طراحی داخلی ویلا ایرانی

طراحی داخلی ویلا ایرانی

مقدمه

به طور کلی از گذشته تا به امروز سبک خانه‌های ایرانی و یا سنتی مورد توجه بسیاری از مردم هم در داخل ایران و هم در خارج ایران قرار دارد. اگر بخواهیم یک تعریف از ویلا ایرانی ارائه دهیم، این تعریف فقط شامل ویلا سنتی نمی‌شود بلکه شامل انواع سازه‌های ایرانی با ساخت جدید و مدرن نیز می گردد.

طراحی ویلا به سبک ایرانی از نظر هر فرد بسیار زیبا، آرامش‌بخش  و دلنشین می‌باشد. دلیل این امر آن است که سبک ساخت ویلا ایرانی ریشه در سازه‌ها و معماری قدیم فرهنگ ایران دارد. ساخت ویلا ایرانی از دوران بسیار قدیم در انواع سبک‌ها و معماری‌های متنوع مورد علاقه‌ افراد است و به دوران جدید نیز سرایت کرده است.

طراحی داخلی ویلا ایرانی

 

 

تفاوت طراحی داخلی ویلا ایرانی با ویلا مدرن

ویلا مدرن شامل ویلاهایی است که  امکانات و وسایل امروزی را در بر می گیرد و از طرح معماری جدید و لوکس استفاده می‌شود. معمولاً در طراحی داخلی ویلا مدرن نظم و ترتیب ویلا ایرانی رعایت نمی‌شود و در کل یک چيدمان در خطوط صاف و یکپارچه و با  سبکی جدید انجام می شود.

برعکس ویلا مدرن، در ویلا ایرانی از انواع آجر، کاشی و سرامیک استفاده می‌شود. در سبک طراحی ویلا ایرانی از پنجره‌های کوچک و دیوارهای کوتاه استفاده می‌شود در حالی که در طراحی ویلا مدرن و لوکس بیشتر پنجره‌ها بزرگ و دیوارها با ارتفاع بلند هستند.

درجه ورود نور به ویلا ایرانی متناسب با مکان است. در حالی که در ویلا مدرن نور به اندازه‌ای که لازم است در طراحی داخلی استفاده می‌شود. در واقع اگر بخواهیم در طراحی داخلی ویلا ایرانی یک فضا زیبا و دلنشین داشته باشیم حتماً باید  به موارد زیر به عنوان اصول طراحی داخلی ویلا ایرانی توجه نماییم.

طراحی داخلی ویلا ایرانی

 

 

نور در طراحی داخلی ویلا ایرانی

مهم ترین عاملی که در طراحی داخلی ویلا ایرانی باید به آن توجه نمود نور می‌باشد‌. معمولاً پنجره‌های ویلا ایرانی به نسبت ویلاهای مدرن کوچک ‌تر است در نتیجه باید تنظیم نور در این ویلا به گونه‌ای باشد که فضای آن تاریک و سرد نباشد‌.

 

رنگ آمیزی در طراحی داخلی ویلا ایرانی

از دیگر عوامل مهمی که در طراحی داخلی ویلا ایرانی تأثیر مهمی دارد رنگ است‌. انتخاب مناسب و درست رنگ ها و به کارگیری به جای آن ها در طراحی داخلی ویلا ایرانی از دیرباز مورد توجه طراحان زیادی قرار گرفته است.

در طراحی داخلی ویلا ایرانی سعی کنید از رنگ های مکمل یکدیگر استفاده کنید. برعکس ویلاهای مدرن که بیشتر از رنگ های تیره و سرد استفاده می‌شود. در ویلا ایرانی بهتر است که از رنگ های شاد و با تنوع بالا جهت طراحی استفاده نمایید. با توجه به این که پنجره‌های ویلا لیوانی کوچک می‌باشد بهتر است در انتخاب رنگ فضای داخلی دقت کافی را داشته باشید تا فضا تاریک نشود.

 

سادگی در طراحی داخلی ویلا ایرانی

یکی از مهم ترین اصول طراحی داخلی ویلا ایرانی ساده بودن فضا می‌باشد. در واقع در مورد جای گذاری هر عنصر باید عملکرد و جایگاه خاص و منطقی داشته باشد. با توجه به این که از گذشته تا به امروز مردم ایران همیشه از وسایل زیادی جهت چيدمان منزل های خود استفاده می کردند. این نکته را باید مد نظر قرار داد که چيدمان وسایل خانه به درستی و در مکان مطلوب یک طراحی داخلی مناسب و زیبا را به شما هدیه می‌دهد.

 

عناصر چوبی در طراحی داخلی ویلا ایرانی

سعی کنید از ابزارها و وسایل چوبی برای چيدمان داخلی ویلا استفاده کنید. استفاده از چوب و وسایل چوبی مانند قفسه‌ کتاب چوبی، میزو صندلی‌های کوچک چوبی و غیره به مکان مورد نظر شما یک طرح و نمای کلاسیک و خاصی می‌بخشد.

با توجه به نکات و مسائل گفته شده در طراحی داخلی ویلا ایرانی هم می‌توان از سبک مدرن استفاده کرد و هم سبک کلاسیک و سنتی را به کار گرفت. در واقع ویلا ایرانی قابلیت این را دارد که در عین سنتی بودن تبدیل به یک مکانی زیبا و مدرن شود و این بسته به خلاقیت‌ها و ایده‌های افراد می‌باشد.

طراحی داخلی ویلا ایرانی

 

محوطه در طراحی داخلی ویلا ایرانی

حیاط، مکان مورد نظر در طراحی داخلی ویلا ایرانی نقش مهمی دارد. با توجه به شرایط آب‌ و هوایی منطقه ویلا حیاط را به صورت جذاب طراحی نمایید. استفاده از آلاچیق، میز و صندلی‌های استراحت، نهال و درخت های زیبا یک محیط سرسبز و زیبا را برای ویلا شما ترتیب خواهد داد. با توجه به این که همیشه حیاط ویلا ایرانی یک مکان برای استراحت و صرف وقت های خالی است بهتر است از بزرگی و مساحت حیاط برای چيدمان انواع وسایل تفریحی استفاده کنید.

 

عناصر تزئینی در طراحی داخلی ویلا ایرانی

در طراحی داخلی ویلا ایرانی سعی کنید از عنصر سنتی و کلاسیک مانند کاشی‌ها و آجرهای تزئینی استفاده نمایید. با در نظر گرفتن سبک سنتی و کلاسیک ویلا ایرانی بهتر است از وسایلی استفاده کنید که با هم یک سبک را تشکیل دهند و در نهایت یک فضای مرتب را به شما ارائه دهند. استفاده از وسایل ساخت کلاسیک مانند کاشی‌ها و آجرهای تزئینی نه تنها باعث زیبایی محیط داخلی ویلا می شود بلکه یک فضای دلنشین و آرامش‌بخش را برای ساکنان خود آماده می کند.

در طراحی بالکن و تراس از گلدان های طبیعی، میز و صندلی‌های کوچک استفاده کنید. تراس یا بالکن ویلا ایرانی همیشه محلی دنج برای استراحت است. به کارگیری وسایل تزئینی و همچنین سایر ابزار برای تبدیل این مکان به تفرجگاهی کوچک باعث زیبایی طراحی داخلی ویلا می‌شود.

 

استفاده از طاقچه در طراحی داخلی ویلا ایرانی

از پنجره‌ها و طاقچه های داخلی یه عنوان نمایی برای زیباسازی محیط استفاده کنید. جای گذاری گلدان‌های طبیعی و قاب عکس های کلاسیک در طاقچه ها به زیباسازی فضا کمک زیادی می‌کند. جای گذاری وسایل دکوری و تزئینی مانند قاب عکس، گلدان و سایر وسایل نه تنها یک چینش کلاسیک را نشان می‌دهد بلکه باعث می‌شود فضای خالی بیشتری برای چیدمان سایر وسایل داشته باشید.

 

استفاده از فرش در طراحی داخلی ویلا ایرانی

اگر قصد دارید فضای ویلا را به صورت سنتی طراحی نمایید، حتماً از فرش‌های سنتی استفاده کنید. طرح و نمای فرش‌های سنتی و کلاسیک یک روح زیبا به ویلای شما هدیه می‌دهد.

طراحی داخلی ویلا ایرانی

 

سخن پایانی

اگر قصد دارید ویلای خود را به سبک ایرانی طراحی نمایید، می توانید هم از اصول طراحی داخلی ویلا مدرن استفاده کنید و هم می‌توانید طراحی ویلا کلاسیک و سنتی را به کار بگیرید. سبک ایرانی و سنتی از همیشه تا به امروز مورد توجه علاقه‌مندان زیادی از سراسر جهان قرار گرفته است. زیبایی و آرامش سبک ایرانی و سنتی در طراحی داخلی ویلا ایرانی باعث‌ می‌شود تا در نتیجه آن به یک محیط آرامش‌بخش و دلنشین را داشته باشید‌.

برای راهنمایی و مشاوره بیشتر می توانید با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و یا اینستاگرام آرکا ارتباط برقرار کنید.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری

خرید مبلمان اداری خرید مبلمان اداری در دکوراسیون اداری از نکات مهمی برخوردار می باشد که در این مقاله به بررسی آن ها می پردازیم.

ادامه مطلب »
درب در دکوراسیون اداری

درب در دکوراسیون اداری

درب در دکوراسیون اداری بررسی دکوراسیون اداری و مفاهیم مربوط به آن، محدود به پارتیشن بندی اداری و مبلمان و … نمی‌شود. در واقع خود

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏