نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه دارای حائز اهمیت می باشد. زیرا در دکوراسیون داخلی آشپزخانه قلب تپنده خانه محسوب می شود. از آن جا که محل پخت و سرو غذاست، بایستی در کنار پاکیزگی، زیبا و آراسته باشد.

بنابراین رعایت اِلمان های زیبایی در طراحی آشپزخانه بسیار حائز اهمیت می باشد. زیرا حتی اگر خانه ای با بهترین و به روزترین دکوراسیون هم داشته باشید اما طراحی آشپزخانه آن چنگی به دل نزند، گویی این زیبایی ناقص است و یک جایش لنگ می زند.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

اهمیت آشپزخانه 

آشپزخانه جایی است که شما برای پخت غذا زمان نسبتاً زیادی را در آن می گذرانید. بنابراین باید محیطی باشد که آن را دوست داشته باشید و به شما حس خوبی را القاء کند. در این صورت آشپزی هم تبدیل به کاری لذت بخش خواهد شد.

از طرفی آشپزخانه جایی است که در ساعات مشخصی از روز برای صرف وعده های غذایی در آن همراه با سایر اعضای خانواده تان دور هم جمع می شوید. پس یک دکوراسیون دلچسب می تواند این محفل را صمیمی تر کند. در ادامه به ذکر چند نکته در مورد تغییر در دکوراسیون آشپزخانه پرداخته ایم. پس با ما همراه باشید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

استفاده از لوازم پر کاربرد و زیبا:

بهتر است به جای اینکه لوازم پرکاربرد آشپرخانه مثل کارد، قاشق، چنگال و ملاقه و … در کابینت ها مخفی کنید. آن ها را با چیدمان زیبایی روی میز و پیشخوان آشپزخانه بگذارید تا در معرض دید باشند.

همچنین می توانید ظروف چینی، مسی و تخته های برش چوبی و … را روی کابینت قرار دهید. این یکی از مواردی است که به آشپزخانه تان جلوه ای زیبا می بخشد. با این کار از فضای آشپزخانه به درستی استفاده کرده اید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

دیوار های خالی را خالی نگذارید!

سعی کنید تا جای ممکن دیوار ها را خالی نگذارید. می توانید با نصب قفسه های متحرک یا ثابت، از این دیوار ها برای قرار دادن ظروف سنتی یا شیک و زیبای خود استفاده کنید. این ظروف زینتی به آشپزخانه جلوه بی نظیری می دهند. البته اگر به فکر نصب کابینت نیستید می توانید از این قفسه ها برای قرار دادن وسایل خود استفاده کنید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

تابه و قابلمه های آویزان!

امکان ندارد یک روز آشپزی بدون حضور تابه یا قابلمه بگذرد. پس این دو دوست جدا نشدنی از پایه های ثابت آشپزی و آشپزخانه اند. اما آیا زیباست که آن ها را در کابینت رها کنیم یا اینکه در جا ظرفی افتاده باشد؟ خیر. اگر تابه و قابلمه های سِت دارید که در سایز های کوچک تا بزرگ هستند می توانید آن ها را به ترتیب سایز روی دیوار آویزان کنید. بعد متوجه جلوه زیبایی خواهید شد که به فضای آشپزخانه می دهند.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

کابینت؛ جزیره متحرک!

این نوع کابینت همانند یک میز کار در آشپزخانه برای شما عمل می کند. خوبی این نوع کابینت ها این است که متحرک هستند. در صورتی که دیگر نیازی به آن ها نداشته باشید تنها کافی است آن ها را بچرخانید و در گوشه ای قرار دهید. بنابراین دیگر دست و پا گیر هم نخواهند بود.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

سقف را فراموش نکنید!

امروزه در طراحی های آشپرخانه حتی دست از سر سقف هم بر نمی دارند. شما می توانید تعدادی گیره به سقف نصب کنید و با استفاده از آن ها، تخته های چوبی، قابلمه و ماهیتابه را از آن آویزان کنید. البته دقت کنید که در این کار زیاده روی نکنید.

سقف نباید بیش از حد شلوغ شود. از طرفی در صورتی که از گیره های نامناسب استفاده کنید یا اینکه آن ها را محکم و به درستی نصب نکرده باشید؛ ممکن است سقوط کنند و به شما ضرر برسانند. پس برای این مورد باید از افراد حرفه ای کمک بگیرید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

رنگ آشپزخانه!

استفاده از رنگ های روشن در آشپرخانه هم آن را بزرگ تر نشان می دهد و هم روی شادابی روحیه شما تأثیر بسزایی می گذارد. هر روز صبح با وارد شدن به این محیط شاد، صبحانه با طراوتی را میل خواهید کرد. پیشنهاد ما این است که از رنگ های سفید و کرم در رنگ آمیزی کابینت ها استفاده کنید. زیرا این رنگ های روشن نور را منعکس کرده و فضای آشپزخانه را روشن می کند.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

نورپردازی آشپزخانه!

فضای روشن آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد. بنابراین وجود یک پنجره در آشپزخانه از ضروریات است که هم می تواند هوای تازه را وارد کند و هم باعث ورود نور خورشید به فضا می شود. این پنجره را می توانید با پرده های شیک و زیبا جلوه دهید و هم میزان نور ورودی را تنظیم کنید. اما در صورتی که امکان داشتن یک پنجره را ندارید، از لامپ های مناسب استفاده کنید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

از لوازم مینیاتوری استفاده کنید.

در صورتی که یک زوج جوان یا خانواده ای کم جمعیت هستید، و تمایل دارید در خانه ای کوچک زندگی کنید. سعی کنید برای آشپزخانه وسایلی در ابعاد کوچک تر البته با حفظ کیفیت و کارایی را تهیه کنید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

ظروف شیشه ای یادتان نرود!

ظروف شیشه ای چه بی رنگ باشند و چه رنگی؛ با طراحی های ظریف و زیبای خود از اِلمان های اصلی زیبایی آشپزخانه به شمار می روند. این ظروف جلوه بصری به آشپزخانه می دهند. می توانید از آن ها روی قفسه های متصل به دیوار استفاده کنید. در فضای روشن آشپرخانه، وقتی نور به این ظروف شیشه ای بخورد و منعکس شود؛ فضا را بزرگ تر نشان می دهد.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

وسایل غیرضروری را دور بریزید.

شما همیشه از قابلمه های بزرگ استفاده نمی کنید و تنها هنگام مهمانی ها مورد استفاده قرار می گیرند. پس این ابعاد بزرگ و جاگیر را به انباری ببرید تا جا برای لوازم پرکاربرد و ضروری باز شود.

بهتر است ماشین لباسشویی را به حمام یا تراس یا لاندری روم منتقل کرده و جای آن را به وسایل دیگری بدهید. بالای یخچال هم نباید خالی بماند؛ از آن جا برای نگهداری وسایل حجیم و سبک وزن استفاده کنید.

در این مقاله سعی کردیم به ذکر نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه بپردازیم. توجه کنید که انجام بعضی از این تغییرات نیازمند مشاوره و حضور یک کارشناس حرفه ای و طراح می باشد. پس برای دریافت نتیجه مطلوب با تیم متخصص ما در ارتباط باشید.

نکته های کاربردی در تغییر دکوراسیون آشپزخانه

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه دکوراسیون داخلی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، طراحی دکوراسیون خانگی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، طراحی دکوراسیون تجاری، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مبلمان اداری

انتخاب رنگ مبلمان اداری

انتخاب رنگ مبلمان اداری انتخاب رنگ مبلمان اداری کار بسیار دشواری می باشد. رنگ ها نقش مهمی در فضای دکوراسیون اداری دارند. زیرا با استفاده

ادامه مطلب »
بازسازی ساختمان

بازسازی بنای قدیمی

بازسازی بنای قدیمی   بازسازی بنای قدیمی یک راه عالی برای به دست آوردن خانه ای پر از هویت است. شروع بازسازی ساختمان به همان

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏