تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

یکی از شرایطی که امروزه همه‌ی افراد جامعه با آن درگیرند، بحث بیماری کروناست. این بیماری به دلیل مسری بودن و احتمال زیاد انتقال آن در بین افراد، جوی خاص را در جامعه ایجاد کرده است. تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری نظیر بخش‌های دیگر جامعه و اماکن مختلف کاملاً پیداست.

در این مدت اگر به ادارات و دفاتر کار مراجعه کنید خواهید دید که چگونه برای ایجاد فاصله‌گذاری اجتماعی و مواردی از این دست، ابداعاتی طرح کرده‌اند. در این مقاله قصد داریم تا با توجه به شرایط موجود، توصیه‌هایی را برای رفع این مشکل ارائه دهیم.

چگونگی تاثیر شرایط بر دکوراسیون اداری

شما برای آن‌که شرکت یا محل کارتان از کیفیت ظاهری و کارآریی بیشتری برخوردار باشد، اقدام به طراحی دکوراسیون بر پایه‌ی اصول مختلفی کرده‌اید. همچنین ممکن است هم‌اکنون در حال طراحی دکوراسیون باشید. حال با یک شرایط خاص مواجهید و شکل فیزیکی و ساختار دکوراسیون مورد نظرتان پاسخ‌گوی دغدغه‌های فعلی‌تان نیست. چه باید بکنید؟

این امر کاملاً غیرمنطقی‌ست که شما برای سازگار کردن دکوراسیون خود با شرایط کرونا و وجود این بیماری همه‌گیر، آن را به‌طور کامل تغییر دهید. همچنین از نظر اقتصادی به‌صرفه نیست که یک طراحی دکوراسیون اداری مناسب برای این شرایط انجام دهید. اما آیا این صحیح است؟

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

این مسئله بستگی به نگرش شما و همچنین شرایط پیش رو دارد. این‌که این اپیدمی چه مدت به طول خواهد انجامید و چه زمانی شما از برطرف شدن آن مطمئن خواهید شد مهم است. اما اگر شما دفتری دارید که هر یک تا دو سال یک بار اقدام به تغییر دکوراسیون اداری آن می‌کنید، بهتر است دکوراسیون اداری خود را بر پایه‌ی اصولی نظیر فاصله‌گذاری اجتماعی، کمترین تماس افراد با یکدیگر و … طراحی کنید. چرا که به راحتی بعد از سپری شدن این بازه‌ی زمانی می‌توانید در دکوراسیون بعدی خود تغییرات مورد نظر را لحاظ کنید.

اگر هم قصد ندارید تا دکوراسیونی را از پایه به این منظور طراحی کنید، می‌توانید با تغییراتی جزئی به شرایطی مطلوب برای اوضاع فعلی دست پیدا کنید. اما دلیل این همه تاکید بر این موضوع چیست؟

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

لزوم حفظ سلامت مراجعین و کارکنان

اگر سری به دیگر مقالات موجود در سایت بزنید، می‌بینید که چطور ما بر تلاش برای حفظ سلامت مشتریان و کارمندان تاکید می‌کنیم. این‌که کارمندان‌تان در محیط آرام و استاندارد فعالیت کنند تا هم از نظر جسمی و هم از نگاه روحی سلامت‌شان حفظ شود بسیار مهم است. این مسئله در خصوص مراجعین و مشتریان نیز صدق می‌کند.

اما در شرایط فعلی اوضاع کمی پیچیده‌تر شده است و شما برای رسیدن به این منظور نیاز به صرف زمان و انرژی بیشتری دارید. از طرفی به کار بردن تمهیدات و راه‌حل‌هایی برای ایجاد اطمینان خاطر در مشتریان بسیار حیاتی و ضروری‌ست. چرا که رعایت این مسئله خود می‌تواند سبب جذب مشتری و عدم رعایت آن باعث کاهش چشم‌گیر مراجعات‌تان شود.

دلیل این امر بسیار واضح است. مشتریان فاکتورهای مختلفی را برای انتخاب یک شرکت یا دفتر در ذهن دارند. نحوه‌ی ارائه‌ی خدمات، برخورد کارمندان، آرامش محیط، پاسخ‌گویی و … از جمله‌ی این موارد هستند. اما این‌ها برای زمانی‌ست که شرایط نرمال است. در حال حاضر شاید اولویت اغلب مشتریان این باشد که شما چه اندازه به سلامت و جان آن‌ها اهمیت می‌دهید و بقیه‌ی موارد در رده‌های بعدی قرار می‌گیرند.

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

چگونگی تاثیر کرونا بر دکوراسیون اداری

در ادامه قصد داریم برخی از تاثیراتی را که کرونا بر دکوراسیون اداری دارد بررسی کنیم. در حقیقت می‌خواهیم روش‌هایی را معرفی کنیم که توجه به آن‌ها از ضرورت بالایی برخوردار است.

شما برای حفظ سلامت و آسایش روانی کارکنان و همچنین مراجعین خود می‌توانید این اقدامات را در دستور کار خود قرار دهید.

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

ایجاد فاصله بین کارکنان (تعبیه‌ی فضای مجرا برای هر کارمند)

اگر با انواع دکوراسیون اداری آشنا باشید، خواهید دانست که در برخی از این دکوراسیون‌ها شاهد فضاهای کار تیمی و دسته‌جمعی هستیم. البته این مسئله بسته به فضای کاری شرکت، نوع فعالیت و … متغیر است.

یکی از اصول بسیار مهم در پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، رعایت فاصله‌ی مناسب بین افراد است. برای همین منظور بهتر است تلاش کنید تا برای کارمندان‌تان فضای کاری مجزا ایجاد کنید. این مسئله به کمک پارتیشن‌بندی اداری امکان‌پذیر است.

اگر فضای محل کارتان بزرگ است می‌توانید کارمندان را در اتاق‌های مختلف جای‌گذاری کنید. برای مثال ممکن است پیش از این برخی اتاق‌ها را برای کارهای غیرضروری در نظر گرفته باشید. در چنین شرایطی می‌توانید کارمندانی را که در یک اتاق هستند با تغییر کاربری اتاق‌های دیگر از یکدیگر جدا کنید. این مسئله باعث می‌شود که تعداد ارباب رجوع کمتری نیز به طور همزمان در یک اتاق حضور داشته باشند.

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

جایگاه منشی، خط مقدم اداره

یکی از محل‌هایی که بیشترین رفت و آمد در آن انجام می‌شود ریسپشن است. به همین دلیل منشی در معرض بیشترین برخورد و تعامل با مراجعین قرار دارد. برای همین بهتر است برای این بخش فکر ویژه‌ای کنید.

یکی از روش‌هایی که می‌توانید از آن برای محل قرارگیری کارمندان نیز استفاده کنید، شیشه‌ی کانتر یا گیشه می‌باشد. این شیشه که در آن سوارخ‌ها یا دریچه‌ای برای تبادل مدارک و صدا تعبیه شده است راه مناسبی برای رساندن تماس به حداقل است.

عرض میز منشی می‌تواند بسیار مهم باشد. نوع کانتری که استفاده می‌کنید و … نیز از جمله موارد تاثیرگذار در این زمینه هستند.

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

ارباب رجوع و فاصله‌گذاری اجتماعی

برای محلی که مشتریان در کنار یکدیگر منتظر نوبت خود هستند یک فکر اساسی کنید. معمولاً در ادارت مشتریان را به نشستن با فاصله‌ی یک صندلی دعوت می‌کنند. به این ترتیب که به صورت یکی در میان، هر یک از صندلی‌ها را با برچسب و یا تابلو اشغال می‌کنند.

همچنین برای مواردی که نیاز به ایجاد صف است، از شکل‌هایی بر روی زمین استفاده می‌شود. البته تا جایی که می‌توانید ایجاد صف را با سیستم شماره‌دهی جایگزین کنید.

تاثیر کرونا در دکوراسیون اداری 

اگر محل کارتان شلوغ است (ایده‌هایی برای کاهش تراکم جمعیت)

اگر دفتری پر رفت‌وآمد دارید بهتر است ایده‌هایی نو برای حفظ سلامت خود و مشتریان در نظر بگیرید. سعی کنید به کارهایی را که ممکن است، از دور رسیدگی کنید. هماهنگی‌ای ایجاد کنید تا مشتریان در ساعات خاصی به محل آمده و کارشان را پیگیری کرده و به انجام برسانند.

طرح‌هایی نظیر زوج و فرد و … برای کارهای مختلف در نظر بگیرید. این موارد نیز جدا از نوع دکوراسیون به شما کمک می‌کنند تا فعالیت خود را با خاطر آسوده‌تری ادامه دهید.

 

 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس

طراحی سالن کنفرانس قطعا سالن کنفرانس از مهم ترین قسمت های یک ساختمان اداری میباشند و در طراحی اداری نقش بسزایی دارند. چرا که اکثر جلسات

ادامه مطلب »
مدل های پارتیشن اداری

مدل های پارتیشن اداری

مدل های پارتیشن اداری مدل های پارتیشن اداری علاوه بر این که به زیبایی و جذابیت دکوراسیون اداری می افزاید کاربردها و مزایای فراوانی دارد.

ادامه مطلب »
غرفه سازی در عربستان سعودی

غرفه سازی نمایشگاه

غرفه سازی نمایشگاه مقدمه غرفه سازی و نمایشگاه‌های تجاری، بازده سرمایه‌گذاری فوق العاده‌ای را ارائه می‌دهند. زیرا نمی‌توانید اطلاعات ارزشمندی را جایگزین کنید که مستقیماً

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏