دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای، یک سبک در طراحی داخلی و دکوراسیون برای کشورهایی است که با دریای مدیترانه هم مرز هستند. اگر تابستانی گرم و بی دغدغه را در سانتورینی، کاپری یا ایبیزا سپری کرده باشید، متوجه خواهید شد که بهترین طراحی داخلی به سبک مدیترانه ای بر فضای داخلی و خارجی تمرکز دارد.

استفاده از مواد طبیعی و رویکردی بی درد سر و مینیمالیسیت و شیک برای دکوراسیون که ریشه در قرن ها زندگی در امتداد ساحل زیبای مدیترانه را دارد. همه ی این موارد ویژگی این سبک از دکوراسیون است. مدیترانه نوعی طراحی به سبک ساحلی است که یک اصطلاح گسترده تر بر اساس ویژگی های عمومی زندگی در کنار دریا است.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

تاریخچه دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

وقتی طراحان داخلی در مورد سبک مدیترانه ای صحبت می کنند. به طور کلی به زیبایی شناسی کشورهای جنوب اروپا که با دریای مدیترانه هم مرز هستند، به ویژه یونان، ایتالیا و اسپانیا اشاره می کنند. اما مهم است که به خاطر داشته باشید که در واقع 21 کشور وجود دارند که با دریای مدیترانه هم مرز هستند. به این معنی که سبک واقعی مدیترانه ای از اسرائیل، مراکش و فراتر از آن هم گذر خواهد کرد.

در حالی که بسیاری از فرهنگ های مدیترانه ای عناصر سبک یکدیگر را با هم تلفیق می کنند. حساسیت جمعی مربوط به مجاورت مشترکشان با دریای مدیترانه را به اشتراک می گذارند. هر کدام هنوز دارای قرن ها فرهنگ و سنت های طراحی به صورت متمایز هستند.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

تغییرات به وجود آمده در سبک مدیترانه ای    

تغییراتی در سبک مدیترانه ای حتی در داخل کشورها به وجود آمده است. به عنوان مثال، در بخشی از جنوب فرانسه که با دریای مدیترانه هم مرز است، سبک ریویرا فرانسوی برداشتی پر زرق و برق از سبک مدیترانه ای است. این سبک در دهه 1930 سرچشمه گرفت. این سبک خاص در سال های اخیر در همه جا از مد گرفته تا هتل ها و رستوران ها، طراحی تجدید حیات کرده است.

یکی از نمونه های سبک فرانسوی ریویرا، آینه های قدیمی و باز تولید شده به شکل خورشید است. در سال های اخیر به جریان اصلی در تمام انواع دکوراسیون های داخلی در سراسر جهان تبدیل شده است. 

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

انواع طبقه بندی سبک مدیترانه ای

اگر چه سبک مدیترانه ای جذابیتی جاودانه دارد، اما می توان آن را به دو روش کلاسیک و معاصر تفسیر کرد. ویژگی های اصلی خانه های قدیمی تر مانند دیوارهای سنگی طبیعی، تیرهای چوبی نمایان یا کف پوش های کاشی ممکن است شخصیت کلاسیک ملک را حفظ کند. در حالی که اضافه کردن مبلمان و دکور معاصر باعث می شود خانه احساس مدرنیته تر کند.

معماری و دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای معاصر ممکن است بر سبک زندگی مدرن با اتاق های بزرگ تر، پنجره های بزرگ تر و تجملات مدرن مانند استخرها تمرکز کند. اما مصالح، طراحی قدیمی و جزئیات معماری کلاسیک ممکن است حفظ شوند یا به عنوان نشانه ای برای تاریخ به این طراحی داخلی مدرنیته اضافه شوند.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

سبک مدیترانه ای مناسب چه نوع آب و هوایی است؟

از آن جایی که معماری به سبک مدیترانه ای به ویژه برای آب و هوای گرم و آفتابی مناسب است. در ایالات متحده اغلب در مکان هایی مانند کالیفرنیا و فلوریدا یافت می شود. اما طراحی دکوراسیون خانگی به سبک مدیترانه ای برای ساختمان ها و معماری در سر تا سر ایالات متحده و فراتر از آن تبدیل به یک موضوع مهم شده است.

درست مانند اسپاگتی و کوفته که یک غذای آمریکایی است و از غذاهای ایتالیایی نشأت می گیرند. شیوه کلیشه ای دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای که اغلب در ایالات متحده و جاهای دیگر مشاهده می شود، برای بومیان کشور هایی که در حاشیه دریای مدیترانه قرار دارند، غیر قابل تشخیص است.

اما برخی از مشترکاتی وجود دارند که می توانند به شما کمک کنند تا ویژگی اصلی سبک مدیترانه ای را شناسایی کنید. آن را بدون توجه به موقعیت یا آب و هوا با فضای داخلی خود تطبیق دهید.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

عناصر کلیدی دکوراسیون به سبک مدیترانه ای

 • تأکید بر زندگی در فضای باز
 • به حداکثر رساندن نور طبیعی و مناظر بیرونی
 • پنجره ها و درهای قوسی و طراحی های قوسی داخلی
 • تیرها و ستون های در معرض دید، دیوارهای سنگ طبیعی و کفپوش کاشی یا چوب سخت
 • فضاهای داخلی مطبوع و بادی
 • استایلینگ کم تر
 • استفاده از مواد طبیعی در طراحی دکوراسیون داخلی مانند چوب، حصیر، کاشی، سرامیک، سفالین، فرفورژه، کتان و پنبه
 • پالت خنثی با دیوارهای گچی سفید و پرداخت های طبیعی
 • استفاده از رنگ به عنوان ریشه طراحی با پالت هایی که منعکس کننده محیط طبیعی هستند، از سبز آبی اقیانوس گرفته تا رنگ های زرد و طلایی خورشید
 • فضایی برنامه ریزی شده برای مهمان نوازی و کانون خانواده، با تمرکز فراوان بر روی قسمت های مشترک شامل مبلمان یا صندلی های متعدد برای نشستن و یک میز ناهار خوری بزرگ

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

نکات دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

 • روی موارد ضروری و مهم تمرکز کنید تا از شلوغی جلوگیری کنید.
 • سایه های سفید یا کرم را روی دیوارها لحاظ کنید.
 • برای افزودن بافت، اجازه دهید عیوب طبیعی روی دیوارها نمایان شوند.
 • برای افزودن بافت و پتینه، دیوارها یا کفپوش ها را به صورت سفیدشویی شده لحاظ کنید.
 • بسته به ترجیح و آب و هوا، کفپوش چوبی یا کاشی پهن را انتخاب کنید.
 • برای ایجاد ظاهری منسجم از کفپوش یکسان در سر تا سر خانه استفاده کنید.
 • کفپوش را به صورت برهنه رها کنید یا از فرش های تخت بافت با مواد طبیعی و رنگ های کم رنگ استفاده کنید.
 • از مواد اولیه خام مانند سنگ طبیعی، چوب، بامبو یا سیمان برای ساخت و طراحی استفاده کنید.
 • از مواد طبیعی مانند چوب دستی، حصیری، نی، طناب، جوت، کتان، پنبه و پشم برای مبلمان و اشیاء تزئینی استفاده کنید.
 • معماری موجود را برجسته کنید یا جزئیاتی مانند تیرهای مصنوعی، سنگ کاری یا کاشی کاری را اضافه کنید تا روح و شخصیت به ساختمان جدیدتان اضافه شود.
 • اشیاء مجسمه سازی و روستایی قدیمی یا دست ساز مانند سرامیک، کاسه، سبد، گلدان و … را انتخاب کنید.
 • با پنجره های برهنه و بدون پرده، سایه بان های خورشیدی یا پرده های کم رنگ از نور طبیعی حداکثر استفاده را ببرید.
 • با درهای فرانسوی یا آکاردئونی زیبایی و کلاسیک_مدرنیته بودن را در فضای داخلی و خارجی ایجاد کنید.
 • کاشی های موزاییکی را استفاده کنید تا به اتاق های مینیمالیستی جذابیت و طرح اضافه کنید.
 • از چندین بافت برای ایجاد فضایی گرم استفاده کنید.
 • فضاهای بیرونی مانند پاسیو، بالکن یا تراس را با همان دقتی که فضای داخلی را تزئین می کنید، با زیبایی منسجمی بین فضای داخل و خارج مبلمان کنید.
 • قوس ها و طاق ها را با با رنگ تزئین کنید یا از آینه های پنجره قوس دار یا قفسه های کتاب استفاده کنید.
 • در آشپزخانه از قفسه ها یا کابینت های باز و بدون در برای نشان دادن ظروف شیشه ای و لوازم دیگر استفاده کنید.
 • اگر آب و هوا اجازه می دهد، از فضای سبز مدیترانه ای مانند درختان زیتون گلدانی یا لیمو استفاده کنید. در غیر این صورت سعی کنید شاخه ها یا گل های خشک شده ساده را در یک گلدان روستایی قرار دهید.

دکوراسیون داخلی به سبک مدیترانه ای

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون و طراحی داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

صندلی اتاق کنفرانس

صندلی اتاق کنفرانس

صندلی اتاق کنفرانس مقدمه در هنگام خرید یا  فروش صندلی چه ویژگی‌های مهمی برای صندلی اتاق کنفرانس ارگونومیک در نظر گرفته می‌شود؟ تکیه‌گاه باید از

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏