مزایای طراحی قبل از بازسازی ساختمان 

مزایای طراحی قبل از بازسازی ساختمان 

مقدمه

در این مقاله مصاحبه ای را با آقای دانیال اسلامی، مدیر فروش شرکت آرکا ترتیب داده ایم تا در مورد مزایای طراحی ساختمان قبل از اقدام به بازسازی ساختمان هایی اعم از مسکونی، تجاری، اداری، فرهنگی، ورزشی و غیره بیشتر بدانیم.

دانیال اسلامی

آقای دانیال اسلامی در ابتدا بیان کنید که نظر شما درباره رویکرد طراحی_ساخت چیست؟

همان طور که از نام آن پیداست، رویکرد طراحی_ساخت هر دو جنبه طراحی و ساخت یک پروژه را ترکیب می کند. به عنوان مثال تصور کنید که می خواهید یک تیم ورزشی تشکیل دهید. شما بازیکن هایی را انتخاب می کنید که می توانید به آن ها اعتماد کنید و با همکاری آن ها می توانید برنده بازی شوید.

در مورد پروژه ساخت و ساز یا بازسازی ساختمان هم مسئله به همین شکل است. کل ایده رویکرد طراحی_ساخت در جهت صرفه جویی در هزینه، زمان و همچنین جلوگیری از اختلافات قراردادی بین مالک، طراح و سازنده است و مزایای بسیاری دیگری وجود دارد.

در صورت امکان مزایای طراحی قبل از بازسازی ساختمان را به تفصیل بیان کنید؟

1. پاسخگویی کامل

روش طراحی_ساخت فقط از یک نفر تشکیل نمی شود، بلکه یک تیم مسئول و پاسخگو برای کل پروژه وجود دارد. در تمامی مراحل پیمانکاران از نتیجه نهایی، تا هزینه های مرتبط، تا سرعت تکمیل پروژه به عنوان یک تیم پاسخگو هستند. به همین دلیل، تمام جنبه های پروژه ساخت و ساز از همان ابتدا مورد توجه قرار می گیرند. با این رویکرد، موانع دپارتمان که معمولاً در صنعت طراحی و ساخت و ساز دیده می شود از بین می رود.

2. تداوم

یک تیم طراحی_ساخت از ابتدا تا انتها درگیر فرآیند است و به کارایی و تداوم پروژه کمک می کند. تداوم بین طراح و سازنده، احتمال نادیده گرفتن موارد پروژه را تا حد زیادی کاهش می دهد.

3. تخصص

شرکت های طراحی_ساخت در زمینه های طراحی و ساخت متخصص هستند. همه طرفین باید حرفه ای با صلاحیت های رسمی، آموزش معماری و تجربه کافی باشند. آن‌ها همچنین باید درک عمیقی از قیمت‌گذاری، ترتیب‌بندی و نحوه ترکیب ساختمان‌ها و پروژه‌های نوسازی داشته باشند. کار با طراحانی که مانند سازندگان فکر می کنند و سازندگانی که مانند طراحان فکر می کنند، مزیت زیادی دارد. زیرا این امکان را فراهم می کند تا تمام جنبه های یک پروژه به صورت حرفه ای و با بالاترین استانداردها گرد هم آیند.

4. دخالت مالک

رویکرد طراحی_ساخت یک کار منحصر به فرد است. زیرا با این فرض عمل می کند که مالک می خواهد در طراحی و ساخت ساختمان خود مشارکت فعال داشته باشد. با درگیر شدن در تمام جنبه های یک پروژه ساختمانی، مالکان می توانند تضمین کنند که اهداف و ایده های آن ها به ثمر می رسد و استانداردهای آن ها برآورده می شود. این مشارکت مالک باعث ایجاد غرور و احساس موفقیت بیشتر می‌شود و به مالک اجازه می‌دهد در هر مرحله از پروژه ساختمان مشارکت داشته باشد.

دانیال اسلامی

5. همکاری

با توجه به نظرات و ایده‌های همه از ابتدا، تیم می‌تواند برای تولید محصولی با کیفیت بالا با یک دیگر همکاری کند. طراحی به مالک اجازه می دهد تا در حین کار با پیمانکاران فرعی طراحی و ساخت، کنترل کامل بر پروژه را حفظ کند.

6. صرفه جویی در زمان

رویکرد طراحی_ساخت، پایبندی به برنامه ساخت و ساز را آسان تر می کند، به این معنی که زمان کم تری تلف می شود. تصمیمات در طول فرآیند طراحی و ساخت را می توان بدون هیچ گونه دستور تغییر یا هزینه اضافی بازبینی یا دستکاری کرد. بنابراین طراحی می‌تواند برای پروژه‌هایی که در یک برنامه زمان‌بندی فشرده هستند یا آژانس‌هایی که نیاز به پی گیری سریع پروژه‌های خود دارند، سودمند باشد و این امکان را فراهم می‌کند که بازگشت سرمایه زودتر سرمایه‌گذاری شود.

7. صرفه جویی در هزینه

هزینه های ساخت و ساز در طول فرآیند طراحی تعیین و ثابت می شود. با توجه به فرآیند طراحی مختصر، هزینه های طراحی معماری و مهندسی کم تری وجود دارد. روش طراحی_ساخت تقریباً 6% از هزینه های پروژه را در مقایسه با یک فرآیند معمولی صرفه جویی می کند. در رویکرد سنتی، مالک هیچ راهی برای دانستن این که کدام بخش از پروژه ممکن است تا زمان تکمیل فرآیند طراحی مقرون به صرفه باشد، ندارد.

8. استفاده از رویکرد طراحی_ساخت برای کیفیت و کارایی

رویکرد طراحی_ساخت از مفهوم همکاری تیمی برای ارائه به موقع یک پروژه با کیفیت بدون نیاز به ایجاد میان بر یا متحمل شدن هزینه های اضافی استفاده می کند. این روش مبتنی بر کار تیمی، احترام متقابل و رهبری مشترک برای دستیابی به بهترین و مقرون‌به‌صرفه‌ترین راه‌حل‌ها است.

دانیال اسلامی

و در پایان آقای دانیال اسلامی چه توصیه ای دارید؟

برای یک رویکرد حرفه ای و مشارکتی در ساخت خانه خود، دریابید که چرا گروه معماری آرکا سازنده ای است که می توانید به آن اعتماد کنید تا فرآیند طراحی تا ساخت خود را با بالاترین استاندارد برآورده کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی اهداف دکوراسیون داخلی چیست؟ دلیل صرف این حجم از هزینه و رعایت اصول مختلف در طراحی داخلی چیست؟ چرا باید به المان‌های

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏