همه چیز درباره بازسازی ساختمان

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

مقدمه

در این مقاله قصد داریم همه چیز در رابطه با بازسازی ساختمان و نکات و مطالبی را در این خصوص خدمت شما عزیزان شرح دهیم. امیدواریم این اطلاعات بتواند به شما در زمینه بازسازی ساختمان تان کمک کند. برای اطلاع از همه چیز درباره بازسازی ساختمان که با هدف های مختلفی انجام می شود در این جا به آن ها اشاره خواهیم کرد.

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

 

 

دلایل بازسازی ساختمان

گاهی اوقات بازسازی ساختمان به دلیل زیبا کردن و تغییر دکوراسیون محیط، گاهی به علت تعمیرات و رفع خرابی های موجود در ساختمان و گاهی به دلیل زیاد بودن عمر سازه و یا تغییر کاربری در ساختمان آن انجام می گیرد.

در بازسازی ساختمان این امکان وجود دارد که خرابی های ایجاد شده در سازه را عیب یابی و تعمیر کنیم. همچنین در کنار تعمیر بتوانیم فضای مورد استفاده را باز تر کنیم. در بازسازی ساختمان باید به یک سری قوانین و مقررات تصویب شده از جانب شهرداری توجه ویژه داشته باشیم.

 

قوانین بازسازی ساختمان

در قدم اول باید بدانید که در برخی از عملیات های ساختمانی که بازسازی هم شامل آن ها می شود نیاز به اخذ مجوز از شهرداری دارند. برخی از فعالیت‌ها نیز نیاز به اخذ مجوز ندارند. برای مثال تخریب دیوارهای ساختمان می تواند آسیب های جبران ناپذیری به ساختمان وارد کند و یا حتی منجر به تخریب کل ساختمان شود. پس برای تخریب دیوارهای ساختمان باید دیوارها شناسایی شود و به کمک یک کارشناس تخریب شود.

  • برای تغییر مکان راه پله ها باید با راهنمایی و مشورت کارشناسان و همچنین اخذ مجوز از شهرداری اقدام به این کار کنید.
  • جا به جا نمودن دیوارهای پارکینگ که می تواند برای کل ساختمان خطرساز باشد باید با اخذ مجوز از شهرداری و راهنمایی یک کارشناس ماهر در این زمینه انجام شود.
  • اگر قصد تغییر کاربری کلی ساختمان یا تخریب کل ساختمان را دارید این اقدام حتماً باید با اخذ مجوز از شهرداری صورت گیرد.

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

 

 

بخش های مهم در بازسازی ساختمان

آشپزخانه هر خانه ای یکی از رایج ترین قسمت ها برای بازسازی می باشد. عوض کردن کاشی، سرامیک، سینک ظرفشویی، شیرآلات، پیشخوان و کابینت ها در اغلب بازسازی های آشپزخانه انجام می شوند. همچنین در برخی از بازسازی ها مهندسین سعی دارند که فضای آشپزخانه را به فضای بزرگ تری تبدیل کند.

سرویس های بهداشتی یکی دیگر از مهم ترین قسمت ها در بازسازی و تعمیرات منزل به حساب می آیند. برای سرویس بهداشتی رفع نم و رطوبت روی سقف و دیوار و یا حتی ترک های موجود روی دیوار و همچنین نصب لوله ها و تعویض کاشی و سرامیک از جمله مواردی هستند که در بازسازی سرویس بهداشتی انجام می شود.

از جمله موارد دیگر در بازسازی می توان به بازسازی نمای ساختمان اشاره کرد. گاهی اوقات برای حفظ زیبایی و ایجاد تنوع در ظاهر ساختمان و همچنین هماهنگ نمودن ظاهر ساختمان با شهر و محل و زیباسازی و محکم سازی بازسازی نمای ساختمان انجام می گیرد.

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

 

 

هزینه بازسازی ساختمان

اگر قصد بازسازی ساختمان را دارید یکی از مواردی که باید به آن توجه ویژه داشته باشید، هزینه های بازسازی ساختمان می باشد. با توجه به این که در بازسازی ساختمان نیاز به تعمیر و یا تعویض لوله کشی ها، کاشی و سرامیک، برق کشی و …  را داشته باشید هزینه های متفاوتی را متحمل خواهید شد.

از دیگر عوامل مؤثر بر هزینه‌های بازسازی ساختمان می‌توان به متراژ منزلی که در حین بازسازی در آن مستقر هستید، تخصص پیمانکار و میزان قیمتی که برای مشاوره و کارشناسی مد نظر دارید،  نحوه طراحی ساختمان، ویژگی ها و خصوصیات منزل، متریال و موادی که برای بازسازی ساختمان استفاده می کنید و …  اشاره کرد.

برای تعیین حدود قیمت نهایی بازسازی سعی کنید با پیمانکار و مهندس ساختمان مشورت کنید. تمامی نظرات را در مورد بازسازی با او در میان بگذارید تا بتواند حدود هزینه نهایی را برای شما مشخص کند.

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

 

 

بازسازی کلی و جزئی

به صورت کلی بازسازی ساختمان به دو دسته بازسازی اساسی یا بازسازی کلی و بازسازی جزئی تقسیم بندی می شود.

منظور از بازسازی جزئی ساختمان بازسازی تنها بخش هایی از ساختمان است که نیاز به ترمیم دارند. ولی در بازسازی اساسی و کلی قرار است قسمت هایی را اضافه یا حذف کنیم و شاید در تعداد طبقات ساختمان و بسیاری از موارد دیگر تغییرات کلی ترین به وجود بیاوریم. لازم است برای بازسازی خانه و ساختمان یک سری نکات دیگر که شاید کم تر به آن ها اشاره داشتیم را با دقت بیشتر رعایت کنید.

برای مثال ویژگی ها و وضعیت خانه و ساختمان را شناسایی کنید و هزینه های بازسازی ساختمان را در نظر بگیرید. بهترین مهندس و بهترین پیمانکار را برای بازسازی ساختمان انتخاب کنید. محدودیت های قانونی و مجوز های مورد نیاز را در نظر بگیرید. ضوابط ایمنی را رعایت کنید. شرایط کاری مناسب برای کارگران مهندسین و پیمانکاران ساختمان را نیز در نظر بگیرید.

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

 

 

تعیین مدت زمان بازسازی ساختمان

برای تعیین زمان دقیق بازسازی ساختمان نباید انتظار عدد مشخصی را داشته باشیم. چرا که طول دوره بازسازی وابسته به اندازه و حجم بازسازی و حجم آن کاری که کارگران در طول یک روز به پیش می‌برند و خیلی موارد دیگر بستگی دارد. می توانیم این مدت زمان را از یک ماه تا چهار ماه تخمین بزنیم. تعیین زمان دقیق طول دوره بازسازی ساختمان به نظر کارشناس و همکاری پیمانکار، مهندس و کارگران ساختمان به شدت وابسته می باشد.

 

پیمانکاری بازسازی ساختمان

برای بازسازی ساختمان می توانید دو کار را انجام دهید: اول اینکه خودتان همه کاره باشید. یعنی این که خودتان در ارتباط با نیروی کار، بازسازی خانه را انجام دهید. در این روش ابتدا باید بازسازی منزل را طراحی کنید. پس از آن نیروهایی را برای بازسازی ساختمان جذب کنید. این کار ریسک زیادی دارد. چرا که شناخت نیروی کار و اطمینان به آن سخت و زمان بَر می باشد.

 در روش دوم می توانید با مهندس و پیمانکاری قرارداد ببندید تا آن ها بازسازی منزل را طراحی کنند. آن ها بر اساس ملاک هایی که مدنظر دارند قیمتی را برای هر متر مربع واحد به شما پیشنهاد دهند.

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

کلام پایانی

در این مقاله سعی داشتیم همه چیز درباره بازسازی ساختمان را خدمت شما عزیزان شرح دهیم تا اطلاعات این مقاله کمک شایانی به شما عزیزان در زمینه بازسازی منزل داشته باشد. امیدواریم که مطالب این مقاله برای شما مفید بوده باشد. سپاس از این که تا پایان مطالب همراه ما بودید. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر با گروه معماری آرکا می توانید از طریق شماره های تماس و اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

اصول بازسازی ساختمان

اصول بازسازی ساختمان

اصول بازسازی ساختمان اصول بازسازی ساختمان باید رعایت شود تا نتیجه بازسازی ساختمان مطلوب باشد و در نهایت یک ساختمان ایمن شده، زیبا و مقاوم حاصل

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏