درب در دکوراسیون اداری

درب در دکوراسیون اداری

بررسی دکوراسیون اداری و مفاهیم مربوط به آن، محدود به پارتیشن بندی اداری و مبلمان و … نمی‌شود. در واقع خود ساختمان اداره یا دفتر، و اجزای آن نقش مهمی را در زیبایی بخشی به دکوراسیون اداری دارند. یکی از این بخش‌های مهم، درب در دکوراسیون اداری یا شرکت می‌باشد.

درب‌ها برای ایجاد مانع در ورودی ساختمان‌ها و هم‌چنین برای جداسازی اتاق‌ها از یکدیگر به کار می‌روند. اما این تجهیزات همچون همه‌ی محصولات دیگر علاوه بر کارایی‌ای که دارند، به‌نوعی نقش دکور یا تزئینی نیز دارند. انتخاب درب برای اماکن تجاری و دفاتر کار با انتخاب درب برای منزل متفاوت است. در این مقاله قصد داریم انواع درب‌های مناسب برای ادارات را مورد بررسی قرار دهیم.

درب در دکوراسیون اداری

تاثیر درب بر کیفیت دکوراسیون اداری

زمانی که از تاثیر درب در دکوراسیون اداری حرف می‌زنیم، بیشترین چیزی که توجه مخاطب را به خود جلب می‌کند، ظاهر درب و هماهنگی آن با دکوراسیون اجرا شده در محل مورد نظر می‌باشد. درب‌های اداری انواع مختلفی دارند. این تنوع را در انواع درب‌های مناسب برای ساختمان‌های مسکونی نیز می‌توان دید.

تولیدکنندگان انواع درب‌ها، آن‌ها را با استفاده از مواد اولیه متنوع نظیر فلزات، چوب و … تولید نموده و در اختیار خریداران قرار می‌دهند. لذا برای آن‌که یک انتخاب مناسب داشته باشید باید بر اساس پارامترهای مختلف و مهمی انتخاب‌تان را انجام دهید.

درب در دکوراسیون اداری

یک انتخاب صحیح به شما کمک می‌کند تا درب‌ها به عنوان بخشی هماهنگ با دکوراسیون اداره نقش مهمی را ایفا کنند. در مقابل عدم توجه به این موضوع می‌تواند باعث ایجاد ناهماهنگی (چه در زمینه رنگ، چه طراحی و چه سبک ساخت) شود. وقتی از درب در دکوراسیون اداری حرف می‌زنیم منظورمان انواع درب‌های به کار رفته در یک ساختمان اداری یا تجاری می‌باشد. این درب می‌تواند درب ورودی یا درب هر یک از اتاق‌های مدیریت، سرویس بهداشتی و … باشد. 

درب در دکوراسیون اداری

ایجاد امنیت با درب‌های ضدسرقت و ضدحریق اداری

انتخاب درب در دکوراسیون اداری برای ورودی ساختمان، آپارتمان و … که محل شرکت در آن واقع است از اهمیت بالایی برخوردار است. در این حیطه علاوه بر عوامل زیبایی‌شناختی و لزوم وجود هارمونی بین در و دیگر المان‌های شرکت، امنیت از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است.

استفاده از درب‌های ضدسرقت برای جلوگیری از ورودهای ناخواسته و پیشگیری از خطرات احتمالی هم در خانه‌ها و هم در ساختمان‌های اداری رواج دارد. البته درب‌های ضدسرقت انواع مختلفی داشته و با توجه به حساسیت کارتان و ارزش کالاها و تجهیزات موجود در ساختمان می‌توان نوع مناسبی از درب ضدسرقت را انتخاب کرد.

البته در برخی از موارد برای افزایش سطح امنیت حفاظ‌های محکمی نیز کنار درب نصب می‌شود. از طرفی درب‌های ضدحریق نیز کاربردهای فراوانی در ادارات و شرکت‌ها دارند.

درب‌های ورودی ساختمان‌ها معمولاً از فلز ساخته می‌شوند. این مسئله به استحکام آن‌ها می‌افزاید. البته این درب‌ها نیز از تنوع رنگی کافی برخوردار بوده و می‌توانید آن‌ها را با توجه به سلیقه و نوع دکوراسیون‌تان انتخاب کنید. در صورتی که فضای ساختمان به خوبی محافظت شده باشد و ورودی محکم و حتی دارای نگهبان باشد، شرکت‌هایی که در ساختمان حضور دارند ملزم به استفاده از درب‌های ضدسرقت نخواهند بود.

درب در دکوراسیون اداری

انواع درب در دکوراسیون اداری

در بخش قبل در خصوص درب‌های ورودی ساختمان اداری و شرکت و دفتر مطالبی را ارائه کردیم. در خصوص درب‌های داخلی دفتر کار و اداره، دست‌تان برای انتخاب بازتر است و گزینه‌های متعددی نیز برای انتخاب وجود دارند.

درب اتاق‌های مختلف کارکنان، درب اتاق مدیریت ، درب سرویس‌های بهداشتی، درب‌های جداکننده بخش‌های مختلف اداره، درب نصب شده بر روی پارتیشن‌ها و … از جمله درب‌هایی می‌باشند که شما برای فضای داخلی اداره به آن‌ها نیاز دارید. این درب‌ها از جنس‌های مختلفی نظیر چوب، ام‌دی‌اف، پی‌وی‌سی، آلومینیوم و … ساخته می‌شوند.

برای انتخاب درب در دکوراسیون اداری مورد نظر خود ابتدا می‌توانید با توجه به نوع دکوراسیونی که برای اداره‌ی خود انتخاب کرده‌اید، گزینه‌های مختلفی را حذف کنید. چرا که هر یک از این درب‌ها در نوع خاصی از دکوراسیون نمای بهتری دارد.

از طرفی رنگ درب نیز اهمیت بالایی دارد. درب‌های چوب را می‌توانید در رنگ‌های محدود به طرح چوب تهیه کنید. البته در برخی موارد با استفاده از روکش‌ها می‌توان درب‌های چوبی با رنگ‌های متنوع داشت. اما در این صورت ماهیت چوبی بودن درب به خوبی خود را نشان نمی‌دهد. همچنین برای نمونه می‌توان اشاره کرد که در اغلب موارد برای استفاده از درب در پارتیشن‌ها، درب‌های آلومینیومی بهترین گزینه‌ها هستند. در ادامه انواع این درب‌ها را بیشتر می‌شناسید.

درب در دکوراسیون اداری

درب‌های MDF اداری

درب‌های ام‌دی‌اف از پرکابردترین درب‌ها چه در ساختمان‌های مسکونی و چه در ادارات و اماکن تجاری می‌باشند. درب‌های ام‌دی‌اف که در حقیقت از یک لایه‌ی میانی تخته فیبر ساخته می‌شوند، می‌توانند روکش‌های متنوعی داشته باشند.

برای مثال یکی از انواع رایج روکش‌های درب ام‌دی‌اف، پی‌وی‌سی می‌باشد. بر روی این درب‌ها امکان اجرای طرح‌های مختلف به وسیله‌ی دستگاه تراش CNC وجود دارد. همچنین در برخی از درب‌های ام‌دی‌اف از روکش ملامینه و همین‌طور کاغذ نیز استفاده می‌شود.

از درب‌های ام‌دی‌اف می‌توان برای ورودی اداره، اتاق مدیریت، اتاق کارکنان، اتاق کنفرانس و … استفاده کرد.

درب در دکوراسیون اداری

درب‌های چوبی دکوراسیون اداری

درب‌های چوبی به خاطر ظاهری که دارند معمولاً به عنوان درب‌هایی با ظاهر کلاسیک شناخته می‌شوند. این درب‌ها البته با طرح‌های مختلفی که در سال‌های اخیر در ساخت آن‌ها استفاده می‌شود قابلیت ایفای نقش به عنوان یک عضو موثر در دکوراسیون اداری مدرن را نیز دارا می‌باشند.

برای خرید این درب‌ها نیز نظیر همه‌ی انواع درب در دکوراسیون اداری لاکچری ، پارامترهای مختلفی نظیر جنس روکش، بدنه، لولاها، کیفیت قفل و … را در نظر داشته باشید. این درب‌ها نیز برای اتاق‌های مختلف داخلی اداره قابل استفاده هستند.

درب در دکوراسیون اداری

درب HDF دکوراسیون اداری

درب‌های اچ‌دی‌اف نزدیکی بسیار زیادی به درب‌های ام‌دی‌اف دارند. تنها تفاوت این درب‌ها در میزان فشردگی تخته فیبر می‌باشد. در درب‌های اچ‌دی‌اف نیز استفاده از انواع روکش‌ها رواج دارد.

درب‌های اچ‌دی‌اف معمولاً برای فضاهای داخلی ساختمان‌های مسکونی و اداری به کار می‌روند.

درب در دکوراسیون اداری

درب‌های شیشه‌ای

این نوع درب‌ها نیز که مدل‌های مختلفی دارند از محبوبیت بالایی در ادارات برخورداند. برخی درب‌ها ممکن است تمام شیشه باشند. همچنین درب‌های شیشه‌ای با قاب‌هایی از جنس‌های مختلف نیز تولید می‌شوند.

البته ممکن است در برخی ادارات بزرگ حتی درب‌های شیشه‌ای اتوماتیک و برقی نیز نصب شود. درب‌های اتوماتیک البته اغلب برای ورودی اداره به کار می‌روند. استفاده از این نوع درب‌ها نیز مزایای مختلفی نظیر زیبایی و ظاهر مدرن و همچنین پیشگیری از اتلاف انرژی دارند.

درب در دکوراسیون اداری

گروه معماری آرکا با تجربه بیش از ده سال آماده همکاری با شما در زمینه های مختلف دکوراسیون اداری میباشد.

برای ارتباط با ما میتوانید ازطریق صفحه تماس با ما یا ذر شبکه های اجتماعی ما را دنبال کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی ساختمان در پردیس

بازسازی ساختمان در پردیس

بازسازی ساختمان در پردیس مقدمه به صورت کلی بازسازی ساختمان را به مجموعه تغییرات و تعمیرات مثبتی تعریف می شود که برای اضافه کردن یا

ادامه مطلب »
مشارکت در ساخت

خطرات مشارکت در ساخت

خطرات مشارکت در ساخت خطرات مشارکت در ساخت و هر آنچه که در ارتباط با این موضوع وجود دارد را در این مقاله مورد بررسی

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏