طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی نه تنها داستان صاحب خانه را روایت می کند بلکه یک دکور جسورانه نیز ایجاد می کند. کتابخانه در دکوراسیون داخلی به فضای خانه شخصیت می بخشد. اگرچه ما در عصر دیجیتال زندگی می کنیم، هیچ جایگزینی برای قدرت کتاب وجود ندارد. دیوار پوشیده از کتاب، هر اتاق را به یک خلوتگاه خیره کننده برای مطالعه تبدیل می کند.

قفسه‌های کتاب چه در ردیف‌های ساده یا توکارهای زیبا، فضایی شیک برای کتاب‌ها، آثار هنری و سایر مجموعه‌های ارزشمند ارائه می‌دهند. توماس جفرسون زمانی نوشت: کتاب به اندازه یک خانه، صدها سال دوام می آورد. پس کتاب یک کالای صرفاً مصرفی صرف نیست بلکه جزو سرمایه محسوب می شود.  ما خواستار این هستیم که کتابخانه های مورد علاقه خود را در فضایی راحت، شخصی و منحصر به فرد به نمایش بگذاریم.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

نقش طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی 

کتابخانه های عمومی و دانشگاهی اغلب وسیع و پر از شکوه هستند در حالی که کتابخانه های خانگی صمیمی تر هستند (اما نه کمتر زرق و برق دار). دکوراسیون اتاق می تواند با کتابخانه رسمی و شیک یا رنگارنگ و دنج باشد. نقاط کانونی شیک مانند شومینه، میز، یا محل نشستن راحت، وسایل را به اندازه حجم های موجود در قفسه ها جالب نگه می دارد. قفسه کتابخانه خانگی که کتاب های مورد علاقه شما را در فضایی به نمایش بگذارد باید به صورت اصولی طراحی شده باشد.

داشتن یک کتابخانه خانگی برای شما و قطعا برای من، آرزوی نهایی است. چه خانه شما سنتی باشد، چه مدرن، یا جایی در این میان، ما با این ایده‌های طراحی کتابخانه خانگی و ذخیره‌سازی کتاب، الهام‌بخش نهایی کتاب‌داری شده‌ایم.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

طراحی مدرن کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

برای طراحی کتابخانه خانگی می توان از چوب‌های رنگ‌آمیزی تا صندلی کناری مدرن و نردبان‌های تمیز استفاده نمود و برداشتی زیبا از طراحی سنتی ایجاد نمایید. 

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

ایده های خلاقانه طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

برخی از کتابخانه ها دارای ویژگی‌های پنهان با شکوه بسیاری هستند. در واقع می توان با تعبیه در به شکل قفسه کتاب، اتاق را به خودی خود رازآلود کرد. اگر چه تنها دو سطح وجود دارد با ایجاد سقف آینه ای توهم یک برج بی پایان از کتاب را القاء نمود. 

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

ایده های کتابخانه برای اتاق نشیمن

به جای انتخاب ظاهر کلاسیک داخلی، کتاب‌های خود را در قالب‌های مجسمه‌سازی و قفسه‌بندی نمایش دهید. اگر چیزی در این دنیا لیاقت این را دارد که روی یک پایه زیبا قرار گیرد، آن کتاب های شما هستند.طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

ایده های کاغذ دیواری در طراحی کتابخانه خانگی 

کاغذ دیواری چاپ کتاب، صحنه دنجی را در گوشه مطالعه طراحی شده، ایجاد می کند.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

کتابخانه در اتاق خواب

در صورتی که اتاق جداگانه ای برای کتاب ندارید اما می خواهید مجموعه شما فضایی خاص داشته باشد. در این صورت می توان در اتاق خواب، قفسه کتاب را استادانه در تضاد با رنگ و طرح روتختی مدرن انتخاب نمود.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

قفسه های مدولار 

یک سیستم قفسه بندی مدولار را برای زیبایی انتخاب کنید. این فضای طراحی شده برای مطالعه در خانه بسیار مناسب است، جایی که ذخیره سازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

طراحی مدرن کتابخانه خانگی 

کتابخانه خانگی مدرن با چاپ، الگو، بافت و موارد دیگر بسیار جذاب می شود. مبل چرمی ظاهری جاودانه دارد و یک انتخاب کلاسیک برای مطالعه است. در حالی که صندلی‌های مخملی و میز شیشه‌ای کاملاً مدرن هستند.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

ایده های کتابخانه خانگی دنج

در اتاق نشیمن معاصر می توان کتابخانه ای با طرح رنگی خنثی و خاکی در سراسر فضا نصب کرد. اقلام تزئینی که قفسه‌های کتاب را تزئین می‌کنند نیز جریان بصری ایجاد می‌ نمایند. به طوری که حس می‌شود که از درون کاملاً یکپارچه شده‌اند.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

استفاده از تمام فضای موجود دیوار 

هیچ فضایی در این مکان چشم نواز بدون استفاده نمی ماند. با تعبیه مکعب ها در قاب درب و زیر پله ها تأثیر بصری ایجاد می شود و فضای قابل استفاده کف را بدون درهم ریختگی نگه می دارند.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

آینه کاری سقف

آینه کاری سقف باعث می شود یک کتابخانه کوچک خانه بزرگ تر احساس شود و در عین حال یک حس مدرن را نیز به آن اضافه می کند.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

طراحی کتابخانه در گوشه 

یک گوشه مطالعه دنج در نزدیکی مجموعه کتاب های خود و یک پنجره با نور خوب ایجاد کنید. یک صندلی راحت، چراغ مطالعه و یک میز کناری رسماً آن را به عنوان محلی برای مطالعه تعیین می کند.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

ایده های نگهداری کتاب اتاق خواب

اگر فضایی در خانه وجود دارد که دارای کمی پیچیدگی معماری است با ساختن قفسه‌های شناور از آن استفاده کاربردی کنید.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

چند منظوره کردن فضا

می توان در اتاق ناهار خوری، قفسه های کتاب دیوار به دیوار ایجاد نمود تا از این فضا به عنوان یک منطقه سرگرمی رسمی و همچنین مطالعه استفاده شود.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

ایده های ذخیره سازی کتاب

صندلی‌ها را با ایجاد فضایی باز برای کتاب‌ها در اتاق مطالعه کوچک، اتاق مهمان یا حتی راه ورودی سفارشی کنید.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

استفاده از سقف مرتفع

اگر فضای کافی برای ذخیره همه کتاب های خود ندارید اما سقف های بسیار بلندی دارید، از آن فضای عمودی استفاده کنید.

طراحی کتابخانه خانگی در دکوراسیون داخلی

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی دکوراسیون خانگی، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساخت و ساز اعم از مدیریت پیمان، معماری داخلی، دکوراسیون داخلی، طراحی دکوراسیون تجاری، مشارکت در ساخت، طراحی داخلی، طراحی ویلا، بازسازی ساختمان و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد. فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه، برگزاری نمایشگاه مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.

سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی کلینیک

بازسازی کلینیک

بازسازی کلینیک مقدمه به خاطر ماهیت کلینیک ها و مطب های پزشکی، بازسازی ساختمان آن ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. زیرا افراد بسیار

ادامه مطلب »
طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس مقدمه طراحی ویلا و به خصوص  طراحی ویلا دوبلکس یکی از چالش‌های مهم زندگی امروزه است. افراد برای فرار از دود

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏