بازسازی ویلای قدیمی

بازسازی ویلای قدیمی

بازسازی ویلای قدیمی در برخی موارد جزو یکی از ضروری ترین موارد در بازسازی ویلا به نظر می‌رسد. ویلاها عمر بسیار طولانی دارند و بعد از گذشت چندین سال ممکن است از لحاظ ظاهری دچار فرسودگی و خرابی شوند و نیاز به بازسازی وجود داشته باشد. با توجه به اینکه در حال حاضر نقشه ‌های ویلاها نیز در حال تغییر است. بهترین روش برای رفع ایرادات و به روز کردن یک ویلای قدیمی بازسازی آن است. این مقاله را تا انتها مطالعه کنید تا با نحوه بازسازی و نوسازی یک ویلای قدیمی آشنا شوید.

بازسازی ویلای قدیمی

 فصل مناسب برای بازسازی ویلا 

بهترین فصل برای بازسازی ساختمان بهار و تابستان است. زیرا در این دو فصل هوا گرم بوده و تابش نور آفتاب سبب خشک شدن سریع مصالح ساختمانی و کارهای بازسازی می شود. در نتیجه کارهای ساختمانی با سرعت بیشتری انجام می ‌شود.

برای مشخص کردن زمان مناسب بازسازی علاوه ‌بر فصل باید عوامل دیگری مانند موقعیت جغرافیایی منطقه از لحاظ آب و هوا، دسترسی به پیمانکاران و کارگران فصلی را در نظر گرفت. در برخی از فصول سال ممکن است اوج فعالیت کارگران و مهندسان باشد. در این صورت آن‌ها احتمالاً زمان اندکی برای انجام کار شما در نظر خواهند گرفت که می‌تواند روی کیفیت بازسازی تأثیر منفی بگذارد.  

عامل مهم دیگر برای تعیین زمان مناسب بازسازی و نوسازی ویلای قدیمی، قیمت مصالح و متریال ساختمانی است که در شرایط خاصی دچار نوسان می ‌شود. با توجه به آنچه گفته شد متوجه می ‌شویم موقعی که تمام شرایط مورد بررسی قرار گرفت و مشخص شد که هزینه‌ های بازسازی در حداقل هستند می ‌تواند بهترین زمان مناسب بازسازی در نظر گرفته شود.

بازسازی ویلای قدیمی

نوسازی و بازسازی ویلا چیست؟

دو روش مهم و اصلی برای طراحی ویلا و تغییر شکل و زیباتر شدن بافت ویلاهای قدیمی به ساختمان ‌ها و ویلاهای امروزی، نوسازی و بازسازی است. معمولاً نوسازی برای تمام قسمت‌ های ویلای قدیمی انجام می ‌شود. بازسازی فقط برای جاهایی از ویلا صورت می گیرد که دچار خرابی و فرسودگی شده ‌اند.

ویلاهای دارای بیشتر از 10 سال ساخت نیاز به نوسازی دارند. ویلاهای دارای چند دهه ساخت باید بازسازی شوند. روش‌ های مختلفی برای نوسازی و بازسازی ویلای قدیمی وجود دارد برای مثال می ‌توان بالکن و تراس، آشپزخانه و قسمت ‌های داخلی ویلا را نوسازی کرده و زیباتر نمود. چنانچه قسمت‌ های زیادی از ویلا خراب و فرسوده شده باشد باید بازسازی و نوسازی آن توسط شرکت ‌های پیمانکار انجام شود.

بازسازی ویلای قدیمی

راهکارهایی برای نوسازی و بازسازی ویلای قدیمی

همیشه بازسازی و نوسازی ویلا هزینه زیادی نیاز ندارد و می‌توان با صرف هزینه ‌ای اندک ویلای قدیمی خود را به یک ویلای مدرن و شیک تبدیل کنید. در ادامه راهکارهایی را ارائه می‌ دهیم که با به کارگیری آن‌ها می ‌توانید یک ویلای زیبا و چشم ‌نوازی داشته باشید.

بازسازی نمای بیرونی ویلای قدیمی

درب ورودی اولین مورد از طراحی ساختمان ویلایی است که به چشم می ‌آید. بنابراین نباید ظاهری فرسوده و بی‌ رنگ داشته باشد. برای نوسازی و بازسازی نمای بیرونی ویلا باید توجه کنید که از چه جنسی است تا متناسب با آن بازسازی را انجام دهید.

برای مثال اگر نما از سنگ یا آجر باشد به‌ راحتی و اندکی هزینه می ‌توان با استفاده از پولیش سطحی سنگ یا آجر ظاهر ویلا را زیبا و تمیز کرد. همچنین از نماهای جدید مثل چوب، سمنت برد و کامپوزیت نیز می‌توان روی نمای قدیمی ویلا استفاده کرد. انتخاب این نماهای مدرن ممکن است شما را با دو مشکل مواجه کند. یک اینکه  نماهایی مثل چوب برای مناطق شمالی کشور که بارندگی و رطوبت زیاد است مناسب نیست. دیگر اینکه برای به کار گیری این نماها هزینه بیشتری باید پرداخت کنید.

بازسازی ویلای قدیمی

تعویض درب ‌ها و پنجره‌ های ویلای قدیمی

درب‌ ها از مهم ‌ترین اجزای دکوراسیون داخلی ویلا هستند که سریع ‌تر فرسوده می‌ شوند. پس در زمان بازسازی و نوسازی ویلای قدیمی باید مورد توجه قرار گیرند. امروزه طرح ‌ها و مدل ‌های متنوعی از درب‌ ها و پنجره ‌ها با قابلیت عایق و ضد سرقت وجود دارد که برخی از این محصولات قیمت نسبتاً مناسبی دارند. استفاده از درب‌ های مدرن علاوه ‌بر اینکه زیبایی خاصی به محیط ویلا می‌ دهد، می‌تواند امنیت آن را نیز تأمین نماید. 

بازسازی ویلای قدیمی

رنگ آمیزی و تمیز کردن دیوارهای ویلای قدیمی

دیوارها بیشترین محیط را در ویلا بر می‌ گیرند. بنابراین در بازسازی ویلای قدیمی اگر دیوارها به نحوه زیبایی ترمیم و نوسازی شوند، می‌ توانند تغییرات چشم ‌گیری روی ظاهر ویلا ایجاد کنند. مصالح متنوعی مانند نقاشی، کاغذ دیواری، دیوار پوش و کناف برای ترمیم و نوسازی دیوارها وجود دارد. بسته به بودجه خود می ‌توانید یکی از این روش‌ ها را برای بازسازی دیوارها انتخاب نمایید.

بازسازی ویلای قدیمی

ترمیم کفپوش ‌های ویلای قدیمی 

سنگ‌ های گران ‌قیمت برای نو و برّاق کردن کفپوش ‌های ویلای قدیمی هستند. بهتر است از دستگاه ‌های مخصوص این کار برای پولیش دادن آن‌ها استفاده کنید. تعویض این گونه کف‌پوش‌ ها علاوه‌ بر سختی کار می ‌تواند هزینه زیادی را برای شما داشته باشد. امروزه کف‌پوش ‌های جدیدی مانند انواع سمنت برد، چوب، لمینت و کف‌پوش ‌های پی وی سی در بازار عرضه می ‌شود که می ‌تواند جلوه ‌ای زیبا به ویلا بدهد.  

بازسازی ویلای قدیمی

بازسازی سقف ویلای قدیمی

سقف از مهم‌ ترین بخش ‌های داخلی یک ویلا محسوب می‌ شود. زیرا هم مکانی برای نصب کابل ‌های برق و تلفن، سیستم‌ های سرمایشی و گرمایشی، تعبیه دریچه ‌های فن و کولر است. در حال حاضر برای حفظ زیبایی سقف و ایجاد پوشش از سقف‌ های کاذب استفاده می ‌شود. بازسازی و نوسازی ویلای قدیمی با به کارگیری سقف کاذب سبب پنهان شدن تأسیسات نصب شده در سقف شود و جلوه زیبایی به محیط داخلی ویلا می‌ دهد.

بازسازی ویلای قدیمی

نوسازی و بازسازی آشپزخانه ویلای قدیمی

آشپزخانه قلب هر خانه محسوب می ‌شود که باید از لحاظ طراحی داخلی بسیار جذاب باشد. در صورتی ‌که آشپزخانه ویلای قدیمی دارای آبگرمکن، هود و یا کابینت ‌های فرسوده و قدیمی هستند. می ‌توانید آن‌ها را تعویض کنید و از محصولات مدرن ‌تر و زیباتر در آشپزخانه استفاده نمایید. این کار جلوه بسیار جذاب و شیکی را به ویلا خواهد داد. همچنین فضاهای دکوری به آشپزخانه اضافه نمایید یا اینکه طراحی اُپن را تغییر دهید. استفاده از کفپوش و دیوارپوش‌ های سه بُعدی در آشپزخانه فضای مدرن‌ تری را به آشپزخانه خواهد داد.

بازسازی ویلای قدیمی

کلام پایانی 

در این مقاله در مورد روش ‌های نوسازی و بازسازی ویلای قدیمی سخن گفتیم. راهکارهایی را برای بازسازی ویلاهای کهنه و قدیمی بیان کردیم. نظر خود را در مورد این مقاله بگویید و چنانچه شما نیز روش ‌ها یا راهکارهای دیگری را در مورد نوسازی ویلای قدیمی مدنظر دارید می ‌توانید آن را با ما مطرح کنید.

بازسازی ویلای قدیمی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه بازسازی ویلا و طراحی ویلا، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید. 

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد. 

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. 

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود. 

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند. 

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید. 

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

طراحی داخلی

طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی چیست؟  طراحی داخلی یک حرفه‌ی بسیار تخصصی می باشد. این حرفه گره محکمی به معماری خورده است و می‌تواند مکمل یک نقشه‌کشی خوب

ادامه مطلب »
مدل های کمد دیواری

مدل های کمد دیواری

مدل های کمد دیواری مدل های کمد دیواری در دکوراسیون داخلی نقش بسیار تعیین کننده ای هم در زیباسازی فضا و هم در بهینه سازی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏