مصاحبه با مدیرعامل شرکت آرکا

مصاحبه با مدیرعامل شرکت آرکا جناب مهندس رضا اسلامی

روز جمعه یعنی ششم تیر فرصتی دست داد تا با مدیرعامل موفق شرکت آرکا جناب مهندس رضا اسلامی یک گپ و گفت کوتاهی داشته باشیم. شما عزیزان را به خواندن این مصاحبه جذاب وخواندنی دعوت میکنم :

 

مصاحبه با مدیرعامل شرکت آرکا

جناب مهندس رضا اسلامی ضمن معرفی خودتان لطفا مختصری از تجربیات و سوابق خود بیان کنید؟

رضا اسلامی هستم عضو هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آرکا، متولد 25 آبان سال 1357

از سن نوجوانی کارکردن را آغاز کرده ام و حدود 23 سال است که در زمینه ی دکوراسیون داخلی و بازسازی فعالیت می کنم و حدودا از 10 سال پیش شروع به انجام پروژه های ساخت و ساز به صورت مدیریت پیمانی کرده ام. تحصیلاتم نیز در زمینه ی معماری می باشد

لطفا مقداری در مورد شرکت آرکا بفرمایید و آن را معرفی نمایید؟

گروه معماری و طراحی دکوراسیون  آرکا  با تکیه بر مهارت های مهندسی تیم خود حدود یک دهه می باشد که شروع به فعالیت نموده و بعنوان یک شرکت متخصص و با تجربه و با استفاده از متدهای روز دنیای هنر، بنای شما را از واقعیت دور ساخته و به رویا نزدیک می‌کند.

ما در آرکا در زمینه هایی اعم از ساخت و مشارکت، طراحی و نظارت، بازسازی و دکوراسیون داخلی، طراحی و غرفه سازی و … فعالیت می کنیم.

هدف و انگیزه تان از تاسیس شرکت آرکا چه بود؟ 

همانطور که بالا تر نیز اشاره کردم، هدفمان از تاسیس شرکت آرکا فراهم کردن محیط کار و زندگی شیک و به روز، به همراه استانداردهای جهانی برای مردمان ایران زمینم بود و است و قصد داریم رویاهای هم وطنانم را به واقعیت تبدیل کنیم  و در این راستا افراد متخصص، ایده پرداز و با تجربه در این زمینه را در مجموعه ارکا گرد هم آورده ایم تا در بهترین مسیر و با تکیه بر اصول و مبانی مهندسی، معماری و بکارگیری استاندارد های جهانی خدمتی به هم وطنانم کرده باشیم..

شرح مختصری از زمینه فعالیت شرکت را بفرمایید؟

شرکت آرکا مجموعه ای کامل از فعالیت هایی و خدمات را به شرح ذیل انجام میدهد:

ساخت و مشارکت

ایجاد طرحی زیبا و به سلیقه مشتری و پس از اجرا و پیاده سازی اصولی ساخت بنا از مهم ترین وظایف مجری ساخت است.

طراحی و نظارت پروژه ها

مهم ترین اصل بعد از طراحی حرفه ای نظارت بر اجرای دقیق و اصولی طرح پروژه میباشد.

طراحی دکوراسیون

طراحی دکوراسیون برای محیط های اداری ، تجاری و مسکونی تخصص تیم معماری آرکا میباشد.

بازسازی بنا

بازسازی اصولی و حرفه ای با ایجاد رضایت مشتری و با حداقل هزینه ها به سبک مدرن از جمله اهداف آرکا است.

مدیریت پیمان پروژه ها

مدیریت پیمان یکی از مهم ترین اصول در ساخت ساز می باشد چرا که در زمان و هزینه ها بسیار تاثیرگذار است.

غرفه سازی

داشتن یک غرفه زیبا میتواند افزایش چشمگیر مشتریانتان را به همراه بیاورد.

از نظر شما مهمترین ویژگی شاخص شرکت آرکا چیست؟

در خصوص شاخص ترین ویژگی آرکا این را میتوان گفت که هنر آرکا خلق طرح و زيبايى در رويا و انطباق آن با سلايق شماست و تخصص ما اجراى همان روياها در محيط و فضاى ساختمان است.

شعار شما درباره شرکت آرکا چیست؟ 

هر ایرانی مستحق شیک زندگی کردن و در محیط شیک کار کردن است و فراهم کردن این محیط وظیفه و مسئولیت مجموعه ما (شرکت آرکا) می باشد.

برتری شما نسبت به سایر شرکتهای معماری شامل چه مواردی می شود؟

در زمینه ی دکوراسیون داخلی، باز سازی، ساخت و ساز به صورت انبوه و جزئی، غرفه سازی و …. شرکت های بسیاری داریم و هر کدام به صورت جداگانه هر کدام از این فعالیت ها را انجام می دهند و شاخص های خاص خود را دارند و بر اساس اهدافشان در حرکت می باشد اما وجه تمایز آرکا با دیگر شرکت ها این می باشد که آرکا تمام فعالیت های این حوزه را به صورت کامل در بر دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن با کیفیت ترین کار را برای مشتریانش انجام می دهد و تمام تلاشمان بر این است که مشتریان رضایت کامل و خاطره ی خوب با آرکا داشته باشند.

آیا فعالیت شما فقط مربوط به محدوده تهران می باشد یا درسطح کشور هم فعالیت دارید؟

خیر فقط مربوط به تهران نیست و در سطح کشور فعالیت و حتی خارج از کشور فعالیت خود را گسترش داده ایم.

چند نمونه از فعالیتهایی که در سطح کشور صورت گرفته است را نام می برید؟

پروژه های مختلفی در سطح کشور، از شمال تا جنوب، از غر ب تا شرق در شهر های مختلف مانند مازندران، بندر عباس، مشهد، اصفهان و … داشته ایم، یکی از پروژه های که در حال حاضر در دست انجام می باشد پروژه ی هلدینگ پتروشیمی است که در اکثر شهر ها دفاتر خود را دارد و تماما به صورت مدیریت پیمان توسط تیم آرکا صورت می پذیرد.

آیا شرکت آرکا در عرصه بین المللی هم فعالیت دارد؟

بله در زمینه غرفه سازی و نمایشگاه های بین الملی ورود کرده ایم.

تا چه حد میزان رضایت مشتری برای شرکت آرکا حائز اهمیت است؟

جلب رضایت مشتری مهمترین کار آرکا می باشد. ما در مجموعه ی آرکا بر این باوریم که مشتریان ما از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و خاص هستند پس به صورت خاص با آنها در ارتباط هستیم و نظراتشان برایمان اهمیت بسزایی دارد.

چگونه وفاداری مشتریان خود را حفظ می کنید؟

ما در شرکت آرکا، به خواسته ی مشتریانمان گوش می دهیم و بر اساس نیاز و درخواستشان و با رفتار حرفه ای که در تیم آرکا وجود دارد کار را پیش می بریم، کیفیت، مسئولیت پذیری و خوش قولی رمز موفقیت آرکا در وفاداری مشتریانش می باشد

به عنوان مدیرعامل آرکا علت موفقیت این شرکت را در  چه مواردی می بینید؟

داشتن تیم و پرسنل بسیار با تجربه در زمینه های فعالیت شرکت تاثیر گذار ترین مورد در موفقیت و پیشبرد اهداف آرکا بوده است. ما افراد متخصصی در تیم خود داریم که حدود 30 سال سابقه ی فعالیت در زمینه ی ساخت و ساز و معماری دارند و همچنین یک تیم طراحی جوان و مجرب با ذهن هایی ایده پرداز و خلاق در کنار خود داریم که با مدیریت صحیح و با متد روز دنیا به موفقیت های خود دست پیدا کرده ایم و می کنیم.

بازار ساخت و ساز را چگونه ارزیابی می کنید؟

با توجه به بالا رفتن قیمت مصالح و ساخت و ساز، در سال های آینده مردم بیشتر تمایل به بازسازی و Renew  کردن خواهند داشت. بازار ساخت و ساز همیشه مشتریان خود را خواهد داشت و هیچ زمانی متوقف نمی شود. با توجه به اوضاع کشور نوسانات زیادی دارد اما متوقف نمی شود.

اگر فردی قصد فعالیت در این حوزه داشته باشد, شما این کار را پیشنهاد می کنید؟

 با توجه به علاقه ای که شخصا به این حوزه دارم اگر در فردی این توانایی را ببینم حتما پیشنهاد خواهم کرد و حتما در جهت پیشرفتش هر راهنمایی و کمکی از دستم بر آید با کمال میل انجام خواهم داد.

به طور کلی وضعیت فعلی و آینده شرکت را چگونه می بینید؟

 با توجه به اینکه ما در آرکا افراد متخصص، مجرب با سوابق و سنین مختلف را گرد هم آورده ایم و در واقع تجربه، خلاقیت و نوآوری را به هم متصل کرده ایم همیشه پیشرو و موفق هستیم و خواهیم بود و در آرکا ما بر این باوریم که هیچ مورد و هیچ مشکلی جلودار پیشرفت و موفقیت ما نخواهد شد.

کسانی که در این زمینه فعالیت دارند با چه مشکلاتی رو به رو هستند؟

 خوب قطعا با توجه به اوضاع کشور و تحریم ها، اشخاص و شرکت هایی که در این زمینه فعالیت دارند با مشکلات بسیاری اعم از دسترسی سخت به مصالح و متریال با کیفیت مناسب، گرفتن مجوز ها، منابع ناکافی و نوسان قیمت روبه رو هستند.

قوانین ساخت و ساز در تهران

فکر می کنید در حال حاضر دولت با چه برنامه ریزی و اقداماتی می تواند به این صنعت کمک کند؟

با توجه به سرمایه گذاری بخش خصوصی و نقدینگی بسیار در این حوزه، این صنعت مسیر خودش را پیدا کرده و خیلی وابسته به دولت نمی باشد. البته که برنامه های دولت و تصمیم گیری ها در سطح کلان کشور از نظر اقتصادی بی تاثیر نیست.

تعریف شما از موفقیت چیست؟

وقتی در مورد موفقیت از اکثر مردم پرسیده می شود اکثرا به حساب بانکی میلیاردی و شهرت اشاره می کنند اما از نظر من موفقیت میزان خوشحال بودن ما در زندگیمان می باشد. من هر چقدر خوشحال تر از شرایط حالم باشم موفق ترین آدم هستم.

زندگی کوتاه تر از این هست که موفقیت را فقط از میزان حساب بانکیمان بسنجیم.

آیا شما در حوزه فعالیت تان از نوآوری هم استفاده می کنید؟

در حوزه ی فعالیت ما اگر نوآوری نباشد باید تعجب کرد. نوآوری و خلاقیت از مهمترین پارامترهای کار ما هستند.

 و سعیمان بر این است که فعالیتمان را در بستر فن آوری و اطلاعات نیز به روز نگهداریم که امروزه بسیار تاثیر گذار در تمامی حوزه های فعالیتی می باشد.

شما کدام را ترجیح می دهید سهم کوچک از یک بازار بزرگ یا سهم بزرگ از یک بازار کوچک؟

ترجیح من کل بازار می باشد.

 

تا چه میزان به کار تیمی علاقه و اعتقاد دارید؟

 کاملا معتقد هستم کار باید به صورت تیمی انجام شود و نیروی انسانی و تشکیل تیم به شکل صحیح همیشه تاثیر مثبت در روند فعالیت آرکا داشته و دارد.

چه مسئله ای شما را عصبانی می کند؟

اصولا فردی هستم که به ندرت عصبانی می شوم به دلیل اینکه بر این باور هستم، کار در آرامش، بهتر و سریع تر پیش می رود. تنها موردی که امکان دارد مرا عصبانی کند بد قولی و نپذیرفتن مسئولیت می باشد.

چه رویدادی شما را خوشحال می کند؟

رضایت مشتری و شنیدن نام آرکا به نیکی بنده را بسیار خرسند می کند.

اگر زمان به عقب برگردد چه کارهایی است که آن را انجام نمی دادید؟ چه کاری را انجام می دادید؟

خدا را شاکرم که از هیچ کدام از مراحل زندگیم و یا تصمیماتی که در زمان های مختلف گرفته ام پشیمان نیستم و اگر مجدد به عقب برگردم همین روند را در پیش خواهم گرفت.

تفریحات و سرگرمی های شما در زندگی چیست؟ 

با توجه به مشغله کاری که دارم، سعی می کنم اوقات فراغتم را در کنار خانواده ام بگذرانم و تفریحات و سرگرمی هایم بر اساس نیاز همسر و دخترم برنامه ریزی می کنم.

گهگداری هم به همراه دوستان به ماهی گیری می روم حس بسیار خوبی برایم دارد.

کتاب خواندن و گوش دادن به موسیقی نیز برایم آرامش بخش است و حتما سعی می کنم به صورت روتین در روزمرگی ام حتی برای زمان کوتاه هم که شده این دو کار را انجام دهم.

قوانین ساخت و ساز در تهران

در خاتمه اگر نکته یا مطلب خاصی برای خوانندگان دارید, بفرمایید؟

هیچ شخصی نمی تواند به عقب برگردد و دوباره شروع کند ولی همه ی افراد این شانس را دارند که از همین الان شروع کنند و موفق باشند.

باتشکر فراوان از جناب مهندس اسلامی که وقت خودشان را در اختیار ما قرار دادند واین مصاحبه را با ما انجام دادند.

ارتباط با مهندس رضا اسلامی:

لینکدین مهندس رضا اسلامی

اینستاگرام مهندس رضا اسلامی

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

غرفه نمایشگاهی مدولار

غرفه نمایشگاهی مدولار

غرفه نمایشگاهی مدولار مقدمه اگر یک غرفه دار با تجربه هستید، از قبل می دانید که در مقوله غرفه سازی، سبک ها و انواع مختلفی از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏