دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی یکی از سبک هایی که ممکن است توجه شما را جلب کند. صاحبان خانه هنگام انتخاب دکوراسیون داخلی برای خانه خود از انواع الهامات استفاده می کنند. بسیاری از سبک های محبوب، تحت تأثیر مکان های مختلف از سراسر جهان هستند. هر یک از این الهامات بسته به ترجیحات شخصی افراد مختلف، جذاب خواهد بود.

ویژگی های سبک های مربوط به کشورها به عواملی مانند آب و هوا، سنت ها، متریال موجود، تاریخ و فرهنگ آن کشور بستگی دارد.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی چیست؟

سبک طراحی داخلی مراکشی از کشور مراکش در آفریقای شمالی الهام گرفته شده است. این کشور دارای مرزهای ساحلی هم با دریای مدیترانه و هم با اقیانوس اطلس است. این کشور با الجزایر، صحرای غریب، موریتانی و سه منطقه تحت کنترل اسپانیا از جمله سئوتا، ملیلا و پنون دولز د ال گومرا مرز دارد. مراکش خود نیز به دو قلمرو فرانسه و اسپانیا تقسیم می شود.

بنابراین، سبک مراکشی تأثیراتی از هر یک از این کشورها را در خود نشان می دهد. علاوه بر تأثیرات جغرافیایی بر سبک مراکشی، چندین عامل دیگر نیز بر انتخاب سبک مراکشی ها تأثیر گذاشته است که شامل فرهنگ مراکش، تاریخ این کشور، آب و هوای مدیترانه ای، متریال موجود و این واقعیت است که مراکش یک مرکز تجاری مهم برای بسیاری از کشورهای داخلی آفریقا است.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

نحوه رواج سبک مراکشی 

دکوراسیون مراکشی برای اولین بار در خارج از مراکش در دهه 1960 محبوب شد. زمانی که این کشور به یک مقصد توریستی محبوب برای هیپی های مرفه تبدیل شد که به خانه خود بازگشتند و سعی کردند این ظاهر را تکرار کنند.

اگر چه عناصر مختلفی در سبک مراکشی وجود دارد که می توانید در طراحی داخلی خود از آنها استفاده کنید. اما ظاهر کلی آن به بهترین وجه به صورت شگفت انگیز، دراماتیک، مجلل و ظریف توصیف می شود. این طراحی ای است که بر روی رنگ ها، الگوها و پارچه ها تمرکز می کند تا فضاهای خیره کننده مربوط به خود را ایجاد کند.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

مواد و مصالح مورد استفاده در دکوراسیون داخلی مراکشی

مواد و متریالی وجود دارند که معمولاً در سبک مراکشی استفاده می شوند. برخی از این مواد و متریال عبارتند از:

سنگ: این ماده اغلب برای دیوارها و کف استفاده می شود. در مورد طبقات، برهنه به نمایش گذاشته می شوند. دیوارهای سنگی یا به همان صورت برهنه استفاده می شوند یا مستقیماً  از سنگ نقاشی شده استفاده می شوند. این موضوع یک بافت خشن به دکوراسیون شما می دهد.

کاشی: استفاده از کاشی یکی از مهمترین و متمایزترین مصالح در سبک مراکشی است. آنها عمدتاً برای ایجاد الگوهای پیچیده در کف سالن استفاده می شوند. اگرچه روی دیوارها و گاهی اوقات در سقف نیز استفاده می شوند.

سفال: این ماده برای گلدان در خانه و باغ استفاده می شود. تراکوتا نیز ماده ای است که برای ایجاد بسیاری از کاشی ها و لوازم جانبی استفاده می شود.

فرفورژه: آهن فرفورژه در بسیاری از اتصالات داخلی به سبک مراکشی استفاده می شود. از فرفورژه در پنجره ها و درها نیز استفاده می شود. نوع دیگری از مواد مورد استفاده برای اتصالات، فلزات با روکش طلایی عتیقه است.

منسوجات: استفاده از منسوجات، رنگ، نقاط مورد علاقه، گرما، راحتی و طرح را به سبک مراکشی اضافه می کند. منسوجات به شکل پله، دیوارپوش، کوسن، پرده و ملافه استفاده می شود.

چرم: این یکی دیگر از مواد رایج است که در سبک مراکشی برای مبلمان یا لوازم جانبی استفاده می شود.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

ویژگی هایی که دکوراسیون داخلی مراکش را تعریف می کند

ویژگی های معماری: کنده کاری های پیچیده در گوشه اتاق ها، پنجره ها و ورودی ها از ویژگی های مهم است.  گفته شده ممکن است دارای یک منحنی ساده یا سبکی باشند که به عنوان طاق نعل اسبی شناخته می شود و شبیه طرح کلی یک معبد است. به عنوان مثال، شما ممکن است طاقچه های قوسی را در اتاق های سنتی مراکش دیده باشید.

یکی دیگر از ویژگی های جالب پنجره های سبک مراکشی، شیشه های رنگی است. این پنجره ها، پرتوهای رنگارنگ نور را در اطراف اتاق منعکس می کنند. بنابراین آنها یک ویژگی زیبا و چشم نواز به حساب می آیند. تعویض پنجره های معمولی خود با شیشه های رنگی ممکن است گران باشد. با این حال، یک جایگزین ارزان تر و راحت تر وجود و آن این است که می توانید از نوارهای پلاستیکی با جلوه شیشه های رنگی استفاده کنید.

رنگ ها: رنگ احتمالاً مهم ترین عنصر سبک مراکشی است. اگرچه رنگ های سفید و خنثی اغلب برای دیوار استفاده می شوند، اما تقریباً با هر چیز دیگری در دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی دارای رنگ های روشن و جسورانه است. رنگ های جواهر به شدت در سبک مراکشی استفاده می شوند. همان طور که آبی و سبز نشان دهنده اقیانوس هستند.

دیوارها: در مقایسه با سایر ویژگی های سبک مراکشی، دیوارها لخت هستند. معمولاً دیوارهای سنگی، رندر و سپس به رنگ سفید یا خنثی رنگ آمیزی می شوند. در روش دیگر ممکن است از رنگ های پر رنگ استفاده شود.

الگوها: الگوها یکی از ویژگی های قوی سبک مراکشی هستند. معمولاً از الگوهای هندسی و تکراری در رنگ های مختلف استفاده می شود. الگوها در کف، لوازم جانبی، منسوجات و حتی مبلمان هم استفاده می شوند.

کف ها: فرش ها به ندرت در سبک مراکش دیده می شوند و رایج ترین نوع کفپوش، کاشی کاری های با طرح ریزی دقیق است. جایگزین های دیگر عبارتند از کفپوش های سنگی یاکفپوش های چوبی. اگر در این طراحی از فرش استفاده شود، مدل هایی است که دارای رنگ های برجسته و نقش های پیچیده هستند.

اتصالات: یک ماده معمولی که برای اتصالات استفاده می شود، آهن فرفورژه است، اگرچه از مس نیز استفاده می شود. لامپ های دیواری و نورپردازی به سبک لوستر در این سبک رایج است.

منسوجات: منسوجات در هر اتاق خانه به سبک مراکشی استفاده می شود. استفاده از منسوجات را در دیوارکوب ها، ملافه ها، برخی مبلمان و قالیچه ها مشاهده خواهید کرد. منسوجات، رنگ، عمق، بافت و طرح را به هر اتاقی اضافه می کنند. همچنین می توانید از پارچه ها برای ایجاد نقاط کانونی جالب استفاده کنید.

مبلمان: در انتخاب مبلمان برای ایجاد دکوراسیون مراکشی، در نظر گرفتن جریان اتاق مهم است. مبلمان چوبی با طراحی های حک شده با دست، مشخصه این ظاهر هستند. لازم نیست همه طراحی ها مطابقت داشته باشند زیرا سبک طراحی داخلی مراکشی با غیر متعارف بودن همراه است.

لوازم جانبی: افزودن لوازم جانبی به اتاق ها می تواند احساس خانه را بیشتر کند. لوازم جانبی معمولی که در یک اتاق به سبک مراکشی گنجانده می شود عبارتند از: کاسه های چوبی، گلدان های سفالی، آینه های تزئینی، زیورآلات آهنی، سرامیک های نقاشی شده با دست و گلدان های شیشه ای رنگی.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

نتیجه نهایی در دکوراسیون داخلی مراکشی

سبک مراکشی از فرهنگ، تاریخ و چشم انداز مراکش الهام گرفته شده است. طراحی داخلی به دلیل تأثیرات فراوان بر سبک مراکشی متنوع و جالب است. این بدان معناست که شما می توانید سبک دکوراسیون داخلی مراکشی را به گونه ای تفسیر کنید که شخصیت و سلیقه شخصی شما را منعکس کند.

نکات اصلی که هنگام ایجاد این تم در خانه باید به خاطر بسپارید، استفاده از رنگ ها، الگوها و پارچه های جسورانه برای ایجاد فضایی راحت و روان است. این امکان وجود دارد که عناصر سبک مراکشی را به هر اتاقی در خانه خود اضافه کنید و حتی می توانید این سبک را به باغ خود نیز گسترش دهید.

دکوراسیون داخلی به سبک مراکشی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏