طراحی داخلی ویلا دوبلکس

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس

مقدمه

طراحی ویلا و به خصوص  طراحی ویلا دوبلکس یکی از چالش‌های مهم زندگی امروزه است. افراد برای فرار از دود و دم و شلوغی شهرهای بزرگ، ترجیح می‌دهند در مکانی آرام و خلوت و البته خوش آب و هوا زمینی را تهیه کنند و اوقات فراغت خود را در آنجا سپری کنند. اما همه این را می‌دانند که قرار است فقط یک بار طراحی شود و باید سال‌ها در این خانه دوبلکس ویلایی به آرامش برسند. پس یک طراحی ویلای دوبلکس عالی می‌تواند گزینه‌ی مناسبی برای شما باشد. به همین علت است که می‌گوییم  طراحی خانه ویلایی دوبلکس یک دغدغه ی  بزرگ برای مردم امروزه شده‌است.

تفاوت‌های بزرگ  در طراحی ویلای امروزه  دوبلکسی که آرامش بخش و ایده آل باشد، در رعایت نکات خیلی جزئی اما خیلی  مهم در طراحی ویلا است. رعایت  کردن این نکات را شما می‌توانید در ویلاهای متفاوتی ببینید. شما با وارد شدن  به این ویلاها حس دلنشین و خوبی  خواهید داشت و این تفاوت ها را احساس خواهید کرد.

طراحی داخلی ویلا دوبلکس

 

 

بهترین مکان برای ساخت ویلا دوبلکس

بهترین جا برای طراحی ویلای دوبلکس و ساخت خانه دوبلکس، شمالی ‌‌ترین قسمت زمین است. نور و صرفه جویی در مصرف انرژی، مهم‌‌ترین و اصلی ‌‌ترین برای این نکته می‌باشند. طراحی داخلی ویلا و نمای ویلا دوبلکس شما نیز به مرور زیباتر و بهتر خواهد شد. خورشید از سمت مشرق طلوع می‌کند و در طول روز، به سمت جنوب و مغرب حرکت می کند و از آن غروب می‌کند. وقتی طراحی خانه ویلایی دوبلکس  طبق این سمت نمایی باشد، بهترین نتیجه را برای دریافت نور و صرفه جویی در مصرف انرژی برای شما خواهد داشت.

نور خورشید در ساعت‌های بین روز می‌تواند روی اعصاب افراد ویلا باشد. در طراحی ویلا باید به اندازه سایبان‌های روی پنجره‌ها در قسمت شمالی و جنوبی ویلا حتماً دقت شود. همان قدر که لازم است در قسمت جنوبی از سایبان‌های بلندتری استفاده شود، در شمال می‌توانید تا حد  خیلی زیادی اندازه این سایبان ها را کم کنید. در زمستان می‌توانید از این نکته خیلی مهم  برای حفظ  انرژی در ویلای خود بهره ببرید.

اندازه فضاها و بلندی سقف در طراحی ویلا  با یک آپارتمان خیلی فرق دارد. اما این تنها تفاوت میان آن ها  نیست. آپارتمان‌ها محدودیت‌های خیلی زیادی در دریافت نور در خانه دارند که ویلاهای دوبلکس این محدودیت‌ها را ندارد. پس خانه دوبلکس ویلایی خود را مثل آپارتمان طراحی نکنید.

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس

 

 

فاکتورهای مهم در طراحی داخلی ویلا دوبلکس

ویلا دوبلکس، به ویلای دو طبقه‌ای گفته می شود که طبقاتش با یک پله با هم در ارتباط هستند. طبق  فضای کامل ویلای دوبلکس می شود به طراحی داخلی ویلا دست زد. مهم ‌‌ترین قسمت ویلا دوبلکس، راه پله آن است. در اولین قدم طراحی داخلی ویلا دوبلکس، باید تصمیم گرفت که می‌خواهید راه پله را در چه طرحی و در کدام قسمت ویلا قرار داد. این راه پله می تواند در قسمت اصلی اتاق نشیمن و یا گوشه‌ای از آن باشد. نوع راه پله و نرده می‌تواند مارپیچی، نرده ای، شیشه ای، چوبی ساده، از جنس مرمر و … باشد.

اگر به دنبال ظاهری کلاسیک برای ویلای دوبلکس هستید، استفاده از راه پله چوبی یا نرده هایی می‌تواند بهترین گزینه باشد. دیوار کنار راه پله رو می شود به صورت رنگی نگه داشت یا با آینه تزئین کرد تا موقع پایین آمدن از پله، ظاهر خودمان را در آینه چک کنیم.

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس

 

 

دکوراسیون ویلا 

دومین فاکتوری که برای طراحی داخلی ویلای دوبلکس خیلی به کار می آید و  مورد توجه بیشتر طراحان قرار می‌گیرد، میز غذاخوری است. میز غذاخوری را می‌شود در گوشه‌ای از اتاق نشیمن و یا در آشپزخانه قرار داد. می شود از یک میز با پایه‌های بلند برای میز غذاخوری استفاده کرد که خیلی فضا رو شیک تر می‌کند. با این حال اکثر مردم از میزهای سنتی چوبی برای غذاخوری انتخاب می‌کنند. تا این قسمت ویلا شبیه به سبک روستیک باشد، ترکیب سنگ و چوب هم  گزینه دیگر است که قابل انتخاب می باشد. اگر مایل هستید فضا روشن تر به نظر بیاید می‌توانید از میز و صندلی‌های رنگ روشن استفاده کنید در غیر این صورت انتخاب رنگ‌های تیره پیشنهاد می‌شود.

آشپزخانه‌ی ویلاهای دوبلکس اکثراً در جای مرکزی ویلا و نزدیک به سالن و یا نشیمن اصلی طراحی می‌شود. رفت و آمد به این نقطه از ویلا خیلی زیاد است و برای طراحی و جانمایی آن باید دقت خیلی زیادی انجام ‌شود. در ویلاهای به سبک امروزه جزیره آشپزخانه نقش بسیار مهمی در نمای آن دارد و با سنگ نما می‌شوند.

 

سرویس‌های بهداشتی

در ویلاهای دوبلکس به‌ طور معمول و حداقل برای هر طبقه یک سرویس بهداشتی جدا در نظر گرفته می‌شود. در ویلاهای بزرگ تر می‌توان برای هر اتاق خواب یک سرویس جداگانه طراحی کرد.

 

فضاهای خارجی

فضاهای خارجی سرسبز، یکی از مهم‌‌‌ترین مزایای ویلا نسبت به خانه‌های معمولی حساب می‌شود. همان طور که پلان و جانمایی فضاهای مختلف در فضاهای داخلی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است، طراحی فضاهای خارجی هم مهم است و به ویلا رنگ و روح می‌دهد. بهتر است در طراحی فضاهای خارجی ویلاها از عناصر طبیعی و بومی همان جا استفاده شود تا پیوستگی خوبی بین فضای ویلا و فضای خارج از آن برقرار شود.

نکته خیلی مهم در طراحی ویلاهای دوبلکس این است که مدل بنا در همه جا به صورت هماهنگ رعایت شود. فضای سبز ویلا اهمیت خیلی زیادی دارد و نقطه اتصال فضای داخلی ویلا به فضای خارجی را درست می‌کند.

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس

 

 

هزینه ساخت ویلا

هزینه ساخت خانه ویلایی، با توجه به اندازه و طراحی اولیه آن مشخص خواهد شد. در اصل مساحت خانه ویلایی، یکی از فاکتورهای تعیین کننده‌ای است که مشخص می‌کند چه میزان هزینه اولیه باید برای مراحل مختلف ساخت از جمله گودبرداری، پی ریزی، ستون کاری، دیوارکشی و … انجام شود. بعد از آن نوع طراحی خانه ویلایی  که برای ساخت آن در نظر گرفته می‌شوند؛ به طور مستقیم در هزینه ساخت خانه ویلایی، تأثیر دارد.

به این ترتیب می‌توان برای ساخت خانه‌های این مدل  که در الگوی کلاسیک، سنتی یا مدرن و لوکس قرار می‌گیرند، رده‌های قیمتی مختلفی را در نظر گرفت. از این روی  بعد از دریافت سلیقه و نظر مشتری و طبق آن با بودجه و استانداردهای موجود منطقه ای، می‌توان نرخ متوسطی از هزینه‌های لازم برای شروع کردن  به طراحی و ساخت چنین خانه هایی را ارائه داد.

طراحی  داخلی ویلا دوبلکس

سخن پایانی

طراحی داخلی ویلا دوبلکس باید توسط کارشناس صورت بگیرد و تمامی بخش های آن به طور واضح مشخص گردد. برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس یا اینستاگرام آرکا اقدام نمایید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی

اهداف دکوراسیون داخلی اهداف دکوراسیون داخلی چیست؟ دلیل صرف این حجم از هزینه و رعایت اصول مختلف در طراحی داخلی چیست؟ چرا باید به المان‌های

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 6 =

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (31) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (69) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (32) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (13) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (18) غرفه نمایشگاهی (8) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏