کار بازسازی ساختمان

کار بازسازی ساختمان

مقدمه

در جامعه امروزی و با توجه به پیشرفت های جهان در عصر حاضر و لزوم اجرای تخصصی بسیاری از کارها و در راستای ارتقاء کیفیت در امور، بسیاری از کارها تخصصی تر دنبال می شوند. به همین دلیل همواره شاهد به وجود آمدن شغل های جدید تر و تخصصی تر هستیم. یکی از صنعت های پر رونق و تخصصی صنعت ساختمان سازی و صنایع وابسته به آن می باشد که همیشه یکی از بازار های پر رونق و پر سود بوده است.

این روز ها کار بازسازی ساختمان نیز در حال تبدیل شدن به یک شغل تخصصی و سودآور می باشد که مورد توجه افراد زیادی قرار دارد. همچنین افراد بسیاری در راستای اجرای راحت تر و بی دردسر تر کار بازسازی ساختمان خود همواره از متخصصین حوزه بازسازی ساختمان کمک می گیرند. امروزه در بسیاری از کشور ها به متخصصین کار بازسازی ساختمان نیاز فراوانی احساس می شود و به وجود آمدن این شغل را می توان به علت احساس نیاز جامعه و رفع نیاز مردم دانست.

کار بازسازی ساختمان

 

 

کار بازسازی ساختمان در ایران

در کشور ایران نیز با توجه به رونق فراوان صنعت ساختمان سازی و با توجه به احساس نیاز مردم به کار بازسازی ساختمان و همچنین با توجه به آداب و رسوم ایرانیان در نوسازی خانه و خانه تکانی سالانه این حرفه به صورت یک شغل در حال بدست آوردن جایگاهی ویژه در جامعه می باشد و میزان تقاضای جامعه نیز همواره رو به افزایش است.

یکی دیگر از عواملی که باعث رونق کار بازسازی ساختمان در ایران می شود شرایط اقتصادی مردم است. زیرا با توجه به شرایط نامناسب اقتصادی بسیاری از مردم قادر به ساخت و یا خرید خانه جدید نیستند و به ناچار به کار بازسازی ساختمان خود روی می آورند. با توجه به درگیری ها و دردسر های این کار، به متخصصین این حوزه احساس نیاز می کنند و برای بازسازی ساختمان خود به این متخصصین اعتماد می کنند.

کار بازسازی ساختمان

 

 

سود دهی کار بازسازی ساختمان

فعالان حوزه بازسازی ساختمان جهت رسیدن به درآمد مناسب و سود قابل قبول در این کار باید به موارد مهمی توجه نمایند که  عبارت اند از:

 

انتخاب ملک

انتخاب ملک مورد نظر جهت بازسازی بسیار مورد اهمیت است. در هنگام انتخاب ملک باید به موقعیت مکانی، نمای ظاهری ساختمان، وضعیت اسکلت بندی ساختمان، وضعیت برق کشی و لوله کشی، مشکلات فوندانسیون وسقف و وضعیت خرابی و پوسیدگی درب و پنجره ها توجه نمود.

 

شناسایی بازار منطقه و فاکتور های مورد توجه املاک آن منطقه

در نظر گرفتن نیاز و خواسته ها و همچنین فرهنگ مردم  بومی و نحوه ی مهاجرت به منطقه و بازار قیمتی آن منطقه بسیار مورد اهمیت می باشد.

 

برنامه و بودجه

مهم ترین مرحله بعد از انتخاب ملک مناسب جهت کار بازسازی ساختمان، برنامه ریزی و تخمین بودجه مورد نیاز می باشد. زیرا برای رسیدن به سود مناسب و انجام کار به بهترین شکل حتماً باید با برنامه ریزی مناسب کار را پیش ببرید. با در نظر گرفتن هزینه ها و زحمات کار سود حاصله را پیش بینی نمایید و کار را با برنامه ریزی تعیین شده انجام دهید.

 

اهمیت ظاهر ساختمان پس از بازسازی

یکی از مهم ترین فاکتور ها که پس از بازسازی ساختمان باعث به چشم آمدن کار می شود، توجه به نمای ظاهری ساختمان است که از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد. در کار بازسازی ساختمان مراحل متعددی را باید مرحله به مرحله طی کنید. بهترین کار جهت ایجاد نظم در انجام این مراحل تهیه یک چک لیست کامل از کارهایی است که باید به ترتیب انجام دهید. پس از تهیه چک لیست مورد نظر کارها به بهترین شکل پیش خواهد رفت.

کار بازسازی ساختمان

 

 

مراحل کار بازسازی ساختمان

 

تعیین لیست تغییرات مورد نظر و تخریب سازه قدیمی

در گام اول باید ساختمان زیر نظر کارشناس مربوطه و ضمن رعایت تمامی اصول ایمنی و در نظر گرفتن استحکام سازه تخریب شود. در این مرحله رعایت اصول ایمنی بسیار مهم است و انجام اصولی این مرحله شما را از مشکلات احتمالی تا حد بسیاری دور خواهد کرد.

 

شروع مراحل بازسازی

در این مرحله پس از تخریب قسمت های مورد نظر و تخلیه ضایعات ناشی از عملیات تخریب و پاکسازی محیط طبق چک لیست، عملیات بازسازی آغاز می شود. در هنگام اجرای عملیات بازسازی نکات زیر باید جهت جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات احتمالی در نظر گرفته شود:

  • نصب هشدار ها و تجهیزات ایمنی مناسب در پیاده رو
  • قطع کردن آب و برق و گاز
  • تخریب و جد اسازی سرامیک و کاشی های کف و دیواره ی سرویس ها و آشپزخانه
  • کمک گرفتن از متخصص مربوطه هنگام تخریب دیوارها و اخذ مجوزهای لازم جهت تخریب دیوارهای غیر باربر
  • اجرای صحیح عایق های سرویس بهداشتی و آشپزخانه
  • اصلاح لوله کشی های برق و آب ساختمان مطابق استاندارد روز

 

به روز کردن ظاهر ساختمان

این مرحله شامل مراحل مختلفی است که بر اساس نوع بازسازی و مطابق چک لیست انجام می شود. این مرحله می تواند شامل مراحلی مانند گچ کاری، سفید کاری، اجرای سقف کاذب، نور پردازی، پارکت و لمینت کف، کاغذ دیواری، طراحی دکور های خاص و …. باشد. به روز سازی نمای بیرونی ساختمان تأثیر بسیار زیادی در بهتر شدن نتیجه بازسازی خواهد داشت.

 

آشپزخانه

در کار بازسازی ساختمان آشپزخانه یکی از مهم ترین قسمت ها می باشد. زیرا آشپزخانه پر کاربردترین قسمت هر خانه است و از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. در بازسازی آشپزخانه می توان کاشی و سرامیک را به نوع دلخواه تعویض نمود و با طراحی کابیت های به روز و جدید استفاده حداکثری از فضا داشت. همچنین تعویض سینک ظرفشویی و شیر آلات نیز بسیار مؤثر می باشد. همچنین در صورت نیاز می توان لوله کشی و تأسیسات آشپزخانه را نیز به روز نمود.

 

اتاق خواب ها و پذیرایی

این مرحله از کار بازسازی ساختمان بسیار به سلیقه فردی وابسته است و بر اساس نیاز هر فرد می تواند متفاوت باشد. ممکن است شخصی جهت دستیابی به فضای بیشتر به حذف کردن یک یا چند دیوار نیاز داشته باشد. یا فردی دیگر با ایجاد دیوارهای جدید اتاق هایی را به خانه خود اضافه نماید. همچنین طراحی دکور نیز کاملاً سلیقه ای است و بر اساس سن و سلیقه فرد متفاوت می باشد.

 

سرویس بهداشتی و حمام

تعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی و حمام معمولاً جزء مراحل رو به پایان کار بازسازی ساختمان می باشد. در این مرحله به طور معمول پس از تخریب کاشی و سرامیک های قدیمی عایق بندی دیوارها و کف انجام می گیرد. در صورت نیاز لوله کشی نیز مجدد انجام می شود و در ادامه سرامیک ها و کاشی های جدید جایگزین می گردد و با نصب شیرآلات جدید به پایان می رسد.

سرویس بهداشتی و حمامتعمیر و بازسازی سرویس بهداشتی و حمام معمولاً جزء مراحل رو به پایان کار بازسازی ساختمان می باشد. در این مرحله به طور معمول پس از تخریب کاشی و سرامیک های قدیمی عایق بندی دیوارها و کف انجام می گیرد. در صورت نیاز لوله کشی نیز مجدد انجام می شود و در ادامه سرامیک ها و کاشی های جدید جایگزین می گردد و با نصب شیرآلات جدید به پایان می رسد.

 

 

مراحل نهایی

پس از اتمام مراحل کار بازسازی ساختمان و تمیز کاری ساختمان، اکنون می توانید منزل خود را با مبلمان و لوازم به روز و متناسب با سلیقه و فضای خود طراحی کنید و به نتیجه دلخواه و مطلوب خود دست یابید.

کار بازسازی ساختمان

 

سخن پایانی

گروه معماری آرکا یکی از خبره ترین شرکت ها در زمینه بازسازی ساختمان می باشد که در این امور تجربه های فراوانی دارد. برای مشاوره و راهنمایی بیشتر می توانید از طریق شماره های تماس و یا اینستاگرام آرکا با این گروه متخصص تماس حاصل نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

آپارتمان مینیمال

آپارتمان مینیمال

آپارتمان مینیمال آپارتمان مینیمال سبکی است که اگر درباره ی دکوراسیون داخلی اطلاعات کمی داشته باشید، با آن آشنایی دارید. اما اگر هم آشنایی ندارید،

ادامه مطلب »
هزینه بازسازی منازل

هزینه بازسازی منازل

هزینه بازسازی منازل مقدمه برای نحوه ی برآورد هزینه بازسازی منازل باید توجه داشته باشیم که هر ملک و هر فضا کاملاً متفاوت هستند. امکان

ادامه مطلب »
پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای

پارتیشن اداری شیشه ای پارتیشن شیشه ای یکی از گزینه های بسیار مناسب و ایده آل برای تقسیم بندی فضای اداری و پارتیشن بندی اداری

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏