طراحی دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

طراحی دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

در طراحی دکوراسیون اداری نکات مختلفی برای توجه و اصول متعددی برای رعایت وجود دارد. پارامترهایی که توجه به آن‌ها می‌تواند سبب بهره‌وری بیشتر فضا و همچنین بهبود عملکرد افراد شود. از طرفی عدم در نظر داشتن چنین مواردی می‌تواند باعث شود دکوراسیونی با کیفیت پایین و بهره‌وری کم‌تر داشته باشید. یکی از مهم‌ترین مسائلی که باید در هنگام طراحی یک دکوراسیون اصولی مورد توجه قرار داد، اندازه‌ی اداره و دفتر می‌باشد. به این ترتیب که اصول مورد توجه در طراحی دکوراسیون اداری ادارات بزرگ ، با ادارات کوچک متفاوت است.

در این مقاله قصد داریم تا به طور ویژه به طراحی دکوراسیون اداری ادارات بزرگ بپردازیم. چنان‌چه برای انتخاب المان‌های مورد نیاز در چنین دکوراسیونی نیاز به اطلاعات دارید، تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

چرا دکوراسیون اداری ادارات بزرگ متفاوت است؟

‌چرا اندازه‌ی یک اداره و یا دفتر کار بر نوع دکوراسیون آن تاثیر می‌گذارد؟ چه تفاوتی بین دکوراسیون یک فضای کاری بزرگ و کوچک وجود دارد؟ عدم توجه به این تفاوت چه پیامدهایی را در پی خواهد داشت؟

این‌ها سوالاتی‌ست که برای اغلب افراد پیش می‌آیند. در حقیقت می‌توان گفت که تفاوت در اندازه‌ی دو اداره، باعث ایجاد تفاوت‌هایی در طرح‌های دکوراسیون قابل اجرا می‌شود. این تفاوت در حیطه‌های مختلف انتخاب المان‌های ضروری، امکان اضافه شدن آپشن‌های خلاقانه و … قابل مشاهده می‌باشد.

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

به این ترتیب که در صورت دارا بودن فضای کافی شما امکان اضافه کردن بخش‌های مختلفی را به فضای کاری خود دارید. همچنین به تناسب بزرگی فضای کار شما ممکن است نیروی انسانی بیشتری داشته باشید و مقوله‌ی پارتیشن‌بندی اداری به گونه‌ای خاص در اداره‌ی‌تان پیاده شود.

پارامترهای مختلف دکوراسیون اداری نظیر مبلمان، پارتیشن‌بندی، میز مدیریت، ریسپشن و … در ادارات بزرگ از قواعد خاصی پیروی می‌کنند. این مباحث را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

چگونه دکوراسیون اداری ادارات بزرگ کارآمدتر می‌شود؟

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

با یک انتخاب خوب یک پذیرش بی‌نقص طراحی کنید

اولین و شاید مهم‌ترین محلی که مراجعین و مشتریان در یک اداره و دفتر کار با آن مواجه می‌شوند، پذیرش یا ریسپشن است. این مسئله باعث می‌شود تا این بخش از اداره از اهمیت شگرفی برخوردار باشد.

نوع چیدمان پذیرش، استفاده از کانتر یا میز، محل تعبیه شده برای نشستن و انتظار مراجعین و … از جمله مواردی هستند که می‌توان در این زمینه آن‌ها را مورد توجه قرار داد. اما مسئله‌ای که اغلب مدیران در ادارات خود با آن مواجه هستند کمبود فضا برای اعمال نوع دکوراسیون مورد نظر برای پذیرش است.

خوشبختانه در طراحی دکوراسیون اداری ادارات بزرگ شما چنین دغدغه‌ای را شاهد نیستید. به همین دلیل بهتر است از فضای کافی خود استفاده کرده و در طراحی این بخش سنگ تمام بگذارید. ریسپشن را می‌توان ویترین اداره و شرکت‌تان دانست. سعی کنید از المان‌های مربوط به کسب و کار خود حتماً در این بخش استفاده کنید. نورپردازی کافی و نوع چیدمان رنگ‌ها باید به گونه‌ای باشد که محل قرارگیری منشی در کانون توجه قرار داشته باشد. همچنین این قسمت را به شکلی طراحی کنید که علاوه بر در دسترس بودن در هنگام ورود، به بخش‌های مختلف اداره دسترسی داشته باشد.

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

فضای کارمندان مناسب دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

ادارات بزرگ غالباً تعداد نیروی کار بیشتری نیز دارند. البته این مسئله مطلق نبوده و گاهی ممکن است در اداره‌ای که فضایی دوبرابر یک اداره‌ی دیگر دارد، تعداد کمتری از افراد مشغول به کار باشند. این مسئله راهنمای شما در ایجاد فضای کار برای کارمندان و کارکنان و همچنین تصمیم‌گیری برای پارتیشن و نوع آن باشد.

در طراحی دکوراسیون اداری ادارات بزرگ شما این امکان را دارید که برای تمام کارکنان خود فضایی مجزا را فراهم کنید تا در آن به انجام امور کاری خود بپردازند. اما در برخی مواقع ممکن است لزوم به همکاری در کنار یکدیگر وجود داشته باشند. در چنین مواردی شما می‌توانید با بهره‌مندی از ایده‌هایی نظیر اتاق کنفرانس، گردهمایی و … فضایی برای پیشبرد کارهای تیمی فراهم کنید.

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

پارتیشن و انواع آن

زیاد بودن فضای موجود در اداره، دست شما را در انتخاب نوع پارتیشن و طراحی و پیاده‌سازی آن باز می‌گذارد. این مسئله به ویژه زمانی که شرکت یا اداره‌تان از اتاق‌های متعددی برخوردار نیست بسیار چاره‌ساز است.

پارتیشن‌ها انواع مختلفی نظیر ام‌دی‌اف، آلومینویم ــ شیشه و … دارند. به فراخور دکوراسیون اداری‌ای که برای محل کار خود در نظر دارید می‌توانید هر یک از این موارد را انتخاب نموده و برای پارتیشن‌بندی و ایجاد فضاهای مجزا از آن استفاده کنید.

در فضاهای کاری بزرگ پارتیشن‌ها می‌توانند بخش‌های مجزا اما بزرگی را در اختیار شما قرار دهند. در حقیقت برخلاف معمول که فضای پارتیشن‌بندی شده مجموعه‌ای از اتاقک‌های کوچک است که تنها یک کارمند در آن‌ها مشغول به کار است، پارتیشن‌بندی فضای بزرگ می‌تواند یک اتاق مجزا در اختیار هر کدام از کارکنان قرار دهد.

معمولاً در محیط‌های کاری بزرگ که هم تعداد کارکنان زیاد است و هم مراجعین بیشتری در آن حضور پیدا می‌کنند، استفاده از پارتیشن‌های عایق صدا گزینه‌ی مناسب‌تری می‌باشد.

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

مبلمان دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

با توجه به کوچک‌تر شدن فضای ادارات شرکت‌ها شاید یکی از مهم‌ترین مسائلی که افراد در انتخاب تجهیزات اداره با آن مواجهند، انتخاب مبلمان مناسب دکوراسیون اداری می‌باشد. مدل‌های مختلف مبلمان که طرح‌هایی مدرن و مینیمال دارند به همین منظور طراحی شده‌اند.

اما در ادارت بزرگ شما امکان استفاده از هر نوع مبلمانی را به تعداد دلخواه خود دارید. این مقوله یک امکان بزرگ برای داشتن یک فضای مناسب و راحت برای مراجعین ایجاد می‌کند. شما حتی این امکان را دارید که برای جلسات کاری مهم‌تری که در برنامه‌ی کاری خود دارید از یک فضای مجزا با مبلمانی منحصر به فرد و شرایط پذیرایی خاص بهره ببرید.

از طرفی فضای بزرگ این امکان را به شما می‌دهد که در پذیرش شرکت نیز بتوانید از مبلمان استفاده کنید و این مسئله سبب ایجاد تاثیر بسیار مثبتی در مشتریان خواهد شد.

دکوراسیون اداری ادارات بزرگ

اتاق کنفرانس دکوراسیون ادارای ادارات بزرگ

یکی از نکات مثبتی که فضای بزرگ کاری با خود به همراه دارد، امکان طراحی و ایجاد یک سالن کنفرانس بزرگ و بسیار زیبا می‌باشد. وجود فضای کافی به شما این امکان را می‌دهد تا با انتخاب مبلمان و میزهای مناسب موقعیت خوبی را برای برگزاری جلسات طولانی مدت ایجاد کنید.

با وجود چنین شرایطی و راحتی کارکنان و افراد حاضر در جلسه عدم خستگی و بهره‌وری بیشتر کارمندان از جمله مزایای طراحی چنین فضایی‌ست.

گروه معماری آرکا باتوجه به سابقه و انجام پروژه های متعدد در دکوراسیون اداری ادمه همکاری با ادارات برای انجام طراحی و بازسازی اداری میباشد.

از طریق صفحه تماس با آرکا و یا شبکه های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی ساختمان

بازسازی بنای قدیمی

بازسازی بنای قدیمی   بازسازی بنای قدیمی یک راه عالی برای به دست آوردن خانه ای پر از هویت است. شروع بازسازی ساختمان به همان

ادامه مطلب »
دکوراسیون منزل ایرانی

دکوراسیون منزل ایرانی

دکوراسیون منزل ایرانی دکوراسیون منزل ایرانی تلفیقی از هنر و فرهنگ می باشد. دکوراسیون داخلی ترکیبی هنرمندانه و اصیل از نور، فرش های چشم نواز،

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏