طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی ساختمان مدرن در طراحی ساختمان از تلفیق طراحی نمای مدرن و طراحی داخلی مدرن ساختمان به وجود می‌آید. لو کوربوزیه معمار، طراح و شهرساز فرانسوی از پیشگامان و بنیان‌گذاران معماری مدرن و سبک بین‌المللی است. وی بنیان‌گذار طراحی ساختمان مدرن است.

طراحی داخلی مدرن

مشخصه های طراحی داخلی ساختمان مدرن

از دیدگاه لو کوربوزیه طراحی ساختمان مدرن دارای  5 مشخصه زیر است:

 • طراحی ساختمان‌ها و سازه بلند
 • طراحی بام ساختمان مسطح و فضای سبز و باغ روی بام
 • پنجره‌ ها کشیده و سرتاسری و طویل
 • پلان و نمای ساختمان آزاد
 • استفاده از کف و دیوارها و سقف‌ های کنسولی

اغلب موارد در طراحی ساختمان‌های مدرن، نمای خارجی مستطیل شکل، خطوط سقف نیز تخت یا مایل هستند. در خانه‌های مدرن فضای گسترده و وسیع شیشه‌ای آن در پنجره ‌ها، درها و غیره کاملاً مشهود است که در بهره‌ وری انرژی بسیار مؤثر است.

طراحی داخلی مدرن

نقش طراحی نمای مدرن در طراحی ساختمان

ابتدایی‌ترین تأثیر بصری ساختمان، نمای آن است. نما از مهم‌ترین پارامترها در طراحی ساختمان مدرن به شمار می‌آید. بنابراین طراحان و معماران ساختمان در به‌ کارگیری مصالح، طرح، رنگ و حتی در استفاده از نور در نمای ساختمان حداکثر هنر و خلاقیت خود را به کار می‌برند. این کار علاوه بر زیباسازی و ایجاد ظاهری منحصر به‌ فرد و خاص به فضای شهری، ارزش مادی ساختمان را نیز افزایش می‌دهد.

طراحی نمای ساختمان مدرن

در طراحی نمای ساختمان مدرن از قوانین و مقررات معماری مدرن تبعیت می‌شود. اغلب در طراحی نمای ساختمان از طرح‌ های افقی یا عمودی به دو شکل منظم و نامنظم استفاده می‌شود که موجبات ایجاد زیبایی دوچندان ساختمان شده است. طراحی نمای مدرن علاوه بر حفظ سادگی، از خلاقیت و ایده‌ های جدید جهت ایجاد جذابیت و افزایش تأثیر چشمی و بصری ساختمان بهره می‌برند.

هزینه کمتر و کیفیت بالاتر از مزایای طراحی نمای مدرن به شمار می‌آید. نمای مدرن امنیت و استحکام بالاتری در برابر حوادثی مثل زلزله دارد. اغلب نماهای طراحی ­شده به شکل مدرن با محیط ‌زیست سازگار و قابلیت بازیافت شدن دارند. از آنجا که در نمای مدرن از متریال ‌های متنوع استفاده می‌شود. دامنه انتخاب متریال ‌ها و مصالح بیشتر بوده و بزرگ‌ ترین مزیت و برتری نسبت به نمای کلاسیک محسوب می‌شود.

طراحی داخلی مدرن

 عوامل مؤثر در طراحی نمای مدرن

در طراحی و ساخت نمای مدرن یک ساختمان مدرن عوامل زیر مؤثر هستند:

 • سبک و نوع کاربری ساختمان
 • مساحت و متراژ بنا
 • متریال و مصالح مورد استفاده
 • گرما، سرما و شرایط اقلیمی محیط
 • میزان هزینه و پروژه برای ساخت
 • میزان اهمیت به اصول زیباشناسی نما
 • متریال استفاده شده در طراحی داخلی مدرن

برخلاف ساختمان‌ های کلاسیک، برای طراحی مدرن از مصالح و متریال‌ های مختلفی استفاده می‌شود. این متریال‌ ها به‌ صورت تکی یا ترکیبی از آنها در ساختمان به کار گرفته می‌ شوند. متریال ‌ها به ‌کار رفته در نمای مدرن شامل بتن، سنگ، چوب، فلز و شیشه یا ترکیبی از این مصالح هستند.

یکی از این متریال ‌های جدید و به ‌روز شده بتن اکس پوز است. سبک، شکل و در کل ماهیت بتن اکس پوز در طراحی نمای مدرن فوق ‌العاده، بی‌ نظیر و خاص است. این متریال هم در نمای بیرونی و هم در نمای داخلی ساختمان ‌های مدرن به کار گرفته می‌شود. پنل‌ های بتن اکس پوز در ابعاد و اندازه‌ های مختلف، دلخواه و سفارشی تولید می‌شوند.

طراحی داخلی مدرن

طراحی داخلی ساختمان مدرن

طراحی داخلی مدرن در حال گسترش و پیشرفت است. بنابراین معمار و طراح ساختمان محدودیت ‌های طراحی فضای کلاسیک را ندارد. به ‌قول‌ معروف می‌توان گفت که دست طراح ساختمان داخلی کاملاً باز است.

طراح ساختمان به شکل مدرن سبک جدیدی از طراحی داخلی مدرن را که مستلزم دانش معماری و درک هنری بالایی است با کمی ذوق و دانش خود تلفیق می‌زند. از آنجا که در طراحی ساختمان مدرن از پنجره‌ های سرتاسری از کف زمین تا سقف استفاده می‌شود. غالباً از شیشه‌ هایی با رنگ متقارن و متضاد برای پنجره­ ها به‌ منظور ایجاد نورپردازی زیبا و جذاب بهره می ‌گیرند.

طراحی داخلی مدرن

دکوراسیون در ساختمان مدرن

انواع مبلمان و اثاثیه مدرن، مانند میزها و صندلی ‌های هنری با شکل و فرم ‌های مدرن و نیز کاغذ دیواری ‌های زیبا و متنوع در دکوراسیون داخلی مدرن به کار گرفته می ‌شود.

در طراحی داخلی مدرن یک نقطه از ساختمان به‌ عنوان نقطه کانونی در نظر گرفته می ‌شود. سایر اثاثیه و لوازم داخلی ساختمان نسبت به نقطه کانونی جاگیری و در محل مناسب قرار می ‌گیرند که در نهایت جلوه زیبایی به ساختمان می‌ دهند.

طراحی داخلی مدرن

رنگ در طراحی مدرن

یکی دیگر از پارامترهای مهم در طراحی داخلی ساختمان انتخاب رنگ مناسب جهت دکوراسیون داخلی ساختمان است. معمولأ برای ایجاد هماهنگی از یک رنگ اصلی و یک یا چند رنگ مکمل در کنار رنگ اصلی استفاده می ‌شود. اثاثیه و لوازم حجیم مثل مبلمان متناسب با رنگ اصلی انتخاب و برای سایر وسایل جانبی از رنگ‌ های مکمل استفاده می ‌شود.

طراحی داخلی مدرن

نورپردازی در ساختمان مدرن

استفاده از نور و نورپردازی از عوامل مهم در طراحی ساختمان مدرن است. به‌ کارگیری لامپ ‌های هالوژن و ال ‌ای ‌دی، انواع کریستال‌ های نورانی و رشته‌ های فیبر نوری در طراحی دکوراسیون مدرن بر زیبایی و جلوه بصری ساختمان بسیار تأثیرگذار است.

طراحی داخلی مدرن

طراحی آشپزخانه در ساختمان مدرن 

از دیگر عوامل مؤثر در طراحی آشپزخانه مدرن استفاده از چند مدل زیبا جهت ایجاد جذابیت و خلاقیت هنری است. در آشپزخانه ‌های مدرن کابینت‌ ها به شکل ساده و سطحی کاملاً براق و صیقلی طراحی می‌شوند. بازوهای مختلف از بالا یا بغل بر روی درب کابینت آشپزخانه ‌های مدرن تعبیه شده‌ اند که باعث می‌شوند به‌ آرامی باز و بسته شوند.

بالا و پایین فضای بین کابینت ‌ها به‌ وسیله متریال ‌ها پر شده است. متریال ‌های روی سطح کابینت ‌های پایین از سنگ طبیعی، سنگ مصنوعی و آنتیک مانند کورین، پلاستیک فشرده و UPVC متناسب با تم طراحی داخلی ساختمان مدرن پوشیده می‌ شود.

کف آشپزخانه‌ های ساختمان مدرن از متریال‌ های ضد آب و انواع کفپوش ‌ها مانند لمینت، پارکت، سرامیک و سنگ‌ های ساده یا طرح دار متناسب با تم طراحی آشپزخانه پوشش داده می ‌شود. نوع و ساختار متریال به‌ کار رفته در کف آشپزخانه ساختمان مدرن هنگام پاک‌ کردن با دستمال به ‌راحتی پاک شده و نیازی به شستشوی کف آشپزخانه با آب نیست.

در ورودی آشپزخانه از کانتر و آرک استفاده می ‌شود. کانتر آشپزخانه در طراحی ساختمان مدرن همان اُپن و در واقع ادامه طراحی کابینت آشپزخانه جهت اتصال به فضای ساختمان است. متریال استفاده شده در آن مشابه متریال کابینت و سنگ کابینت آشپزخانه می باشد. با پوششی از آرک به ‌منظور ایجاد جلوه بصری و نورپردازی زیبا بکار می ‌رود.طراحی داخلی مدرن

گروه معماری آرکا

گروه معماری آرکا با سال ها تجربه در زمینه طراحی ساختمان، هر نوع سبک مورد پسند را به بهترین نحو اجرا و پیاده سازی می نماید.  

نخست گروه آرکا نیازها و الویت های شما را به خوبی درک می نماید و با تبحر زیاد اقدام به طراحی پلان می نماید. بعد از این که طرح مورد تأیید مشتری قرار می گیرد. اقدامات بعدی و مورد لزوم با سرعت و با کیفیت بالا به اجرا در می آیند. لازم به ذکر است که گروه معماری آرکا تمامی کارهای پروژه را از صفر تا صد به عهده می گیرد و پروژه را به صورت تمام و کمال تحویل می دهد.  

سایر فعالیت های گروه آرکا

شرکت آرکا در کلیه زمینه های ساختمان سازی اعم از مدیریت پیمان، طراحی داخلی، مشارکت در ساخت، دکوراسیون داخلی، بازسازی و پارتیشن بندی فعالیت گسترده ای دارد.  

فعالیت های دیگر آرکا شامل غرفه سازی، اجاره غرفه، اجاره تجهیزات نمایشگاهی، برگزاری نمایشگاه به صورت حقیقی یا مجازی، برگزاری مراسم اداری، ایونت، کنفرانس، سمینار، فروش مبلمان اداری و … می شود.  

همچنین سایت فروشگاه تجهیزات نمایشگاهی و فروشگاه فروش میز، صندلی و کمد آرکا یکی از کامل ترین و مجهزترین سایت های فروشگاهی در این عرصه می باشند.  

در صورت تمایل می توانید از مشاوره های معماران، طراحان و دکوراتورها و … شرکت آرکا بهره مند گردید.  

تماس با ما 

ارتباط با گروه معماری آرکا از طریق شماره های تماس و شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام آرکا میسّر و امکان پذیر است.

اشتراک گذاری پست

مطالب پیشنهادی

مبلمان اداری ایده‌آل

مبلمان اداری ایده‌آل

مبلمان اداری ایده‌آل مقدمه امـروزه در کشـورهای پیشـرفته جهـان بـرای شناسـاندن وضعیـت بدنــی صحیــح بــه مــردم، برنامه ریزی‌هــای جامــع و دقیقــی بــه عمـل آمـده اسـت.

ادامه مطلب »
سبک های دکوراسیون اداری

سبک های دکوراسیون اداری

سبک های دکوراسیون اداری مقدمه دکوراسیون اداری یکی از مهم‌ترین عواملی است که بر تجربه کارمندان و مشتریان تأثیرگذار است. انتخاب سبک دکوراسیون مناسب برای

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها
آرکا (8) اصول طراحی اداری (19) انواع دکوراسیون اداری (32) بازسازی (20) بازسازی خانه (19) بازسازی داخلی (16) بازسازی داخلی ساختمان (12) بازسازی ساختمان (44) بازسازی ساختمان قدیمی (14) ترفند های دکوراسیون اداری (10) دکوراسیون (40) دکوراسیون اداری (71) دکوراسیون اداری شیک (13) دکوراسیون اداری مدرن (22) دکوراسیون اداری کلاسیک (12) دکوراسیون داخلی (108) دکوراسیون داخلی مدرن (9) دکوراسیون طراحی داخلی (53) طراحی اداری (34) طراحی داخلی (83) طراحی داخلی ساختمان (16) طراحی دکوراسیون آشپزخانه (9) طراحی دکوراسیون اداری (34) طراحی دکوراسیون تجاری (12) طراحی دکوراسیون خانگی (28) طراحی دکوراسیون داخلی (97) طراحی ساختمان (20) طراحی غرفه (14) طراحی غرفه نمایشگاهی (13) طراحی ویلا (10) طراحی پارتیشن (8) طراحی پارتیشن بندی اداری (8) غرفه سازی (19) غرفه نمایشگاهی (9) قوانین قرارداد مشارکت در ساخت (8) مدیریت پیمان (11) مزایای مشارکت درساخت (7) مشارکت درساخت (10) مشارکت در ساخت بنا (10) مشارکت درساخت چیست (7) پارتیشن (9) پارتیشن اداری (16) پارتیشن اداری شیشه ای (8) پارتیشن بندی (10) پارتیشن بندی اداری (13)
ارسال پیام
اگر سوالی دارید ما 24 ساعته آنلاین هستیم
گروه معماری آرکا
سلام دوست عزیز🤚
هر سوالی داری بپرس ما همیشه آنلاین و پاسخگوی سوالات شما هستیم. 🙏