13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری

13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری

مقدمه

برای ایجاد یک دکوراسیون داخلی شیک و یک خانه منظم، داشتن یک کمد به خوبی سازماندهی شده ضروری است. اما به حداکثر رساندن فضای ذخیره‌سازی در کمد می‌تواند یک چالش باشد، به خصوص اگر فضای دیوار محدودی دارید. خوشبختانه، ایده‌های خلاقانه زیادی برای طراحی کمد دیواری وجود دارد که می‌تواند به شما کمک کند از فضای ذخیره‌سازی خود نهایت استفاده را ببرید.

از قفسه‌های دیواری توکار و کشوهای ذخیره‌سازی سفارشی گرفته تا کابینت‌های بالای سر و آویزهای صرفه‌جویی در فضا، این ایده‌های الهام‌بخش به شما کمک می‌کند کمد خود را مرتب نگه دارید. بنابراین، اگر به دنبال به حداکثر رساندن پتانسیل ذخیره‌سازی کمد خود هستید، به جای درستی آمده‌اید. این ویژگی‌های طراحی را اضافه کنید تا سبک، کارایی و تجمل را به کمد دیواری خود _ یکی از مهم‌ترین فضاهای خانه خود بیاورید.

در صورتی‌که کمد دیواری به خوبی طراحی شده باشد باید احساس کنید که با تمام لباس‌ها و لوازم جانبی زیبای خود وارد بوتیک خصوصی خود می‌شوید. این نه تنها لباس پوشیدن را به یک تجربه لذت‌بخش تبدیل می‌کند، بلکه آن را بسیار آسان‌تر می‌کند _ دیگر آن روزهایی که برای پیدا کردن یک پیراهن مورد علاقه در کشو می‌چرخیدید، تنها برای بیرون کشیدن آن در یک آشفتگی چروکیده، گذشته است.

13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری را در این‌جا بیان میکنیم. چه در حال طراحی یک کمد جدید از ابتدا هستید یا به دنبال راه‌هایی برای بازسازی کمد فعلی خود، این ایده‌های طراحی را دنبال کنید تا فضایی زیبا و کارآمد ایجاد کنید که از آن لذت ببرید.

13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری

 

1. جزیره کمد(CLOSET ISLAND)

جزیره کمد در اصل یک کمد است که در کمد دیواری شما تعبیه شده است و درست مانند جزیره آشپزخانه، می‌تواند اهداف مختلفی را انجام دهد. جزایر کمد سفارشی می‌توانند کشوهایی برای جواهرات و ساعت، لباس زیر زنانه، جوراب ساق بلند و لباس زیر داشته باشند. کانتر یک سطح با ارزش برای تا کردن یا سازماندهی لباس‌ها یا قرار دادن اقلام تازه خریداری شده قبل از کنار گذاشتن آن‌ها است. این جزیره همچنین می‌تواند برای شارژ تلفن‌ها، ساعت‌های هوشمند یا سایر وسایل الکترونیکی کوچک برق داشته باشد.

 

2. کشوهایی برای جواهرات، ساعت و سایر اقلام کوچک

هیچ کمد سفارشی بدون کشوهای مخصوص جواهرات، ساعت‌ها و سایر اقلام کوچک مانند عینک آفتابی، روسری، سنجاق، دکمه‌های سرآستین، کیف پول و غیره کامل نمی‌شود. برای سهولت دسترسی، اقلامی را ذخیره کنید که اغلب در بالاترین سطح استفاده می‌شوند. کشوهای اقلام قیمتی را می‌توان با مخمل یا ساتن پوشاند.

 

3. یک محفظه ایمن

اگر صحبت از جواهرات و ساعت شد، برخی از اقلام ارزشمند را بهتر است در کشوهای ایمن یا حداقل قفل‌دار نگهداری کنید. در حالی‌که ممکن است در دفتر خود یک گاوصندوق برای اسناد مهم داشته باشید، دومین گاوصندوق کوچک که پشت درب کابینت در کمد شما پنهان شده است، مکان مناسبی برای نگهداری لوازم جانبی ارزشمند است.

 

4. قفسه برای کلاه و کیف دستی

کلاه‌ها و کیف‌های دستی گران قیمت را بهتر است در یک قفسه و در صورت امکان پشت در شیشه‌ای نگهداری کنید تا گرد و غبار از آن‌ها دور نشود. به چه تعداد قفسه نیاز دارید و اندازه آن‌ها به نوع کلاه و کیف شما بستگی دارد _ تعداد زیادی کیف روز بزرگ و کلاه‌های لبه پهن ساحلی؟ برای هر دو به فضای قفسه نیاز دارید. همچنین می‌توان کلاه‌ها را به‌طور مرتب در کشو قرار داد.

 

5. سیستم کفش اختصاصی

کفش‌ها و چکمه‌های خود را با قفسه‌بندی‌های اختصاصی نشان دهید و از آن محافظت کنید _ و نه فقط زیر همه میله‌های آویزان. اگر تعداد زیادی کفش دارید، ممکن است یک دیوار کامل را اختصاص دهید. جفت‌هایی که به‌طور منظم پوشیده می‌شوند را با هم در ارتفاعی که به راحتی قابل دسترسی هستند، در سطح چشم یا کمی پایین‌تر، گروه‌بندی کنید. اگر فضا مشکل است، قفسه‌های بیرون‌کش را با قفسه‌های دوتایی در نظر بگیرید تا جفت کفش‌ها را دو عمق نگهداری کنید.

13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری

 

6. نورپردازی زیبا

یک کمد باید حداقل سه مدل نور داشته باشد: نورپردازی داخلی برای روشنایی عمومی، نور LED یکپارچه در زیر یا پشت قفسه‌ها برای برجسته کردن لوازم جانبی و یک لوستر زیبا برای شخصیت و خلق و خو. در صورت داشتن نورپردازی اختصاصی برای میز آرایش نیز می‌خواهید.

 

7. آینه تمام قد

کابینت‌ها را با آینه یا دیواری با پوشش آینه اضافه کنید، یک آینه تمام قد (با نور خوب) برای هر اتاق رختکن ضروری است. اگر کمد دیواری شما در سمت کوچک است، یک آینه بزرگ نیز می‌تواند توهم فضای بیشتری را ایجاد کند.

 

8. میله‌های VALET

هنگامی‌که به داشتن میله‌ها در کمد لباس خود عادت کنید، متعجب خواهید شد که چگونه بدون آن‌ها کنار آمده‌اید. می‌توانید از آن برای آویزان کردن وسایل هنگام بسته‌بندی یا باز کردن بسته‌بندی برای یک سفر، برای آویزان کردن موقت یک لباس جدید، به عنوان مکانی برای جمع‌آوری وسایلی که نیاز به اتو دارند، یا همه موارد بالا و احتمالاً موارد دیگر استفاده کنید.

 

9. بند لباسشویی توکار

هیچ‌کس از دیدن سبد لباس‌های پلاستیکی زشتی که در اطراف قرار دارد، خوشش نمی آید. یک کمد لباسشویی که به خوبی طراحی شده باشد حداقل یک بند لباسشویی داخلی دارد، اما شما می‌توانید تعداد بیشتری نیز داشته باشید.

 

10. میز اتو

در حالی‌که بیشتر اتو کردن شما ممکن است در اتاق لباسشویی انجام شود، داشتن یک میز اتو تاشوی کوچک در کمد لباس برای استفاده سریع در زمانی که می‌خواهید سریع از در خارج شوید فوق‌العاده است.

13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری

 

11. صندلی

یک صندلی زیبا یا اگر فضای کافی دارید، یک مبل کوچک، افزودنی عالی برای هر کمد دیواری است. این به عنوان مکانی برای پوشیدن و درآوردن کفش یا جوراب‌های ساق بلند و غیره پیشنهادی باوقار از تجمل است.

 

12. میز آرایش

میز آرایش با آینه یکی از آن مواردی است که واقعاً ضروری نیست _ بالاخره لوازم آرایشی، عطر و سایر ابزارهای آرایشی به راحتی در حمام نگهداری می‌شوند _ اما وقتی آن را داشته باشید، تعجب خواهید کرد که چگونه بدون آن زنده مانده‌اید. روشویی باید نورپردازی عالی داشته باشد، بنابراین چراغ های LED را در نظر بگیرید که دارای روشنایی و دمای رنگ قابل تنظیم هستند. شما همچنین می‌خواهید یک چهارپایه کوچک برای نشستن داشته باشید.

 

13. لمس‌های هنرمندانه

در نهایت، هنگامی که چیدمان کمد شما مشخص شد، می‌توانید چند نکته هنرمندانه اضافه کنید. این کار احتمالاً با سازماندهی اقلام مشابه بر اساس سبک و رنگ شروع می‌شود و در صورت داشتن فضای دیوار، شامل عکس‌های مورد علاقه قاب، کتاب‌های تزئینی، گل‌های تازه یا یک قطعه هنری می‌شود. همچنین می‌توانید یک لباس مورد علاقه را روی یک مانکن قدیمی به نمایش بگذارید یا یک فرش شیک در مرکز اتاق قرار دهید.

13 ویژگی مهم طراحی کمد دیواری

سخن پایانی

کمدها یک عنصر کلیدی در سازماندهی اتاق هستند. یک طراحی کمد خوش ساخت و کاربردی می‌تواند به تعریف روح یک فضای تعیین شده کمک کند و به عنصر مهمی در دکوراسیون تبدیل شود. طرح‌های کمد لباس گروه آرکا با تکنیک‌های پیشرفته و مواد با کیفیت بالا ساخته می‌شوند تا راه‌حل‌های مبلمانی را ارائه دهند که هم ظریف، هم کاربردی و هم بادوام باشند. کمدهای ساخت آرکا با ویژگی‌های معاصر خود متمایز می‌شوند که خطوط اساسی، تناسبات هماهنگ و جزئیات دقیق را ترکیب می‌کنند. طرح‌های کمد مدرن آرکا به لطف تطبیق‌پذیری و انتخاب گسترده‌ای از پرداخت‌ها، لوازم جانبی و راه‌حل‌های داخلی، کاملاً با هر محیط و سبکی مطابقت دارند.

گروه معماری آرکا دارای سال‌ها تجربه در طراحی و ساخت کمد دیواری می‌باشد. برای راهنمایی و مشوره بیشتر می‌توانید از طریق شماره‌های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مدل های طراحی محوطه ویلا

مدل های طراحی محوطه ویلا

مدل های طراحی محوطه ویلا مدل های طراحی محوطه ویلا از اصول خاصی پیروی می کند. اصول طراحی ویلا برای محوطه شامل عناصر هماهنگی، مقیاس،

ادامه مطلب »
طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس مقدمه طراحی ویلا و به خصوص  طراحی ویلا دوبلکس یکی از چالش‌های مهم زندگی امروزه است. افراد برای فرار از دود

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏