گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی

گیاهان آپارتمانی همه نوع فواید و مزایایی برای تزئین خانه و دکوراسیون داخلی دارد. آنها اکسیژن اضافی را از طریق فتوسنتز تولید می کنند، به کاهش استرس کمک می کنند. حتی اگر آن ها را روی میز خود یا در دفتر خود قرار دهید، می توانند بهره وری شما را افزایش دهند. شما می توانید از کوچک ترین بخش شروع کنید، مثال فقط از یک یا دو گیاه روی میزهای کناری خانه خود استفاده کنید.

می توانید همه مدل گیاهی را وارد دکوراسیون خود کنید و اتاق باغ خود را از ده ها گیاه مختلف بسازید. مهم نیست که چگونه تصمیم می گیرید این کار را انجام دهید، تزئین فضای خانه یا کارتان با گیاهان آپارتمانی به ایجاد طراوت کمک می کند و یک باغ کوچک به شما می دهد که می توانید در تمام طول سال از آن مراقبت کنید.

 

چگونه از گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون استفاده کنیم؟

هنگام تزئین فضای خود با گیاهان آپارتمانی، نکاتی را باید رعایت کنید. علاوه بر ظاهر آنها، باید شرایط زندگی گیاهان و مراقبت از آن ها را در نظر بگیرید. به عنوان مثال، برخی از گیاهان نور کم را تحمل می کنند و در مناطق دشوار مانند حمام رشد می کنند.

در حالی که برخی دیگر برای رشد به مکانی در کنار پنجره نیاز دارند. در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام آوردن گیاهان بیشتر به خانه به خاطر بسپارید:

گیاهان آپارتمانی

 

گروه بندی با اعداد فرد

در صورت امکان، گیاهان را به تعداد فرد گروه بندی کنید. استفاده از یک عدد زوج می تواند متقارن به نظر برسد و ترتیب را رسمی تر نشان دهد. اعداد فرد ظاهر معمولی تر و راحت تری می دهند.

گیاهان آپارتمانی

 

اندازه های مختلف را انتخاب کنید

گیاهان با عرض و ارتفاع متفاوت را در کنار هم قرار دهید. تفاوت در اندازه، ظاهر ارگانیک تری نسبت به گیاهان هم اندازه دارد که یکنواخت به نظر می رسند.

گیاهان آپارتمانی

 

مدل های مختلفی داشته باشید

گیاهانی را با اشکال و انواع رشد انتخاب کنید. برای مثال، یک گیاه دنباله دار چمباتمه ای (پوتوس)، یک گیاه چشمه مانند (دراسنا) و یک گیاه بلند با برگ های رو به بالا (درخت انجیر برگ کمانچه) را در کنار هم قرار دهید تا علاقه و هماهنگی را نمایش دهند.

گیاهانی با برگ های رنگارنگ را در نظر بگیرید به رنگ گیاهان توجه کنید که انتخاب می کنید. برای داشتن ظاهری منسجم، گیاهانی را که دارای برگ های هم رنگ هستند کنار هم قرار دهید. یا برای تنوع بیشتر، به سراغ گیاهانی با شاخ و برگ با رنگ های مختلف بروید. هر کدام از این دو طرح بسته به سلیقه شما دارد.

گیاهان آپارتمانی

 

از گلدان های تزئینی فراوان استفاده کنید

مانند رنگ، انتخاب گلدان ها می تواند بسته به سلیقه شما متفاوت باشند. برای این که چیدمان یک دست به نظر برسد، می توانید از گلدان هایی با پوشش و رنگ های مشابه استفاده کنید یا می توانید تمام گلدان های مورد علاقه خود را با مواد و رنگ های مختلف ترکیب کنید تا ظاهری متفاوت داشته باشید.

گیاهان آپارتمانی

 

مراقبت از گیاهان آپارتمانی را فراموش نکنید

هنگام گروه بندی گیاهان آپارتمانی، نیازها و شرایط آن ها را نیز در نظر بگیرید. به عنوان مثال، گیاهانی را که به رطوبت نیاز دارند، مانند سرخس، از نزدیک با سایر گیاهانی که نیازهای یکسانی دارند، گروه بندی کنید تا برای هر گیاهی که در این گروه بندی است،

یک مقدار مناسب رطوبت دریافت کنند. همچنین، نیازهای دما و نور را در نظر بگیرید. قرار دادن یک گیاه سایه دوست و یک گیاه آفتاب دوست در یک منطقه از خانه، بقای یکی یا هر دو از گیاهان را دشوار می کند.

گیاهان آپارتمانی

 

نکات زهکشی گیاهان داخلی

افتادن در دام کاشت یک گیاه آپارتمانی در هر گلدان جذابی آسان است، اما فکر کردن به زهکشی آب برای سلامت گیاه بسیار مهم تر است. برخی از گلدان ها سوراخ زهکشی در پایین ندارند، به این معنی که گیاهان شما ممکن است در آب زیاد غرق شوند. گلدان های دیگری که دارای سوراخ های زهکشی هستند، آب زیادی را خارج می کنند. خوشبختانه راه حل های زیادی برای مشکلات زهکشی وجود دارد که می تواند مراقبت از گیاهان آپارتمانی را بسیار ساده تر کند.

اگر بعد از یک آبیاری خوب، آب زیادی از گلدان شما خارج شد، یک راه حل ساده وجود دارد که تخلیه آن را کندتر کنید. قبل از کاشت، یک سنگ یا تکه گلدان شکسته را روی سوراخ زهکشی قرار دهید. این تکه سوراخ را به طور کامل مسدود نمی کند، اما جریان خروج آب را کاهش می دهد و به گیاه اجازه می دهد آن چه را که نیاز دارد جذب کند.

 

انواع گلدان ها 

برخی از گلدان ها با یک نعلبکی ساخته می شوند که می توانید آن را زیر گلدان قرار دهید تا آب در حال تخلیه را بگیرید. اگر بعد از آبیاری مشاهده کردید که آب در نعلبکی پر شده است، 10 دقیقه یا بیشتر از گیاه فاصله بگیرید، سپس برگردید و آب باقیمانده را بیرون بریزید. این به خاک فرصتی می دهد تا مقدار آب مورد نیاز خود را برای مرطوب ماندن دریافت کند.

سعی کنید از یک نعلبکی گلدان پلاستیکی و سنگ ریزه برای ایجاد یک پایه مرطوب برای یک گیاه آپارتمانی استفاده کنید. کف نعلبکی را با یک لایه سنگ ریزه پر کنید، سپس کمی آب اضافه کنید. این موضوع از نشست کردن گلدان در آب جلوگیری می کند و رطوبت بیشتری را برای گیاهانی که رطوبت هوا را دوست دارند فراهم می کند.

اگر احساس می کنید گیاه شما رطوبت مورد نیاز خود را حفظ نمی کند، سعی کنید تاج گیاه را با خزه بپوشانید. یک لایه متراکم خزه می تواند رطوبت را در بالای گیاه نگه دارد و خاکی را که آب کافی در خود نگه نمی دارد را جبران کند.

گیاهان آپارتمانی

 

چگونه گیاهانی را که رو به زوال هستند دوباره گلکاری کنیم؟

به گیاهان آپارتمانی خود و تغییر ظاهر آن ها توجه ویژه ای داشته باشید. اگر خیلی خشک یا خیلی مرطوب باشند، برگ ها خشک و قهوه ای می شوند یا شروع به زرد شدن می کنند. یکی از نشانه های بزرگ آفات، مانند کنه های عنکبوتی، چسبندگی روی گیاه است. اگر متوجه یک لایه شیره در بالای برگ ها شدید، مشخص کنید که آیا با آبکشی مناسب می توانید از شر آفات خلاص شوید یا این که بهتر است گیاه را حذف کنید تا گیاهان اطراف را از آفت نجات دهید.

اگر سطح کثیفی در گلدان بدون اضافه کردن خاک اضافی افزایش یابد، ممکن است گیاه به ریشه بسته شود. به این معنی که ریشه ها تمام فضای موجود در گلدان را اشغال می کنند و ممکن است یک گره متراکم و پیچیده در اطراف خاک ایجاد کنند. مهم نیست که گیاه آپارتمانی شما با چه مشکلی مواجه است، گلدان مجدد فرصتی برای احیای آن است.

اولین قدم برای گلدان مجدد گیاه آپارتمانی، تعیین ظرفیت جدید آن است. ترجیحاً بزرگ تر از آن چه که قبلاً زندگی می کرد، نیاز دارید. همچنین مطمئن شوید گلدانی که انتخاب کرده اید زهکشی خوبی دارد. خاک گلدان را به گلدان اضافه کنید سپس گیاه را در آن قرار دهید. باقی مانده ریشه های گیاه را با خاک دفن کنید و خاک را فشار دهید تا پایه محکمی به گیاه بدهید. برگ ها یا شاخه های مرده را جدا کنید. سپس گیاه را به خوبی آبیاری کنید و آن را در مکانی قرار دهید که نور و رطوبت مورد نیاز خود را تأمین کند تا بتواند روز شما را بسازد.گیاهان آپارتمانی

از طریق شبکه اجتماعی اینستاگرام آرکا با ما همراه باشید.  

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی استخر

بازسازی استخر

بازسازی استخر بازسازی ویلا و نوسازی کردن استخرهای قدیمی می تواند یک چالش بزرگ برای بسیاری از کسانی باشد که دارای استخر هستند. پس نیازمند

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏