اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به گونه ای است که آشپزخانه را قلب خانه می نامند و ما باید باور کنیم که حقیقت دارد. طراحی دکوراسیون آشپزخانه چه کوچک باشد و چه بزرگ اهمیت ویژه ای دارد به دلیل این که آشپزخانه مرکز خانه است. این جایی است که وعده های غذایی پخته می شوند و به بدن، ذهن و روح افراد در سراسر جهان سوخت رسانی می کنند. برخی می گویند در حالی که زندگی ممکن است از اتاق خواب شروع شود اما مطمئنا در آشپزخانه ادامه پیدا می کند.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

تأثیرگذاری بر سبک زندگی

به نظر می رسد که بیشتر اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به خانواده،سبک زندگی و طراحی دکوراسیون خانگی بستگی دارد. در خانه های قدیمی تر، آشپزخانه ها کوچک تر بود و از بقیه خانه جدا می شدند. این یک فضای محصور بود که به طور انحصاری برای پخت و پز استفاده می شد و قابلیت بسته شدن در را داشت تا آشفتگی را پنهان کند. خانواده و دوستان غذا می خوردند و در اتاق های ناهارخوری و نشیمن جمع می شدند. در خانه های قدیمی اهمیت بیشتری به اتاق های غذاخوری و نشیمن داده می شد.

در حالی که آشپزخانه ها زمانی برای صرفاً پخت و پز بودند، اکنون برای زندگی نیز اهمیت دارند. همه ما خاطراتی از مادرانمان در برخی موارد پدر یا هر دو والدین داریم که جلوی اجاق گاز قرار داشتند و به طور خستگی ناپذیر روی غذا کار می کردند. غذاهای خوشمزه، سیر کننده و مقوی تهیه می کردند که خانواده از آنها لذت می بردند و با هم میل می کردند.

در برخی موارد به کودکان گفته می شد که از آشپزخانه، فضای کار مادر دوری کنند تا مادر بتواند راحت آشپزی کند. در بیشتر موارد، کودکان تشویق می شوند تا هنر آشپزی را یاد بگیرند، لذت تهیه یک غذای خانوادگی در تعطیلات، خاطرات واقعی یک عمر را ایجاد می کنند. آشپزخانه ها جای آرام و ساکتی نیستند. آنها جایی پر از انرژی، عطر و زندگی هستند. آنها با یک هدف در ذهن ایجاد شده اند و آن این است که فضایی سودمند باشند.اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

چرا دکوراسیون آشپزخانه اهمیت زیادی دارد؟

در طول 20 سال گذشته یا بیشتر، آشپزخانه ها با صرف زمان بیشتر افراد در آن، به فضاهای زندگی تبدیل شدند. آشپزخانه در دکوراسیون داخلی جدید به عنوان فضاهای نشیمن طراحی شدند و بنابراین این مکان ها بزرگ تر شدند تا خانواده و دوستان را برای سرگرمی در خود جای دهند. ایده آشپزخانه در دکوراسیون داخلی به عنوان فضای نشیمن روز به روز محبوب تر شد و کسانی که آشپزخانه های کوچک تری در خانه های قدیمی تر داشتند تصمیم گرفتن حواس خود را به این عنصر مهم خانه معطوف کنند.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

ویژگی های یک دکوراسیون مناسب برای آشپزخانه:

 

فضا

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی یکی از مهم ترین دلایل داشتن یک دکوراسیون خوب است. احتمالاً هر قسمتی از فضای خانه شما، از جمله آشپزخانه، اهمیت دارد. چه خانه بزرگی داشته باشید و چه یک خانه کوچک، باید از مزایای داشتن تمامی فضاها به طور کامل استفاده کنید. فضای موجود به طور قابل توجهی نوع طراحی آشپزخانه شما را تعیین می کند.

یک اشتباه کوچک در محاسبه وجود کابینت در مکان نامناسب یا قفسه های آویزان می تواند فضای آشپزخانه شما را تنگ کند. علاوه بر این، اگر عاشق میزبانی از مردم هستید، یک پنجره کوچک که از طریق آن می توانید غذا و نوشیدنی را به مهمانان خود منتقل کنید ایده آل خواهد بود. از طرف دیگر، اگر ترجیح می دهید صبحانه های خانوادگی یا شام را در آشپزخانه میل کنید، اگر کانتر و صندلی های بزرگی دارید که فضا را برای همه راحت تر می کند، مناسب آشپزخانه شما خواهد بود.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

دسترسی

شما باید به وسایلی که بیشتر در آشپزخانه خود استفاده می کنید دسترسی مستقیم داشته باشید. علاوه بر این، مکان لوازم اصلی آشپزخانه و همچنین محل کار، باید به طور یکپارچه با هم ترکیب شوند تا سرعت کار شما را به حداکثر برسانند. بسیار سخت خواهد بود که وسایل مهم خود را در یک گوشه آشپزخانه قرار دهید، سپس به گوشه دیگر بروید تا مواد خود را هنگام پخت و پز آماده کنید.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

فضای ذخیره سازی

فضای ذخیره سازی در دکوراسیون آشپزخانه باید حداکثر ظرفیت را داشته باشد تا کارایی آشپزخانه افزایش یابد. به عنوان مثال، می توانید کابینت ها، کشوها و حتی قفسه های آویزان را در یک جا با هم ادغام کنید. یک طراحی آشپزخانه مناسب همه چیزهایی را که در آشپزخانه دارید در برابر فضای موجود در نظر می گیرد و پس از آن سعی می کند همه موارد را به بهترین شکل در خود جای دهد.اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

افزایش ایمنی

داشتن یک طراحی آشپزخانه خوب برای خانه شما مستلزم قرار گرفتن هر چیزی در جایی است که قرار است، باشد. به عنوان مثال، کابینت ها و کشوهای شما به درستی در جای خود قرار بگیرند و مسیر را مسدود نکنند.

آشپزخانه باید در حین آماده کردن وعده های غذایی و حضور شخص دیگری در آشپزخانه، فضای کافی داشته باشد. نباید مدام به افراد دیگر برخورد کنید و باعث شوید هر دو طرف صدمه ببینند. علاوه بر این، جایگاه کشوهایی که به درستی قرار گرفته نشده اند، می توانند باعث برخورد شما با آن ها شود.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

 صرفه جویی در هزینه

اگر بخواهید آشپزخانه خود را همین جوری دکوراسیون کنید و صرفاً این کار را برای زمان حال انجام دهید باعث می شود در دراز مدت هزینه زیادی بکنید. شما در طول این مدت ایده هایی به ذهنتان خطور خواهد کرد که فکر می کنید برای آشپزخانه تان بهتر است و باعث می شود برای آنها هزینه کنید.

بهترین کار این است که در ابتدا تصمیم به دکوراسیون آشپزخانه بگیرید و با یک هارمونی مطابق برای دکوراسیون خانه تان آن را طراحی کنید که دیگر مجبور نباشد در طول زمان برای آن هزینه اضافی کنید.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

جلب رضایت شما 

اگر عاشق آشپزی هستید، دکوراسیون آشپزخانه مناسب برای افزایش انگیزه و اشتیاق شما به آشپزی اهمیت زیادی دارد. به عنوان یک آشپز پرشور، دکوراسیونی می خواهید که بتوانید به لوازم خود بهترین دسترسی و فضای کار کافی داشته باشید.

همچنین فضای کافی برای مهمانان خود قرار دهید. دکوراسیون آشپزخانه شما انعکاسی از کاری است که دوست دارید انجام دهید و منطقه ای که بیشترین لذت را از صرف وقت خود می برید.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

 

صرفه جویی در زمان 

صحنه ای را تصور کنید که در آن مدام از محل پخت و پز خود به سمت وسایل برقی حرکت می کنید تا غذا را آماده کنید. شما زمان و انرژی زیادی را از دست خواهید داد. یک آشپزخانه با دکوراسیون خوب به شما این امکان را می دهد که کارها را سریع تر انجام دهید. طراحی خوب آشپزخانه نشان دهنده شخصیت شما است.

یک طراحی زیبا با افرادی که آنها را به خانه خود دعوت می کنید مانند این است که با آنها صحبت می کند و شخصیت شما را به نمایش می گذارد. سعی کنید هر طرحی را که برای خانه خود مدنظر دارید، بهترین آن را برای بهبود عملکرد آشپزخانه خود اجرا کنید و این کار را با حوصله و دقت بیشتری انجام دهید.

اهمیت آشپزخانه در دکوراسیون داخلی

می توانید ما را در شبکه اجتماعی اینستاگرام آرکا همراهی کنید. 

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

بازسازی سالن زیبایی

بازسازی سالن زیبایی

بازسازی سالن زیبایی مقدمه صنعت آرایش مو و صورت متکی به زیبایی ظاهر می باشد. به این معني که اگر صاحب یک سالن زیبایی هستید،

ادامه مطلب »
پارتیشن‌ اداری ارزان

پارتیشن‌ اداری ارزان

پارتیشن‌ اداری ارزان مقدمه وقتی صحبت از طراحی دفتر کار و پارتیشن اداری می‌شود، ایجاد یک فضای کاری کاربردی و منطبق بر اصول زیبایی‌شناختی بسیار

ادامه مطلب »
دکوراسیون داخلی اداری

دکوراسیون داخلی اداری

دکوراسیون داخلی اداری مقدمه دکوراسیون داخلی اداری یکی از جنبه‌های مهم دکوراسیون داخلی است که در مکان‌های مختلفی مانند مراکز خرید، دفاتر کار، بیمارستان‌ها و

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏