بازسازی مراکز درمانی

بازسازی مراکز درمانی

مقدمه

از جمله سخت ترین و پیچیده ترین نوع بازسازی ساختمان می توان به بازسازی مراکز درمانی اشاره کرد. در واقع سختی این نوع بازسازی به این دلیل است که برای انجام آن نیاز به دقت بسیار زیادی در موارد مختلفی همانند زمینه ی بهداشتی در این مراکز وجود دارد.

توصیه می‌کنیم که حتماً از گروهی متخصص در زمینه ی بازسازی کمک بگیرید تا پروژه ی شما به خوبی پیش رود. در این‌ مقاله قصد داریم نکات و مراحل مختلف برای بازسازی مراکز درمانی را به شما معرفی کنیم تا در صورت نیاز به این نوع بازسازی با آگاهی کاملی فعالیت بازسازی را شروع کنید.

بازسازی مراکز درمانی

 

 

نکات مهم بازسازی مراکز درمانی

قبل از این که وارد بحث مراحل مختلف بازسازی مراکز درمانی شویم در ابتدا شما باید از چند نکته ی مهم آگاه شوید و قبل از شروع کار بازسازی آن ها را حتماً مورد نظر بگیرید.

اولین نکته که یکی از مهم ترین عوامل در بازسازی مراکز درمانی به حساب می آید سیستم تهویه هوا است. از آن جایی که تهویه در مراکز درمانی بسیار مهم است نیاز است که از ابزارها و تجهیزات با کیفیتی همانند هواسازهای مختلف موجود در بازار استفاده کنید‌.

عامل دوم مهم که قطعاً همه ی شما از اهمیت آن آگاهی کاملی دارید، سیستم فاضلاب مراکز درمانی است. این سیستم در اصل باید به گونه ای طراحی شود تا همه ی پسماندهای فاضلاب به خارج از محوطه ی مراکز درمانی و بدون وارد شدن این آلودگی به هوا انتقال داده شود.

نکته ی دیگر این است که شما و یا متخصص امور بازسازی که تمامی فعالیت های بازسازی شما را در دست خود دارد باید بتوانید هم بازسازی مراکز درمانی و هم فعالیت های درمانی را به طور همزمان پیش ببرید. به عبارتی دقیق باید کار خود را به صورت بخش به بخش پیش ببرید تا مانع ایجاد هرگونه اختلال در روند درمانی بیماران شوید.

بازسازی مراکز درمانی

 

 

مراحل بازسازی مراکز درمانی

در این قسمت شما را با مراحل مختلف و یا به عبارتی بهتر با قسمت های مختلف بازسازی مراکز درمانی آشنا خواهیم کرد که از جمله مهم ترین قسمت های بازسازی هستند. پس حتماً ادامه ی این مقاله را مطالعه فرمایید.

 

کف پوش در بازسازی مراکز درمانی

همان طور که می دانید کف زمین به ویژه در مراکز درمانی بیشترین نوع آلودگی را دارند. همین امر ممکن است موجب شود که آلودگی موجود بر کف زمین به دیگر نقاط مراکز درمانی نیز برده شود. بنابراین می توان گفت که کف پوش ها، دیوارها و سقف های مراکز درمانی دارای اولویت اول در بازسازی هستند.

به همین دلیل توصیه می شود در هنگام بازسازی از کف پوش های آنتی باکتریال یا همان ضد میکروب استفاده کنید. از جمله ی سنگ های کاربردی و ضد میکروب می توان به سنگ های کوارتز و یا نانو سنگ ها اشاره کرد.

علاوه بر این که شما باید از کف پوش های آنتی باکتریال استفاده کنید. دقت کنید که کف زمین هیچ نوعی از شکستی ها و یا چاله ها را نداشته باشد. چرا که ممکن است هر نوع شکستگی و یا چاله باعث سرنگونی بیمارانی شود که با ویلچر و یا تخت منتقل می شوند.

سرویس بهداشتی

قسمت دیگری از بازسازی مراکز درمانی سرویس بهداشتی است. از جمله نکاتی که به هنگام بازسازی سرویس بهداشتی باید آن را مورد نظر قرار دهید در ابتدا این امر است که این قسمت را باید سعی کنید در یک محیط و به دور از افراد بیمار قرار دهید. همچنین طراحی آن را به گونه ای انجام دهید که بتوان به صورت روزانه اقدام به شست و شوی آن کرد.

از جمله مهم ترین بخش در سرویس های بهداشتی که البته به طور کلی مهم ترین قسمت بازسازی مراکز درمانی هم است، سیستم فاضلاب سرویس بهداشتی است. با گذشت زمان و افزایش عمر ساختمان ممکن است برخی از لوله های سرویس بهداشتی دچار پوسیدگی و یا نشتی شوند. همین امر باعث ایجاد مشکلات متعدد بهداشتی می شود. بنابراین در بازسازی باید دقت کنید که از بهترین ابزارها و با کیفیت ترین مواد اولیه استفاده کنید.

نکته ی دیگر این است که باید یک سیستم تهویه بسیار خوب در جهت از بین رفتن بوی بد و آلودگی هوا نصب کنید. پس از رعایت کردن این‌ نکات گفته شده باید برای نصب روشویی و شیرآلات اقدام کنید. سعی کنید از انواعی استفاده کنید که علاوه بر زیبا بودن، بهداشت این قسمت را نیز برای شما افزایش دهد.

بازسازی مراکز درمانی

 

 

سالن انتظار

قطعاً بخشی که بیماران برای پذیرش نزد پزشک در آن سپری می کنند دارای اهمیت بسیار زیادی است. چرا که در برخی اوقات بیماران مجبور می شوند زمان زیادی در سالن انتظار بمانند و اگر که این سالن فضای مناسبی نداشته باشد می تواند تأثیر منفی بر روی حال بیماران داشته باشد.

استفاده کردن از نورپردازی مناسب و یا به کار بردن فلاور باکس می‌تواند محیط بسیار مناسبی را در قسمت سالن انتظار برای بیماران فراهم کند‌‌. بنابراین پیشنهاد می کنیم به هنگام بازسازی مراکز درمانی از سالن انتظار به سادگی نگذرید.

 

کاربرد رنگ ها

شاید گمان کنید که رنگ ها در بازسازی مراکز درمانی اهمیت زیادی ندارند. اما باید بدانید به کار بردن رنگ های اصولی و درست می تواند تأثیر بسیار زیادی بر محیط بگذارد. شما می توانید با توجه به کاربرد قسمت های مختلف مراکز درمانی از رنگ های مختلفی همانند سفید که نشان دهنده ی آرامش، صلح و پاکی است. رنگ آبی که باعث ایجاد راحتی و آرامش می شود. رنگ سبز که نشان دهنده ی امید و زندگی است، استفاده کنید.

در واقع از جمله دلایلی که تقریباً اغلب مراکز درمانی بیشتر از هر رنگ دیگری از این رنگ های نام برده شده استفاده می‌کنند. این است که تأثیر بسیار مفید و مثبتی بر روی روحیه ی بیماران می گذارد.

بازسازی مراکز درمانی

کلام آخر

در این‌ مقاله که در مورد بازسازی مراکز درمانی است سعی کردیم مهم ترین نکات و یا مراحل مختلف بازسازی این مراکز را برای شما معرفی کنیم. قطعاً بعد از مطالعه این مقاله متوجه خواهید شد که کار بازسازی به ویژه در مراکز درمانی به هیچ عنوان ساده نیست.

به همین‌ دلیل توصیه ی اکید ما این است که از یک تیم حرفه ای و متخصص در امور بازسازی مراکز درمانی کمک بگیرید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن پروژه ی خود را پیش ببرید. در نهایت به نتیجه ی مورد نظر خود برسید.

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و یا اینستاگرام آرکا تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (14)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏