غرفه چوبی

غرفه چوبی

غرفه چوبی یکی از وسایل کاربردی در طراحی سالن ها و نمایشگاه ها است. طراحان به صورت دائم یا موقت از آن ها در غرفه سازی بسیار استفاده می کنند. به دلیل تنوع زیاد در طرح ها و رنگ های غرفه های چوبی، طراحان می توانند از آن ها برای ایجاد یک معماری مدرن، شیک و زیبا بهره بگیرند. نصب آن ها هم به راحتی صورت می گیرد. در این مقاله قصد داریم ویژگی ها و مزایای استفاده این نوع غرفه ها را برای شما بیان کنیم، در ادامه با ما همراه باشید.

غرفه نمایشگاهی

جایگاه غرفه چوبی در دکوراسیون داخلی

از زمان های بسیار دور تا الان معماران و طراحان همواره به دنبال ساخت و طراحی فضایی زیبا برای بناهای گوناگون بوده اند. برای این کار از ابزارهای مختلف بهره گرفته اند. در هر دوره زمانی شما می توانید ویژگی های خاص معماری مربوط به آن زمان را در بناها و ساختمان های همان دوره مشاهده کنید.

در حال حاضر در معماری نوین پیشرفت های بسیار چشمگیری در سبک معماری به وجود آمده است. معماری نوین ترکیبی از هنر، استحکام و نوآوری است. غرفه چوبی یکی از جدیدترین ابزار در سبک معماری نوین به شمار می آید که استفاده های متعددی دارند. طراحی غرفه نمایشگاهی بسیار زیبا و بی نظیری که در این غرفه ها وجود دارند به معماران و طراحان این امکان را می دهد تا بتوانند به راحتی فضایی شیک و مدرن به سبک امروزی در دکوراسیون داخلی خلق کنند.

غرفه نمایشگاهی

کاربرد چوب در غرفه سازی 

استفاده از چوب در ساخت غرفه نمایشگاهی متداول تر از دیگر مواد سازنده است که با آن می توان بسیاری از اجزا غرفه را به خوبی ساخت. البته استقبال مشتریان ازمواد طبیعی مانند چوب در دکوراسیون داخلی و معماری نوین در روند افزایشی استفاده از چوب در ساخت غرفه ها بی تأثیر نیست.

طیف های رنگی مختلف چوب به عنوان متریال سازنده غرفه چوبی و بافت های خاصی در چوب وجود دارند. نه تنها در ساخت غرفه ها بلکه در تمام مواردی که در دکوراسیون داخلی از چوب ساخته می شوند، باعث ایجاد طرح های فوق العاده در سبک معماری مدرن شده است. این ویژگی خاص محصولات چوبی جایگاه چوب را در معماری نوین و دکوراسیون داخلی به خوبی تثبیت کرده است.

 

قیمت غرفه سازی چوبی

لیست قیمت غرفه سازی چوبی به تکفیک متراژ

لیست قیمت غرفه سازی چوبی برای سال 1402 به شرح زیر میباشد :

  • متراژ 10 تا 30 متر = 40.000.000 ریال
  • متراژ 30 تا 50 متر = 30.000.000 تا 40.000.000 ریال
  • متراژ 50 تا 100 متر = 28.000.000 تا 35.000.000 ریال
  • متراژ 100 متر به بالا = 16.000.000 تا 30.000.000 ریال 

 

برای اطلاعات بیشتر با شمارهای زیر تماس حاص فرمایید : 

021-44221595
021-44272084
09120242822

 

غرفه نمایشگاهی

موارد کاربرد غرفه چوبی در سبک مدرن دکوراسیون داخلی

بدون شک تا به حال در نمایشگاه های امروزی شاهد کاربرد غرفه های چوبی در برگزاری نمایشگاه بوده اید. اما استفاده از غرفه ها تنها محدود به نمایشگاه ها نیست و طراحان داخلی ساختمان در سبک جدید معماری از غرفه ها در ابعاد گوناگون در دکوراسیون داخلی بسیار بهره می گیرند. در نمایشگاه ها اغلب به طور موقت از غرفه های چوبی استفاده می کنند. اما به صورت دائم هم از آن ها می توان در ایجاد فضاهای شیک و مدرن در دکوراسیون داخلی بهره گرفت.

به دلیل ابعاد گوناگونی که در ساخت و طراحی غرفه ها وجود دارد. می توان از آن ها برای پر کردن فضاهای خالی در محل های عمومی شهری مانند پارک ها هم استفاده خلاقانه ای کرد. نمایی که غرفه چوبی به دکوراسیون محل مورد نظر می دهد در بسیاری از موارد با استقبال خوبی از سوی بازدیدکنندگان رو به رو می شود. سبب بکارگیری بیشتر غرفه ها در فضاهای عمومی شده است.

در برخی موارد طراحان برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی خاص در محیط های اداری و تجاری ممکن است از غرفه های چوبی برای پارتیشن بندی فضا استفاده کنند. معمولا این گونه از طراحی ها سبک های منحصر به فرد و بی نظیری را در دکوراسیون های داخلی به وجود می آورند. هنر و توانایی طراح را در استفاده از المان های چوبی در دکوراسیون های داخلی ساختمان به تصویر می کشاند.

غرفه نمایشگاهی

انواع چوب در ساخت غرفه

همان طور که می دانید استفاده از چوب در ساخت غرفه ها بسیار بیشتر از سایر مواد است. چوب ها سه نوع چوب نئوپان، ام دی اف و ترموود (چوب طبیعی) دسته بندی می شوند. غرفه چوبی که در نمایشگاه ها به وفور از آن ها استفاده می شود، از جنس نئوپان است. نئوپان صفحات چوبی است که از ضایعات و ریزه های چوب تشکیل شده اند. این مواد طی چند مرحله فشرده شده و به شکل صفحات چوبی در می آیند. ارزان بودن قیمت نئوپان و قابلیت شکل پذیری خوب آن باعث شده که از آن  برای ساخت غرفه نمایشگاهی ارزان با قیمت مناسب بسیار بهره بگیرند. بیشتر غرفه هایی که در نمایشگاه ها به صورت گسترده بکار می روند از جنس نئوپان هستند.

غرفه نمایشگاهی

استفاده از ام دی اف در ساخت غرفه

ام دی اف صفحات چوبی است که به شکل فیبر بوده و از محصولات چوبی نرم و سخت همراه با ترکیب رزین و موم تشکیل و ساخته می شوند. غرفه های چوبی که مواد سازنده آن ها ام دی اف است. ویژگی هایی چون استحکام و مقاومت بالا در برابر خش و ضربه دارند. همچنین تنوع بیشتر در روکش ها و زیبایی رنگ آن ها، طراحی ظریفت تر و قیمت به مراتب مناسب تر از چوب هستند.

غرفه چوبی که با ترموود (چوب طبیعی) ساخته می شود، دارای بهترین کیفیت در میان انواع غرفه ها هستند. غرفه هایی که با چوب طبیعی ساخته می شوند. ویژگی هایی مانند زیباترین طرح ها، وزن کم اما با مقاومت بسیار زیاد، عایق صدا و حرارت، نگهداری آسان و قابل شستشو بودن را دارند. غرفه هایی که به صورت دائم در دکوراسیون داخلی استفاده می شوند معمولاً از چوب طبیعی هستند. همچنین طیف رنگی گسترده ایی که در چوب های طبیعی وجود دارد به طراحان اجازه می دهد تا بتوانند در تم های بسیار گوناگون و سبک های مختلف دکوراسیون داخلی از آن بهره بگیرند.

غرفه نمایشگاهی نتیجه گیری

در این مقاله یاد گرفتیم که در سبک های جدید دکوراسیون داخلی ساختمان ها و همچنین برای پارتیشن بندی فضاهای عمومی مانند نمایشگاه ها از غرفه چوبی بسیار استفاده می شود. به کار بردن غرفه های چوبی از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. ساخت و نصب آن ها در زمان کوتاهی انجام می شود. پس اگر به دنبال طراحی خاص، زیبا، راحت و مدرن هستید می توانید از انواع غرفه های چوبی به خوبی استفاده کنید.  

غرفه نمایشگاهی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا برخوردار از سال ها تجربه در زمینه غرفه از پیش ساخته، غرفه سازی، طراحی غرفه نمایشگاهی، اجاره غرفه و اجاره تجهیزات نمایشگاهی می باشد. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی سبک مورد نظر می نماید. زمانی که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد، اقدامات بعدی و مورد لزوم را با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آورد. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش صندلی، میز و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

سایر فعالیت های گروه معماری آرکا

همچنین شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، مشارکت در ساخت، بازسازی، پارتیشن بندی، فروش مبلمان اداری، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری ایونت، مراسم اداری، سمینار، همایش و … فعالیت گسترده ای دارد. در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میّسر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

خطرات بازسازی

خطرات بازسازی ساختمان

خطرات بازسازی ساختمان خطرات بازسازی ساختمان به بیان کاملاً ساده و قابل فهم یک مجموعه از فعالیت های بازسازی ساختمان می باشد. با انجام دادن

ادامه مطلب »
طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ

طراحی داخلی کافی شاپ طراحی داخلی کافی شاپ نقش مهمی در ارائه تجربه مهمان ایفا می کند. نسل امروزه به خوبی می داند که تجربه

ادامه مطلب »

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏