سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی

سبک دکوراسیون فرانسوی به طراح های ظریف و عاشق معروف هستند. به همین دلیل دکوراسیون فرانسوی یکی از پر طرفدارترین سبک های دکوراسیون داخلی در جهان است. اما چگونه می توان این دکوراسیون را در اختیار داشت؟ ظرافت توسط فرانسوی ها معنا پیدا کرد. فرانسوی ها که در حال تزئین خانه هایشان باشند، توانایی ذاتی این را دارند که ترکیبی مست کننده از ظرافت و زرق و برق را به راحتی ایجاد کنند.

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی به طرز ماهرانه ای سبک قدیمی را با جدید ترکیب می کنند، به اصول تثبیت شده دکوراسیون وفادار می مانند و همچنان بخش زیبایی از شخصیت صاحب خانه را به این فضا تزریق می کنند.

طراحی فرانسوی جسورانه، پیچیده و شیک است. اما همچنین عجیب و غریب و شخصی است. هیچ دو خانه فرانسوی که بازدید می کنید هرگز شبیه به هم نیستند. یک چشم انداز طراحی مطمئن، کلیدی برای به دست آوردن چنین استعداد اصیلی است.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

 

ویژگی های سبک دکوراسیون فرانسوی

در نگاه اول، ممکن است به نظر برسد که هیچ قاعده ای برای استفاده از ایده های طراحی داخلی فرانسوی وجود ندارد اما کاملاً این طور نیست و بایدها و نبایدهایی وجود دارد. برای مثال:

  • باید از پارچه های ساده و طبیعی مانند کتان و پنبه استفاده کنید.
  • در استفاده از پارچه های پرز، قالب، منگوله، حاشیه و پارچه های گل دار زیاده روی نکنید.
  • اگر می توانید یک دیوار را کامل خالی بگذارید.
  • صندلی زیبای لویی پانزدهم را با موارد مشابه احاطه نکنید و آن را فقط یک بار استفاده کنید. با ست کردن آن با چیزی کامل متضاد مانند یک مبلمان مدرن یا مینیمال آن را متمایز نشان دهید.
  • جسور و غیر متعارف باشید و حاشیه های باروک را با خطوط مدرن جفت کنید.
  • از معرفی یک عنصر دیدنی مانند یک شیء هنری رنگارنگ فوق العاده، یک اثر هنری در مقیاس بزرگ روی دیوار یا یک مبلمان بزرگ برای افزایش فاکتورهای چشمگیر استفاده کنید.
  • برای جذاب تر کردن سقف خانه تان برنامه ریزی کنید. فرانسوی ها فراتر از رنگ صاف و سفید بر روی سقف خانه هایشان استفاده می کنند.
  • هنگام دکوراسیون حتماً اتاق خوابتان را هم تزئین کنید. یک اتاق خواب با طراحی داخلی فرانسوی، فضایی با کلاس را ایجاد می کند که در پایان یک روز پر استرس، استراحت و ریلکس کردن در آن لذت بخش است.
  • چیزی طلایی یا براق به دکوراسیون اضافه کنید.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

 

ظاهر طراحی داخلی مدرن فرانسوی

سبک فرانسوی از زمان تزئینات تجملاتی و پر زرق و برق سلطنتی به طور قابل توجهی تکامل یافته است. پس از انقلاب فرانسه، مردم شروع کردند به پشت کردن به سبک سلطنتی و زیبایی شناسی و نگاهی ساده تر را تنها با تغییر دادن بخش هایی از همان سبک فرانسوی و تاریخچه وارد کردند و طراحی داخلی فرانسوی را پایه گذاری کردند. در اینجا برخی از اصول این دکوراسیون فرانسوی بررسی شده است.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

رنگ

 در مورد رنگ، انتخاب های زیادی برای انعطاف پذیری وجود دارد. اجازه دهید شخصیت شما پالتی را درک کند که انتخاب می کنید.

اگر می خواهید احساس آرامش ایجاد کنید، به سراغ رنگ های خنثی مانند سفید، مایل به سفید، مایل به قهوه ای ، قارچی، خاکستری روشن، آبی یا سبز ملایم بروید.

اگر می خواهید خلق و خوی تان را تقویت کنید، رنگ های تند راه حلی برای شما هستند. آبی طاووسی، سبز زمردی، قرمز و رنگ های دیگر. مشاهده می کنید که هیچ چیزی در طراحی داخلی فرانسوی ممنوع نیست.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

دیوار

اگر می توانید، یک دیوار ویژه با استفاده از الگوهای متمایز فرانسوی طراحی کنید. اینجاست که می توانید طراحی فرانسوی را با دوران قدیمی تر ترکیب کنید. هیچ چیز به اندازه یک الگوی نمادین فلور دی لوییز نماینده فرهنگ فرانسه نیست.

می توانید با انتخاب کاغذ دیواری با طرح های باروک یا روکوکو به تاریخ دکوراسیون سلطنتی فرانسه اشاره کنید. برای ظاهری خاص تر، می توانید طراحی Toile de Jouy را اضافه کنید که صحنه های تاریک را در پس زمینه ای روشن نشان می دهد. همچنین الگوهای داماس همیشه یک شرط مطمئن هستند زیرا در کنار سنتی بودن، معاصر به نظر می رسند.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

دکور

به دنبال حداقل یک یا دو تکه مبلمان قدیمی یا عتیقه باشید که به شما کمک می کند بین کلاسیک و مدرنیته تعادل ایجاد کنید. انتخاب پارچه نیز به شما امکان انعطاف پذیری زیادی می دهد. می توانید با پارچه های پنبه ای ارگانیک و کتانی با طرح های ظریف برای اثاثیه یا لوازم داخلی استفاده کنید یا بر عکس، از پارچه های مجللی مانند مخمل، بروکاد، ابریشم و توری استفاده کنید. باز هم این سلیقه و شخصیت شماست که در این طراحی نفوذ می کند.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

نورپردازی

اگر به ایجاد فضای دراماتیک تمایل دارید، یک لوستر همیشه یک نقطه کانونی عالی است. مجموعه ای از طرح ها برای انتخابتان وجود دارد، برخی کلاسیک تر و برخی دیگر مدرن تر هستند. دیوارکوب ها عموماً دارای لبه های ابریشمی با حاشیه ها، مهره ها، کریستال ها یا حتی پرهایی در اطراف لبه پایین هستند.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

قدیم و جدید را با هم ترکیب کنید

یک خانواده معمولی فرانسوی به طور کلی دارای برخی از اشیاء هنری خیره کننده قدیمی هستند که حتی در اتاقی مدرن به یک چشم انداز تاریخی بدل می شوند. اگر چیزی شبیه به آن را در دسترس ندارید، از دکوری هایی استفاده کنید که قدیمی به نظر می رسند. ترکیب طرح های قدیمی با جدید یک ترفند طراحی فرانسوی اصیل است.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

آثار باستانی فرانسوی را به نمایش بگذارید

نیازی به افراط نیست اما داشتن حتی یک اثر باستانی زیبای فرانسوی، هر اتاقی را که به این سبک تزئین انجام می شود، کاملاً متحول می کند.

منحنی های زیبای بوفه ای به سبک لویی پانزدهم، زرق و برق آینه ای از چوب طلایی یا جذابیت هنرمندانه یک ملیله قدیمی را تصور کنید.

اگر عتیقه های اصیل قدیمی برایتان گران به نظر می رسد، به دنبال مدل های مشابه ارزان تر یا مدل های دیگری باشید که در سایت های حراجی به فروش می رسد.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

پنجره ها

پرده هایی که از کف تا سقف کشیده شده اند به هر اتاقی حال و هوای کلاسیک می بخشد و فرانسوی ها دوست دارند از این ترفند طراحی استفاده کنند. همچنین این طراحی چشم را فریب می دهد و باعث می شود پنجره بسیار بزرگ تر از چیزی هست که واقعاً نشان داده شود و همچنین فضا هم بزرگ تر به نظر برسد.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

کفپوش

فرانسوی ها کفپوش هایی را ترجیح می دهند که با مواد طبیعی مانند چوب سخت، سنگ و تخته سنگ طراحی شده اند. اما آنها همچنین دوست دارند با استفاده از فرش هایی که سنتی یا معاصر هستند، بخشی از خانه خود را تزئین کنند. البته این موضوع کاملاً بسته به سلیقه شما است.

سبک دکوراسیون فرانسوی

 

 

سخن پایانی

سبک دکوراسیون داخلی فرانسوی به خوبی در دسترس همه افراد است و تقریباً با هر بودجه ای می توانید آن را برای خانه خود لحاظ کنید. این سبک به شما اجازه می دهد تا به شخصیت خود اجازه دهید دکوراسیون را شکل دهد و همچنین اتاقی با جذابیت کلاسیک فرانسوی ایجاد کنید.

سبک دکوراسیون فرانسوی 

از طریق شماره های تماس و  اینستاگرام آرکا می توانید با ما در تعامل باشید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی

کمد دیواری ریلی مقدمه کمد دیواری ریلی در دکوراسیون داخلی یک مدل شیک و امروزی است که ظاهر ساده‌تر و مدرن‌تری نسبت به نمونه‌های قدیمی

ادامه مطلب »
بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان

بازسازی نمای ساختمان پیش گفتار نما در واقع همان حکم صورت ساختمان را دارد. نمای ساختمان تا حدی مهم است که نمادی از موقعیت اقتصادی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏