طراحی آرک آشپزخانه

طراحی آرک آشپزخانه

طراحی آرک آشپزخانه به صورت مدرن، شیک و تمیز به عنوان یک شگفتی در معماری و طراحی دکوراسیون آشپزخانه عمل می کند. همچنین فضای مناسبی را برای تغییرات ایجاد می نماید. طراحی آرک آشپزخانه بدون شک یک اثر معماری باورنکردنی می باشد که زیبایی، ظرافت و هویت را به هر سازه ای اضافه می کند. آرک های آشپزخانه این قدرت را دارند که از طرح‌های اصلی داخلی فراتر رفته و پیچ و تاب جالبی به زیبایی‌شناختی منزل شما ببخشند.  

از آنجایی که آرک های آشپزخانه دریچه ای هستند که به آن فضای شیک منزل شما باز می شوند، لازم است طرحی را انتخاب کنید که برای چشم ها جذاب باشند و همچنین عملکرد بیشتری به فضا بدهد. با این حال، مهم است که مناسب ترین طرح آرک را انتخاب کنید تا با زیبایی، اندازه و سبک آشپزخانه شما مطابقت داشته باشد.

در اصل، لذت واقعی فراتر از دکوراسیون است: یک جزئیات معماری قابل توجه که از معمول متمایز است، در قلب خانه شما، فضا را ارتقاء می دهد و آشپزخانه شما را به سطح جدیدی می رساند. چه در مورد جزئیات الهام‌ بخش بزرگی که فوراً توجه ها را جلب می‌کند یا کوچک ‌ترین طرحی که تنها با نگاهی دقیق ‌تر و کارشناسانه قابل مشاهده است. هر جزئیات معماری جالب همیشه خاص است.

طراحی آرک آشپزخانه

طراحی آرک آشپزخانه چیست؟

طراحی آرک آشپزخانه می تواند چندین هدف، هم از نظر ساختاری و هم از نظر زیبایی شناسی در طراحی دکوراسیون خانگی را انجام دهد. طراحی آرک آشپزخانه می تواند به عنوان یک درب جلویی چشمگیر، یک واحد قفسه بندی داخلی حکاکی شده یا یک قاب کوچک دنج برای صبحانه عمل کند. آرک آشپزخانه همچنین می تواند نشانه ای شیک به گذشته باشد، در حالی که هدف عملی اتصال اتاق ها را به شیوه ای جذاب و متمایز انجام می دهد.

کاربرد طراحی آرک آشپزخانه

در یک خانه با طراحی مدرن و معاصر یا یک ملک اجدادی با سبکی جاودانه، یک طاق یا طاق نما به عنوان یک عنصر ساختاری در ساختمان عمل می کند تا یک شکاف را بپوشاند. در عین حال از دیوارها و سقف پشتیبانی می کند. در واقع تنش یا بار بالای دیوار یا سقف توسط قسمت بالای طاق نما تحمل می شود که سپس از دو طرف آن به سمت پایین منتقل شده و کل دیوار را پایدارتر می کند.

اگر یک ورودی باز به آشپزخانه دارید یا در را برای ایجاد فضای بیشتر برداشته اید، لبه ها را با طرح قوس آشپزخانه نرم کنید. یک قوس همچنین می تواند به عنوان روشی عالی برای باز کردن دیوار برای افزودن فضای بیشتر به اتاق انتخاب شود. در عین حال تیرها و تکیه گاه در بالا را نیز حفظ کند. یک راهروی طاق وسیع از خالی یا نامتعادل به نظر رسیدن کل منطقه جلوگیری می کند.

طراحی آرک آشپزخانه

طراحی آرک آشپزخانه اُپن

طراحی آرک مدرن برای آشپزخانه یک شگفتی معماری است. فضای مناسبی را برای بداهه نوازی ایجاد می کند. این آرک در امتداد دیواری که عملکرد یک کانتر را انجام می دهد، دید واضحی را در منطقه آشپزخانه ایجاد می کند. با یک طرح آشپزخانه اُپن با اجازه دادن به نور طبیعی به فضا، حس باز بودن را ایجاد می کند.

یک میز سنگ مرمر یا گرانیت خیره کننده که در امتداد طرح آرک برای یک آشپزخانه اُپن قرار گرفته است به شما امکان می دهد غذاهای داغ را مستقیماً از اجاق گاز برای خانواده خود سرو کنید. هنگامی که یک آرک را در آشپزخانه اُپن خود قرار می دهید، میز پیشخوان را بدون بهم ریختگی نگه دارید. یک صفحه براق تمیز، زیبایی فضای ناهار خوری و آشپزخانه را تقویت می کند.

طراحی آرک آشپزخانه

با درگاه قوسی به مینیمال بروید

یک گذرگاه طاقدار گسترده با لبه‌های صاف و تمیز نه تنها جذابیت و هویت را به یک فضای ساده می‌افزاید، بلکه تأثیر زیبایی‌شناختی فضا را افزایش می‌دهد و یک لحظه ی معماری به یاد ماندنی ایجاد می‌کند. این برای هر سبکی در خانه صدق می‌کند از جمله مینیمال‌ترین سبک‌ها.  

در واقع، در آشپزخانه مینیمالیستی، با پالت تمام سفید و یراق آلات فولادی که به آن یک لبه صنعتی می بخشد. طراحی ساده قوس آشپزخانه، پانچ ظریف و منحصر به فردی را به این فضای خوب طراحی شده می بخشد. طاق آشپزخانه سفید که به طور یکنواخت گچ شده است، بدون هیچ گونه زواید، پیچیدگی یا جزئیات اضافی، به عنوان یک دعوت معماری رسمی به این اتاق بی عیب و نقص طراحی شده به سبک معاصر است.

نمی توان انکار کرد که یک گذرگاه قوسی با لبه های تمیز می تواند هویت زیادی را به یک فضای ساده و مینیمال اضافه کند. این همه ماجرا نیست. یک درب آشپزخانه ساده و براق قوسی نیز زیبایی شناسی یک اتاق را به طور کامل ارتقاء می دهد و یک طراحی معماری عالی ایجاد می کند. حس فضای آشپزخانه خنثی را با یک درگاه قوسی شکل در یک طرح ساده می توان به عنوان یک دعوت معماری رسمی به یک اتاق معاصر به کار برد.

یک بخش را با آرک آشپزخانه پنهان کنید

راهروها برای پنهان کردن عناصر بصری غیرجذاب عالی هستند. اگر دیواری را شکسته اید تا فضای کف را افزایش دهید یا با یک بخش آشکار مانده اید که کاملاً آن چیزی است که در دکوراسیون داخلی خود می خواهید، طراحی طاق آشپزخانه مفید است.  

غالباً طاق‌ها از چوب ساخته می‌شوند و می‌توانند برای حمایت ساختاری سقف یا آنچه از یک دیوار تغییر یافته باقی مانده است، تعبیه شوند. هنگامی که با یک روکش تمیز گچ بری می شود، طرح قوس آشپزخانه به راحتی می تواند جزئیات بافتی بقیه فضا را منعکس کند و آشپزخانه شما را به شاهکار یک طراح تبدیل کند.

طراحی آرک آشپزخانه

با طراحی آرک آشپزخانه گوشه های یک در را نرم کنید

این یک ایده هوشمندانه است که نه تنها برای آشپزخانه، بلکه برای هر فضایی در خانه مناسب است. اگر یک نقطه ورودی دارید، جایی که یک در غیر ضروری به نظر می رسد و می خواهید آن را بردارید، ممکن است چارچوب در دیوار باقی بماند و نه چیزهای دیگر: یک فضای خالی با لبه های ناهموار، نه ظاهر دلپذیر.

برای جلوگیری از ظاهر عجیب و زیباتر کردن دکوراسیون، طراحی طاق آشپزخانه راه حل مناسبی است. این نه تنها لبه های تیز گوشه های بالایی را که زمانی درب قرار داشت نرم می کند، بلکه به طور همزمان هر سبک مدرنی را نیز زیبا می نماید.

طراحی آرک آشپزخانه را برای ورودی انتخاب کنید

ممکن است همه ما از شگفتی معماری یک آشپزخانه اُپن یا یک آشپزخانه بزرگ برخوردار نباشیم، اما همیشه می‌توانیم بداهه سازی کنیم. طراحی آرک آشپزخانه مظهر بداهه است.

یک دیوار آشپزخانه که به فضای دیگری ترجیحاً اتاق ناهارخوری مجاور است، می توانید یک ورودی کوچک در ساختار ایجاد کنید تا یک نقطه ورود بصری در فضا خلق نمایید. این طاقچه قوسی نه تنها فضای بازتری ایجاد می‌کند، بلکه اجازه می‌دهد تا وعده‌های غذایی را برای خانواده یا مهمانان روی میز سرو کنید. 

نکته مهم این است که مطمئن شوید دیواری که در حال تغییر است از نظر ساختاری سالم است و پس از طراحی مجدد همچنان می تواند سقف را نگه دارد. همیشه قبل از انجام هر گونه کار سازه ای در خانه خود توصیه های یک معمار باتجربه را در نظر بگیرید.

در واقع این گونه می توانید ورودی آشپزخانه خود را با آرک به رخ بکشید. اگر ورودی یا حتی درب باز دارید نیز می توانید این کار را انجام دهید. برای یک نقطه ورودی باز، طاق نما با انحناهای خود لبه ها را نرم می کند و جذابیت در فضا به وجود می آورد. برای ورودی‌های درها، یک ورودی شیشه‌ای قوسی به سبک فرانسوی دو درب، کمی هیجان را به فضا می‌بخشد. در حالی که نور را در طول روز در فضا منتشر می کند. با این حال، اگر می‌خواهید آشپزخانه‌ای مخفی‌تر داشته باشید، درهای شیشه‌ای مات یا شفاف را انتخاب کنید.

فضای داخلی آشپزخانه با جزئیات کوچکی به خوبی با آرک آشپزخانه هماهنگ یا تکمیل می شود. آینه سفارشی که پشت اجاق گاز آویزان می شود چشم را فریب می دهد تا فضا بزرگ تر از آنچه هست، به نظر برسد.

طراحی آرک آشپزخانه

از یک آرک آشپزخانه برای ایجاد بخش هایی در فضا استفاده کنید

طراحی قوس آشپزخانه به زیبایی ورودی آشپزخانه را قاب می کند. اما همچنین می تواند به ایجاد بخش هایی در یک فضا و نقاط ورودی بیشتر به اتاق های دیگر کمک کند. برای ایجاد حس هماهنگی بین هر دو اتاق می توان از یک پالت سفید منحصر به فرد در سراسر دیوارها، کاشی ها و قوس آشپزخانه استفاده نمود تا دو فضا را با هم متحد کند.

اگرچه آرک ‌های آشپزخانه برای قاب ورودی آشپزخانه طراحی شده‌اند، اما می‌توانند به ایجاد بخش‌هایی در فضاهایی کمک کنند که دارای آشپزخانه و ناهارخوری هستند. طراحی آرک در اینجا نه تنها شما را به آشپزخانه هدایت می‌کند، بلکه یک جدایی بصری از ناهارخوری ایجاد می‌کند تا جریان گفتگو بین این دو فضا از بین نرود. از یک پالت سفید منفرد در سراسر دیوارها استفاده کنید تا این فضاها را با هم متحد کنید و حس یکنواختی ایجاد نمایید.

جذابیت هندسی را با طراحی آرک آشپزخانه ایجاد نمایید

اگر سبک شخصی شما با عناصری که خیلی هماهنگ یا متقارن هستند به خوبی کار نمی کند. می توانید جزئیات هندسی یک اتاق را با جفت کردن طرح طاق آشپزخانه با بازشوهای مشابه در اشکال هندسی دیگر ترکیب کنید. طاق آشپزخانه به عنوان یک نقطه ورود و خروج برای سِرو غذا به آشپزخانه عمل می کند.

هنگام کار با ترکیبی از اشکال، رنگ دیوار را با حداقل بافت یا چاپ خنثی نگه دارید، زیرا می تواند توجه را از برش های طراحی شده هندسی دور کند.

طراحی آرک آشپزخانه

درب آشپزخانه قوسی

ترکیبی از عناصر مدرن و معماری کلاسیک تصویری از عظمت قدیمی را ترسیم می کند. یک ایده هوشمندانه، به خصوص برای خانه های آپارتمانی با آشپزخانه های کوچک، درگاه قوسی، جایگزین مناسبی برای درب های معمولی است. در خانه ای که درهای حجیم غیر ضروری به نظر می رسند، یک قاب در دیوار با لبه های شیک و تمیز طراحی آشپزخانه را به کلی ارتقاء می دهد.

قوس پنجره

وقتی خانه شما دارای یک پنجره باز در آشپزخانه است، آن را بگیرید و منطقه را به یک گوشه الهام گرفته از سبک فرانسه تبدیل کنید. ایده‌آل برای صرف صبحانه‌ در روزهای تعطیل با خانواده می باشد. این پنجره قوسی گسترده، جذابیت و هویت را به فضای آشپزخانه می‌افزاید. یک آشپزخانه مینیمالیستی با روکش چوبی روستایی، حالت یک بوم عالی را ایجاد می نماید.

طاق بزرگ پنجره آشپزخانه به اتاقی با تزئینات خوب کمک می کند و در عین حال باعث می شود که لحظاتی به یاد ماندنی را با عزیزان خود بسازید. طراحی طاق آشپزخانه مدرن، هیچ جزئیات اضافی ندارد و اجازه می دهد تا مقدار زیادی نور خورشید گرم وارد فضا شود.

یک فضای آشپزخانه با طراحی بی عیب و نقص با یک پنجره قوسی ایجاد کنید، اجازه دهید عناصر طبیعی نقش خود را ایفاء کنند. کفپوش چوبی و یک گلدان با گل های تازه اتاق را به فضایی گرم تبدیل می کند.

طراحی آرک آشپزخانه

طراحی آرک آشپزخانه دو درب

اگر فضا دارید، آن را به رخ بکشید. طراحی طاق مدرن دو درب فرانسوی معاصر در آشپزخانه با ایجاد فضایی دلپذیر به فضا هویت می بخشد. ورودی باز طاق نما به شما امکان می دهد دید واضحی از خانه داشته باشید. شیشه های مات یا طرح های مخفی آشپزخانه مانع دید و نور می شوند. هنگام طراحی آشپزخانه ای که نشان دهنده الهامات طراحی از سراسر جهان است، به جزئیات توجه کنید. آینه ای زیبا در بالای اجاق گاز می تواند توهم یک فضای آشپزخانه بزرگ را ایجاد کند. طراحی های طاق آشپزخانه دو درب در داخل خانه فضایی دلپذیر ایجاد می کند.

طراحی خلاقانه آرک مدرن برای آشپزخانه با رنگ براق و رنگ کرم براق

برای ارتقای فضای داخلی آشپزخانه خود، سعی کنید با رنگ های خاموشی که تِم خانه شما را تکمیل می کنند، بازی کنید. رنگ های ملایم سفید، کرم و بژ در کنار مبلمان ظریف آشپزخانه از جنس استیل ضد زنگ بهترین عملکرد را دارند. هنگام بازی با رنگ‌های خلاقانه و عناصر بافتی در آشپزخانه، اجازه دهید جزئیات کوچک مانند کابینت‌های حکاکی شده و لوسترها همراه با تم خانه منعکس شوند.

زیبایی را با استفاده از دو آرک دو برابر کنید

پنجره های آشپزخانه خود را در طراحی به رخ بکشید تا تعریفی بیشتر و طراحی معماری کاملی به آن ببخشید. اگر قصد دارید دو پنجره بزرگ در فضای آشپزخانه خود طراحی کنید تا نور خورشید را به خوبی دریافت کند، پیشنهاد می کنیم آنها را به سبک قوس طراحی کنید. نه تنها نوردهی دوگانه را به ارمغان می آورد، بلکه لذت را در دکوراسیون دو چندان می کند. علاوه بر این، می‌توانید با چراغ‌های آویز که راهی ایده‌ آل برای عمق بخشیدن به سقف هستند، زیبایی بیشتری به فضای غذا خوری خود اضافه کنید.

طراحی آرک آشپزخانه

کلام پایانی

طرح ‌های آرک آشپزخانه، جذابیت‌های زیادی را به خانه اضافه می‌کنند. اگر به دنبال خلق هویت و جذابیت در یکی از حیاتی ترین فضاهای خانه خود هستید، با گروه معماری آرکا تماس بگیرید. ما به ساخت آشپزخانه ای کمک خواهیم کرد که سبک شما را منعکس کند.

طراحی آرک آشپزخانه

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون خانگی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، پارتیشن بندی و بازسازی ساختمان فعالیت گسترده ای دارد.   

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏