مقاله می خواهیم بدانیم درصد ها در این گونه مشارکت چگونه مشخص می شود؟ به بیان کاملاً ساده و قابل فهم درصد ها در این نوع مشارکت ها در قرارداد اولیه به صورت کاملاً روشن بیان می شود.

برای تعیین کردن سود در مشارکت ساخت و ساز از یک فرمول مشخص استفاده می شود. در آن میزان سهم هر فرد را با توجه به قیمت هر متر مربع آپارتمان را مشخص می کنند که به تازگی ساخته شده است.مشارکت در ساخت

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه ساخت و ساز و مشارکت در ساخت هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.   

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی پلان می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.   

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساختمان سازی اعم از مدیریت پیمان، طراحی داخلی، مشارکت در ساخت، دکوراسیون داخلی، بازسازی و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه به صورت حقیقی یا مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

همچنین سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های معماران، طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مهم‌ترین نمایشگاه های چین

مهم‌ترین نمایشگاه های چین

مهم‌ترین نمایشگاه های چین مقدمه راهنمایی برای علاقمندان حضور در صنعت نمایشگاهی: هدف از برگزاری نمایشگاه، معرفی جدیدترین تکنولوژی ها و محصولات به بازارهای جهانی

ادامه مطلب »

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏